Článek

Jan Urbach: Polská Gazeta Wyborcza bez Adama Michnika?

 
Polský list „Gazeta Wyborcza” zažívá personální revoluci. Vydavatelská společnost Agora SA chce do konce roku z podléhajících titulů propustit 135 lidí. Propouštění má ekonomické důvody.
14.10.2016 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Jan Adam (66 článků)
Podobné články

Jan Urbach: Ani Soros nezachrání Michnikovu Gazetu Wyborczu?

 
Majetkový vstup George Sorose do vydavatele polského listu Gazeta Wyborcza letos v létě nepomohl zbrzdit pád novin založených před čtvrt stoletím Adamem Michnikem. Navzdory finanční injekce od finančního spekulanta a filantropa mají být zlikvidována další regionální vydání a dojde k propouštění novinářů.
19.09.2016 18:10 |

podobné články

Osobnosti: George Soros (122 článků) , Jan Adam (66 článků)

Polská policie zatkla 57 pedofilů

 
Polská policie zatkla během razie proti internetovým šiřitelům dětské pornografie 57 lidí. Informoval o tom deník Gazeta Wyborcza. Letos jde o šestý zásah tohoto druhu.
23.09.2009 19:40 |

podobné články

Polská vládní strana znovu postavila Tuska do svého čela

 
Polská vládní strana Občanská platforma (PO) na sobotním zasedání ve Varšavě znovu zvolila premiéra Donalda Tuska svým předsedou. Informoval o tom deník Gazeta Wyborcza.
26.06.2010 21:45 |

podobné články

Technická sůl v potravinách? Polská prokuratura o tom věděla už roky

 
Polská prokuratura věděla o prodeji průmyslové soli potravinářským firmám už v roce 2003. Od vyšetřování ale upustila, informuje webový portál deníku Gazeta Wyborcza.
07.03.2012 08:15 |

podobné články

Polská premiérka měla nehodu u Osvětimi. Szydlová musela do nemocnice

 
Polská premiérka Beata Szydlová v pátek utrpěla lehká zranění během dopravní nehody v jihopolské Osvětimi. Podle listu Gazeta Wyborcza předsedkyni vlády převezli na preventivní vyšetření do nemocnice, má ale pouze pohmožděniny.
10.02.2017 20:05 |

podobné články

Polsko ke TRAGÉDII ve SMOLENSKU: Uznáváme VINU, piloti NEMĚLI DOSTATEČNÝ VÝCVIK

 
Polská vyšetřovací komise v pátek představí zprávu o příčinách letecké katastrofy v ruském Smolensku. Deník Gazeta Wyborcza ve čtvrtečním vydání píše, že komise ve zprávě uzná vinu Poláků.
28.07.2011 15:05 |

podobné články

ŠOKUJÍCÍ VÝSLEDKY: Piloti, kteří letěli do Smolensku, byli špatně vycvičeni!

 
Piloti, kteří letěli do Smolensku, měli nedostatečný výcvik a k letu nebyli připraveni, tvrdí polská zpráva o havárii letadla z polské vládní letky, při němž zahynulo 96 lidí na palubě včetně prezidenta Lecha Kaczyńského. O zprávě informuje webový portál deníku Gazeta Wyborcza.
29.07.2011 13:40 |

podobné články

STRAŠNÉ! V Polsku uhořelo sedm lidí. I děti!

 
Sedm lidí včetně dvou dětí zemřelo při požáru rodinného domu ve městě Biała Podlaska na východě Polska. Informuje o tom v pátek server deníku Gazeta Wyborcza.
30.12.2011 11:25 |

podobné články

Poláci zatkli dva výpravčí, kteří řidili provoz před srážkou vlaků

 
Polská prokuratura vydala příkaz k zadržení dvou výpravčích, kteří řídili provoz na trati, kde v sobotu při srážce vlaků zahynulo 16 pasažérů. Píše to webový portál deníku Gazeta Wyborcza.
05.03.2012 15:35 |

podobné články

Piano expanduje do Polska, pomůže zpoplatnit tamní Forbes či web novin Gazeta Wyborcza

 
Polsko je po mateřském Slovensku a následně Slovinsku další zemí, kam přichází systém zpoplatnění online obsahu Piano Media. V sousedním Polsku jeho služeb nyní využije 7 vydavatelů pro celkem 42 internetových služeb.
18.07.2012 09:20 |

podobné články

Sobotka odmítá, že si Kopazcová stěžovala na akce k Osvětimi v ČR

 
Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) odmítl tvrzení polského listu Gazeta Wyborcza, že si polská premiérka Ewa Kopaczová stěžovala na konání připomínky k 70. výročí osvobození osvětimského nacistického vyhlazovacího tábora v Česku. V tiskovém prohlášení uvedl, že takový telefonát od polské kolegyně neměl a že akce konané na konci ledna v České republice nejsou konkurenční ke vzpomínkovému shromáždění v Polsku.
08.01.2015 12:22 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9046 článků)

Polsko kritizuje Česko skvůli Osvětimi. Nebo ne?

 
Polský deník Gazeta Wyborcza napsal, že Polsku se silně nelíbí akce k uctění osvobození Osvětimi, která se pořádá v Česku paralelně s oficiální polskou vzpomínkou. Polská premiérka svou nelibost údajně dala nejavo v telefonátu českému kolegovi. Premiér Bohuslav Sobotka to ale odmítá. Že by malý diplomatický skandál?
08.01.2015 14:17 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9046 článků)

Britský deník hodnotí Poláky: Bojí se uprchlíků. A Poláci odpovídají...

 
"Nechceme tu teroristy," odpovídá polská důchodkyně na otázku, co si myslí o plánech EU přesídlit uprchlíky do širší škály zemí po kontinentu. "Viděli jste, co dělají na Západě?" dodává. To je v Polsku rozšířený názor, byť poněkud nejde na rozum, napsal pro britský deník The Guardian Adam Leszczyński z polského listu Gazeta Wyborcza.
03.07.2015 15:41 |

podobné články

Polská vládní strana před volbami prý doufá v zázrak

 
Politici polské vládní strany Občanská platforma (PO) se modlí, aby příští měsíc v parlamentních volbách nedostali méně než 20 procent hlasů, a již se pokoušejí dát dohromady koalici všech proti favoritovi voleb, hlavní opoziční straně Právo a Spravedlnost (PiS). Uvedl to dnes liberální list Gazeta Wyborcza. Náladu ve straně, která je u moci už osm let, charakterizoval titulkem „Únava, absence nápadů a rozhodnosti. V PO počítají se zázrakem“.
25.09.2015 10:31 |

podobné články

Rusko vykázalo polského novináře v odvetě za podobný krok Polska

 
Rusko dnes odebralo akreditaci a vykázalo ze země polského novináře. Jde o odvetný krok za podobný postup polských úřadů vůči ruskému žurnalistovi Leonidu Sviridovovi. Informovaly o tom tiskové agentury s odvoláním na mluvčí ruského ministerstva zahraničí a na postiženého zpravodaje listu Gazeta Wyborcza Waclawa Radziwinowicze.
18.12.2015 23:06 |

podobné články

Tusk mi zabil bratra, tvrdí Kaczyński. Polsko chce nového šéfa Evropské rady

 
Polská vláda v sobotu navrhla vlastního kandidáta na funkci předsedy Evropské rady. Podle listu Gazeta Wyborcza to oznámilo ministerstvo zahraničí. Místo polského expremiéra Donalda Tuska by Varšava chtěla, aby v čele rady stanul europoslanec Jacek Saryusz-Wolski. Nového šéfa summitů Evropské unie budou představitelé členských zemí vybírat příští týden na vrcholné schůzce v Bruselu.
04.03.2017 20:45 |

podobné články

Osobnosti: Donald Tusk (116 článků)

Kondomy a tabletky jako „podpultovka“? Polské lékárny tiše stahují antikoncepci

 
Lékárny „respektující svědomí“ svých pracovníků. Tak lékárny inzeruje Sdružení Katolických lékárníků Polska, které má asi dvě stovky členů. V takových lékárnách se kvůli katolické víře lékárníků neprodává antikoncepce, a to nejen „tablety den poté“, ale ani prezervativy. Členka sdružení Malgorzata Prusaková řekla listu Gazeta Wyborcza, že se jim hlásí lékárníci z celé země, kteří by chtěli pracovat právě v takových lékárnách.
04.04.2017 08:55 |

podobné články

TADY ŠLO O ŽIVOT! Boeing s 230 lidmi přistál bez podvozku!

 
Boeing 767 polských aerolinií LOT z New Yorku v úterý nouzově přistál na varšavském letišti na břiše, informuje webový portál polského deníku Gazeta Wyborcza. Letoun, na jehož palubě bylo 230 lidí, nemohl vysunout podvozek.
01.11.2011 15:05 |

podobné články

To bylo ucho! Před dvěma lety byste Adama Mišíka nepoznali!

 
Od víkendu se nemluví o ničem jiném než o vystoupení Adama Mišíka v show Tvoje tvář má známý hlas. Se svou Miley Cyrus nejen že překonal svoje soutěžící kolegy, ale ovládl televizi. Najednou nikoho nezajímalo, kdo vyhrál ceny Anděl, všichni zběsile googlovali Adama na betonové kouli.
11.04.2016 14:21 |

podobné články

Osobnosti: Miley Cyrus (827 článků) , Adam Mišík (141 článků)