Jako nůž máslem. Hejnová hladce prosvišťela do finále a věří si na zlato

Většinu letošní sezony musela vynechat kvůli zdravotním problémům, přesto se česká překážkářka Zuzana Hejnová dokázaly na olympiádu v Riu skvěle připravit. Včera bez problémů zvládla rozběhy a soupeřkám nedala šanci ani v dnešním semifinále. Do zítřejší rozhodující bitvy tak půjde s jasným cílem – vybojovat olympijské zlato!
17.08.2016 04:35 |

Osobnosti: Zuzana Hejnová (151 článků)

GOLF šel stranou! Polonahá víla prosvištěla hřištěm, běžela za Woodsem?

Diváci a účastníci Prezidentského turnaje v Muirfield Village Golf Clubu v americkém Dublinu zůstali zírat, když hřištěm prosvištěla nahá kráska. Co se dělo?
07.10.2013 17:35 |

Překážkářka Zuzana Hejnová: Poběží o zlato!

Český hlad po medailích z atletického MS by měla zítra utišit překážkářka Zuzana Hejnová. Hladce totiž postoupila do finále běhu na 400 metrů a ještě na něj v kvalifikaci ušetřila energii.
31.08.2011 12:20 |

Hejnová poběží o medaile, Rosolovou uhasila diskvalifikace

Zuzana Hejnová poběží v úterý olympijské finále na 400 metrů překážek, Denisa Rosolová do boje o medaile kvůli diskvalifikaci nezasáhne. Hejnová ve svém semifinále doběhla na druhém postupovém místě v letošním maximu 53,62, Rosolová by do finále díky času 54,87 rovněž patřila, ale podle rozhodčích porušila na trati pravidla tím, že její přetahová noha minula překážku.
07.08.2012 09:30 |

Hejnová o medaili před ME nemluví: "Nechci to zakřiknout"

Atletka Zuzana Hejnová letos prohrála s evropskou soupeřkou na trati 400 metrů překážek jen jednou, ale před mistrovstvím Evropy mírní optimismus. Letos posunula český rekord na hodnotu 54,13 sekundy, přesto jejím hlavním cílem v Barceloně je "pouze" postup" do finále. O medaili příliš nemluví, ačkoliv je v kontinentálních tabulkách roku druhá. "Nechci to zakřiknout," říká Hejnová.
23.07.2010 18:05 |

Hejnová by se mohla vrátit na trůn evropské atletiky. Nominaci má v kapse

Mistryně světa v běhu na 400 metrů překážek Zuzana Hejnová byla  vybrána do desetičlenné nominace na vítězství v anketě o nejlepší evropskou atletku.  Hejnová anketu vyhrála už v roce 2013, kdy se stala rovněž světovou šampionkou a stejně jako letos vyhrála i Diamantovou ligu.
15.09.2015 19:55 |

Hejnová a Bergrová postoupily na ME do semifinále 400 m překážek

Zuzana Hejnová a Zuzana Bergrová postoupily na atletickém mistrovství Evropy v Barceloně do středečního semifinále závodu na 400 metrů překážek. Hejnová, která je považována za jednu z českých medailových nadějí, svůj rozběh vyhrála a celkově dosáhla pátého času 55,36 sekundy.
27.07.2010 14:00 |

Překážkářka Hejnová v sezoně vydělala přes 3,5 milionu korun

Už více než 3,5 milionu korun na odměnách za jedenáct vítězství si vydělala letos neporazitelná překážkářka a mistryně světa Zuzana Hejnová. A pokud vyhraje i zbývající dva závody Diamantové ligy ve Stockholmu a Curychu, přibude na její konto dalších skoro 400.000 korun. Prize money ale musí Hejnová zdanit podle českých zákonů.
16.08.2013 13:15 |

Hejnová a Bába jsou ve finále MS, Ptáčníková byla sedmá

AKTUALIZOVÁNO. Zuzana Hejnová postoupila na mistrovství světa v korejském Tegu do finále běhu na 400 metrů překážek. Dvojka letošních světových tabulek v semifinále doběhla ve svém semifinále s přehledem druhá za Američankou Lashindou Demusovou. Postoupil i výškař Jaroslav Bába, tyčkařka Jiřina Ptáčníková skončila ve finále výkonem 465 cm sedmá.
30.08.2011 12:55 |

Osobnosti: Jaroslav Bába (48 článků) , Zuzana Hejnová (151 článků)

Hejnová jako uragán. Má zlato a český rekord

Zuzana Hejnová vyhrála na MS v Moskvě finále 400 metrů překážek.
15.08.2013 10:20 |

Hejnová jako uragán. Česko má na MS první zlato

Zuzana Hejnová s přehledem vyhrála finále běhu na 400 metrů překážek
15.08.2013 19:05 |

Hejnová suverénně vyhrála semifinále a poběží o zlato

Zuzana Hejnová s přehledem zvládla na mistrovství světa v Moskvě semifinále běhu na 400 metrů překážek a s nejrychlejším časem 53,52 sekundy postoupila do finále. Naopak soutěž skončila pro její kolegyni Denisu Rosolovou, už dopoledne neuspěl v kvalifikaci výškař Jaroslav Bába.
13.08.2013 17:50 |

ZLATO! Zuzana Hejnová deklasovala soupeřky a obhájila titul mistryně světa

Zuzana Hejnová nenašla ve finále běhu na 400 metrů překážek přemožitelku a obhájila titul světové šampionky. Její výkon byl naprosto suverénní, své soupeřky doslova deklasovala nejlepším letošním světovým časem 53,50 sekundy. Oštěpař Vítězslav Veselý skončil až osmý.
26.08.2015 14:46 |

Osobnosti: Vítězslav Veselý (85 článků) , Zuzana Hejnová (151 článků)

Hejnová je suverénně ve finále MS!

Zuzana Hejnová s přehledem zvládla na mistrovství světa v Moskvě semifinále běhu na 400 metrů překážek a s nejrychlejším časem 53,52 sekundy postoupila do čtvrtečního finále. Naopak soutěž skončila pro její kolegyni Denisu Rosolovou, už dopoledne neuspěl v kvalifikaci výškař Jaroslav Bába.
13.08.2013 18:25 |

Hejnová má v rukávu poslední trumf - zlaté eso. Vytáhne ho?

Před čtvrtečním finále běhu žen na 400 metrů překážek na mistrovství světa v Moskvě nestojí otázka tak, jestli bude mít Zuzana Hejnová medaili. Otázka zní, jestli bude zlatá. Majitelka nejlepšího času sezony a bronzová medailistka z londýnské olympiády je favoritkou a může se stát šestou českou mistryní světa v historii šampionátů. Ve finále se startem v 18:45 SELČ poběží ve třetí dráze, její dvě největší konkurentky budou v drahách před ní.
14.08.2013 14:10 |

Hejnová se nestane nejlepším atletem roku, nedostala se do užšího finále

Česká běžkyně Zuzana Hejnová nebude vyhlášena nejlepším světovým atletem tohoto roku. Mistryně světa v závodě na 400 metrů překážek se nedostala do užšího finále, ve kterém se budou o vítězství ucházet etiopská vytrvalkyně Genzebe Bibabaová, nizozemská sprinterka Dafne Schippersová a polská kladivářka Anita Wlodarczyková. Jména třech mužských kandidátů budou oznámena zítra.
17.11.2015 16:56 |

Hejnová je mistryní světa! Světové zlato získala v českém rekordu

Česká sprinterka Zuzana Hejnová se stala mistryní světa v běhu na 400 metrů překážek, když na moskevském stadionu v Lužnikách potvrdila roli největší favoritky závodu. V byla první cíli v českém rekordu 52,83 sekundy a světový šampionát vyhrála jako šestá Češka v historii. Za ní doběhly s velkou ztrátou Američanky Dalilah Muhammadová (54,09) a Lashinda Demusová (54,27).
15.08.2013 19:00 |

Lámali nad ní hůl. Hejnová však ukázala, že se spletli

Jak přemohla Hejnová vlastní mysl a dokráčela si pro světové zlato
16.08.2013 06:30 |

Desítka nominovaných na Atleta roku 2015 byla odtajněna, favoritkou je Hejnová

Anketa atlet roku 2015 již zná desítku nominovaných, mezi kterými je jasnou favoritkou na vítězství Zuzana Hejnová. Vítězka Diamantové ligy v Pekingu obhájila zlato v běhu na 400 metrů překážek a stala se tak jedinou českou medailistkou světového šampionátu. Atletický galavečer se uskuteční  v pražském hotelu Ambasador Zlatá husa v sobotu 7. listopadu.
22.10.2015 12:15 |

Synek jede o medaili! Držíme českému skifařovi palce

První české zlato z Londýna je na dosah, bojuje o něj veslař Ondřej Synek. Předloňský mistr světa prošel soutěží skifařů v Eton Dorney jako nůž máslem.
03.08.2012 09:55 |

Osobnosti: Ondřej Synek (135 článků)