Článek

Jaká je pravděpodobnost, že se rozvedete?!

 
Stejně jako v Česku, také v Německu rok od roku ubývá sňatků. Ale u našich západních sousedů si vedou dvojice svázané zákonem poněkud lépe. Zatímco v Česku je rozvodovost dlouhodobě vysoká a dosahuje pětačtyřiceti až padesáti procent, v Německu je pod čtyřiceti procenty a stále klesá. Je nižší než předloni i než před deseti roky.
27.07.2015 11:00 |

podobné články

Podobné články

Žili jste spolu před svatbou? Pravděpodobně se rozvedete

 
Řada mladých lidí dnes začne žít se svými partnery na zkoušku ještě předtím, než se vezmou a založí společně rodinu. Podle coloradských odborníků to není nejlepší nápad.
29.09.2009 12:05 |

podobné články

Seznamte se – i když máte po rozvodu

 
Kdo říká, že jakmile se rozvedete, vás svět se nadobro zhroutil a vy už se znovu pořádně neseznámíte? Skutečně není nic špatného na utváření nového a úspěšného vztahu i když jste ještě nedávno podepisovali rozvodové ...
10.01.2011 06:05 |

podobné články

Exmanželka Seana Penna: Doteď jsem netušila, že sex může být tak skvělý

 
Jak se pomstít manželovi, s nímž žijete čtrnáct let a který vás na konci podvádí? Rozvedete se s ním, najdete si nového muže a jste šťastní jako nikdy. A k tomu všemu pak médiím oznámíte, že jste nikdy předtím – myšleno s bývalým manželem – neměli tak skvělý sex a že jste ani – kvůli němu – netušili, že tak skvělý být může. Udělala to přesně tak herečka Robin Wright.
12.03.2015 09:05 |

podobné články

Osobnosti: Sean Penn (206 článků)

Jak zlomit pravděpodobnost 67 miliónů ku jedné? Stařičký golfista by mohl radit

 
Britský penzista Peter Wafford (75) se vytáhl na golfovém turnaji seniorů v Chigwellu v hrabství Essex. Dvě tříparové jamky po sobě totiž trefil hned na první pokus. Pravděpodobnost něčeho takového je asi 67 miliónů ku jedné. To je asi tak mizivá šance, jako že vyhrajete hlavní cenu v loterii několikrát po sobě.
25.05.2010 11:45 |

podobné články

Pravděpodobnost jedna k triliónu: 12 vajec obsahovalo 24 žloutků

 
Katie Haycocková z Londýna chtěla udělat velkou omeletu. Proto si koupila balení dvanácti vajec. Netušila však, že pokoří pravděpodobnost jedna k triliónu a bude mít v misce čtyřiadvacet žloutků. Všech dvanáct skořápek totiž obsahovalo dva žloutky.
09.03.2013 11:25 |

podobné články

Ženy s postižením mají třikrát větší pravděpodobnost stát se oběťmi napadení

 
Ženy se zdravotním postižením jsou mnohem snazšími oběťmi napadení. Podle mezinárodní nevládní organizace na ochranu lidských práv Human Rights Watch (HRW) mají dokonce třikrát větší pravděpodobnost, že budou fyzicky týrány, znásilněny nebo jinak sexuálně napadeny, než zdravé ženy.
06.03.2015 14:41 |

podobné články

Narodili se na šťastné planetě: Pokořili pravděpodobnost 283 miliard ku jedné

 
Většina lidí by považovala za obrovské štěstí, kdyby v loterii vyhrála milióny jednou za život. Ne však manželé David a Kathleen Longovi z Velké Británie. Těm se teď totiž podařilo vyhrát milión liber, v přepočtu 37,7 miliónu korun, už podruhé, a to dokonce během necelých dvou let. Podle loterijní společnosti tím pokořili pravděpodobnost 283 miliard ku jedné.
02.04.2015 13:36 |

podobné články

Osobnosti: David Long (2 články) , David Long (2 články)

Analytik: Pravděpodobnost odchodu Řecka z eurozóny je více než 50procentní

 
Téměř nemožné je brzké dosažení dohody Řecka s věřiteli. A pravděpodobnost odchodu země z eurozóny je nyní již více než padesátiprocentní. V reakci na výsledky referenda o přijetí návrhu mezinárodních věřitelů a ohlasů na ně to řekl agentuře ČTK analytik společnosti Deloitte David Marek.
06.07.2015 15:11 |

podobné články

ČSÚ: Účinky záření na lidský organismus

 
Pravděpodobnost úmrtí na rakovinu je v běžné populaci 25%. Pokud by byl člověk vystaven ozáření 100 mSv, pravděpodobnost úmrtí statisticky vzroste na 25,5 %.
16.09.2015 17:01 |

podobné články

Francouz pokořil neuvěřitelnou pravděpodobnost: Dvakrát za sebou vyhrál v Euromilionech

 
Francouz vyhrál ve hře My Million během 18 měsíců dvakrát po milionu eur (zhruba 26 milionů Kč). Pravděpodobnost takové dvojnásobné výhry je podle profesorů matematiky jedna ku 16 bilionům. Vylosován byl 11. listopadu 2016 a 18. května, napsal deník Le Parisien. My Million je dodatková hra Euromilionů.
07.06.2018 06:55 |

podobné články

HISTORIE: Jaká byla nejoblíbenější jména v roce, kdy jste se narodili?

 
V dalším dílu seriálu o jménech v Česku se podíváme na to, jaká jména byla nejoblíbenější v jednotlivých letech. Můžete se tak podívat, jaká jména dostávaly děti v roce, ve kterém jste se narodili právě vy!
19.01.2015 05:56 |

podobné články

Jaká forma antikoncepce je pro vás ta nejlepší?

 
Antikoncepce je v dnešní době často diskutovaným tématem. Stále více mladých dívek i žen řeší otázky typu: „Podle čeho si mám antikoncepci vybrat?“ nebo „Je lepší hormonální či nehormonální druh antikoncepce?“ či „Jaká antikoncepce je pro mě ta pravá?“ – pravdou je, že přesný návod na výběr ještě nikdo nevymyslel. Přesto ale existují jistá kritéria, kterým můžete jednotlivé způsoby ochrany proti nechtěnému početí podrobit a jež vám při vašem rozhodování mohou v ledasčem napovědět. V dnešním článku se na jednotlivé formy antikoncepce společně podíváme. Pokud ještě nemáte jasno, pro jaký druh se rozhodnout, či vám vaše stávající antikoncepce z jakéhokoli důvodu nevyhovuje, a proto uvažujete o změně – pojďte do toho s námi. Antikoncepční pilulky Antikoncepce v podobě pilulek patří mezi nejrozšířenější způsoby ochrany. Není se čemu divit – pokud nemáte problém se zapomínáním, stačí každý den ve stejný čas slupnout jednou pilulku a tím máte vystaráno. Na trhu existuje nespočet druhů antikoncepčních pilulek, které se od sebe liší nejen dávkou hormonů – ano, jde o chemii – ale i pořizovací cenou, která může začínat na třech stovkách a končit i na tisících. Antikoncepční pilulky mají 99% úspěšnost, což určitě stojí za úvahu.  Nitroděložní tělísko Nitroděložní tělísko představuje dlouhodobou variantu antikoncepce. Ačkoli tomu tak dříve nebývalo, dnes je tato forma vhodná i pro mladé dívky a do těla se aplikuje na dobu tří až pěti let – v závislosti na jednotlivém výrobku. Výhodou nitroděložního tělíska je bezstarostnost, protože nemusíte pamatovat na pravidelné polykání pilulek a i co do úspěšnosti tento druh antikoncepce vede v jasných příčkách pomyslného žebříčku. Za nás palec nahoru.  Kondom Neboli ochrana pro muže. Což o to – pokud si žena do těla nechce cpát hormony ani se nechat řezat v důsledku implantace nitroděložního tělíska, je to – ve své podstatě – spolehlivá forma antikoncepce. Ovšem ne vždy lze spoléhat... Čtěte více Příspěvek Jaká forma antikoncepce je pro vás ta nejlepší? pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
13.11.2015 19:05 |

podobné články

Zemanovo zvolení nám přiblížilo přijetí eura, soudí ekonom

 
Jaká byla nejvýznamnější událost pro naši měnu v uplynulém roce? Vítězství Miloše Zemana v prezidentské volbě. To velmi zvýšilo pravděpodobnost, že Česká republika přistoupí k Evropské měnové unii, míní hospodářský analytik Miroslav Novák.
23.03.2014 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20933 článků)

Výmluvy, výluky a výkazy: Čím si vás jistí pojišťovny

 
„Co kdyby?!“ Zaklínadlo, které pojišťovnám ročně vydělá miliony korun. Umějí si totiž nejen dobře spočítat, jaká je pravděpodobnost nehody, ale ještě se navíc dokážou vymluvit z případné výplaty pojistného plnění. Jak to dělají?
19.12.2016 09:30 |

podobné články

Zásady bezpečné jízdy za mlhy? Vidět, být viděn a nikam nespěchat!

 
Pravděpodobnost usmrcení při kolizi za mlhy je 2x vyšší než u průměrné nehody. Jaká rychlost je bezpečná? Kdy použít, a kdy naopak nepoužít zadní světla do mlhy? Zákon o silničním provozu nastavuje pravidla pro používání zadních mlhovek velmi podivně.
26.09.2017 15:30 |

podobné články

Lesbičky se překvapily! Žádaly se o ruku ve stejnou chvíli

 
Jaká je pravděpodobnost, že naplánujete žádost o ruku na přesně ten stejný moment jako váš partner? Příliš velká asi ne, ale přesně to se stalo texaskému lesbickému páru Tori Monaco (20) a Berkley Cade (20), které se seznámily na internetu.
10.03.2018 14:00 |

podobné články

Patrik Auš poprvé otevřeně o své partnerce Vendule Svobodové - Vím, jaká je! Přesto ji miluju!

 
PRAHA – Jaké je to žít vedle Venduly Svobodové (37), nejslavnější české vdovy? Jaká opravdu je? Žena mnoha tváří, která miluje, ale dokáže i pořádně potrápit! Její o šest let mladší přítel Patrik Auš (31) nyní otevřeně promluvil a byla to srdceryvná zpověď.
24.06.2009 07:40 |

podobné články

Osobnosti: Vendula Svobodová (806 článků)

Jaká máte práva, když zkrachuje letecká společnost u které jste koupili letenky?

 
Během uplynulého desetiletí zkrachovalo v Evropě více než 77 leteckých společností. Jaká máte práva, když zbankrotuje letecká společnost u které jste si koupili letenky?
30.11.2009 00:05 |

podobné články

Rodiče Jaka a Maggie Gyllenhaal se rozvedli na Štědrý den

 
Herecké duo sourozenců Jaka a Maggie Gyllenhaalových letos šťastné svátky nemělo. Jejich rodiče Stephen a Naomi se totiž rozvedli přímo na Štědrý den. A hlavní hrdina filmu Zkrocená hora byl tak smutný dvojnásob, on sám totiž dostal kopačky od přítelkyně Reese Witherspoon jen pár dní před Vánocemi.
29.12.2009 22:10 |

podobné články

Osobnosti: Reese Witherspoon (225 článků) , Maggie Gyllenhaal (9 článků)