Článek

Jan Urbach: Polská Gazeta Wyborcza bez Adama Michnika?

 
Polský list „Gazeta Wyborcza” zažívá personální revoluci. Vydavatelská společnost Agora SA chce do konce roku z podléhajících titulů propustit 135 lidí. Propouštění má ekonomické důvody.
14.10.2016 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Jan Adam (70 článků)
Podobné články

Jan Urbach: Ani Soros nezachrání Michnikovu Gazetu Wyborczu?

 
Majetkový vstup George Sorose do vydavatele polského listu Gazeta Wyborcza letos v létě nepomohl zbrzdit pád novin založených před čtvrt stoletím Adamem Michnikem. Navzdory finanční injekce od finančního spekulanta a filantropa mají být zlikvidována další regionální vydání a dojde k propouštění novinářů.
19.09.2016 18:10 |

podobné články

Osobnosti: George Soros (162 článků) , Jan Adam (70 článků)

Polská policie zatkla 57 pedofilů

 
Polská policie zatkla během razie proti internetovým šiřitelům dětské pornografie 57 lidí. Informoval o tom deník Gazeta Wyborcza. Letos jde o šestý zásah tohoto druhu.
23.09.2009 19:40 |

podobné články

Polská vládní strana znovu postavila Tuska do svého čela

 
Polská vládní strana Občanská platforma (PO) na sobotním zasedání ve Varšavě znovu zvolila premiéra Donalda Tuska svým předsedou. Informoval o tom deník Gazeta Wyborcza.
26.06.2010 21:45 |

podobné články

Technická sůl v potravinách? Polská prokuratura o tom věděla už roky

 
Polská prokuratura věděla o prodeji průmyslové soli potravinářským firmám už v roce 2003. Od vyšetřování ale upustila, informuje webový portál deníku Gazeta Wyborcza.
07.03.2012 08:15 |

podobné články

Polská premiérka měla nehodu u Osvětimi. Szydlová musela do nemocnice

 
Polská premiérka Beata Szydlová v pátek utrpěla lehká zranění během dopravní nehody v jihopolské Osvětimi. Podle listu Gazeta Wyborcza předsedkyni vlády převezli na preventivní vyšetření do nemocnice, má ale pouze pohmožděniny.
10.02.2017 20:05 |

podobné články

Polsko ke TRAGÉDII ve SMOLENSKU: Uznáváme VINU, piloti NEMĚLI DOSTATEČNÝ VÝCVIK

 
Polská vyšetřovací komise v pátek představí zprávu o příčinách letecké katastrofy v ruském Smolensku. Deník Gazeta Wyborcza ve čtvrtečním vydání píše, že komise ve zprávě uzná vinu Poláků.
28.07.2011 15:05 |

podobné články

ŠOKUJÍCÍ VÝSLEDKY: Piloti, kteří letěli do Smolensku, byli špatně vycvičeni!

 
Piloti, kteří letěli do Smolensku, měli nedostatečný výcvik a k letu nebyli připraveni, tvrdí polská zpráva o havárii letadla z polské vládní letky, při němž zahynulo 96 lidí na palubě včetně prezidenta Lecha Kaczyńského. O zprávě informuje webový portál deníku Gazeta Wyborcza.
29.07.2011 13:40 |

podobné články

STRAŠNÉ! V Polsku uhořelo sedm lidí. I děti!

 
Sedm lidí včetně dvou dětí zemřelo při požáru rodinného domu ve městě Biała Podlaska na východě Polska. Informuje o tom v pátek server deníku Gazeta Wyborcza.
30.12.2011 11:25 |

podobné články

Poláci zatkli dva výpravčí, kteří řidili provoz před srážkou vlaků

 
Polská prokuratura vydala příkaz k zadržení dvou výpravčích, kteří řídili provoz na trati, kde v sobotu při srážce vlaků zahynulo 16 pasažérů. Píše to webový portál deníku Gazeta Wyborcza.
05.03.2012 15:35 |

podobné články

Piano expanduje do Polska, pomůže zpoplatnit tamní Forbes či web novin Gazeta Wyborcza

 
Polsko je po mateřském Slovensku a následně Slovinsku další zemí, kam přichází systém zpoplatnění online obsahu Piano Media. V sousedním Polsku jeho služeb nyní využije 7 vydavatelů pro celkem 42 internetových služeb.
18.07.2012 09:20 |

podobné články

Sobotka odmítá, že si Kopazcová stěžovala na akce k Osvětimi v ČR

 
Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) odmítl tvrzení polského listu Gazeta Wyborcza, že si polská premiérka Ewa Kopaczová stěžovala na konání připomínky k 70. výročí osvobození osvětimského nacistického vyhlazovacího tábora v Česku. V tiskovém prohlášení uvedl, že takový telefonát od polské kolegyně neměl a že akce konané na konci ledna v České republice nejsou konkurenční ke vzpomínkovému shromáždění v Polsku.
08.01.2015 12:22 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9472 článků)

Polsko kritizuje Česko skvůli Osvětimi. Nebo ne?

 
Polský deník Gazeta Wyborcza napsal, že Polsku se silně nelíbí akce k uctění osvobození Osvětimi, která se pořádá v Česku paralelně s oficiální polskou vzpomínkou. Polská premiérka svou nelibost údajně dala nejavo v telefonátu českému kolegovi. Premiér Bohuslav Sobotka to ale odmítá. Že by malý diplomatický skandál?
08.01.2015 14:17 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9472 článků)

Britský deník hodnotí Poláky: Bojí se uprchlíků. A Poláci odpovídají...

 
"Nechceme tu teroristy," odpovídá polská důchodkyně na otázku, co si myslí o plánech EU přesídlit uprchlíky do širší škály zemí po kontinentu. "Viděli jste, co dělají na Západě?" dodává. To je v Polsku rozšířený názor, byť poněkud nejde na rozum, napsal pro britský deník The Guardian Adam Leszczyński z polského listu Gazeta Wyborcza.
03.07.2015 15:41 |

podobné články

Polská vládní strana před volbami prý doufá v zázrak

 
Politici polské vládní strany Občanská platforma (PO) se modlí, aby příští měsíc v parlamentních volbách nedostali méně než 20 procent hlasů, a již se pokoušejí dát dohromady koalici všech proti favoritovi voleb, hlavní opoziční straně Právo a Spravedlnost (PiS). Uvedl to dnes liberální list Gazeta Wyborcza. Náladu ve straně, která je u moci už osm let, charakterizoval titulkem „Únava, absence nápadů a rozhodnosti. V PO počítají se zázrakem“.
25.09.2015 10:31 |

podobné články

Rusko vykázalo polského novináře v odvetě za podobný krok Polska

 
Rusko dnes odebralo akreditaci a vykázalo ze země polského novináře. Jde o odvetný krok za podobný postup polských úřadů vůči ruskému žurnalistovi Leonidu Sviridovovi. Informovaly o tom tiskové agentury s odvoláním na mluvčí ruského ministerstva zahraničí a na postiženého zpravodaje listu Gazeta Wyborcza Waclawa Radziwinowicze.
18.12.2015 23:06 |

podobné články

Tusk mi zabil bratra, tvrdí Kaczyński. Polsko chce nového šéfa Evropské rady

 
Polská vláda v sobotu navrhla vlastního kandidáta na funkci předsedy Evropské rady. Podle listu Gazeta Wyborcza to oznámilo ministerstvo zahraničí. Místo polského expremiéra Donalda Tuska by Varšava chtěla, aby v čele rady stanul europoslanec Jacek Saryusz-Wolski. Nového šéfa summitů Evropské unie budou představitelé členských zemí vybírat příští týden na vrcholné schůzce v Bruselu.
04.03.2017 20:45 |

podobné články

Osobnosti: Donald Tusk (139 článků)

Kondomy a tabletky jako „podpultovka“? Polské lékárny tiše stahují antikoncepci

 
Lékárny „respektující svědomí“ svých pracovníků. Tak lékárny inzeruje Sdružení Katolických lékárníků Polska, které má asi dvě stovky členů. V takových lékárnách se kvůli katolické víře lékárníků neprodává antikoncepce, a to nejen „tablety den poté“, ale ani prezervativy. Členka sdružení Malgorzata Prusaková řekla listu Gazeta Wyborcza, že se jim hlásí lékárníci z celé země, kteří by chtěli pracovat právě v takových lékárnách.
04.04.2017 08:55 |

podobné články

TADY ŠLO O ŽIVOT! Boeing s 230 lidmi přistál bez podvozku!

 
Boeing 767 polských aerolinií LOT z New Yorku v úterý nouzově přistál na varšavském letišti na břiše, informuje webový portál polského deníku Gazeta Wyborcza. Letoun, na jehož palubě bylo 230 lidí, nemohl vysunout podvozek.
01.11.2011 15:05 |

podobné články

Zemana Putin pochválí. Havel se dívá z nebe a říká si, že byl na Klause moc mírný. ČT si pozvala polského exdisidenta Michnika a ten to divákům vysvětlil

 
Polský historik a novinář Adam Michnik usedl proti moderátorce pořadu Interview ČT24. A pořádně se obul do českého prezidenta Miloše Zemana za slova, která pronesl na půdě Parlamentního shromáždění Rady Evropy o Rusku.
10.10.2017 19:25 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20474 článků) , Adam Rady (1 článek)