Článek

Janukovyč navrhl, aby ho ukrajinská prokuratura vyslechla v Rusku

 
Svržený ukrajinský prezident Viktor Janukovyč, který se po loňském prozápadním převratu uchýlil do Ruska, se z obavy o svůj život odmítá na Ukrajině osobně zúčastnit výslechu. Podle agentury TASS to Janukovyč uvedl v prohlášení, ve kterém navrhl výpověď pomocí videokonference či cestu ukrajinských vyšetřovatelů do Ruska. Janukovyčovo nynější prohlášení je reakcí na žádost ukrajinské prokuratury, která ho před týdnem v tisku vyzvala, aby se výslechu v souvislosti se svým připravovaným procesem podrobil.
12.08.2015 11:36 |

podobné články

Osobnosti: Viktor Janukovyč (382 článků)
Podobné články

Janukovyč prý z Ukrajiny vyvezl miliardy a platí jimi proruské separatisty

 
Bývalý ukrajinský prezident Viktor Janukovyč mohl při svém únorovém útěku ze země vyvézt desítky miliard dolarů, jimiž nyní financuje akce východoukrajinských separatistů. Oznámila to dnes kyjevská generální prokuratura. Janukovyč se po revoluci na Ukrajině uchýlil do Ruska, přesné místo jeho pobytu ale není známo. 
29.04.2014 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Viktor Janukovyč (382 článků)

Ukrajinská prokuratura vyšetřuje zpronevěru vlády Tymošenkové

 
Ukrajinská generální prokuratura zahájila trestní stíhání za zpronevěru a zneužití pravomocí, kterých se měla dopustit bývalá ukrajinská vláda premiérky Julije Tymošenkové.
28.04.2010 20:00 |

podobné články

Prezident Janukovyč chtěl utéct z Ukrajiny: Policisté mu v tom zabránili!

 
Ukrajinský prezident Viktor Janukovyč a několik jeho politických přívrženců se během dneška pokusilo odletět ze země z letiště v Doněcku na východě země. Hraniční policie jim v tom však zabránila. Ukrajinská prokuratura mezitím vydala zatykač na vlivné muže Janukovyčova režimu.
23.02.2014 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Viktor Janukovyč (382 článků)

Na Janukovyče uvalili čtyři obvinění. Jedním z nich jsou masové vraždy

 
Svržený ukrajinský prezident Viktor Janukovyč čelí ve vlasti čtyřem trestním stíháním, ukrajinská prokuratura tak postupně rozšiřuje původní obvinění. Podle vyšetřovatelů se Janukovyč podílel na masových vraždách demonstrantů, zpronevěřil státní majetek, neústavně se chopil moci a vyzýval ke svržení nové vlády v zemi, napsala dnes agentura RIA Novosti. 
14.03.2014 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Viktor Janukovyč (382 článků)

Janukovyč se skrývá v Soči, tvrdí ruská média

 
Viktor Janukovyč, bývalý ukrajinský prezident, se pravděpodobně skrývá v ruské Soči. Podle ruských médií by tam měl pobývat už od února. Ukrajina o jeho vydání zatím nepožádala, protože v Rusku je Janukovyč doposud považován za oficiálního ukrajinského prezidenta, a proto u něho stále platí politická imunita.
19.04.2014 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Viktor Janukovyč (382 článků)

Jsem dál prezidentem Ukrajiny, tvrdil sesazený Janukovyč

 
Svržený ukrajinský prezident Viktor Janukovyč nepožádá Moskvu, aby na Ukrajině vojensky zasáhla. Prohlásil to na tiskové konferenci v ruském Rostově na Donu, kde se poprvé od svého útěku z Ukrajiny objevil na veřejnosti. Janukovyč se nadále považuje za prezidenta a odmítá, že by byl zbaven moci. Nynější vládu v Kyjevě označil za nelegální a květnových mimořádných prezidentských voleb se zúčastnit nechce. 
28.02.2014 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Viktor Janukovyč (382 článků)

Janukovyč přeje Tymošenkové svobodu, ale nechce nařizovat soudu

 
Ukrajinský prezident Viktor Janukovyč by si přál svobodu pro vězněnou vůdkyni opozice Juliji Tymošenkovou, nicméně je přesvědčen, že "za zločiny je třeba nést odpovědnost". Janukovyč to dnes prohlásil na tiskové konferenci v Kyjevě. Dodal, že do pravomoci ukrajinské justice se nehodlá vměšovat.
21.12.2011 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Viktor Janukovyč (382 článků)

Po Janukovyčovi se po nepovedeném útěku slehla zem

 
Ukrajinské ministerstvo vnitra nemá žádné informace o tom, kde by po svém nepovedeném sobotním útěku mohl pobývat prezident Viktor Janukovyč. Ministr vnitra Arsen Avakov dnes poslancům ukrajinského parlamentu řekl, že Janukovyč se v sobotu s doprovodem vzdálil z letiště v Doněcku na východě země, kde mu celní a pasová kontrola neumožnila odlet charterovým letadlem. Janukovyč měl podle Avakova namířeno do Ruska. 
23.02.2014 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Viktor Janukovyč (382 článků)

Jako v '68: Janukovyč požádal dopisem Rusko o zásah na Ukrajině

 
O zásah ruských vojáků na Ukrajině dopisem požádal ruskou hlavu státu Vladimira Putina svržený ukrajinský prezident Viktor Janukovyč. Dnes to podle agentury Reuters na zasedání Rady bezpečnosti OSN řekl ruský zástupce při světové organizaci Vitalij Čurkin. Janukovyč přitom v pátek na tiskové konferenci v jihoruském Rostově na Donu prohlásil, že ruská vojenská intervence státní krizi na Ukrajině nevyřeší.
03.03.2014 23:25 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3087 článků) , Viktor Janukovyč (382 článků)

Janukovyč: Nejsem mrtvý, jsem naživu! Kyjev prý ovládla banda fašistů

 
Svržený ukrajinský prezident Viktor Janukovyč opět předstoupil před novináře v ruském Rostovu. Popřel tak spekulace, že leží v nemocnici po srdeční příhodě, nebo že zemřel... Nadále se považuje za legitimní hlavu státu, dobře se však prý kvůli dění na Ukrajině necítí. A tvrdí, že Kyjev ovládla nacionalistická a fašistická banda. "Vy jste zapomněli, co je fašismus?," bouřil Janukovyč.
11.03.2014 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Viktor Janukovyč (382 článků)

Ukrajinská prokuratura chce poslat Tymošenkovou na sedm let za mříže

 
Ukrajinská prokuratura dnes navrhla trest sedmi let vězení pro expremiérku Juliji Tymošenkovou obžalovanou z překročení pravomocí při uzavření nevýhodné dohody o dodávkách ruského zemního plynu v roce 2009. Oznámila to agentura RIA Novosti. Proces s Tymošenkovou dnes pokračoval po čtrnáctidenní přestávce.
27.09.2011 21:25 |

podobné články

Janukovyč opět promluvil. Ukrajinská vláda je prý plná banditů a neonacistů

 
Sesazený ukrajinský prezident Viktor Janukovyč dnes v ruském exilu předstoupil před novináře, aby osobně předvedl, že navzdory fámám žije. Před kamerou v Rostově na Donu ale přednesl jen krátké prohlášení; na Ukrajině teď podle něj vládnou bandité, neonacisté a ultranacionalisté. 
11.03.2014 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Viktor Janukovyč (382 článků)

V prezidentských volbách na Ukrajině zvítězil Janukovyč

 
Ukrajinská ústřední volební komise oznámila, že po sečtení 90 procent hlasů vede nad současnou premiérkou Julijí Tymošenkovou zhruba o 2,7 procenta hlasů její soupěř Viktor Janukovyč.
08.02.2010 07:35 |

podobné články

Osobnosti: Viktor Janukovyč (382 článků)

V prezidentských volbách na Ukrajině vítězí prozatím Janukovyč

 
Ukrajinská ústřední volební komise oznámila, že po sečtení 60 procent hlasů v prezidentských volbách vede opoziční kandidát Viktor Janukovyč nad dosavadní premiérkou Julií Tymošenkovou.
08.02.2010 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Viktor Janukovyč (382 článků)

Ukrajinská volební komise: Janukovyč je vítěz

 
Prezidentský slib by měl Janukovyč složit do třiceti dnů.
14.02.2010 16:25 |

podobné články

Janukovič: Tymošenková zůstane sedět!

 
Za největší problém Ukrajiny dnes její prezident Viktor Janukovyč označil dohodu o nákupu plynu s Ruskem z roku 2009, kvůli které se za svůj podpis pod ní dostala do vězení bývalá ukrajinská premiérka Julije Tymošenková. Janukovyč dal i dnes na Světovém ekonomickém fóru v Davosu najevo, že v tomto případu nehodlá ustoupit, i když rostou obavy, že to poškodí ekonomiku jeho země a její vztahy s Evropskou unií.
28.01.2012 08:45 |

podobné články

Osobnosti: Viktor Janukovyč (382 článků)

Prezident Janukovyč na Ukrajině chystá kulatý stůl. Chce vyjednávat s opozicí

 
Ukrajinský prezident Viktor Janukovyč souhlasí s návrhem na uspořádání "celonárodní" diskuse u kulatého stolu, která by přispěla k řešení nynější politické krize v zemi. Oznámila to dnes na svém webu ukrajinská prezidentská kancelář. Návrh na jednání, které se má uskutečnit v úterý, předložili minulou středu prezidentovi tři jeho předchůdci v nejvyšším úřadu Leonid Kravčuk, Leonid Kučma a Viktor Juščenko. 
09.12.2013 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Viktor Juščenko (9 článků) , Viktor Janukovyč (382 článků)

Masakr na Ukrajině se snad chýlí ke konci. Opozice konečně podepsala dohodu s Janukovyčem!

 
Ukrajinská prodemokratická "válka" snad konečně přestane děsit svět. Ukrajinský prezident "Viktor Janukovyč":http://www.extra.cz/tema/viktor-janukovyc a představitelé opozice totiž konečně podepsali dohodu domluvenou s ministry "Evropské unie":http://www.extra.cz/tema/evropska-unie.
21.02.2014 18:10 |

podobné články

Kde je Janukovyč? Ve hře je Krym, Dubaj nebo ruská loď v Sevastopolu!

 
Kyjev prožil další klidnou noc, demonstranti ale v centru metropole nadále zůstávají. V noci se na internetu objevila zpráva, že sesazený prezident Viktor Janukovyč byl zadržen na Krymu, nový šéf ukrajinská kontrarozvědky SBU Valentyn Nalyvajčenko to však podle agentury Interfax zpochybnil.
24.02.2014 08:30 |

podobné články

Osobnosti: Viktor Janukovyč (382 článků)