Článek

Jazzová legenda Miroslav Vitouš vystoupí v rámci Mezinárodního dne jazzu v pražském Paláci Akropolis

 
V rámci celosvětových oslav Mezinárodního dne jazzu chystá festival Mladí Ladí Jazz na neděli 30. dubna unikátní večer v koprodukci s Českým rozhlasem Vltava.
21.04.2017 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Vitouš (5 článků)
Podobné články

Miroslav Vitouš: Hraju jedině maximálně

 
Kontrabasista Miroslav Vitouš (66) získal věhlas v americké emigraci hraním s Johnem McLaughlinem, Chickem Coreou a členstvím v jazzrockové kapele Weather Report. Ze současného italského bydliště se občas vypraví koncertovat do bývalé domoviny. 11. června se představí v rámci mimořádného projektu 7. ročníku Mezinárodního hudebního festivalu Kutná Hora.
04.06.2014 12:35 |

podobné články

Osobnosti: Chick Corea (13 článků) , Miroslav Vitouš (5 článků)

Už nebudu říkat ty svoje nesmysly, šokoval Václav Klaus

 
Ve čtvrtek proběhl další z koncertů cyklu Jazzová KLAUSura. Tentokrát v pražském Autoklubu vystoupil kontrabasista Miroslav Vitouš. Exprezident Václav Klaus, který Vitoušovo vystoupení zahájil, dokázal, že si dokáže udělat legraci i sám ze sebe.
30.05.2014 11:31 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9095 článků) , Miroslav Vitouš (5 článků)

Neřízená rocková hvězda v Paláci Akropolis! Doherty zavítá do Prahy

 
Kontroverzní zpěvák, kytarista a textař Pete Doherty vystoupí 26. června v pražském Paláci Akropolis. Komorní show umělce s pověstí rebela se odehraje jen za doprovodu kytary a houslí. Dohertyho bude doprovázet londýnský hudebník Alan Wass. Zazní i novinky z připravovaného alba, informovala Eva Kociánová. 
28.05.2013 22:55 |

podobné články

Osobnosti: Pete Doherty (57 článků) , Pete Doherty (56 článků)

Akropolis Multimediale se skupinami Cocotte Minute a The Prostitutes

 
V pražském Paláci Akropolis začíná 8. ročník festivalu nových technologií Akropolis Multimediale. Jde o dvoudenní přehlídku videomappingu a speciální audio-vizuální show skupin Cocotte Minute a The Prostitutes.
19.10.2012 13:20 |

podobné články

Akropolis Multimediale představí Cartonnage i Ohm Square

 
Ve dnech 24. a 25. října proběhne v pražském Paláci Akropolis festival Akropolis Multimediale. Kromě hudby poukazuje i na možnosti využití nových médií a progresivních uměleckých forem. Hlavním cílem je odkrýt další cesty ve využití symbiózy postmoderní vizuality a nekonvenční hudby.
24.10.2014 11:55 |

podobné články

Lou Rhodesová rozvibrovala emoce v pražském Paláci Akropolis

 
Jako wellnes procedura pro duši působil páteční koncert Lou Rhodesové v pražském Paláci Akropolis. Britská zpěvačka svým hlasem doslova rozvibrovala emoce bezmála tří set posluchačů, které na chvíli přenesla z rušné metropole do říše intimních příběhů a snění.
09.05.2010 20:30 |

podobné články

Lou Rhodesová rozvibrovala emoce v pražském Paláci Akropolis

 
Jako wellnes procedura pro duši působil páteční koncert Lou Rhodesové v pražském Paláci Akropolis. Britská zpěvačka svým hlasem doslova rozvibrovala emoce bezmála tří set posluchačů, které na chvíli přenesla z rušné metropole do říše intimních příběhů a snění.
10.05.2010 17:30 |

podobné články

V pražském Paláci Akropolis rozdají žánrové Anděly

 
Žánrové ceny Anděl budou uděleny v úterý večer v pražském Paláci Akropolis. Podle sdělení pořadatelů z Lewron Center, kteří jsou vyhlašovateli žánrových i hlavních cen Akademie populární hudby, budou rozdány vítězné sošky v devíti kategoriích.
07.04.2015 10:11 |

podobné články

V paláci Akropolis se bude křtít DVD Pocta Václavu Havlovi

 
V pražském Paláci Akropolis se v neděli bude křtít DVD Pocta Václavu Havlovi, obsahující záznam z rozloučení s Václavem Havlem, které se uskutečnilo v předvečer loňského Štědrého dne v pražské Lucerně. Během večera se na podiu vystřídají The Velvet Underground Revival Band, Michal Ambrož, Vratislav Brabenec, Tony Ducháček, Vladimír Mišík a další. Informuje ČTK.
30.09.2012 06:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4854 článků) , Vladimír Mišík (79 článků) , Vratislav Brabenec (2 články)

Krutost a represe. Jazzová sekce odhalí, co provázelo první vydání Hrabalovy knihy

 
Jazzová sekce chystá reedici původního vydání Hrabalovy novely Obsluhoval jsem anglického krále. Kniha poprvé vyšla ilegálně a její vydání provázela řada tvrdých represí tehdejšího režimu. Jazzová sekce, která se podílela na protikomunistickém odboji, chce pomocí dodatků ke knize demonstrovat nesmyslnou krutost tehdejší doby, kterou si prý dnes mnozí idealizují.
22.04.2014 12:05 |

podobné články

Ohm Square a Toxique se představí trochu jinak na Akropolis Multimediale

 
Laserové instalace, 3D projekce, nejnovější interaktivní média a bohatší doprovodný i hudební program, jenž vyvrcholí speciálními audiovizuálními vystoupeními skupin Ohm Square a Toxique. To slibuje sedmý ročník Akropolis Multimediale, který se odbude 21. a 22. října v Paláci Akropolis. Na otázky odpověděli Jan Čechtický z Ohm Square a Klára Vytisková z Toxique.
20.10.2011 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Klára Vytisková (126 článků)

Natacha Atlas akusticky v Paláci Akropolis

 
Ve world music velmi známé jméno - Natacha Atlas - bývalo spojováno se skupinou Transglobal Underground. Zpěvačka však již nějaký čas vystupuje sólově a bez elektrických nástrojů - 1. listopadu ji můžete vidět a slyšet v pražském Paláci Akropolis.
21.06.2013 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Natacha Atlas (4 články)

Plastic People oslaví 45 let koncertem v Paláci Akropolis

 
Koncertem v pražském Paláci Akropolis oslaví 3. října kapela The Plastic People of the Universe 45 let od svého založení.
30.09.2013 16:40 |

podobné články

Senegalský hudebník Cheikh Lo přiveze mix kultur a mír v duši

 
V úterý vystoupí v pražském Paláci Akropolis senegalský hudebník Cheikh Lo. Má představit hlavně album Jamm (Jamm znamená v jednom ze senegalských jazyků mír), které přináší vytříbenou směs kubánských vlivů, jazzu, funky, afro-beatu i reggae. Na jeho desce uslyšíte elektrické kytary, baskytary, varhany, flétny, saxofony i množství afrických nástrojů.
15.08.2011 11:55 |

podobné články

Pyramids spojují africkou hudbu s free jazzem

 
Čtyři desetiletí po svém vzniku obnovila činnost skupina Pyramids, která patřila na počátku sedmdesátých let k pionýrům spojení free jazzu s tradiční africkou hudbu. Obnovený soubor vystoupí 29. listopadu v pražském Paláci Akropolis.
21.11.2013 09:17 |

podobné články

V Praze vystoupí japonský velikán free jazzu

 
Pionýry free jazzu byli především američtí muzikanti, ale patří k nim i japonský pianista Yosuke Yamashita, který se svým triem Lotus Position vystoupí 20. února v pražském Divadle Archa.
07.02.2015 12:36 |

podobné články

Frýdlant opět ve znamení jazzu

 
Druhý srpnový týden patří v severočeském Frýdlantu v Čechách tradičně jazzu. Od 15. do 22. srpna se zde koná již 32. letní jazzová dílna Karla Velebného (LJD).
11.08.2015 09:30 |

podobné články

Osobnosti: Karel Velebný (9 článků)

V Praze vystoupí kytarista Toma Waitse Marc Ribot

 
Americký kytarista Marc Ribot vystoupí ve čtvrtek v pražském Paláci Akropolis. Přední představitel newyorské scény, jehož záběr sahá od soulu a rhythm´n´blues až k avantgardě a volné improvizaci, vystoupí se sólovým programem.
16.03.2015 10:10 |

podobné články

Osobnosti: Tom Waits (3 články) , Marc Ribot (1 článek)

Tři sestry v Paláci Akropolis - příjemně strávené odpoledne

 
Na Kovárně nebo v Paláci Akropolis. V osm nebo ve dvě.  Tři sestry  to umí rozbalit nezávisle na místě a času určení. Dokázaly to na svém posledním předvánočním vystoupení - ač odpoledním, přesto mládeži ne zcela přístupném. Foto:  Tomáš Klíma
18.01.2015 15:12 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Klíma (8 článků)