Článek

Jančík: Za posledních pět let jsem porozuměl i politice

 
V úterý 8. prosince byli v Praze představeni lídři kandidátek hnutí STAN a jeho partnerů pro krajské volby v roce 2016. Lídrem kandidátky pro Moravskoslezský kraj je vysokoškolský pedagog a výzkumný pracovník Petr Jančík.
16.12.2015 07:40 |

podobné články

Podobné články

Jančík oznámil odchod v pizzerii Corleone

 
Starosta Prahy 5 Milan Jančík tento týden končí po dvanácti letech v politice. A nebude nikam kandidovat. Přesto se patrně objeví v komunální kampani. V úvahu by mohlo přicházet cosi jako dříve úspěšné předvádění kuchařského umění s velkou bílou čepicí, připustil Jančík ve středu v rozhovoru s novináři ve smíchovské pizzerii s příznačným mafiánsky znějícím jménem Corleone.
28.07.2010 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Milan Jančík (157 článků)

Jančík se nehodlá jen tak vzdát své funkce ve vedení pražské ODS

 
Starosta Prahy 5 Milan Jančík v rozhovoru pro Právo řekl, že o jeho odvolání z postu místopředsedy pražské ODS s ním nikdo nemluvil. Podle svých slov odvádí dobrou práci a funkci složit nehodlá. Podle něj byly všechny skandály vysvětleny, nemá ani obavy ze ztráty titulu z Plzně. Mimo to Jančík popisoval, jak mu rvačka na toaletách v Brně zkomplikovala maturitní zkoušku.
16.04.2010 08:55 |

podobné články

Osobnosti: Milan Jančík (157 článků)

Jančík zůstává starostou, zastupitelstvo na chodbě nebylo usnášeníschopné

 
Starosta Prahy 5 Milan Jančík (ODS) zůstává i po čtvrtečním improvizovaném jednání zastupitelstva ve své funkci. Jančík ve čtvrtek ráno zrušil zasedání obvodního zastupitelstva, na kterém ho chtěli jeho oponenti odvolat. Opozice nakonec nebyla usnášeníschopná, na improvizované zasedání na chodbě se totiž dostavilo jen 19 z 43 členů.
20.05.2010 08:35 |

podobné články

Osobnosti: Milan Jančík (157 článků)

Jančík v komunálních volbách kandidovat nebude

 
Kontroverzní starosta Prahy 5 Milan Jančík (ODS) nebude v podzimních komunálních volbách kandidovat. Řekl to ve středu. Jančík dlouhodobě čelí kritice politických oponentů i části ODS.
09.06.2010 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Milan Jančík (157 článků)

Jančík je mrtev. Ať žije Jančík, vládnoucí ze zákulisí

 
Přestože Milan Jančík včera oznámil, že bude k 31. červenci rezignovat na svůj post starosty Prahy 5, a odstoupit chce i z funkce předsedy oblastní rady ODS, svůj vliv si nadále uchová.
23.06.2010 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Milan Jančík (157 článků)

Smíchovský starosta Jančík rezignoval na předsedu ODS v Praze 5

 
Starosta Prahy 5 Milan Jančík (ODS) rezignoval na post předsedy ODS v Praze 5. Oblastní rada již tuto informaci vzala na vědomí, potvrdil ve středu Jančík agentuře Mediafax.
28.07.2010 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Milan Jančík (157 článků)

Starosta Jančík bude prodávat trenýrky

 
Kontroverzní starosta Prahy 5 Milan Jančík (51, ODS) definitivně končí. Rezignaci podal k zítřejšímu datu. Prý se rozhodl sám a nikdo na něj netlačil. Jančík byl považován za nejproblematičtějšího pražského starostu, přežil několik pokusů o odvolání.
30.07.2010 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Milan Jančík (157 článků)

Exstarosta Jančík v ČT. Do studia přišel důkladně připraven

 
Dopustil se exstarosta Prahy 5 Jančík trestného činu nebo ne? Česká televize představila analýzu, která říká, že k trestnému činu došlo, když jediné agentuře předal pohledávky na vymáhání dlužného nájemného v řádech milionů korun bez výběrového řízení. Jančík vinu opakovaně odmítá.
16.08.2011 23:30 |

podobné články

V nejhorším případě budeme třetí, domnívá se kandidát na hejtmana Jančík (STAN)

 
Ekonomika našeho kraje byla posledních 200 let založena na výrobě železa. To s sebou přineslo i environmentální problémy včetně znečištěného ovzduší. Tato epizoda dějin nyní končí. Beru si za úkol pomoci připravit kraj na tuto změnu, říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz Petr Jančík (STAN) a dodává: Díky své poloze a infrastruktuře je náš kraj předurčen k regionální spolupráci s Polskem a Slovenskem. Zamýšlí se také nad tím, jak vrátit důvěru v české politiky a zlepšit politickou kulturu.
12.08.2016 10:35 |

podobné články

Exstarosta Jančík: Hrozí mu 10 let vězení!

 
Na někdejšího starostu Prahy 5 Milana Jančíka (51, ODS) si došlápla policie! Viní ho, že bez souhlasu zastupitelstva uzavřel smlouvu na vymáhání pohledávek od neplatičů nájemného. Jančík vinu popírá. A současná mluvčí Prahy 5 tvrdí, že exstarosta k podpisu smlouvy souhlas zastupitelstva měl. Zatím ale bývalému vládci páté městské části hrozí deset let vězení!
05.01.2011 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Milan Jančík (157 článků)

Všem už jsem odpustil, říká známý exstarosta Jančík. Nemá se prý za co stydět

 
NA HRANĚ S XAVEREM Bývalý člen ODS a exstarosta Prahy 5 Milan Jančík by se po delší době, kdy stál v ústraní, rád do politiky vrátil. V rozhovoru pro PL.cz prozradil, že očekává nabídku ze strany nově vznikajícího politického uskupení, aby zúročil své zkušenosti. I když sám ví, že v mediálním prostoru vyvolává jeho jméno kontroverze, práci, která za ním stojí, podle něj prý nelze přehlédnout.
18.05.2014 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Milan Jančík (157 článků)

Lídr Ostravaku a Starostů Jančík chce spolupracovat se zeměmi, co jsou na hanbě

 
Lídrem společné kandidátky hnutí Ostravak a Starostů je Petr Jančík. Je mu 56 let a pracuje na univerzitě jako pedagog a výzkumník, zabývá se životním prostředím. Politické zkušenosti sbíral jako zastupitel Ostravy a také její městské části Poruba.
17.09.2016 11:10 |

podobné články

Návraty k Hrubínovi - snaživé hledání kuriozit

 
Skoro by se jeden mohl radovat, že Oldřich a Božena v brněnském Národním divadle a Křišťálová noc ve Švandově divadle Praha představují návraty ke skutečné české dramatické tvorbě, nota bene k největšímu lyrickému epikovi - Františku Hrubínovi. V Brně si ale operním aranžmá komorního historického dramatu vylámal zuby Pavol Juráš, na Smíchově si s Hrubínem jenom nepříliš porozuměl Štěpán Pácl.
24.05.2011 08:15 |

podobné články

Osobnosti: František Hrubín (5 článků) , František Pavol (2 články)

Hradní mluvčí Ovčáček po polských volbách: S Dudou si pan prezident porozuměl, snad to s vládou bude stejné

 
Parlamentní volby v Polsku mohou přinést řadu výrazných změn v EU, hlavně co se týče uprchlické krize a možných scénářů řešení. Pro Českou republiku a vztahy s Polskem je vítězství strany Právo a spravedlnost, která je proti kvótám, pozitivní zprávou. Alespoň podle prezidenta Miloše Zemana. ParlamentnímListům.cz to řekl mluvčí hlavy státu Jiří Ovčáček.
26.10.2015 18:21 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20922 článků)

ODS se bojí, že ji poškodí volba dua Bém-Jančík

 
Výsledky úterního pražského sněmu ODS, na kterém Pavel Bém obhájil post předsedy a místopředsedou se stal Milan Jančík, vzbudily mezi straníky různorodé reakce včetně obav, že nahrají politickým soupeřům.
11.11.2009 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Bém (820 článků) , Milan Jančík (157 článků)

Jak dělal starosta Jančík zápočty v Plzni? Kdo ví

 
Počet falešných studentů plzeňských práv se známým jménem stoupá. Dalším na černé listině je starosta Prahy 5 Jančík.
23.11.2009 09:00 |

podobné články

Jančík útočí na novináře i plzeňská práva!

 
Kontroverzní starosta Prahy 5 Milan Jančík (ODS) se snaží své studium na právech Západočeské univerzity obhájit za každou cenu. Dokonce poslal rektorovi plzeňské univerzity Josefovi Průšovi žádost o vysvětlení jeho výroků a média obvinil z manipulace s fakty!
26.11.2009 18:35 |

podobné články

Osobnosti: Milan Jančík (157 článků)

Starosta Jančík se pustil do vedení plzeňských práv

 
Starosta Prahy 5 Milan Jančík (ODS), jehož studia na plzeňských právech provázejí spekulace, zaútočil na nové vedení této fakulty. V otevřeném dopise rozeslaném novinářům píše, že proděkan fakulty Petr Bezouška údajně 3. a 4. prosince obcházel pedagogy, kteří měli Jančíka při jeho plzeňských studiích zkoušet ve snaze o zpochybnění pravosti jejich podpisů v starostově indexu.
04.12.2009 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Milan Jančík (157 článků)

Jančík: Dohoda neplatí, znovu kandidovat budu

 
Starosta Prahy 5 Milan Jančík (ODS) považuje za mrtvou dohodu z roku 2006, v které se zavázal, že výměnou za post na tehdejší kandidátce nebude v příštích komunálních volbách v Praze 5 kandidovat.
16.12.2009 18:15 |

podobné články

Osobnosti: Milan Jančík (157 článků)