Článek

Jako by slušní lidé byli těmi na okraji společnosti, povzdechl si starosta Nového Bydžova

 
Ačkoliv se radnici podařilo v uplynulých letech potlačit problém s nezaměstnaností, jako vše má ale i tato mince svoji druhou stranu. Nabídka pracovních míst předčila poptávku a firmy tak do města dělníky dováží, což s sebou přináší další problémy. Jak se s nimi bude chtít vypořádat? Nejen o tom, jsme hovořili s dlouholetým starostou Pavlem Loudou (ODS). Kriticky se navezl také do Strategie romské integrace na roky 2015 až 2020 či do zneuznaných zastupitelů, kteří mu svými trestními oznámeními berou čas a energii pro konstruktivní práci.
22.04.2015 14:56 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Nový (386 článků)
Podobné články

Brněnský vtip, který trvá příliš dlouho

 
"Víte, proč jsou Slušní lidé slušní? Protože jich je většina v podmínce." Jeden z řady vtipů, které se sypou na Slušné lidi, brněnské politické hnutí, jenž minulý rok založil sportovec a aktivista Zdeněk Pernica. I přes krátkou historii za sebou Slušní lidé mají již dlouhou řadu často velmi bizarních aktivit, které k nim především na internetu strhávají velkou pozornost. Naposledy zazářili v debatě "Duel o Brno - Slušní lidé vs. Žít Brno."
28.11.2017 21:50 |

podobné články

Nejezděte sem, vyzval starosta Bydžova DSSS

 
Starosta Nového Bydžova Pavel Louda vyzval Dělnickou stranu sociální spravedlnosti, aby upustila od mítinku a pochodu městem, které naplánovala na 12. března.
07.02.2011 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Nový (386 článků) , Pavel Nový (275 článků)

Starosta Bydžova podal trestní oznámení na Lišku s Kocábem

 
Starosta Nového Bydžova na Hradecku Pavel Louda (ODS) podal v souvislosti s březnovým pochodem Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) trestní oznámení na bývalé ministry Ondřeje Lišku, Michaela Kocába a Džamilu Stehlíkovou. Uvedla to dnešní Mladá fronta Dnes v příloze pro hradecký kraj.
05.04.2011 09:30 |

podobné články

Osobnosti: Michael Kocáb (662 článků) , Džamila Stehlíková (72 článků) , Ondřej Liška (365 článků) , Pavel Nový (386 článků) , Pavel Liška (234 článků) , Pavel Nový (275 článků)

Kamión zkreslující záznam tachografu patří radnímu Nového Bydžova

 
Kamión, ve kterém policie na Rychnovsku objevila zařízení zkreslující záznam tachografu, patří radnímu Nového Bydžova Aleši Janouchovi (ANO). Uvedla to ve středu Česká televize (ČT). Provozovateli vozidla hrozí ve správním řízení pokuta až půl miliónu korun, vysvětlení bude chtít také vedení krajské organizace ANO.
06.01.2016 21:05 |

podobné články

Vandas se těší do Bydžova: Starostu chápu, chce tam klid

 
Muselo to takhle skončit, situace je na hraně, říkají obyvatelé Nového Bydžova k březnovému pochodu pravicových radikálů z DSSS. Jejich příjezdu se příliš neobávají, zvláště ti starší. Průběh akce ale neodhadnou, bossové zdejší romské komunity prý nejdou pro ránu daleko a jsou schopni zavolat si pomoc z okolních vesnic. Dělnická strana si pak pochvaluje snadnost, s jakou konkrétně zde akci nahlásila.
11.02.2011 05:30 |

podobné články

Aktivisté z Bydžova: Policisté na koních do nás v plné rychlosti najeli

 
V souvislosti s demonstrací DSSS a jejích odpůrců v Novém Bydžově na Královéhradecku padlo další trestní oznámení. Podal jej romský aktivista Miroslav Kováč, známý z litvínovského sídliště Janov. A to na předsedu "dělníků" Tomáše Vandase a starostu Nového Bydžova Pavla Loudu (ODS). Druhý jmenovaný měl podle Kováče rozpustit shromáždění už jen na základě rasistických výroků, které padaly z úst řečníků.
19.03.2011 07:35 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Nový (386 článků) , Pavel Kováč (1 článek)

Babišův radní z Bydžova má problém. Jeho kamion zkresloval tachograf

 
Kamion, ve kterém policie na Rychnovsku objevila zařízení zkreslující záznam tachografu, patří radnímu Nového Bydžova Aleši Janouchovi (ANO). Uvedla to ve středu Česká televize (ČT). Provozovateli vozidla hrozí ve správním řízení pokuta až půl milionu korun, vysvětlení bude chtít také vedení krajské organizace ANO.
06.01.2016 22:20 |

podobné články

Nedělní diskuse: OVM vyrazily do Bydžova. Na Partii se lidé netěší

 
Před tradičními nedělními diskusemi panuje nezvyklé internetové ticho. Na stránkách televize Prima nepadlo o Partii s ministrem spravedlnosti Jiřím Pospíšilem ani slovo. Tým Otázek Václava Moravce jen stručně oznámil, že vyrazil do Bydžova.
13.02.2011 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (1832 článků) , Jiří Pospíšil (1832 článků)

Starosta Bydžova je rozčílen: Liška a Kocáb si na nás dělají kariéru

 
Rozruch kolem shromáždění Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) v Novém Bydžově, kde protestovali i lidé z řad Romů a anarchistů, stále doutná. Při nepokojích byli zraněni dva lidé. Starosta z toho obviňuje aktivisty za lidská práva.
13.03.2011 15:05 |

podobné články

Starosta Nového Bydžova: Kroky nové vlády ve mně vzbuzují obavy

 
Objevují se opět hlasy o sociálním začleňování. A to prostě nejde, tvrdí starosta Pavel Louda (ODS), jenž k řešení romské otázky vyzývá již dlouho. Jaké řešení navrhuje? A jak se staví k zaznamenávání etniky pachatelů? Preferenční hlasy ho na podzim vynesly do čela kandidátky ODS, na postup do sněmovny to však nestačilo. O mandáty podle jeho slov přijde strana i v eurovolbách. „Úspěch pro ni budou 3 poslanci.“ Jaké jsou jeho osobní priority? A co nového plánuje ve městě?
08.05.2014 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Nový (386 článků) , Pavel Nový (275 článků)

Starosta Nového Bydžova: Lidé ztrácejí pocit, že žijí v právním státě

 
ROZHOVOR Policie ČR především nezvládá nápor byrokracie a v ulicích v podstatě není vidět, říká mimo jiné starosta Pavel Louda (ODS) pro ParlamentníListy.cz.
17.07.2012 07:10 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Nový (386 článků) , Pavel Nový (275 článků)

Starosta Bydžova dal k soudu Lišku, Kocába a Stehlíkovou

 
Starosta Nového Bydžov Pavel Louda podal trestní oznámení na bývalé ministry Ondřeje Lišku, Michaela Kocába a Džamilu Stehlíkovou. Ti vedli shromáždění aktivistů, antifašistů a místních Romů, kteří se snažili zabránit březnovému pochodu Dělnické strany sociální spravedlnosti městem.
05.04.2011 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Michael Kocáb (662 článků) , Džamila Stehlíková (72 článků) , Ondřej Liška (365 článků) , Pavel Nový (386 článků) , Pavel Liška (234 článků) , Pavel Nový (275 článků)

Starosta udal zelené, ti se brání: My jsme před nácky neutekli

 
Trestní oznámení si Ondřej Liška nenechal líbit. Podle něj starosta Nového Bydžova Pavel Louda nasákl ultrapravicovou myšlenkou. Navíc prý lže a nezná zákony.
05.04.2011 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Liška (365 článků) , Pavel Nový (386 článků) , Pavel Liška (234 článků) , Pavel Nový (275 článků)

Starosta Nového Bydžova: Celá myšlenka sociálního začleňování je naprosto chybná

 
Starosta Pavel Louda (ODS) vyzývá k řešení romské otázky již řadu let. Vláda a politici podle jeho slov ale reagují jen tehdy, když se potřebují zviditelnit. Vedení města se tak rozhodlo řešit problémy samo. Jak se osvědčila koncepce, kterou si vytvořili a jaké řešení by preferoval on sám? Zaměřili jsme se také na sociální služby v Novém Bydžově a nejen to.
09.09.2013 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Nový (386 článků) , Pavel Nový (275 článků)

Moderátorka se v německé televizi zastala uprchlíků. Slušní občané...

 
Moderátorka německé veřejnoprávní televize ARD přímo ve vysílání nevěřícně kroutila hlavou nad tím, jak se část německé společnosti radikalizuje. Dříve se nenávistné výroky na adresu běženců objevovaly jen anonymně, dnes se pod ně lidé hrdě podepisují. Slušní Němci, ozvěte se, žádala dáma.
07.08.2015 21:46 |

podobné články

Slušní lidé se mohou v klidu naobědvat. Telenovela u Moravce nebude

 
S velikonočními svátky odpadla politickým redaktorům už sedm dlouhých let trvající každonedělní povinnost zapnout si Otázky Václava Moravce. Ulevilo se zřejmě také premiérovi a Hradu. Slušní lidé se tak konečně mohou řádně naobědvat a nikdo nemusí sledovat "směšnou namyšlenost malého zakomplexovaného človíčka", tedy moderátora Václava Moravce.
23.04.2011 14:55 |

podobné články

Poláci nejsou slušní lidé, rýpl si Zeman kvůli „zradě“ Visegrádu

 
Přišel konec spojenectví čtyř zemí ve střední Evropě? Takovou otázku si po úterním názorovém veletoči Polska v Bruselu klade kdekdo. A podpoření povinných uprchlických kvót navzdory dohodě zemí Visegrádské skupiny naštvalo i českého prezidenta Miloše Zemana. Slušní lidé podle něj dohody dodržují. Komentář si neodpustil ani vicepremiér Andrej Babiš (ANO), podle kterého V4 existuje pouze na papíře.
23.09.2015 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (12393 článků) , Miloš Zeman (20454 článků)

Slavný spisovatel: Kotlebu volili slušní lidé. Postavil se vykořeňování národní kultury a jazyka a vymývání mozků

 
Nejpřekládanější slovenský spisovatel, bývalý politik a diplomat Jozef Banáš se pro server ParlamentnéListy.sk vyjádřil k výsledkům slovenských parlamentních voleb. Podle něj Ľudovou stranu Naše Slovensko a jejího lídra Mariána Kotlebu volili slušní, ale zoufalí lidé.
10.03.2016 10:35 |

podobné články

VIDEO Migranty sem cpát nebudou. Slušní lidé z Brna se postavili proti městu, je to tam husté

 
Více než pět tisíc fanoušků má na svém facebookovém profilu hnutí Slušní lidé, které vzniklo z řad nespokojených Brňanů. Prezentuje zde svou činnost, kdy mimo jiné dnes konfrontovali Martina Freunda z hnutí Žít Brno. A to kvůli zvyšování interkulturní prostupnosti institucí města Brna, jež Freund navrhl.
07.03.2017 14:45 |

podobné články