Článek

Jan Urbach: Syn viceprezidenta Bidena se podílí na korupci na Ukrajině

 
Americký list The New York Times ve středu uveřejnil skandální informaci o viceprezidentovi USA Joe Bidenovi. Podle informace listu je Biden zapleten do korupčních schémat ukrajinských společností a prosazuje finanční zájmy své rodiny.
12.12.2015 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Joe Biden (21 článků)
Podobné články

Střelec ohrožoval sídlo amerického viceprezidenta Bidena

 
Neznámý útočník vypálil v sobotu večer několik ran z jedoucího auta na sídlo amerického viceprezidenta Joea Bidena v okresu New Castle ve státu Delaware. Oznámila to dnes CNN s odvoláním na americké tajné služby. Politik ani jeho žena tou dobou v objektu nebyli.
18.01.2015 21:02 |

podobné články

Rozbrečel se dojetím, otočil se zády. Obama ocenil svého viceprezidenta Bidena

 
Dosluhující americký prezident Barack Obama ocenil svého viceprezidenta Joea Bidena Prezidentskou medailí svobody, což je nejvyšší civilní vyznamenání Spojených států. Agentura AP poznamenala, že ceremoniál byl plný pohnutí a že očividně překvapený Biden si musel osušit slzy dojetí.
13.01.2017 08:40 |

podobné články

Osobnosti: Barack Obama (2407 článků) , Joe Biden (21 článků)

»Rošáda« v rodině bývalého viceprezidenta USA Bidena: Chodí s bráchou jeho mrtvého syna!

 
Rodinná aférka u Joea Bidena (74), donedávna viceprezidenta USA! Hallie Biden (43), vdova po jeho synovi Beauovi (†46), který před dvěma lety podlehl nádoru mozku, chodí s nejmladším Bidenovým synem Hunterem (47)!
06.03.2017 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Joe Biden (21 článků)

Přípravy na návštěvu Bidena začnou už příští týden

 
Přípravy na návštěvu amerického viceprezidenta Joe Bidena začnou v Praze už příští týden. Do Česka přijede americký pracovní tým, tedy jakýsi "předvoj" delegace.
06.10.2009 13:10 |

podobné články

Syna viceprezidenta USA propustili z armády kvůli drogám

 
Syn amerického viceprezidenta Joea Bidena byl kvůli problému s drogami propuštěn z námořnictva. Čtyřiačtyřicetiletý Hunter měl údajně během aktivní služby pozitivní test na kokain. Viceprezident Joe Biden i jeho manželka Jill odmítli synovo propuštění komentovat. V rámci vysoké politiky je to na poměry konzervativní americké veřejnosti velký skandál. 
17.10.2014 13:05 |

podobné články

Na dům viceprezidenta USA někdo střílel! Z místa stačil ujet!

 
Neznámý útočník vypálil v sobotu večer několik ran z jedoucího auta na sídlo amerického viceprezidenta Joea Bidena v okresu New Castle ve státu Delaware. Oznámila to dnes CNN s odvoláním na americké tajné služby. Politik ani jeho žena tou dobou v objektu nebyli.
18.01.2015 18:46 |

podobné články

Fischer ujistil Bidena, že se Česko bude podílet na novém obranném systému

 
Česko je připraveno podílet se i na novém americkém systému protiraketového štítu. Po jednání v Praze se na tom shodli český premiér Jan Fischer a americký viceprezident Joe Biden. Podle Bidena přijede do Prahy v listopadu tým expertů, který bude o nové architektuře štítu jednat. Nový systém štítu nahrazuje staré plány, jejichž součástí měl být i radar v Brdech.
23.10.2009 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Jan Fischer (1743 článků)

Poslanci zvolili kandidátem na šéfa NKÚ jeho viceprezidenta Kalu

 
Poslanci dnes zvolili kandidátem na prezidenta Nejvyššího kontrolního úřadu jeho dosavadního viceprezidenta Miloslava Kalu (49). V tajné volbě získal od poslanců 108 hlasů. Do funkce ho musí ještě jmenovat prezident republiky Miloš Zeman. Kala je členem ČSSD, jeho jmenováním se uvolní post viceprezidenta úřadu. Podle údajných dohod by Sněmovna do této funkce měla zvolit poslankyni ODS Zdeňku Horníkovou.
19.03.2013 17:55 |

podobné články

Osobnosti: Zdeňka Horníková (25 článků) , Miloš Zeman (20457 článků)

Strany navrhly na viceprezidenta NKÚ Horníkovou a Bureše

 
Do funkce viceprezidenta Nejvyššího kontrolního úřadu navrhli občanští demokraté svoji poslankyni Zdeňku Horníkovou a klub TOP 09 a Starostů odborníka z Transparency International Radima Bureše. Podle informací ČTK zatím poslanecké kluby ve sněmovně jiného kandidáta nenavrhly. Lhůta pro podávání návrhů vyprší v pátek odpoledne. Funkce viceprezidenta se uvolní, až prezident republiky odpoledne jmenuje do funkce prezidenta úřadu Miloslava Kalu, který byl dosud jeho viceprezidentem.
22.03.2013 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Zdeňka Horníková (25 článků)

Kandidátkou na viceprezidenta NKÚ zvolili poslanci Horníkovou

 
Sněmovna dnes zvolila kandidátkou na viceprezidenta Nejvyššího kontrolního úřadu poslankyni ODS Zdeňku Horníkovou. Oznámila to předsedkyně volební komise Jana Suchá (LIDEM). Horníková ve funkci nahradí dosavadního viceprezidenta úřadu Miloslava Kalu, který se stal jeho prezidentem. Do funkce ji ještě musí jmenovat prezident republiky Miloš Zeman.
03.04.2013 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Zdeňka Horníková (25 článků) , Miloš Zeman (20457 článků) , Jana Suchá (18 článků)

Trumpova viceprezidenta peskovali na Broadwayi. Z muzikálu pláchl, Trump zuří

 
Nově zvoleného amerického viceprezidenta Mika Pence vítalo bučení i pozdravy, když se v pátek večer objevil na představení muzikálu Hamilton na Broadwayi. Při klanění po představení oslovil Pence herec Brandon Victor Dixon, který ztvárnil roli třetího amerického viceprezidenta Aarona Burra. Na konec jeho výzvy nečekal a ze sálu rychle odešel. Zvoleného prezidenta Donalda Trumpa incident rozlítil a v sobotu účinkující vyzval k omluvě.
19.11.2016 20:20 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (3647 článků) , Victor Aaron (1 článek)

Socialista k Ukrajině a Tibetu: Byli jsme za trotly. Rusko se vzepřelo USA, Západ na to doplatí. A troubové z ČT...

 
Premiér Bohuslav Sobotka dostal „za uši“ od amerického viceprezidenta Joe Bidena. Alespoň je o tom přesvědčen socialistický politik a kandidát do europarlamentu Lubomír Ledl. „Mluvili spolu 40 minut, těžko asi řešili, co budou dělat příští víkend,“ řekl Ledl. Ten ocenil krok české diplomacie směrem ke zlepšení vztahů s Čínou, kvůli čemuž jsme prý dříve byli za největšího „trotla v Evropě“.
09.05.2014 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9472 článků)

Malajsijské letadlo bylo "smeteno z oblohy", uvedl viceprezident Biden

 
Podle amerického viceprezidenta Bidena  bylo malajsijské letadlo, které ve čtvrtek spadlo na Ukrajině "smeteno z oblohy". Ukrajinský prezident Petro Porošenko chce zorganizovat  mezinárodní vyšetřování k objasnění tragédie. Bílý dům vyzval k příměří. 
18.07.2014 08:30 |

podobné články

WikiLeaks: Fischer měl v roce 2009 zájem o nákup letadel C-130

 
Bývalý český premiér Jan Fischer měl podle amerických diplomatických depeší v roce 2009 velký zájem o nákup amerických dopravních letounů C-130 Hercules pro české vojenské letectvo. Vyplývá to z důvěrné informace amerického velvyslanectví v Praze z konce října 2009 pořízené v souvislosti s návštěvou viceprezidenta USA Josepha Bidena v Česku.
26.08.2011 18:50 |

podobné články

Osobnosti: Jan Fischer (1743 článků)

USA prý Gruzii vojenskou pomoc neslíbily

 
Gruzínský prezident Michail Saakašvili ve čtvrtek požádal amerického viceprezidenta Josepha Bidena o moderní americké zbraně, o vojenskou pomoc a o neozbrojené pozorovatele. Biden ale žádnou konkrétní pomoc neslíbil.
23.07.2009 15:40 |

podobné články

Bílý dům potvrdil návštěvu viceprezidenta Bidena v Praze

 
Americký viceprezident Joe Biden ve dnech 20.-24. října navštíví Polsko, Českou republiku a Rumunsko. Plánuje setkání s nejvyššími státními představiteli, uvedl v úterý Bílý dům. Česká vláda to potvrdila.
06.10.2009 20:10 |

podobné články

Topolánek chce česko-americké jednání o vojenské spolupráci

 
Předseda ODS Mirek Topolánek se domnívá, že čeští politici by při nadcházející návštěvě viceprezidenta USA Joea Bidena v Praze měli začít s Američany vyjednávat o jiném typu spolupráce ve vojenské, obranné a bezpečnostní oblasti. Biden přiletí do Prahy ve čtvrtek, ihned poté, co navštíví Polsko. Jeho návštěva se považuje za reakci na zklamání Česka z toho, že USA ustoupily od plánu vybudovat v Brdech radarovou základnu.
20.10.2009 20:25 |

podobné články

Osobnosti: Mirek Topolánek (2138 článků)

Policisté hlídali Bidena, zachránili při tom sebevražedkyni

 
Policisté zachránili v centru Prahy před sebevraždou ženu. Chtěla skočit z mostu, který policie hlídala kvůli návštěvě amerického viceprezidenta.
22.10.2009 21:15 |

podobné články

Gripenům může konkurovat jen supernabídka USA

 
S návštěvou amerického viceprezidenta Joea Bidena se mezi českými politiky a vojáky začalo diskutovat o budoucnosti českého stíhacího letectva. Biden totiž podle neoficiálních zdrojů přiveze „nabídku, která se neodmítá“, a to stíhaček F-15 či F-16.
23.10.2009 07:50 |

podobné články