Článek

Jan Urbach: Srbsko proti Rusku nepůjde

 
Srbsko se ve své zahraniční politice i nadále opírá o Rusko a nehodlá zavádět vůči němu žádné sankce, prohlásil v pondělí v Bělehradu při příležitosti otevření Střediska rozvoje Ruské zeměpisné společnosti srbský prezident Tomislav Nikolič.
19.10.2016 09:40 |

podobné články

Podobné články

Jan Urbach: MIGy budou létat se srbskou hvězdou

 
Srbsko dostane od Rusů pět bojových stihaček MiG-29. Po návratu z Moskvy to včera řek ministr obrany Zoran Djordjevič. Srbsko také získá experty na modernizaci letadel r rezerv ruského letectva.
14.02.2017 15:15 |

podobné články

Soud OSN rozhodl: Srbsko ani Chorvatsko genocidu nespáchaly!

 
Mezinárodní soudní dvůr dnes rozhodl o dvou významných žalobách kvůli válce v bývalé Jugoslávii. Podaly je proti sobě navzájem Chrovatsko a Srbsko. V obou případech mezinárodní tribunál žaloby zamítl s tím, že ani Srbsko, ani Chorvtsko genocidu nespáchaly.
03.02.2015 12:30 |

podobné články

Rusko a EU se prý možná začnou přetahovat o Srbsko. Světový tisk se pozastavuje hlavně nad „přátelskou" návštěvou eurokomisaře

 
Evropská unie se rozhodla do své protiruské politiky zapojit i další evropské země. Zejména Srbsko, na které má v současnosti největší „páky" díky přístupovým rozhovorům, neboť Bělehrad má o vstup do Unie velký zájem. Nedávno Angela Merkelová v Sydney varovala, že se Rusko snaží tuto zemi využít k destabilizaci Evropy, a následovala návštěva eurokomisaře Johannese Hahna v Bělehradě, která podle některých zdrojů nesla znaky vydírání. Srbsko však trvá na své suverenitě.
23.11.2014 11:26 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2095 článků)

Genocidy se nedopustilo ani Chorvatsko, ani Srbsko: Soud smetl ze stolu vzájemné žaloby obou zemí

 
Mezinárodní soudní dvůr rozhodl, že Srbsko za války v Chorvatsku v letech 1991-1995 nespáchalo genocidu. Podobně rozhodl i v druhé žalobě, kdy Srbsko vinilo Záhřeb z genocidy spáchané na srbském obyvatelstvu.
03.02.2015 12:35 |

podobné články

Jan Urbach: Tlak Západu je absolutně nepřijatelný

 
Za „absolutně nepřijatelný“ označil včera srbský ministr zahraničních věcí Ivica Dačić tlak Západu, aby se Srbsko připojilo k sankcím proti Rusku za jeho kroky v Sýrii.
22.10.2016 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Ivica Dačić (5 článků)

Jan Urbach: ICTY proti Bělehradu

 
Mezinárodní trestní tribunál pro bývalou Jugoslávii (ICTY) informoval, že Srbsko opětovně odmítlo splnit povinnosti k tribunálu a požadavek na vydání tří členů Srbské radikální strany Vojislava Šešelje.
19.09.2016 21:15 |

podobné články

Jan Urbach: 75 procent Srbů proti NATO brzdí normalizátory

 
Srbsko usiluje o politiku vojenské neutrality, ačkoli spolupráce s NATO bude pokračovat podle uzavřených dohod, řekl nový srbský premiér Ivica Dačić na setkání s delegací Severoatlantické smlouvy.
15.06.2017 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Ivica Dačić (5 článků)

Jan Urbach: Normalizátor Jeremić chce být v čele Srbska

 
Srbský normalizační politik Vuk Jeremić včera oznámil, že se chce stát hlavou státu a bude v letošních volbách kandidovat na prezidenta. V letech 2007 až 2012 byl ministrem zahraničních věcí a Srbsko orientoval na úzké vztahy s Evropskou unií. Mnozí považují za odpudivý jeho vstřícný postoj k Mezinárodnímu trestnímu tribunálu pro bývalou Jugoslávii a jeho podíl na vydávání Srbů do Haagu.
17.01.2017 19:15 |

podobné články

Jan Urbach: V Maďarsku a Rumunsku zadrželi migranty

 
Maďarská policie v pondělí zadržela 23 ilegálních migrantů, kteří se do země dostali přes srbsko-maďarskou hranici. Uvedla to tisková agentura MTI. Podle policejní mluvčí se jedná o muže, kteří tvrdí, že jsou původem z Pákistánu.
31.05.2017 14:05 |

podobné články

Jan Urbach: Europarlament tlačí na Srbsko a „pět statečných“

 
Poslanci Evropského parlamentu včera přijali usnesení dotýkající se tzv. Republiky Kosovo. V jednom z nich vyzývají Kypr, Řecko, Rumunsko, Španělsko a Slovensko, aby uznaly samostatnost odtržené srbské provincie Kosovo a Metochie. Skupina těchto „pěti statečných“ dosud samostatnost Srbsku amputované provincie neuznala.
16.06.2017 07:35 |

podobné články

Jan Urbach: Europarlament tlačí na Srbsko a „pět statečných“

 
Poslanci Evropského parlamentu ve středu přijali usnesení dotýkající se tzv. Republiky Kosovo. V jednom z nich vyzývají Kypr, Řecko, Rumunsko, Španělsko a Slovensko, aby uznaly samostatnost odtržené srbské provincie Kosovo a Metochie. Skupina těchto „pěti statečných“ dosud samostatnost Srbsku amputované provincie neuznala.
17.06.2017 09:55 |

podobné články

Davis Cupu: Djokovič nedal Monfilsovi šanci. Srbsko - Francie 2:2

 
Finále 99. ročníku Davisova poháru mužských tenisových družstev, kde proti sobě hraje Srbsko s Francií, rozhodne v neděli až závěrečný zápas.
05.12.2010 16:30 |

podobné články

Argentina vyřadila Djokovičovo Srbsko. Utká se se Španělskem

 
Ve finále Davisova poháru se v prosinci utkají tenisté Španělska a Argentiny. Oba týmy rozhodly o svých semifinálových výhrách v třetích dvouhrách - Španělům zařídil třetí bod proti Francii Rafael Nadal, Argentina vyřadila obhájce titulu Srbsko poté, co světová jednička Novak Djokovič vzdal Juanu Martínu del Potrovi.
18.09.2011 16:40 |

podobné články

Osobnosti: Rafael Nadal (549 článků) , Novak Djokovič (535 článků)

Srbsko ani Chorvatsko genocidu nespáchaly, rozhodl Haag

 
Mezinárodní soud OSN v Haagu rozhodl, že Srbsko během války v Chorvatsku nespáchalo genocidu. Stejným verdiktem skončila i protižaloba Srbska vůči Chorvatsku. Rozhodnutí soudu je definitivní, závazné a nedá se proti němu odvolat.
03.02.2015 12:41 |

podobné články

Generál Kostelka, exministr obrany: Putinova popularita je obrovská, opozice slabá. Rusové přežijí sankce i o chlebu a vodě. Zatvrdí se a nikdo s nimi nehne

 
Expert přes leteckou bezpečnost, exministr obrany a bývalý velvyslanec v Rusku Miroslav Kostelka upozornil, že obviňování ruského prezidenta Vladimira Putina z viny za sestřelení malajsijského letadla jeho postavením v Rusku neotřese. „Spoléhat na to, že se objeví nějaká velmi silná vnitřní opozice v Rusku, je podle toho, jak jsem situaci v Rusku znal a jak ji trochu stále ještě sleduji, v současné době fikcí. Popularita Putina byla v červnu kolem sedmdesáti tří procent. Rusové jsou lidi, kteří přežijí o chlebu a vodě. Takže se spíš bojím, že sankce budou kontraproduktivní,“ vysvětlil přední český odborník v otázkách vojenské bezpečnosti v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz svůj postoj k tragédii na Ukrajině, hledání viníků i přitvrzení sankcí vůči Rusku ze strany Evropy.
23.07.2014 09:05 |

podobné články

Ošklivá? Národ mě vidí jinak, říká málem svržená Miss Srbsko

 
Chtěli ji svrhnout, místo toho jí pomohli k větší popularitě. Takový osud potkal Miss Srbsko Jelenu Markovičovou, která se některým novinářům nelíbila natolik, že ji chtěli připravit o korunku. Nepovedlo se. Místo toho je teď miláčkem národa. "Tohle byla cílená provokace, nemohli mi ublížit," řekla iDNES.cz nejkrásnější Srbka letošního roku.
06.08.2009 00:05 |

podobné články

Barták: Srbsko je blízkým spojencem a mělo by vstoupit do EU

 
Vicepremiér a ministr obrany Martin Barták podpořil v úterý v Bělehradě snahu Srbska o vstup do Evropské unie. Srbsko, jakožto slovanskou zemi, označil za blízkého spojence a přítele Česka.
15.12.2009 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Martin Barták (337 článků)

Srbsko oficiálně požádalo o členství v EU

 
Srbsko v úterý oficiálně požádalo o přijetí do Evropské unie. Přihlášku předal ve Stockholmu srbský prezident Boris Tadić švédskému premiérovi Fredriku Reinfeldtovi, jehož země do prosince unii předsedá.
22.12.2009 16:15 |

podobné články

Srbsko bojkotuje summit balkánských zemí

 
Srbsko splnilo svou hrozbu a kvůli Kosovu se odmítlo zúčastnit dnešního summitu balkánských států nedaleko Lublaně.
20.03.2010 16:05 |

podobné články