Článek

Jan Urbach: Luhansk a Doněck podporují minský mírový proces

 
Představitel Luhanské lidové republiky Igor Plotnickij oznámil, že ozbrojeným silám republiky byl vydán zákaz palby na ozbrojené složky Kyjeva působící v oblasti v rámci tzv. antiteroristické operace. „Všem jednotkám lidových milicí Luhanské lidové republiky bude přísně zakázáno zahájit palbu v odpovědi na střelbu nebo provokace ukrajinské armády a národní gardy,“ řekl. Stejný postup oznámila i Doněcká lidová republika.
15.09.2016 09:45 |

podobné články

Podobné články

Biden: Výstavba izraelských osad podrývá mírový proces

 
Plán Izraele na další výstavbu ve východním Jeruzalémě ohrožuje ještě nezahájené nepřímé izraelsko-palestinské mírové rozhovory a prý podrývá mírový proces.
10.03.2010 18:40 |

podobné články

Palestinci: Zeman narušuje mírový proces v Izraeli

 
Návrh českého prezidenta Miloše Zemana přesunout ambasádu ČR z Tel Avivu do Jeruzaléma narušuje mírový proces mezi Izraelem a Palestinou a ničí vynaložené úsilí o dosažení dohody. V zaslaném prohlášení to uvedl člen výkonného výboru Organizace pro osvobození Palestiny Saíb Irikát.
04.10.2013 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20492 článků) , Aviva Aviva (183 článků)

Zeman narušuje mírový proces na Blízkém východě, tvrdí Palestinci

 
Návrh českého prezidenta Miloše Zemana přesunout ambasádu ČR z Tel Avivu do Jeruzaléma narušuje mírový proces mezi Izraelem a Palestinou. V zaslaném prohlášení to uvedl člen výkonného výboru Organizace pro osvobození Palestiny Saíb Irikát. Irikát kvůli tomu vyzval Ligu arabských států a další organizace ke svolání mimořádných zasedání na úrovni ministrů.
04.10.2013 15:30 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20492 článků) , Aviva Aviva (183 článků)

Zeman narušuje mírový proces v Izraeli

 
Návrh českého prezidenta Miloše Zemana přesunout ambasádu ČR z Tel Avivu do Jeruzaléma narušuje mírový proces mezi Izraelem a Palestinou a ničí vynaložené úsilí o dosažení dohody. V zaslaném prohlášení to uvedl člen výkonného výboru Organizace pro osvobození Palestiny Saíb Irikát. Irikát kvůli tomu vyzval Ligu arabských států a další organizace ke svolání mimořádných zasedání na úrovni ministrů. Zeman svůj návrh v minulých dnech uvedl na Dnech pro Izrael v Hradci Králové.
04.10.2013 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20492 článků) , Aviva Aviva (183 článků)

Zemanův nápad přesunout ambasádu narušuje mírový proces na Blízkém východě

 
Prezident Miloš Zeman si zase jednou utrhl ostudu. Čím? Svým nápadem přesunout českou ambasádu z Tel Avivu do Jeruzaléma. Podle Palestinců by to narušilo mírový proces s Izraelem.
04.10.2013 21:10 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20492 článků) , Aviva Aviva (183 článků)

Luhansk volá o pomoc: Neteče voda, není elektřina a nefunguje veřejná doprava

 
Východoukrajinský Luhansk se v důsledku nekončících bojů ocitl v katastrofální situaci. Město opustila zhruba polovina obyvatel a zbytek obyvatel žije v nelidských podmínkách bez pitná voda, elektřiny či veřejné dopravy. V Luhansku zůstávají jen nemajetné rodiny a důchodci, kteří nemají peníze na cestu do bezpečí. 
05.08.2014 12:46 |

podobné články

Luhansk v obležení ukrajinskou armádou: Smrad, katastrofa, tma, neteče voda. Jako by to město zemřelo

 
Město Luhansk je i nadále odpojené od elektřiny, místní radnice situaci nazývá „humanitární katastrofou“. Obyvatelé jsou bez světla, vody či stabilního mobilního a internetového signálu. Zároveň se nevyváží odpadky, takže je město i na pokraji ekologického kolapsu.
05.08.2014 14:35 |

podobné články

Rusko a Ukrajina se dohodly na humanitární pomoci. První zásilku obdrží Luhansk

 
Ukrajina po jednání s Ruskem oznámila, že byly sjednány podmínky distribuce humanitární pomoci. Náklad putující z Ruska bude rozdělovat výhradně Červený kříž, celní odbavení a kontrolu nákladu na hranicích zajistí ukrajinská pohraniční služba. První humanitární zásilka poputuje do města Luhansk, kde dochází pitná voda, základní potraviny a léčiva.
15.08.2014 11:25 |

podobné články

Ukrajinská armáda dobývá Luhansk. Ruská humanitární pomoc stojí na hranicích

 
V pátek v pozdních večerních hodinách se začalo bojovat o regionální centrum Luhansk. Napsal o tom server Britské listy na základě informací z Informator.lg.ua. Web provozují prokyjevští žurnalisté původem z Luhanska. Ruský konvoj s humanitární pomocí čeká na pohraničním přechodu Izvaryne. Po vyřízení všech formalit má vyrazit do obleženého města.
16.08.2014 14:11 |

podobné články

Doněck upustil od plánu na spojení s Ruskem. Luhansk zatím váhá

 
Vedení samozvané Doněcké lidové republiky upustilo od plánu uspořádat v oblasti druhé referendum, které mělo podle původních záměrů rozhodnout o připojení „samostatné republiky" k Rusku. Plánu, který měl kopírovat březnový scénář krymské anexe, se vedení separatistů podle ukrajinských médií vzdalo. V Luhansku prý ale radikálové podobné referendum nevylučují.
12.05.2014 15:10 |

podobné články

Luhansk a Doněck se spojily. Vzniklý státní útvar se jmenuje Nové Rusko

 
Samozvané východoukrajinské lidové republiky se spojily a vytvořily nový státní s názvem Nové Rusko. Představitelé republik o tom dnes rozhodli na konferenci zástupců proruských organizací z jihu a východu Ukrajiny. Podle ukrajinských médií smlouva o vzniku Nového Ruska není ani tak projevem sjednocení, ale spíš rozkolu mezi proruskými vzbouřenci. Souběžně se vznikem Nového Ruska byla totiž v Doněcku založena organizace Lidová fronta, která sdružuje zástupce konkurenční Koordinační rady ukrajinského jihovýchodu.
24.05.2014 15:45 |

podobné články

Krvavá bitva na východě Ukrajiny prý potrvá až do zimy. USA dochází trpělivost s Evropou, která je moc hodná na Rusko

 
Válka na východní Ukrajině postupně spěje k vyústění v podobě krvavých bojů o dvě velkoměsta na východě země. Půlmilionový Luhansk, ale především milionový Doněck, který je navíc průmyslovým centrem a přirozenou metropolí východu země. I stoupenci provládních sil přitom očekávají, že v ulicích měst mohou bitvy s povstalci probíhat dlouhé měsíce a mohou přinést mnoho obětí.
16.07.2014 10:40 |

podobné články

Rusko poslalo nótu do Kyjeva. Z Ukrajiny na jeho území opět dopadly granáty

 
Ukrajinské vládní síly se v noci ze čtvrtka na pátek opět tvrdě střetly s proruskými separatisty. Cílem armádní ofenzivy byly dvě bašty povstalců - Doněck a Luhansk. Při bojích údajně znovu dopadly některé střely do ruských pohraničních regionů. Incident si zřejmě žádné oběti nevyžádal, ruské ministerstvo obrany přesto vyslalo rozčilenou nótu do Kyjeva.
25.07.2014 19:05 |

podobné články

Česká pošta: Zpoždění v doručování EMS zásilek v regionu Doněck a Luhansk na Ukrajině

 
Ukrajinský poštovní operátor oznamuje, že s ohledem na současnou bezpečnostní situaci ve východní části země, dochází ke zpoždění v doručování EMS zásilek adresovaných do zmíněných regionů. Jde o místa s PSČ 83000-87999 a 91000-94999.
26.07.2014 12:00 |

podobné články

Donbas: Další zprávy z bojiště

 
Na východní Ukrajině se zdaleka nebojuje jen o doněcké letiště. Dalším klíčovým bodem v konfliktu je momentálně Debalcevo, které protíná strategicky cenná železniční křižovatka spojující Doněck a Luhansk. Živo je však i v oblastech nezasažených válkou, kde došlo k několika granátovým útokům. I za této situace však dnes budou v Berlíně pokračovat mírové rozhovory.
21.01.2015 11:32 |

podobné články

Lidé z Krymu prostě chtěli do Ruska. Padali na kolena před Putinem, řekl Luboši Palatovi poslanec z Lotyšska

 
Ukrajinská vláda na Krym „kašlala“, a tak není divu, že tamější lidé chtěli být součástí Ruska a padali na kolena, když tam Vladimir Putin přiletěl, říká v rozhovoru se zpravodajem MF Dnes Lubošem Palatou levicový lotyšský europoslanec s ruským původem Andrejs Mamikins. Doněck a Luhansk by ale prý měly zůstat součástí Ukrajiny.
18.02.2015 08:40 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3034 článků)

Chávez navrhl mírový plán pro Libyi, povstalci ho odmítli

 
AKTUALIZOVÁNO. Libyjský vůdce Muammar Kaddáfí i šéf Ligy arabských států (LAS) Amr Músá zvažují mírový plán, který k řešení libyjské krize navrhl venezuelský prezident Hugo Chávez. Informovala o tom dnes katarská televize Al-Džazíra.
03.03.2011 08:40 |

podobné články

Osobnosti: Hugo Chávez (68 článků) , Muammar Kaddáfí (143 článků)

Rebelové: Pokud Kaddáfí neodejde žádný mírový plán nepřijmeme

 
Mluvčí libyjských povstalců Mahmúd Avad Šammám dnes v katarském Dauhá zopakoval, že rebelové nepřijmou žádný mírový plán, jehož součástí by nebyl odchod libyjského vůdce Muammara Kaddáfího.
13.04.2011 11:10 |

podobné články

Syrská armáda útočí na rebely vrtulníky i tanky, mírový plán selhává

 
Syrské jednotky v úterý ostřelují vesnici v provincii Aleppo na severu země, píše agentura Reuters, která vychází z informací syrské nevládní skupiny. V úterý by přitom v Sýrii měl začít platit mírový plán.
10.04.2012 09:35 |

podobné články