Článek

Jan Urbach: Efektivně zorganizované běloruské volby

 
Podle Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě, která dohlížela na průběh nedělních parlamentních voleb v Bělorusku, byly volby "efektivně zorganizované". Zaznamenány ale prý byly mnohé systémové chyby.
13.09.2016 18:10 |

podobné články

Podobné články

Cenzura v Bělorusku, úřady uzavřely zpravodajský server

 
Nová pravidla běloruské internetové cenzury mají svou první oběť. Podle ruské agentury Interfax běloruské úřady zastavily provoz webových stránek listu Vicebski kurjer, který se odmítl podřídit novým regulím internetové registrace.
08.07.2010 10:45 |

podobné články

Běloruské RPG Legends of Eisenwald stojí za povšimnutí

 
Pokud stejně jako já prahnete po spojení slov „tahová...RPG...strategie“, určitě se podívejte na Kickstarter projekt Legends of Eisenwald a samozřejmě si přečtěte článek. Na hře pracuje malé běloruské studio (které má zřejmě zaštiťujícího člena týmu v USA, aby mohl projekt na Kickstarteru spustit) Aterdux Entertainment (Discord Times) a rozhodně nejde o žádnou hudbu...
09.12.2010 13:30 |

podobné články

Lukašenko je prý v Polsku nežádoucí, v Minsku pokračují represe

 
Polsko zakázalo běloruskému prezidentovi Alexandru Lukašenkovi vstup na své území. Podle informací běloruské opozice, která se odvolává na sdělení polských diplomatů, se zákaz vztahuje i na řadu představitelů běloruské justice a bezpečnostních složek.
18.01.2011 11:45 |

podobné články

Vůdce běloruské opozice odsouzen na pět let

 
Minský soud poslal v sobotu na pět let do vězení jednoho z hlavních vůdců běloruské opozice, bývalého náměstka běloruského ministra zahraničních věcí a spoluzakladatele opozičního hnutí Charta 97 Andreje Sannikava.
14.05.2011 17:35 |

podobné články

EU rozšířila sankce na další běloruské ´papaláše´

 
Evropská unie v pondělí zařadila dalších třináct běloruských činitelů na seznam lidí, kterým zakázala cesty do zemí EU a jimž zmrazila finanční aktiva v unii. Rozhodli o tom ministři zahraničí EU. Navíc bude zvažovat i další opatření, která by se dotkla běloruské ekonomiky.
23.05.2011 17:30 |

podobné články

Opilý kněz šokoval svým odhaleným pohlavím cestující na nádraží

 
Ztráta kněžského úřadu a soud čeká duchovního běloruské pravoslavné církve, který ve stavu silné opilosti minulý týden šokovaným cestujícím na nádraží ve městě Baranavičy odhalil své pohlaví. Podle dnešní zprávy běloruské agentury BelTA se incidentem zabývá i nejvyšší autorita běloruského pravoslaví, metropolita minský a slucký Filaret.
02.05.2012 17:35 |

podobné články

Lukašenko odvolal ministra zahraničí a jmenoval nového, který nesmí do EU

 
Běloruský prezident Alexandr Lukašenko dnes zbavil funkce ministra zahraničí Sjarheje Martynava. Novým šéfem běloruské diplomacie se stal Uladzimir Makej, dosavadní šéf prezidentské kanceláře. Podle běloruské opozice je nový ministr na seznamu lidí, kterým Evropská unie za podíl na pronásledování opozice zakázala vstup do schengenského prostoru.
20.08.2012 15:30 |

podobné články

Gól ze 70 metrů! Podívejte se na životní ránu z běloruské ligy

 
Alexandr Karnickij se stal hvězdou 16. kola běloruské fotbalové ligy, když dal gól ze 70 metrů. Svému celku FC Gomel tak pomohl k výhře 3:1 na hřišti Torpeda Žodino.
08.07.2013 13:35 |

podobné články

Lukašenko nelení. Potrestal osmi a deseti lety tzv. "litevské špiony"

 
K osmi a deseti letům vězení odsoudil vojenský soud dva běloruské občany za špionáž ve prospěch Litvy. Oznámila to dnes agentura AFP, která se odvolává na komuniké běloruské tajné policie KGB. Oba muži, z nichž jeden byl údajně bývalým vojákem, byli zatčeni v březnu 2012. Za velezradu hrozí v Bělorusku sedm až 15 let vězení.
03.01.2014 17:40 |

podobné články

Ministr Zaorálek bude jednat se svým běloruským protějškem

 
Ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek přijme 16. června 2017 v Černínském paláci ministra zahraničních věcí Běloruské republiky Vladimira Makeje. Šéf běloruské diplomacie přijíždí do ČR na dvoudenní návštěvu, která se zaměří na možnosti rozšíření vzájemné spolupráce obou zemí s důrazem na ekonomiku a obchod.
14.06.2017 06:35 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2407 článků)

Ministr Zaorálek: Naléhal jsem na ministra Makeje

 
Ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek přijal 16. června 2017 v Černínském paláci ministra zahraničních věcí Běloruské republiky Vladimira Makeje. Šéf běloruské diplomacie přijel do ČR na dvoudenní návštěvu, která se zaměřila na možnosti rozšíření vzájemné spolupráce obou zemí s důrazem na ekonomiku a obchod.
18.06.2017 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2407 článků)

Jan Campbell: China first

 
Neprojevil jsem zájem, a nebyl jsem ani pozván na nedávné česko – čínské hospodářské fórum. Na fóru, které zahájilo program na pražském hradě, vystoupili mimo jiné premiér Bohuslav Sobotka, předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, Jan Hamáček, a na závěrečné večeři, sám prezident Miloš Zeman. Nemohu psát o průběhu ani výsledcích fóra. Mohu se ale podělit s hodnocením jednoho věrohodného účastníka fóra, který mě přesvědčil, že fórum bylo skvěle zorganizované, obsahově zajímavé, věcné, důstojné a efektivní.
28.07.2017 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9487 článků) , Jan Hamáček (801 článků) , Miloš Zeman (20916 článků)

Ministerstva nevyužívala programy na podporu českého průmyslu efektivně

 
Ministerstva obrany a vnitra podle Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ) nevyužívala efektivně offsetové programy, jejichž smyslem je podpora českého průmyslu.
11.03.2013 08:30 |

podobné články

TIPY do kuchyně: Takto efektivně rozbijete vajíčko

 
Mnoho lidí, zvláště pak mužů, má problémy správně rozklepnout vajíčko. Podívejte se na videonávod v článku, jak jednoduše, rychle, efektivně a jen jedou rukou jde vše zvládnout. Můžete se podívat i na návod, jak lehce oddělíte žloutek od bílku.
26.10.2014 13:45 |

podobné články

Zdravotnictví není černá díra a funguje efektivně, odmítl Sobotka kritiku

 
České zdravotnictví funguje podle premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) z celkového pohledu efektivně a není černou dírou, v níž mizí finance. Sobotka to uvedl v narážce na spor, který vedl s ministrem zdravotnictví Svatoplukem Němečkem šéf státní kasy Andrej Babiš (ANO). Premiér ve čtvrtek vystoupil konferenci Zdravotnictví 2015.
27.11.2014 11:32 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13030 článků) , Bohuslav Sobotka (9487 článků)

Co s fotkami po dovolené? Využijte tento slevový voucher se slevou 50 % na fotoknihy!

 
Také jste se vrátili z prázdnin a nyní Vás čeká ta práce – roztřídit tu hromadu fotografií, které jste během dovolené pořídili? Jedna věc je mít zorganizované fotografie v počítači, na to existuje celá řada programů, které s tímto pomohou. Druhá věc je, jak fotky ukázat dalším, pokud nechcete využít sdílení v sociálních sítích. Vytisknout fotky? Ano, je to řešení. Existuje ale mnohem elegantnější řešení, a tím je fotokniha. Jaké existují fotoknihy?
05.09.2013 18:15 |

podobné články

TAKHLE SE PLNÍ SNY! Osmiletý klučina nastoupil za Ajax, tleskala plná aréna

 
Čas vánoc, to je čas splnění velkých snů. Jay Jay Willems si jeden takový splnil a děkuje za to svému milovanému klubu - Ajaxu Amsterdam. Díky skvěle zorganizované akci byl aspoň na jeden den fotbalovou superstar!
18.12.2013 12:41 |

podobné články

ÚSTR postupuje při volbě šéfa dle vyřazeného kandidáta nezákonně

 
Rada Ústavu pro studium totalitních režimů vyřazovala kandidáty z tendru na ředitele podle neúspěšného adepta Adriana Portmanna nezákonně. Portmann žádá radu o nápravu, v opačném případě se bude bránit i soudně, řekl dnes ČTK. Volbu kritizuje i další vyřazený uchazeč Karel Světnička a Konfederace politických vězňů ČR dokonce označila výběrové řízení za podvodně zorganizované.
10.04.2014 09:35 |

podobné články

Češi vypomohli pozůstalým padlých vojáků více než milionem korun

 
Na kontě sbírky zorganizované pro pozůstalé rodiny padlých vojáků v Afghánistánu je částka přesahující milion korun. Peněžní pomoc iniciovali armádní kolegové zesnulých vojáků. Zapojily se do ní stovky lidí. 
15.07.2014 18:20 |

podobné články