Článek

Jan Urbach: Luhansk a Doněck podporují minský mírový proces

 
Představitel Luhanské lidové republiky Igor Plotnickij oznámil, že ozbrojeným silám republiky byl vydán zákaz palby na ozbrojené složky Kyjeva působící v oblasti v rámci tzv. antiteroristické operace. „Všem jednotkám lidových milicí Luhanské lidové republiky bude přísně zakázáno zahájit palbu v odpovědi na střelbu nebo provokace ukrajinské armády a národní gardy,“ řekl. Stejný postup oznámila i Doněcká lidová republika.
15.09.2016 09:45 |

podobné články

Podobné články

Biden: Výstavba izraelských osad podrývá mírový proces

 
Plán Izraele na další výstavbu ve východním Jeruzalémě ohrožuje ještě nezahájené nepřímé izraelsko-palestinské mírové rozhovory a prý podrývá mírový proces.
10.03.2010 18:40 |

podobné články

Palestinci: Zeman narušuje mírový proces v Izraeli

 
Návrh českého prezidenta Miloše Zemana přesunout ambasádu ČR z Tel Avivu do Jeruzaléma narušuje mírový proces mezi Izraelem a Palestinou a ničí vynaložené úsilí o dosažení dohody. V zaslaném prohlášení to uvedl člen výkonného výboru Organizace pro osvobození Palestiny Saíb Irikát.
04.10.2013 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (16425 článků) , Aviva Aviva (154 článků)

Zeman narušuje mírový proces na Blízkém východě, tvrdí Palestinci

 
Návrh českého prezidenta Miloše Zemana přesunout ambasádu ČR z Tel Avivu do Jeruzaléma narušuje mírový proces mezi Izraelem a Palestinou. V zaslaném prohlášení to uvedl člen výkonného výboru Organizace pro osvobození Palestiny Saíb Irikát. Irikát kvůli tomu vyzval Ligu arabských států a další organizace ke svolání mimořádných zasedání na úrovni ministrů.
04.10.2013 15:30 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (16425 článků) , Aviva Aviva (154 článků)

Zeman narušuje mírový proces v Izraeli

 
Návrh českého prezidenta Miloše Zemana přesunout ambasádu ČR z Tel Avivu do Jeruzaléma narušuje mírový proces mezi Izraelem a Palestinou a ničí vynaložené úsilí o dosažení dohody. V zaslaném prohlášení to uvedl člen výkonného výboru Organizace pro osvobození Palestiny Saíb Irikát. Irikát kvůli tomu vyzval Ligu arabských států a další organizace ke svolání mimořádných zasedání na úrovni ministrů. Zeman svůj návrh v minulých dnech uvedl na Dnech pro Izrael v Hradci Králové.
04.10.2013 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (16425 článků) , Aviva Aviva (154 článků)

Zemanův nápad přesunout ambasádu narušuje mírový proces na Blízkém východě

 
Prezident Miloš Zeman si zase jednou utrhl ostudu. Čím? Svým nápadem přesunout českou ambasádu z Tel Avivu do Jeruzaléma. Podle Palestinců by to narušilo mírový proces s Izraelem.
04.10.2013 21:10 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (16425 článků) , Aviva Aviva (154 článků)

Luhansk volá o pomoc: Neteče voda, není elektřina a nefunguje veřejná doprava

 
Východoukrajinský Luhansk se v důsledku nekončících bojů ocitl v katastrofální situaci. Město opustila zhruba polovina obyvatel a zbytek obyvatel žije v nelidských podmínkách bez pitná voda, elektřiny či veřejné dopravy. V Luhansku zůstávají jen nemajetné rodiny a důchodci, kteří nemají peníze na cestu do bezpečí. 
05.08.2014 12:46 |

podobné články

Luhansk v obležení ukrajinskou armádou: Smrad, katastrofa, tma, neteče voda. Jako by to město zemřelo

 
Město Luhansk je i nadále odpojené od elektřiny, místní radnice situaci nazývá „humanitární katastrofou“. Obyvatelé jsou bez světla, vody či stabilního mobilního a internetového signálu. Zároveň se nevyváží odpadky, takže je město i na pokraji ekologického kolapsu.
05.08.2014 14:35 |

podobné články

Rusko a Ukrajina se dohodly na humanitární pomoci. První zásilku obdrží Luhansk

 
Ukrajina po jednání s Ruskem oznámila, že byly sjednány podmínky distribuce humanitární pomoci. Náklad putující z Ruska bude rozdělovat výhradně Červený kříž, celní odbavení a kontrolu nákladu na hranicích zajistí ukrajinská pohraniční služba. První humanitární zásilka poputuje do města Luhansk, kde dochází pitná voda, základní potraviny a léčiva.
15.08.2014 11:25 |

podobné články

Ukrajinská armáda dobývá Luhansk. Ruská humanitární pomoc stojí na hranicích

 
V pátek v pozdních večerních hodinách se začalo bojovat o regionální centrum Luhansk. Napsal o tom server Britské listy na základě informací z Informator.lg.ua. Web provozují prokyjevští žurnalisté původem z Luhanska. Ruský konvoj s humanitární pomocí čeká na pohraničním přechodu Izvaryne. Po vyřízení všech formalit má vyrazit do obleženého města.
16.08.2014 14:11 |

podobné články

Chávez navrhl mírový plán pro Libyi, povstalci ho odmítli

 
AKTUALIZOVÁNO. Libyjský vůdce Muammar Kaddáfí i šéf Ligy arabských států (LAS) Amr Músá zvažují mírový plán, který k řešení libyjské krize navrhl venezuelský prezident Hugo Chávez. Informovala o tom dnes katarská televize Al-Džazíra.
03.03.2011 08:40 |

podobné články

Osobnosti: Hugo Chávez (68 článků) , Muammar Kaddáfí (142 článků)

Rebelové: Pokud Kaddáfí neodejde žádný mírový plán nepřijmeme

 
Mluvčí libyjských povstalců Mahmúd Avad Šammám dnes v katarském Dauhá zopakoval, že rebelové nepřijmou žádný mírový plán, jehož součástí by nebyl odchod libyjského vůdce Muammara Kaddáfího.
13.04.2011 11:10 |

podobné články

Syrská armáda útočí na rebely vrtulníky i tanky, mírový plán selhává

 
Syrské jednotky v úterý ostřelují vesnici v provincii Aleppo na severu země, píše agentura Reuters, která vychází z informací syrské nevládní skupiny. V úterý by přitom v Sýrii měl začít platit mírový plán.
10.04.2012 09:35 |

podobné články

Mírový aktivista Peled: Zeman je demagog, ohledně Izraele hraje stupidní hru

 
ROZHOVOR Na podporu Izraele tím, že mu prodali zbraně, by Češi neměli být hrdí, vždyť šlo o zločin. Těmi zbraněmi totiž byli zabíjeni Palestinci. Jestliže politici vymění lidská práva za byznys a popularitu, ať to alespoň přiznají. Takhle nesmlouvavě hovoří mírový aktivista a neúnavný bojovník za rovná práva Izraelců a Palestinců Miko Peled.
13.02.2014 08:45 |

podobné články

Ukrajinský prezident zveřejnil mírový plán pro východ země

 
Ukrajinský prezident Petro Porošenko dnes zveřejnil čtrnáctibodový mírový plán pro separatistický východ země. Žádá odzbrojení povstalců a slibuje jim svobodný odchod ze země. Podle agentury AFP to oznámila místní televize Inter TV.
20.06.2014 09:55 |

podobné články

Média na Ukrajině zveřejnila Porošenkův mírový plán. Vzbouřencům slibuje svobodný odchod ze země

 
Ukrajinská média v pátek zveřejnila mírový plán ukrajinského prezidenta Petra Porošenka pro separatistický východ Ukrajiny. Podle nich Porošenko žádá odzbrojení povstalců a slibuje jim, že budou moci svobodně opustit zemi. 
20.06.2014 10:25 |

podobné články

Summit EU v Lucembursku asi přitvrdí vůči Rusku, padne-li mírový plán

 
Nynější mírový plán prezidenta Petra Porošenka je příležitostí ukončit násilí na východě Ukrajiny, míní český ministr zahraničí Lubomír Zaorálek. Před jednáním se svými kolegy ze zemí Evropské unie v Lucembursku novinářům řekl, že Unie by měla vyvinout tlak na všechny strany, aby se konflikt podařilo zklidnit ještě tento týden. Upozornil také, že už koncem týdne budou mít lídři zemí EU na summitu příležitost zhodnotit, zda uklidnění nastalo a případně přitvrdit v unijních sankcích vůči Moskvě.
23.06.2014 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (1938 článků)

Mírový plán pro Ukrajinu bude podepsán zítra

 
Ukrajinský prezident Petro Porošenko zítra ve 13 hodin vyhlásí klid zbraní. Mírový plán pro Ukrajinu bude podepsán zítra v Minsku. Uvedla to Česká televize s odvoláním na agenturu Reuters.
04.09.2014 15:06 |

podobné články

Na Respektu chválí Vladimira Putina. Přečtěte si, jak se mu to podařilo

 
Ukrajině nezbývá než ruský mírový plán se zahraničními pozorovateli akceptovat, píše server Respekt.cz. Na západní sankce to ale nemá mít vliv. Sankce jsou odpovědí na teritoriální agresi - a na té mírový plán nic nemění.
04.09.2014 17:26 |

podobné články

Putinův mírový plán usiluje o legalizaci územních zisků, USA mluví o okupaci

 
Nový mírový návrh ruského prezidenta Vladimira Putina k řešení krize na Ukrajině je jen plánem vojenské okupace a udržení území pod kontrolou proruských separatistů. Včera to podle agentury Reuters v Radě bezpečnosti OSN prohlásila americká velvyslankyně v této mezinárodní organizaci Samantha Powerová. O situaci na Ukrajině nyní jednají také ministři zahraničí Ruska, Ukrajiny, Francie a Německa, kteří se sešli v Berlíně.
22.01.2015 06:37 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (2652 článků)