Článek

Jan Mráček se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu zahraje Bergův houslový koncert

 
Kmenový sólista rozhlasových symfoniků, mladý umělec, který má za sebou báječné úspěchy na koncertních pódiích i v mezinárodních soutěžích, houslista Jan Mráček vystoupí v pondělí 18. ledna ve Dvořákově síni.
13.01.2016 11:56 |

podobné články

Podobné články

Michal Pavlíček zahraje Bacha a Mahlera se symfonickým orchestrem

 
Lákavou možnost slyšet jednoho z nejlepších kytaristů naší doby Michala Pavlíčka se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu nabízí koncert v pražském Obecním domě 20. dubna.
16.04.2015 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Michal Pavlíček (51 článků)

Miro Žbirka oslaví šedesátiny v O2 Aréně se symfonickým orchestrem

 
Skladatel, zpěvák a kytarista Miro Žbirka oslaví ve čtvrtek 8. listopadu šedesáté narozeniny. Jako dárek sobě i svým fanouškům se rozhodl odehrát mimořádný koncert v pražské O2 Aréně se symfonickým orchestrem a mnoha hosty.
11.04.2012 09:45 |

podobné články

Tohle není vtip. Rytmus bude vystupovat se symfonickým orchestrem

 
Rytmus alias Patrik Vrtbovský (40) se odhodlal k velkému kroku. Naplánoval si koncert se symfonickým orchestrem!
06.08.2017 20:30 |

podobné články

Lyrická kytara Jeffa Becka si skvěle rozumí se symfonickým orchestrem

 
Hledačské, intimní a v každém případě vytříbené album nabízí kytarista Jeff Beck po několikaleté pauze. CD Emotion & Commotion je výsledkem práce se symfonickým orchestrem a mladými objevy z rockových a popových vod, jako je např. fenomenální 24letá baskytaristka Tal Wilkenfeldová a její vrstevnice, zpěvačka Joss Stoneová.
19.04.2010 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Joss Stone (29 článků) , Jeff Beck (16 článků) , Beck Beck (101 článků)

Olympiku je padesát, oslaví to se symfonickým orchestrem

 
Skupina Olympic se na přelomu roku dožije padesáti let. Oslaví to na turné po velkých halách s Českým národním symfonickým orchestrem, které vyvrcholí 1. prosince v pražské O2 Aréně.
17.05.2012 16:35 |

podobné články

Óda na radost v podání Pražského filharmonického sboru a Symfonického orchestru Českého rozhlasu

 
PFS vystoupí v pondělí 20. listopadu 2017 od 19.30 hodin ve Dvořákově síni pražského Rudolfina se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu a jeho šéfdirigentem Ondrejem Lenárdem.
19.11.2017 17:10 |

podobné články

Symfonický orchestr Českého rozhlasu získal exkluzivního hosta: Lukáše Vondráčka

 
První účinkování českého klavíristy Lukáše Vondráčka s orchestrem na domácí půdě po závratném úspěchu v Soutěži královny Alžběty v Bruselu si může tuzemské publikum vychutnat 4. listopadu. V doprovodu Symfonického orchestru Českého rozhlasu a pod taktovkou vynikajícího polského dirigenta Michała Nesterowicze zahraje v Rudolfinu Třetí klavírní koncert C dur Sergeje Prokofjeva. Rozhlasovým posluchačům zprostředkuje tento hudební zážitek přímý přenos ČRo Vltava.
14.09.2016 07:35 |

podobné články

Ennio Morricone exkluzivně pro čtenáře eXtra! Co hvězda vzkazuje nejlepšímu bulváru v ČR? Budete se divit!

 
"Ennio Morricone":http://www.extra.cz/hudebni-legenda-hollywoodskeho-sveta-prileti-do-cech-kde-vsude-vas-ennio-morricone-dostal-do-kolen oslavil toto pondělí již své osmdesáté šesté narozeniny. Kdo by řekl, že tomuto hudebnímu skladateli táhne už na devadesátku, když stále skotačí jako mladík? Autor mnoha proslulých nejen filmových melodií se chystá na svůj koncert v Praze a zdraví tak všechny fanoušky (ano, umí i s YouTube). Koncert odehraje společně s Českým národním symfonickým orchestrem 12. 2. 2015 v pražské O2 Areně. Jedná se o koncert v rámci jeho celosvětového turné, jehož evropskou část odehraje právě s českým hudebním tělesem. Ano, neumíme/neuměli jsme hrát jen hokej, ale i hudební sféra je u nás top.
14.11.2014 09:26 |

podobné články

Osobnosti: Ennio Morricone (43 článků)

Sólista SOČRu Jan Mráček – tentokrát s Brahmsovým koncertem

 
V pondělí 27. ledna se mohou návštěvníci abonentního koncertu i veřejné generální zkoušky rozhlasových symfoniků těšit na díla vyhledávaná, léty ověřená, díla dvou velikánů německé hudby Ludwiga van Beethovena a Johannesa Brahmse. Od něj vyslechneme Houslový koncert D dur v podání statutárního sólisty SOČRu, 22letého Jana Mráčka. Z Beethovenova odkazu pak vybral šéfdirigent orchestru Ondrej Lenárd 7. symfonii A dur. Přímý přenos ze Dvořákovy síně Rudolfina vysílá 27. ledna od 19.30 hodin ČRo – Vltava.
23.01.2014 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Ludwig van Beethoven (9 článků)

Do Prahy míří autor filmové hudby Hans Zimmer

 
Jeden z nejvýraznějších autorů filmové hudby současnosti, Němec Hans Zimmer, přijede 7. května příštího roku do Prahy. Koncert se uskuteční v O2 areně. Zimmer zahraje s hudební skupinou, symfonickým orchestrem ČNSO a pěveckým sborem. Hodlá představit nejlepší skladby své bohaté tvorby.
14.11.2015 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Hans Zimmer (7 článků)

Dara Rolins: Vánoční koncert v listopadu!

 
Ještě není ani polovina listopadu, a zpěvačka Dara Rolins (36) už má za sebou vánoční koncert! Do pražského klubu SaSaZu si pozvala spoustu hostů a spolu se symfonickým orchestrem vytvořila sváteční atmosféru.
13.11.2009 05:20 |

podobné články

Osobnosti: Dara Rolins (2147 článků)

Hvězda metropolitní opery se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu uvede Mahlera

 
Na abonentním večeru SOČRu z řady „Když klasika je vášní“ vás v pondělí 9. ledna čeká setkání s rakouským barytonistou světového jména Markusem Werbou, jehož zná publikum nejvěhlasnějších operních domů. Zároveň se jedná o velice žádaného koncertního pěvce. Své umění předvede v Mahlerově cyklu Písně o mrtvých dětech.
03.01.2017 16:20 |

podobné články

Hvězda mezi cellisty se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu

 
Jedenatřicetiletý Maďar István Várdai, obecně považovaný za nejlepšího violoncellistu své generace, je dosud jediným hráčem na tento nástroj, který vyhrál obě nejprestižnější mezinárodní violoncellové soutěže, ženevskou Prix Montblanc a ARD v Mnichově. Špičkového interpreta můžete potkat na 8. abonentním večeru SOČRu v Rudolfinu v pondělí 20. února, kdy přednese Variace na rokokové téma od Petra Iljiče Čajkovského.
14.02.2017 18:05 |

podobné články

SOČR: Na „vážnou“ hudbu zapomeňte, jisté je pouze to, že se vážně pobavíte

 
V pondělí 24. dubna 2017 se ve Foru Karlín představí mladí odvážní hudebníci, kteří se nebojí žádného experimentu a humor je koření, kterým rozhodně nešetří. Večer plný hudebních scének, filmové a (od)vážné hudby představí trio Brousek – Gregor Brzobohatý – Kučera spolu se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu.
18.04.2017 15:20 |

podobné články

Český rozhlas: Adamův splněný sen

 
Poněkud expresivní titul odkazuje na dávnou zálibu našeho předního basbarytonisty Adama Plachetky v muzikálech, které ho ostatně přivedly i ke studiu zpěvu. Po naplnění významných misí ve světě opery se ke svému „srdečnímu“ žánru vrátil a společně se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu a dirigentem Tomášem Netopilem natočil během léta pro společnost Radioservis album Impossible Dream plné brilantních muzikálových melodií. V koncertním hávu si tento repertoár můžete vychutnat na koncertu ve Fóru Karlín 18. října, kde se samozřejmě bude také křtít. Podnikněte tedy výlet na Broadway!
12.10.2017 10:05 |

podobné články

Uprchlík z belgického vězení: Za Čecha se jen vydával!

 
Vězeň, který v úterý uprchl z belgického vězení a jímž je podle Interpolu Vítězslav Mráček, měl zřejmě falešné doklady. Čtyřiatřicetiletý Mráček totiž údajně pobývá v České republice a nikdy nebyl trestaný.
30.07.2009 10:25 |

podobné články

SOČR přivítá Michaela Barenboima

 
Houslový virtuos se slavným příjmením Barenboim (ano, mladší syn klavíristy a dirigenta Daniela) patří k vyhledávaným a obdivovaným interpretům. K naší radosti přijal pozvání rozhlasových symfoniků, s nimiž se setkal v září roku 2013 v lázních Wiesbaden, kdy společně provedli Bruchův houslový koncert č. 1 g moll.
12.03.2015 15:06 |

podobné články

Nepřerušujte mě. Vyjadřuji obdiv k Zemanovi. Při diskusi o prezidentovi začali do rozhlasu volat naštvaní posluchači

 
Místy ve velmi vyostřenou diskusi se zvrhl pondělní pořad Českého rozhlasu Plus Radiofórum, jehož hlavním tématem byly prezidentovy výroky o migrační krizi. V pořadu kromě moderátorky Lucie Vopálenské o Zemanových výrocích diskutoval zahraničněpolitický komentátor veřejnoprávního rozhlasu Petr Nováček a blízkovýchodní zpravodaj rozhlasu Štěpán Macháček. Do pořadu mohli telefonovat i posluchači. Většina z nich vyjadřovala nespokojenost s úrovní zpravodajství Českého rozhlasu někdy i velmi ostrými výrazy.
05.01.2016 12:01 |

podobné články

Osobnosti: Petr Štěpán (30 článků) , Petr Zeman (277 článků) , Petr Macháček (32 článků) , Petr Štěpán (30 článků) , Petr Macháček (30 článků)

Tabery, Šafr, Wollner a další šéfredaktoři sepsali dopis řediteli rozhlasu. Jde o Janka Kroupu, kterého si dovolil zkritizovat

 
Celkem deset šéfredaktorů se rozhodlo poslat dopis generálnímu řediteli Českého rozhlasu Renému Zavoralovi. K tomu je donutilo vystoupení šéfa rozhlasu před Radou Českého rozhlasu, kde Zavoral uvedl, že reportáž investigativce rozhlasu Janka Kroupy o neoprávněném čerpání dotací skupinou Agrofert měla být zpracována obecněji.
14.12.2017 22:35 |

podobné články

Osobnosti: Janek Kroupa (111 článků)