Článek

Je mu třiaosmdesát, ale pořád hraje: Tenhle český herec si umí i ve stáří užívat života

 
S hercem Stanislavem Zindulkou se pravidelně potkáváme na výstavách obrazů jeho jevištní partnerky herečky Blanky Bohdanové. "Já bych tohle nikdy nedokázal, obdivuji ji, jak je pilná," skládal kolegyni poklony herec, jenž už oslavil 83. narozeniny, pořád ale hraje a natáčí.
06.03.2015 09:50 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Zindulka (41 článků) , Blanka Bohdanová (16 článků)
Podobné články

Čas nezastavíme: Z nejslavnějšího agenta Jamese Bonda je dnes tenhle vitální stařeček

 
Charismatický skotský herec Sean Connery je neodmyslitelně spjat s legendárním agentem 007. Až se nechce věřit tomu, že jednomu z nejmužnějších představitelů Jamese Bonda, kterého zbožňovaly ženy všech generací, už je třiaosmdesát let.
09.09.2013 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Sean Connery (66 článků) , James Bond (530 článků)

Stáří není tak přitažlivé jako sex a nahota. Ale i senioři mohou být "cool", ukazuje festival

 
Stáří bývá málokdy středem veřejného zájmu, málokdy bývá tématem umělců. Dlouhodobě se to snaží změnit společnost Elpida. Vyvrcholením těchto snah je pražský ReFestival Old's Cool, který začíná 23. září a končí 2. října. Diváci uvidí, že seniorky mohou být modelkami, pěvkyněmi, že senioři mohou být úspěšní umělci i designéři. "Festival je snahou veřejně a nahlas říct, že stáří je přirozenou součástí života každého z nás," říká pro Aktuálně.cz ředitel Elpidy Jiří Hrabě.
23.09.2015 19:35 |

podobné články

Důchodci, kteří to umí rozjet. I v sexu!

 
Jsou staří, ale nepatří do starého železa. Poznejte seniory, kteří si umí život setsakramentsky užívat.
26.08.2010 16:15 |

podobné články

Herec Václav Sloup: Udělali ze mě bezdomovce!

 
Herec Václav Sloup (75), známý především z klasického seriálu Záhada hlavolamu coby Mažňák, se stáhl z veřejného života! Rozhodl se užívat klidné stáří v Domově důchodců v Libochovicích na Litoměřicku a kromě rodiny o tom nikdo nevěděl. Jenže se vyrojily spekulace, že tam byl umístěn proto, že ho postihla demence a skoro o sobě neví.
21.08.2011 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Sloup (73 článků)

Průzkum: Průměrné stáří aut na českých silnicích je 7,5 roku

 
Průměrné stáří aut na českých silnicích je 7,5 roku. Výrazně se tak neliší od zemí, jako je Rakousko, Německo či Švýcarsko. Průměrné stáří registrovaných aut bylo 13,7 roku.
20.06.2011 15:30 |

podobné články

Polovina Čechů věří, že se o sebe postará na stáří sama. Jen procento spoléhá na stát

 
Polovina českých občanů je přesvědčena, že se o sebe dokáže sama ve stáří postarat. 45 procent se domnívá, že se o ně postarají děti. Desetina se chce svěřit do péče specializovaných zařízení. Pouhé jedno procento lidí spoléhá na to, že se o ně ve stáří postará stát. Vyplývá to z průzkumu společnosti Sodexo, který se uskutečnil v druhé polovině května mezi 300 respondenty. 
15.06.2014 11:41 |

podobné články

Urban (ČSSD): Stáří je v Česku mezi mladými nepopulární

 
Stáří nemá mezi lidmi dobrý zvuk a staří lidé to nemívají ve společnosti lehké. Společnost si jich neváží, zažívají diskriminaci nejen kvůli věku. Starým lidem se i hůře shání práce. To jsou negativa.
08.01.2016 05:35 |

podobné články

Co nás čeká ve stáří? Důstojně dožijeme doma nebo v léčebně dlouhodobě nemocných jako »ležák«?

 
Svět stárne rychle. Podle odborníků bude v roce 2050 poprvé v lidských dějinách ve světě více seniorů než dětí. Důležitou otázkou je, v jaké kondici budeme stáří prožívat. A pokud přijdou nemoci, zda budeme dožívat důstojně. Jenže my Češi máme zřejmě smůlu. Stát totiž na nemocných seniorech dost šetří. Čekají nás tedy ve stáří jen ponižující starobince a léčebny dlouhodobě nemocných?
16.01.2016 06:05 |

podobné články

Vostrá (KSČM): I nás čeká stáří

 
Naši rodiče by si měli užívat úctu, klid, pohodu a stáří. Mnohdy však je všechno jinak.
18.03.2014 18:05 |

podobné články

Masakr ve zlatém dole v Tibetu. Pod zemí zůstalo 83 horníků! Žijí ještě?

 
Třiaosmdesát dělníků dnes časně ráno zavalila půda při rozsáhlém sesuvu v důlní oblasti na jihozápadě Číny. Panují obavy, že jsou mrtví, protože záchranáři podle agentury DPA ani po mnoha hodinách od sesuvu nenarazili na známky života.
29.03.2013 23:00 |

podobné články

Délka života se nám prodlužuje každý rok o tři měsíce

 
Očekávaná délka života roste v celé Evropě. Podle OECD každý rok o tři měsíce. Kdy jsme ale skutečně staří? Lidé se dlouho snažili definovat, co znamená prožít dobrý život. Sociologové, psychologové a ekonomové se podobnou otázkou zabývají čím dál častěji. Zvláště dnes, kdy Evropané žijí déle než kdy jindy, se mnoho lidí ptá: Jak se ve stáří mění naše schopnost vést nezávislý život?
26.10.2016 00:20 |

podobné články

VIDEO: Tenhle svalovec v tom opravdu umí chodit! Na podpatcích mu to jde lépe než Miss Universe!

 
Sinon Loresca je komediant, bavič, model a herec z Filipín. Řekli byste, že se jedná o obyčejného svalovce z Instagramu. To se ale ošklivě pletete. Tenhle přízrak to na podpatcích umí lépe než kdejaká modelína. Jak se můžete sami podívat, jde mu to úplně samo!
02.02.2017 23:05 |

podobné články

Fanoušci seriálu Star Trek truchlí: Legendární pan Spock zemřel

 
Nejslavnějším představitelem pana Spocka ze seriálu Star Trek je bezpochyby kalifornský herec Leonard Nimoy. V roli tohoto nepozemšťana se objevil poprvé v roce 1966 a pro několik generací milovníků sci-fi je nepřekonatelným představitelem postavy. Leonard v pátek odpoledne zemřel ve svém domě v Los Angeles. Bylo mu třiaosmdesát roků.
02.03.2015 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Leonard Nimoy (7 článků)

Klidně ve vodě, ale s cigárem a šampáněm! Takhle paří topmodelka Kate Moss

 
Světová topmodelka Kate Moss se nezdá. Svoji laťku stále posunuje výš a výš. Nejenom že si umí užívat života, ale také si umí vybrat společnost, ve které se dokáže skvěle zabavit...
06.11.2015 22:00 |

podobné články

Osobnosti: Kate Moss (584 článků)

Fotbalista Ronaldo a modelka Šajková: Čuňačinky na jachtě!

 
Tenhle portugalský fešák si umí užívat života. Fotbalový šikula Cristiano Ronaldo (27) vyrazil zrelaxovat po sezoně znavené tělíčko a na luxusní jachtě dováděl u břehů Francie se svojí milou Irinou Šajkovou (27).
07.07.2012 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Cristiano Ronaldo (467 článků)

Jiří Bartoška & Miroslav Donutil: Za luxusní výlety jim ještě platí!

 
Oblíbený český herec Jiří Bartoška (70) a Miroslav Donutil (66) si umí užívat života! Podle exkluzivních zjištění magazínu Sedmička spolu odletěli na dovolenou na Zanzibar!
20.10.2017 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Bartoška (571 článků) , Miroslav Donutil (320 článků)

Třiaosmdesát dní je obrana bez ministra. Klíčový resort si řídí premiér Nečas a zarputile mlží

 
Už 83 dní je ministerstvo obrany bez řádného šéfa a v dočasném područí ODS a premiéra Petra Nečase. I dnes Nečas znovu zopakoval, že chce post obsadit co nejrychleji, ale protahovaná jednání tomu nenasvědčují.
13.03.2013 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9251 článků)

Zemřela filmová hvězda století Fátin Hamámaová

 
Legenda arabské kinematografie Fátin Hamámaová v sobotu zemřela v Káhiře. Herečka, která jako jedna z mála v arabském světě svolila už v 50. letech minulého století k polibku na filmovém plátně, proslula nejen svými výkony před kamerou, ale i téměř dvacetiletým manželským svazkem s dalším slavným egyptským hercem Omarem Sharifem. Její úmrtí v sobotu novinářům oznámil jejich jediný syn Tarík. Hamámaové bylo třiaosmdesát let.
17.01.2015 21:57 |

podobné články

Osobnosti: Omar Sharif (25 článků)

Zemřela egyptská filmová "hvězda století" Fátin Hamámaová

 
Legenda arabské kinematografie Fátin Hamámaová dnes zemřela v Káhiře. Herečka, která jako jedna z mála v arabském světě svolila už v 50. letech minulého století k polibku na filmovém plátně, proslula nejen svými výkony před kamerou, ale i téměř dvacetiletým manželským svazkem s dalším slavným egyptským hercem Omarem Sharifem. Její úmrtí dnes novinářům oznámil jejich jediný syn Tarík. Hamámaové bylo třiaosmdesát let.
17.01.2015 22:21 |

podobné články

Osobnosti: Omar Sharif (25 článků)