Článek

Jan Rovenský z Greenpeace: Jen tiše doufám, že ta rizika řeší někdo jiný

 
Vláda před časem oslovila 10 možných dodavatelů nových jaderných bloků. Čtyři z těch deseti jsou ruské a čínské firmy.
13.10.2016 21:15 |

podobné články

Podobné články

Rusko zadržuje na lodi 30 aktivistů Greenpeace - protestovali, kde neměli

 
Ruská pohraniční stráž zadržuje na lodi 30 aktivistů hnutí Greenpeace. Plavidlo, které patří hnutí, je v Barentsově moři a pohraničníci je obsadili ve čtvrtek večer. Mezi třicítkou aktivistů je i šest Britů. Důvodem zásahu byl plánovaný protest členů Greenpeace proti těžbě ropy v severních mořích. Členové Greenpeace dnes uspořádali u ruského velvyslanectví v Praze proti postupu Ruska protest a podobné akce se pořádají i v dalších 17 evropských státech.
20.09.2013 12:55 |

podobné články

Greenpeace chce koupit doly, o které má zájem ČEZ a EPH. Chce je zavřít

 
Greenpeace se včera oficiálně zařadilo mezi zájemce o koupi německých hnědouhelných elektráren a dolů společnosti Vattenfall. Firma, kterou 100% vlastní švédský stát, se pokouší prodat všechny svá uhelná aktiva v Německu (především v Lužici). Švédská kancelář Greenpeace ve spolupráci s Greenpeace ČR se dnes přihlásila mezi zájemce o prodej. Pokud se ekologická organizace stane vlastníkem firmy, nehodlá na jejím provozu vydělat ani korunu: obří německé uhelné elektrárny a povrchové doly chce co nejrychleji zavřít.
07.10.2015 09:01 |

podobné články

ON-LINE: Ptali jste se Greenpeace, proč táboří na komíně elektrárny Prunéřov II

 
Jan Rovenský je vedoucí energetické a klimatické kampaně Greenpeace. Rozhovor poskytl z komína elektrárny v Prunéřově.
22.03.2010 19:05 |

podobné články

Zhnusený šéf Greenpeace Rovenský: Rusnok ohnul páteř. A to vykládal, jaký je ekolog

 
Odhodlanost premiéra Jiřího Rusnoka vyřešit záležitost limitů těžby uhlí se nelíbí Janu Rovenskému z hnutí Greenpeace. Ten pro ParlamentníListy.cz poskytl vyjádření k dnešním Rusnokovým proklamacím v Mostě. Podle zástupce ekologické organizace dočasná vláda nemá právo o tak zásadní věci rozhodovat.
22.11.2013 20:37 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Rusnok (1840 článků)

Jan Campbell: Tichá rizika

 
Podobně jako lidé, jejichž cit má obrovskou hloubku, ztěžující jim porozumět, protože své city otevřeně nevyjadřují, existují rizika, jež jsou pro mnohé z nás nepřístupná, nenápadná, nebo nepochopitelná. Podobně jako u lidí jsou motivy jednání očím ostatních skryty, protože touha po dominanci a ovládnutí objektu to vyžadují, tichá rizika povýšená ze subjektu taktiky na úroveň operační, nebo dokonce strategickou, skrývají těžko představitelné následky. Pozdě bycha honit, nebo, tichá voda břehy bere, platí i dnes. Jestliže extrovertu zůstávají tichá rizika často skryta, introverta zraňují, a zatahují ho do nitra objektu. V obou případech platí, že tiché riziko jednomu dává, druhému bere. Proto nelze podceňovat tichá rizika.
02.02.2017 16:20 |

podobné články

Radikální aktivista ukazuje na Tykače a spol.: Za tři roky si vyplatili 17 miliard

 
Mostecký uhelný revír se svým stále nevyřešeným příběhem prolomení limitů těžby uhlí je prý zcela jiný kalibr než Ostravsko, kterému nyní pomáhá stát. Říká to pro ParlamentníListy.cz ekolog a aktivista z Greenpeace Jan Rovenský, který žije v Litvínově na Mostecku. Z regionu, kde důsledkem pokračování těžby uhlí mají být přestěhovány Horní Jiřetín a Černice, by si měl stát nárokovat desetkrát víc než dosud a ne platit sociální pohromy z veřejné kasy.
20.04.2014 09:30 |

podobné články

Miroslav Rovenský: Pomozme umělcům nastartovat druhou kariéru

 
Miroslav Rovenský je náměstek ministra kultury s odpovědností za umění, knihovny, vědu i výzkum. Je také muzikant specializovaný na historické lesní rohy, stálý člen souborů v Berlíně i Basileji a pedagog doma i v zahraničí.
20.02.2015 12:20 |

podobné články

Šéfem středočeských lidovců zůstává Miroslav Rovenský

 
Středočeskou KDU-ČSL podvede nadále její dosavadní předseda Miroslav Rovenský. Rozhodli o tom delegáti krajské volební konference.
26.04.2015 06:15 |

podobné články

Paní, než přijedou rypadla do Jiřetína, vy už tady dávno nebudete. Debata o uhlí byla u Jílkové vskutku pekelná

 
Chcete zbourat můj dům a tvrdíte mi, že je to v mém zájmu? Tuto otázku položila v pořadu Máte slovo České televize obyvatelka Horního Jiřetína horníkům. Probírala se totiž otázka prolomení limitů těžby uhlí na severu Čech. Před kamerami stanul i ministr průmyslu Jan Mládek a ve studiu to pořádně jiskřilo. Vystoupil i Jan Rovenský z Greenpeace, který se dočkal tvrdého odsouzení. Měli by vás zavřít, vypálil na něj zaměstnanec dolu ČSA.
12.02.2015 23:15 |

podobné články

Osobnosti: Jan Mládek (667 článků)

Vás by měli zavřít, pane aktivisto. Debata o uhlí byla u Jílkové vskutku pekelná

 
Chcete zbourat můj dům a tvrdíte mi, že je to v mém zájmu? Tuto otázku položila v pořadu Máte slovo České televize obyvatelka Horního Jiřetína horníkům. Probírala se totiž otázka prolomení limitů těžby uhlí na severu Čech. Před kamerami stanul i ministr průmyslu Jan Mládek a ve studiu to pořádně jiskřilo. Vystoupil i Jan Rovenský z Greenpeace, který se dočkal tvrdého odsouzení. Měli by vás zavřít, vypálil na něj zaměstnanec dolu ČSA.
12.02.2015 23:45 |

podobné články

Osobnosti: Jan Mládek (667 článků)

Drsný boj o ropnou plošinu! Rusové zasáhli proti Greenpeace

 
Ruská pohraniční stráž zadržuje na lodi 30 aktivistů hnutí Greenpeace. Plavidlo, které patří hnutí, je v Barentsově moři a pohraničníci je obsadili ve čtvrtek večer. Mezi třicítkou aktivistů je i šest Britů. Důvodem zásahu byl plánovaný protest členů Greenpeace proti těžbě ropy v severních mořích.
20.09.2013 15:40 |

podobné články

Šéf Greenpeace žádá o schůzku s Putinem a nabízí se jako záruka

 
Výkonný ředitel mezinárodní ekologické organizace Greenpeace Kumi Naidoo požádal o schůzku s ruským prezidentem Vladimirem Putinem. Chce tak dosáhnout toho, aby úřady propustily všech 28 aktivistů organizace a oba fotoreportéry. Ruské úřady je zadržely minulý měsíc kvůli protestu proti těžbě ropy v Arktidě a obvinily je z pirátství. Za to v Rusku hrozí až 15 let vězení. Ruští vyšetřovatelé ale dnes navíc oznámili, že na lodi Greenpeace našli narkotika, a pohrozili tak vznesením dalších obvinění "ze závažných trestných činů". 
09.10.2013 15:30 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3032 článků)

Úřady zavřely Eiffelovu věž kvůli protestu aktivistů z Greenpeace

 
Francouzské úřady v Paříži dnes kvůli protestu organizace Greenpeace proti zadržování svých členů v Rusku uzavřely Eiffelovu věž. Informovala o tom agentura AFP. Aktivisté chtějí, aby Moskva propustila ekology z Greenpeace, které v polovině září zadržela na lodi Arctic Sunrise u ropné plošiny společnosti Gazprom. 
26.10.2013 12:16 |

podobné články

Mezinárodní soud nařídil Rusku propustit loď Greenpeace i její posádku

 
Mezinárodní soud pro mořské právo v Hamburku dnes nařídil Rusku, aby na kauci 3,6 milionu eur (98 milionů Kč) propustilo loď Greenpeace Arctic Sunrise a celou její třicetičlennou posádku, kterou zadrželo v září při protestu ekologických aktivistů u ruské těžební plošiny proti chystané těžbě ropy v Arktidě. Moskva na verdikt reagovala prohlášením, že pravomoc mezinárodního soudu se na případ protestu Greenpeace nevztahuje. 
22.11.2013 16:37 |

podobné články

Kvůli chybě účetního přišla organizace Greenpeace o 3,8 milionu eur

 
O 3,8 milionu eur (v přepočtu více než 100 milionů korun) přišla mezinárodní ekologická organizace Greenpeace. Vinu nese jeden z účetních z centrály v Amsterodamu, který provedl několik chybných kurzových operací. Greenpeace to dnes přiznala v oficiálním prohlášení, ve kterém se zároveň svým sponzorům a členům omluvila.
15.06.2014 15:11 |

podobné články

Ve Francii potrestali 55 členů Greenpeace za to, že vlezli do elektrárny

 
Dva měsíce podmíněně pro 55 členů ekologického hnutí Greenpeace za to, že pronikli do jaderné elektrárny. Většinu z nich zadržely bezpečnostní složky, ale několik ekologů vyšplhalo na vrchol budovy jednoho reaktoru a vyvěsit plakát, který vyzývá k uzavření elektrárny. Akce navíc vyvolala dohady, zda jsou elektrárny dostatečně hlídány, když do nich proniknou členové Greenpeace.
04.09.2014 21:01 |

podobné články

Aktivisté z Greenpeace chtějí koupit uhelné doly. Aby je mohli zavřít

 
Potencionální investice do německých hnědouhelných dolů švédské firmy Vattenfall je pro české zájemce riskantní s nejasným výsledkem. Na úterní tiskové konferenci to uvedli zástupci ekologické organizace Greenpeace. Odvolávají se na aktuální studii berlínské Technické univerzity. Oficiální nabídku na koupi dolů zaslala ovšem i Greenpeace, na rozdíl od energetických společností je však chce zavřít.
20.10.2015 18:25 |

podobné články

Greenpeace: Blokujeme palmový olej od firmy, která kácí pralesy

 
Aktivisté Greenpeace dnes ráno zablokovali cestu pro dovoz a vývoz palmového oleje společnosti IOI v přístavu Rotterdam, evropské vstupní bráně pro palmový olej. Palmoolejné společnosti jsou stále zapojeny do kácení pralesů, lesních požárů rašelinišť a dětské práce a jak ukázala nová zpráva Greenpeace International, jejich palmový olej se prostřednictvím rafinerií firmy IOI dostává do Evropy a USA.
27.09.2016 19:25 |

podobné články

Aktivisté obsadili elektrárnu ve Chvaleticích: Vadí jim prodloužení provozu

 
Chladicí věž elektrárny Chvaletice obsadilo dnes ráno 11 aktivistů ekologické organizace Greenpeace. Protestují tak proti plánovanému prodloužení provozu elektrárny. Informoval o tom mluvčí Greenpeace Lukáš Hrábek. Provoz protest Greenpeace neohrožuje, protože elektrárna momentálně elektřinu nevyrábí.
03.10.2016 08:35 |

podobné články