Článek

Jan Urbach: Estonci nejsou schopni zvolit prezidenta

 
Již 9. října končí funkční období stávajícího estonského prezidenta Toomase Hendrika Ilvese a Estonsko stále neví, kdo bude jeho nástupcem.
28.09.2016 07:45 |

podobné články

Podobné články

Voliči si nejsou schopni zvolit lepší vládu, tvrdí Chaloupka z VV

 
Poslanec Věcí veřejných Otto Chaloupka se rozhodl při pátečním hlasování o důvěře hlasovat pro vládu, s níž prý sice ne tak úplně souhlasí, ale nevěří, že jsou voliči schopni zvolit takové zastupitele, kteří nejsou navázáni na zájmové skupiny. Vláda by se podle něho nyní měla soustředit na napravení chyb, které natropila.
27.04.2012 20:50 |

podobné články

Osobnosti: Otto Chaloupka (169 článků)

Dočká se Neumannová s Bauerem po 8 letech zlata? Estonci prý v Turíně dopovali

 
Zatím je to neoficiální, ale čeští běžci na lyžích Lukáš Bauer a Kateřina Neumannová se po 8 letech mohou dočkat zlata. Jejich soupeři Estonci Andrus Veerpalu a Kristina Šmigunová totiž měli mít na olympiádě v Turíně pozitivní test na doping!
07.02.2014 07:50 |

podobné články

Osobnosti: Kateřina Neumannová (121 článků) , Lukáš Bauer (162 článků) , Kristina (1 článek)

Vůně – kdy a jakou zvolit?

 
Vůně není jen jedna a vybrat si mezi pestrým množstvím tu pravou rozhodně není jen tak. Naše konkrétní volby ovlivňuje celá řada faktorů, od vnitřního pocitu či intuice, až po roční období, použité ingredience nebo danou příležitost. Zvláště pro ženy představuje vhodná vůně neodmyslitelnou součást jejich vizáže. Říkejte si klidně, co chcete, ale námi zvolená vůně o nás hodně vypovídá. Je to rovněž jedna z věcí, které na nás upozorní naše okolí a kterou si lidé kolem nás zapamatují. Možná máte parfém, který je vaším favoritem. Jste si ale jistí, že se hodí pro každou příležitost? Nebylo by lepší mít po ruce i jiné možnosti, kterými byste mohli podtrhnout svou osobnost? Jaká je ta správná vůně pro… …schůzku ve dvou? Na romantické schůzce logicky chceme udělat dojem a zapsat se tím nejlepším způsobem. Jakou vůni tedy zvolit pro večer, kdy se vydáte vstříc nové lásce? Všemi deseti můžeme doporučit parfémy obsahující jasmín, růži nebo pomerančový květ. To je jistota, kterou nemůžete nic zkazit. Jemné podtóny nepůsobí vlezle. Naopak neradíme vsázet na parfémy s gardénií, která je až moc výrazná, což by mohlo být spíše na škodu. …speciální akce? Speciálními akcemi máme na mysli například svatbu, firemní večírek, ples, divadlo či zkrátka cokoli jiného, kam se nedostaneme každý den. Pro tyto chvíle radíme vsadit na silnější vůně, které se skvěle hodí pro večery strávené ve společnosti. Ne nadarmo se i oblečení nebo líčení dělí na denní a večerní, kdy právě večer chceme vyniknout a chceme být vidět. Proto zvolte takovou vůni, kterou byste si přes den nevzali, ale pro večer bude více než ideální volbou. …pracovní pohovory a schůzky? Pokud se chystáte na důležitý pracovní pohovor, který může rozhodnout o vaší budoucnosti, pak svou vůni volte opravdu obezřetně. Vaším cílem je kladně zapůsobit na člověka, který s vámi pohovor povede. V... Čtěte více Příspěvek Vůně – kdy a jakou zvolit? pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
14.11.2016 06:00 |

podobné články

Profesor Pavel Pafko: Křesťané byli schopni možná daleko větších zvěrstev než islámští radikálové

 
ROZHOVOR Podle uznávaného chirurga Pavla Pafka nemůžeme ani v souvislosti s každodenními teroristickými útoky tvrdit, že neúcta k životu je specialitou lidí ze Středního východu nebo Asie. „Křesťané byli schopni možná daleko větších zvěrstev, než jsme schopni vnímat dnes,“ říká profesor Pafko a připomíná koncentrační tábory, kde se vraždili lidé systémově po milionech. A v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz říká, že i když je strašné, co se dnes děje, nemohl by žít jako člověk neustále očekávající katastrofu.
27.07.2016 07:20 |

podobné články

Lepší vládu než Nečasovu si stejně nezvolíte, řekl poslanec. A rozčílil Kellera

 
Vláda dala ústy poslance Otto Chaloupky najevo, že nestojí o důvěru voličů. Je to dokonce právě naopak, voliči si zase budou muset vysloužit důvěru vlády, jinak se k volbám hned tak nedostanou. Podle sociologa Jana Kellera vyplývá toto tvrzení právě z projevu poslance Otto Chaloupky (VV), který dal v pátek kabinetu důvěru s tím, že si občané stejně zatím nejsou schopni zvolit nikoho lepšího.
30.04.2012 09:30 |

podobné články

Osobnosti: Jan Otto (10 článků)

Lepší vládu než Nečasovu si stejně nezvolíte, řekl poslanec. A rozčílil Kellera

 
Vláda dala ústy poslance Otto Chaloupky najevo, že nestojí o důvěru voličů. Je to dokonce právě naopak, voliči si zase budou muset vysloužit důvěru vlády, jinak se k volbám hned tak nedostanou. Podle sociologa Jana Kellera vyplývá toto tvrzení právě z projevu poslance Otto Chaloupky (VV), který dal v pátek kabinetu důvěru s tím, že si občané stejně zatím nejsou schopni zvolit nikoho lepšího.
30.04.2012 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Jan Otto (10 článků)

Telička na ČT: Češi projevují syndrom malosti. A moje členství v KSČ...

 
Europoslanec a bývalý eurokomisař Pavel Telička má za to, že Česká republika je v rámci EU určitým syndromem malosti, který se projevuje i tím, že nejsmne schopni jasně formulovat, co vlastně chceme. Politici totiž nejsou schopni zakopat válečnou sekeru ani ve věcech celonárodního zájmu. Sám by to jako europoslanec rád změnil. Ukazuje se totiž, že následování britské cesty není právě nejšťastnější.
25.06.2014 22:00 |

podobné články

Nakolik jsme schopni poskytnout účinnou pomoc zraněným v případě nouze?

 
V roce 2012 proběhl ve 14 státech Evropské unie průzkum, nakolik jsou řidiči schopní poskytnout první pomoc. Výsledky nejsou nijak povzbudivé.
19.11.2015 10:51 |

podobné články

Rusko zatklo osm lidí v souvislosti s únosem Arctic Sea

 
Podle ruského ministra obrany byli zatčeni Rusové, Estonci a Lotyši.
18.08.2009 10:30 |

podobné články

NEJHORŠÍ jídla na palubě letadel. ŽEBŘÍČEK vedou Estonci

 
Američan Doug Lansky napsal knihu o nejhorších jídlech, která nabízejí aerolinie.
04.05.2010 05:50 |

podobné články

Brusel posoudí, zda se Česko přibližuje k euru

 
Evropská komise ve středu posoudí, nakolik se Česko a dalších osm členských států EU přiblížilo přijetí eura. Brusel by měl zároveň rozhodnout, zda jsou Estonci připraveni na přijetí evropské jednotné měny od začátku příštího roku.
11.05.2010 15:00 |

podobné články

Estonci začnou platit eurem v lednu 2011

 
Estonsko přijme 1. ledna 2011 společnou evropskou měnu euro. Rozšíření eurozóny na 17 členských států ve čtvrtek schválil v Bruselu summit Evropské unie.
17.06.2010 14:50 |

podobné články

Estonci odvrátili ostudu na úvod kvalifikace až góly v prodloužení

 
Kvalifikace fotbalového mistrovství Evropy 2012 začala velkým dramatem. Fotbalisté Estonska vydřeli výhru 2:1 nad Faerskými ostrovy až zásluhou branek Kaimara Saaga v nastavení.
11.08.2010 23:40 |

podobné články

Boj o ME: Estonci vyhráli v Srbsku,Němci přehráli Turky

 
Srbsko - Estonsko 1:3, Německo - Turecko 3:0
08.10.2010 22:45 |

podobné články

Estonci se radují. Od ledna budou platit eurem

 
Skupina zemí platících eurem se 1. ledna 2010 rozšíří o dalšího člena. Nově se společnou evropskou měnou začne platit v Estonsku.
31.12.2010 16:40 |

podobné články

Hit internetu: Estonci se nudí na Ruzyni: Po letišti jezdí na kole

 
Jen necelých 20 vteřin videa stačí k tomu stát se hitem internetu. Partička Estonců se nudila na letišti Ruzyně a natočila, jak se po letišti jezdí na kole. Původní video zhlédlo během pár dnů více než 2 miliony lidí. Z neznámých důvodů je však smazané, ale šíří se dál.
01.06.2011 05:05 |

podobné články

Žižkovu budou v bojích o záchranu pomáhat dva Estonci

 
Spolu s nimi přišel i Martin Kotyza z Vlašimi
08.01.2012 12:55 |

podobné články

Pozor na nebezpečné brejky, varuje Darida před zápasem s Estonci

 
Fotbalisté Nomme Kalju by měli být nebezpečnějším soupeřem, než jakým byl Željezničar Sarajevo. Před úterním zápasem 3. předkola Ligy mistrů si to myslí plzeňský záložník Vladimír Darida.
29.07.2013 15:10 |

podobné články

Ransdorf (KSČM): Tradice a modernost

 
Estonsko bývá chváleno, jak je rozpočtově odpovědné a tudíž mohlo rychle zavést euro. Jenže to má jednu vadu na kráse, a to sociální poměry v Estonsku. Jak zpíval Karel Kryl o nás Češích, Estonci ryjou držkou v zemi.
27.09.2013 08:25 |

podobné články

Osobnosti: Karel Kryl (130 článků)