Článek

Jan Urbach: Kamery na dronech snímají situaci v Aleppu

 
Ruské ministerstvo obrany bude živě vysílat obrazové zpravodajství o situaci v syrském městě Aleppo. Využívány budou nejen pevně umístěné kamery, ale také drony. Tento týden to uvedl Igor Konašenkov z ruského ministerstva zahraničí.
21.09.2016 09:15 |

podobné články

Podobné články

Po náletu na nemocnici v Sýrii už 50 mrtvých. I „nejlepší pediatr v Aleppu“

 
Počet obětí středečního náletu na nemocnici v syrském Aleppu vzrostl už na 50, uvedla organizace Lékaři bez hranic. Mezi mrtvými je šest zdravotníků a jedním z nich byl i „nejlepší pediatr v Aleppu“, jak svého přítele nazval ředitel tamní dětské nemocnice. Jeho dopis zveřejnila britská společnost The Syrian Campaign. Kdo zaútočil, zatím není jasné.
29.04.2016 18:15 |

podobné články

Vraždu Housky zaznamenaly s velkou pravděpodobností kamery

 
Vrah vlivného sociálního demokrata Romana Housky se pokusil o husarský kousek. K vraždě totiž došlo v místě, které snímají dvě kamery, střežící dům zavražděného. Dozorující státní zástupce Jan Jakovec však odmítl sdělit, zda nahrávka z místa činu je skutečně k dispozici. „To vám říct nemohu,“ odmítl vyjádření.
19.11.2013 22:11 |

podobné články

Zoufalý biskup z Aleppa: Je to jinak. Proč neřeknete světu toto?

 
Chaldejský biskup Antoine Audo se rozepsal o situaci v syrském Aleppu, kde pokračují nálety syrské armády podporované Ruskem. Zároveň také graduje politické napětí, kdy americký státní sekretář John Kerry mluví o stíhání Ruska a syrské vlády za údajné válečné zločiny v Aleppu a Moskva zmiňuje teroristické činy v Sýrii. Píše o tom server RadioVaticana.cz.
13.10.2016 12:55 |

podobné články

Osobnosti: John Kerry (166 článků) , John Kerry (141 článků)

Šarapatka (BPP): Kdy skončí umírání v syrském Aleppu?

 
Česká média mají o situaci v Aleppu jasno. Asadovský režim spolu s Rusy tam vraždí nevinné. Jakýkoli jiný výklad je nepřípustný a při pokusu o něj se jeho nositeli zavře pusa.
13.10.2016 21:50 |

podobné články

Opilý řidič mířil za volant svého vozu, snímaly ho kamery

 
Opilý řidič v Dubí na Teplicku zamířil z hospody za volant svého vozu. Netušil, že ho celou dobu snímají kamery.
23.03.2010 19:45 |

podobné články

Bezpečnostní kamery občas zachytí i zajímavé a bláznivé situace

 
Kamery, které snímají ulice a budovy 24 hodin sedm dní v týdnu, se staly účinnou zbraní v boji proti zločinu. Záznamy ovšem neukazují pouze kriminální činy, ale i romantické, bláznivé nebo hrdinské scénky z každodenního života. Přesně této myšlenky se chytila i jedna společnost vyrábějící nealkoholické nápoje a vytvořila originální spot.
22.06.2012 09:25 |

podobné články

Jan Urbach: Teroristé v Aleppu ostřelují humanitární koridory

 
Humanitární koridory v oblasti Bustan al-Qasr syrského Aleppa byly ostřelovány z pozic teroristů. Pálili z minometů a z ručních zbraní, hlásí z místa událostí zpravodaj RIA Novosti.
22.10.2016 11:00 |

podobné články

Pomoc uprchlíkům v Aleppu dostala od ministrů zelenou

 
Vláda Bohuslava Sobotky schválila pomoc uprchlíkům v Aleppu:
13.10.2016 09:45 |

podobné články

Malou levhartici snímají kamery

 
Zatím si užívá láskyplné péče maminky a z vyhřátého boxu se jí moc nechce. Návštěvníci ústecké zoo ale nemusejí čekat, než uvidí nedávno narozenou samičku levharta sněžného na vlastní oči. Zoo pro ně přichystalo překvapení.
06.07.2009 19:35 |

podobné články

Nové webkamery nabízí úchvatný pohled na New York ze sochy Svobody

 
Socha Svobody, ikona symbolizující vstup do Ameriky, vítá návštěvníky a imigranty už 125 let. Toto výročí doprovodily v pátek velkolepé oslavy, v rámci nichž bylo spuštěno pět webkamer, které nepřetržitě snímají sochu a její okolí. Kamery tak odkryly i nový pohled na Manhattan.
31.10.2011 20:15 |

podobné články

Ulice Prahy snímají nové kamery, řidič nepozná, které měří

 
Který radar je preventivní a který ne, kde v Praze lze auto hnát bez rizika pokuty vyšší než povolenou rychlostí, není jasné mnohým řidičům. Mnozí proto začali plynový pedál nohou spíše šimrat, místo aby na něm klečeli. Přesto v hlavním městě přibyly dva nové úseky měření rychlosti a funguje i hrozba měřících strážníků.
16.02.2012 18:10 |

podobné články

Opilí mladíci: Skotačili na policejním autě!

 
Frajeři, nebo hlupáci? Chuti proběhnout se po střeše policejního auta před služebnou v Praze na Pankráci neodolali dva mladíci (18 a 17). Dokonce se točili na mobil, ale už jim nedošlo, že je snímají i městské kamery.
30.05.2013 12:05 |

podobné články

Nudné záběry z kamer se díky vtipálkům změnily v hit

 
V rakouském Obergurglu mají několik webkamer, které neustále snímají tamní sjezdovky. Záběry jsou doplněny informacemi o aktuální teplotě a jsou vysílány v místních hotelech, aby lyžaři měli přehled. Našli se ale i tací, kteří kamery využili k něčemu jinému.
14.11.2015 10:10 |

podobné články

V americké poušti vzniká město pro testování nových technologií. Místo lidí drony a auta bez řidičů

 
V letošním roce se začne budovat úplně od základů městečko v Novém Mexiku, které bude na první pohled jako každé jiné. Chybět budou jen běžní obyvatelé, kteří by podle odborníků jen rušili testování nových technologií. Vědci budou pracovat na automobilech bez řidičů, dronech, nebo alternativních zdrojích energie atd. Projekt, který vznikl již v roce 2011, by měl své brány otevřít za tři roky a tvůrci si slibují, že město bude pro odborníky vyhledávaným centrem a překoná i slavné Silicon Valley.
10.10.2015 16:01 |

podobné články

Ministerstvo dopravy plánuje osvětu o dronech

 
Ministerstvo dopravy připravuje ve spolupráci s internetovou televizí airZone.tv 6 vzdělávacích TV spotů, jejichž účelem je s ohledem na stoupající počet uživatelů bezpilotních letadel seznámit veřejnost s riziky a pravidly amatérského i profesionálního využití bezpilotních letadel, a přispět tak k jejich bezpečnějšímu provozu.
17.04.2016 20:35 |

podobné články

Od smrtících zabijáků až po hračky: 5 typů dronů, které nám létají nad hlavou

 
Denně o nich slyšíme a čteme. A přestože nám z nich spousta může létat nad hlavou, najdou se tací, kteří mají v dronech tak trochu zmatek. Ono se není čemu divit, protože přibývají stále nové a novější typy, přičemž některé z nich jsou hračky, které pobaví dospělé i děti, a jiné zase nebezpečné zbraně, jež zabíjejí bez toho, aby si jejich piloti ušpinili ruce od krve.
29.05.2016 23:55 |

podobné články

VIDEO: Neuvěřitelné! Toto není lidská tvář, pouze animace

 
Technologie jde neskutečným způsobem kupředu. Moderní počítače dokáží vytvořit věrnou animaci tváře s pohyby vrásek a všech mimických svalů. Podivejte se, jak taková animace vzniká. Muž si na tvář připevní senzory, které snímají veškeré pohyby tváře. Výsledek je neuvěřitelný.
25.05.2011 05:05 |

podobné články

To už je moc: Aplikace vám změří váš SEXUÁLNÍ výkon!

 
Společnost Apple chce držet krok s dobou a všimla si, že se stále častěji píše o aplikacích, které dokážou měřit sexuální výkonnost. Tyto programy snímají data z různých erotických pomůcek pomocí technologie bluetooth. Nové telefony iPhone či tablety iPad vybavené operačním systémem iOS 9 by tak mohly nabízet přímo aplikaci společnosti Apple.
12.06.2015 21:05 |

podobné články

Neuromarketing: Pavěda, nebo šance, jak zaujmout voliče?

 
Kampaň, která by uměla číst v mysli zákazníků a nabídla jim tak to, po čem touží, je snem každé firmy. A nejen jí. Neuromarketing používají v kampaních i politické strany. Pomocí digitálních billboardů tak snímají chování kolemjdoucích a jejich reakce. Podle toho pak mohou kandidáti hesla a podobu kampaní vylepšovat.
28.11.2015 17:10 |

podobné články