Článek

Jako zrno od plev: Kteří ruští hříšníci nepojedou do Ria?

 
Ruským sportovcům se muselo pořádně ulevit, když jim olympijský výbor plošně nezakázal start na olympiádě v Riu. Jenže zatímco někteří si už balí, pár hříšníků přece jen musí zůstat doma, včetně medailistů. Kdo si v Brazílii nezazávodí?
25.07.2016 20:45 |

podobné články

Podobné články

Ječné zrno – tohle by vám mohlo pomoci

 
Ječné zrno – neboli hordeolum – minimálně jedenkrát bolestivě potrápí snad každého z nás. Jedná se o zánět mazové žlázky některé z řas na očním víčku, který se nejčastěji projevuje bolestivostí, otokem a zarudnutím v postižené oblasti. Mnoho lidí si jej mylně splete z neinfekčním onemocněním víčka označovaným jako chalazion. Jde o poměrně časté onemocnění postihující jak děti, tak i ženy či muže všech věkových kategorií. Proč ječné zrno vzniká? Ke vzniku ječného zrna dochází v případě ucpání vývodu žlázky a následnému hromadění mazu, který bakteriím poskytuje více než vhodné prostředí pro jejich veselé šíření a rozmnožování. Odsud bakterie pronikají do oka. K ucpání žlázek dochází při nedostatečné hygieně nebo používání nevhodného make-upu. Ke vzniku ječného zrna může hodně napomoci i oslabení obranyschopnosti organismu. Příznaky Jak již bylo zmíněno výše – ječné zrno se zpravidla projevuje bolestí, kterou nejdříve pociťujete v celé oční oblasti, poté se ale bolest začne soustředit pouze do jednoho místa. Nejdříve se objeví bolest, po několika dnech se na postiženém místě vytvoří typický červený váček, do kterým se bude ukrývat dutinka naplněná žlutým hnisem. Právě onen váček může za nepříjemné pocity plného oka, díky kterým budete mít pocit, že máte v oku cizí těleso. Jak se ho zbavit? Ječné zrno nepředstavuje závažné onemocnění. Díky tomu si při normálním průběhu bez jakýchkoli komplikaci nevyžaduje speciální léčbu. Po nějakém čase zrno uzraje a poté samo praskne. Od nepříjemných příznaků si můžete ulevit přikládáním teplých obkladů, chybu neuděláte ani tehdy, pokud si na oko přiložíte kapesník namočený do heřmánkového vývaru či borové vody. Během onemocnění se doporučuje zvýšit přísun vitamínů řady B. Příspěvek Ječné zrno – tohle by vám mohlo pomoci pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
27.07.2016 16:50 |

podobné články

Krejčíř mi předal tajné vzkazy. Proslavený reportér ČT popsal drancování Česka v 90. letech i to, jak to probíhá dnes. Není to hezké

 
ROZHOVOR „I dnes korupce v politice pokračuje, ovšem skrytější a sofistikovanější formou. Oddělilo se totiž zrno od plev a mezi podnikateli už nejsou v tak velké míře zastoupeni gauneři z 90. let, kteří se tehdy právě za podnikatele vydávali, ačkoliv to byli obyčejní zločinci,“ konstatuje investigativní novinář ČT Dalibor Bártek, který se podílel na odhalení řady skandálů i ve vysoké politice. „Typické jsou třeba nákupy předražené reklamy za miliardy korun, kterými jsme se nedávno zabývali. I takovou cestou se vyváděly obrovské peníze, které mohly být následně využívány ke korupčním účelům,“ ještě dodává.
27.02.2017 04:45 |

podobné články

Krejčíř mi předal vzkazy. Proslavený reportér ČT popsal drancování Česka v 90. letech i to, jak to probíhá dnes. Není to hezké

 
ROZHOVOR „I dnes korupce v politice pokračuje, ovšem skrytější a sofistikovanější formou. Oddělilo se totiž zrno od plev a mezi podnikateli už nejsou v tak velké míře zastoupeni gauneři z 90. let, kteří se tehdy právě za podnikatele vydávali, ačkoliv to byli obyčejní zločinci,“ konstatuje investigativní novinář ČT Dalibor Bártek, který se podílel na odhalení řady skandálů i ve vysoké politice. „Typické jsou třeba nákupy předražené reklamy za miliardy korun, kterými jsme se nedávno zabývali. I takovou cestou se vyváděly obrovské peníze, které mohly být následně využívány ke korupčním účelům,“ ještě dodává.
27.02.2017 07:05 |

podobné články

Jiří Pehe k české diskusi o Ukrajině: Je dobře, že se odděluje zrno od plev

 
POLITOLOG Prezident Miloš Zeman v jednom z nedávných rozhovorů zmínil, že by se měla účast ve volbách stát pro občany povinnou. Uvedl to sice jako jednu ze svých myšlenek, které nehodlá v nejbližší době prosazovat jako závaznou, přesto podle něj přijde čas, kdy tato povinnost vejde v platnost. ParlamentníListy.cz se ptaly politologa Jiřího Pehe na to, do jaké míry by takový krok zemi pomohl, či by ji naopak mohl poškodit.
25.03.2014 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pehe (346 článků) , Miloš Zeman (20472 článků)

Doktor Macek vypráskal ty, co pořád podepisují nějaké petice

 
I doktora Miroslava Macka zjevně zaujal dopis, kterým několik osobností protestovalo proti ohrožení svobody ze strany prezidenta Miloše Zemana. Podle Macka se ukazuje, že snad v žádné profesi neexistuje taková solidarita jako mezi novináři. Ti by přitom sami měli mít největší zájem oddělovat zrno od plev.
13.03.2013 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20472 článků)

Lidé nevrací šmejdy z online nákupů! Jourová v EU plete bič na nepoctivé e-shopy

 
Nákupy přes Internet nejsou stále tak bezpečné jako ty z kamenných prodejen. Podle čísel Eurostatu 65 % lidí nereklamuje zboží, se kterým nejsou spokojeni. Evropská komise proto připravuje plán, jak mezi e-shopy oddělit zrno od plev.
28.05.2015 12:15 |

podobné články

Módní policie: Ewo Farna, tomu říkám zoufalství

 
Charismatická herečka Chantal Poullain dává svou ležérní elegancí celá léta na srozuměnou, jak vypadá francouzský šarm. Tentokrát však do společnosti vyrazila v outfitu, jímž dosavadní styl dost popřela. Mnohem větší políček módě ale dala Ewa Farna – pokud stále platí, že za jejími stylingy stojí matka se svou kamarádkou, měla by jim zpěvačka vypovědět poslušnost. Aně Geislerové to na prezentaci kolekce značky Pietro Filipi, s níž návrhářsky spolupracuje, naopak moc slušelo. Nicméně to, jak ve své jedinečnosti kombinuje věci, bych jiným nedoporučovala. Poslední z dnešní čtyřky je Iveta Bartošová, jež nikdy nebude umět rozlišit jakostní zrno od plev laciné podbízivosti.
23.02.2011 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Iveta Bartošová (6694 článků) , Ewa Farna (1081 článků) , Chantal Poullain (223 článků)

Dáša se zlobí!

 
Šéfka komise rozhodčích Dagmar Damková (37) ráda říká: „Je čas oddělit zrno od plev.“ A už je to tady! Někteří lajdáčtí arbitři neprošli fyzickými či znalostními zkouškami a jsou pro ligu na černé listině.
16.02.2012 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Damková (61 článků)

Drogová doupata pod krytím heren v pohraničí. Totální bordel, soudí exorcista hazardu

 
REPORTÁŽ V pohraničí stojí desítky nelegálních heren. Zainteresovaní jsou v nich hlavně Vietnamci. Chybí jim povolení, neplatí daně, porušují hygienické normy, kašlou na místní vyhlášky i na policii. Navíc se v některých pod rukou prodává marihuana nebo pervitin. Zrušit je či oddělit zrno od plev? Poslanec VV Josef Novotný navrhuje plošný zákaz ve městech, provozovatelé legálních heren jsou z toho zoufalí.
28.04.2012 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Josef Novotný (187 článků) , Josef Novotný (187 článků)

NABÍDKA: Hledá se ženich pro Kateřinu Zemanovou! První dívka Česka nesmí zůstat na ocet!

 
ANKETA: Kateřina Zemanová, dcera Miloše Zemana, v současné době žádného partnera nemá. Rozhodli jsme se pro ni proto oddělit zrno od plev a vytvořit seznam dobrých partií. První dívka Česka nesmí být sama!
08.02.2013 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20472 článků) , Kateřina Zemanová (272 článků)

Glosa: Apollo řadí zpátečku? Přistává u kvalitního popu

 
Chce Apollo popularizovat cenu, která poctivě odděluje popové zrno od plev? Teprve příští ročník ale bude přelomový – odhalí, zda se profiluje na základě nějakého trendu. Viva la revolucion!
05.02.2015 22:20 |

podobné články

Horské peklo na Tour: Bárta nejlepší z Čechů, vzdal jeden z favoritů

 
Sedmnáctá etapa zavedla cyklisty opět do nemilosrdných kopců, kde se během 161 kilometrů doslova oddělovalo "zrno od plev". Nejlepším českým závodníkem byl opět Jan Bárta, který sice nepatří mezi ryzí vrchaře, na vítězného Němce Simona Geschkeho však ztratil pouze osm minut. Třetí můž v průbězném pořadí Tejay Van Garderen byl kvůli zdravotním problémům nucen závod vzdát. Naopak bez ztráty dojel do cíle držitel žlutého trikotu Chris Froome, který opět ukázal, že ve žlutém šlape zaslouženě.
22.07.2015 17:51 |

podobné články

Osobnosti: Jan Bárta (158 článků)

Jiří Bátěk: Drahý doktore Goebbelsi, vaši britští přátelé se krmí dobře

 
Leden se blíží a s ním i speciální tým ministerstva vnitra, všemi očekávaný „odbor proti dezinformacím“. Prý pár desítek lidí bude dohlížet nad propagandou a fenoménem tzv. hybridních hrozeb. Nastane zlomová doba – odděleno bude zrno od plev, což se za tisíce let lidské civilizace nepodařilo. Přichází doba pravdy -- vše pěkně rozškatulkováno, aby lidé měli přehled a nemuseli se příliš namáhat.
04.12.2016 11:05 |

podobné články

SuperStar: Miláček Česka i Slovenska, autor hitu Pošta přichází s novým songem

 
Už dnes večer nás čeká další kolo SuperStar. Tentokrát se přesuneme z castingů do divadla, kde už půjde opravdu do tuhého. Projít castingy byl pro 120 soutěžících sice důležitý, ale poměrně jednoduchý krok. V Super Výběru už porota musí nekompromisně oddělit zrno od plev, a proto si soutěžící v průběhu tří dlouhých nocí prošli doslova peklem.
08.04.2018 12:00 |

podobné články

Komentátor: Horáková, Pussy Riot, Rath? Oddělte zrno od plevy

 
Komentátor Práva přibližuje páteční projev lidumilného a zároveň vůči vládě kousavého hejtmana a poslance s levicovým smýšlením Davida Ratha, kterého chce podle jeho slov zlomit zlotřilá vláda. Přirovnává se k Horákové, Husákovi či Pussy Riot. Bývalý hejtman by měl být souzen, aby se oddělilo zrno od plevy, míní autor.
08.09.2012 11:05 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4394 článků)

POLICEJNÍ HONIČKY jsou čím dál četnější! Hříšníci jsou často alkoholici a feťáci!

 
Na českých silnicích přibývá dramatických honiček, při kterých policisté pronásledují ujíždějící řidiče. Hříšníci jsou většinou pod vlivem alkoholu, drog nebo bez řidičského průkazu. Jen za uplynulý víkend takto policie stíhala hned několik nebezpečných šílenců v hlavním městě.
23.05.2011 17:05 |

podobné články

Bývalý sprinter Johnson soudí, že dopingoví hříšníci by na OH startovat neměli

 
Dopingové autority na celém by měly sjednotit svůj postup s pravidly s MOV a zabránit, aby usvědčení hříšníci závodili na olympiádě, soudí bývalý americký sprinter Michael Johnson.
03.11.2011 07:10 |

podobné články

Osobnosti: Michael Johnson (11 článků) , Michael Johnson (9 článků) , Michael Johnson (9 článků) , Michael Johnson (9 článků) , Michael Johnson (11 článků)

Zhasla i poslední naděje. Ruští atleti do Ria nepojedou

 
Sportovní arbitráž CAS v Lausanne zamítla odvolání všech 68 ruských atletů proti zákazu startu na olympijských hrách v Riu de Janeiro. Verdikt může mít vliv na rozhodnutí MOV o vyloučení celé ruské výpravy.
21.07.2016 12:35 |

podobné články

V pražské Hostivaři nepojedou téměř měsíc tramvaje

 
Až do 24. října nepojedou tramvaje do pražské Hostivaři, výluky se dotknou několika desítek tisíc lidí.
29.09.2009 09:45 |

podobné články