Článek

Jaká eskalace konfliktu? Děláme jen to co už sedmdesát let. Takto otevřeně promluvil v televizi ministr obrany USA

 
Britská televizní stanice BBC udělala rozhovor s americkým ministrem obrany Ashtonem Carterem. Ptali se jej na situaci ohledně Ukrajiny, Islámského státu, Velké Británie a také na situaci v Jihočínském moři.
03.06.2015 20:11 |

podobné články

Podobné články

Špatné hygienické návyky, které každý dělá i přesto, že jsou nebezpečné!

 
Je spousta věcí, které děláme odmala špatně, a tak je logické, že je děláme dál. Špatné hygienické návyky neustále mezi lidmi přetrvávají a tím, že je děláme my, dělají je i naše děti. Víte, co všechno děláme špatně?
21.06.2016 07:05 |

podobné články

7 špatných hygienických návyků, které nás můžou i zabít! Děláte je také?

 
Je spousta věcí, které děláme odmala špatně, a tak je logické, že je děláme dál. Špatné hygienické návyky neustále mezi lidmi přetrvávají a tím, že je děláme my, dělají je i naše děti. Víte, co všechno děláme špatně?
20.07.2016 17:05 |

podobné články

Má účetnictví smysl? Jistě!

 
Účetnictví má v očích mnoha firem i živnostníků pověst strašáka či nepříjemné povinnosti, kterou děláme jen z toho důvodu, že nám to zákonem přikazuje stát. A buďme upřímní, pokud něco děláme pouze z donucení, málokdy to děláme správně. Účetnictví by nemělo být jen o tom, že čtyřiadvacátého si vzpomenu, že se pětadvacátého přiznává DPH a v březnu na poslední chvíli dohledávám potřebné doklady k daňovému přiznání, aby se vše „nějak splácalo“ a já si splnil svoji povinnost. Účetnictví je totiž důležitým ukazatelem stavu našeho podnikání a měřítkem úspěšnosti v průběhu celého roku.
14.05.2014 00:05 |

podobné články

V německých ubytovnách pro běžence prý hrozí eskalace násilí

 
V německých ubytovnách pro běžence hrozí eskalace násilí, někteří uprchlíci si vyrábějí z nábytku improvizované zbraně. Upozornil na to předseda německých policejních odborů Reiner Wendt. Ministr vnitra Thomas de Maiziére přiznává, že přeplněné ubytovny představují problém, země ale podle něj v současnosti nemá možnosti, jak situaci řešit.
02.10.2015 15:21 |

podobné články

Osobnosti: Thomas Reiner (1 článek)

4 neřesti, které společnost stále toleruje aneb Tyhle věci všichni děláme, ale nikdy nepřiznáme!

 
Neustále si hrajeme na perfektní, každého poučujeme o tom, jak žít a co dělat, přitom si sami před sebou nejsme jistí v tom, zda děláme vše správně. Jsme snad pokrytci, nebo o co jde? Tohle jsou 4 věci, které přesto, že je děláme, neustále obhajujeme.
18.03.2016 18:00 |

podobné články

Putin si teď nemůže dovolit porážku, varuje plzeňský politolog. Pro východ Ukrajiny se prý chystá osvědčený scénář

 
POLITOLOGOVÉ Na východ od nás přibývá neklidu. A nejde jen o Ukrajinu. Irák, Sýrie, ale také Izrael a Gaza, to jsou konflikty, které mnozí čeští znalci mezinárodních poměrů považují za nebezpečné rozbušky ještě větších konfliktů. Eskalace napětí na Blízkém i Středním východě probouzí z letargie i ty donedávna chladnokrevné a možná i bohorovné jedince. Strašidlo nadregionálního konfliktu obchází starý kontinent.
23.08.2014 16:55 |

podobné články

Patrik Auš poprvé otevřeně o své partnerce Vendule Svobodové - Vím, jaká je! Přesto ji miluju!

 
PRAHA – Jaké je to žít vedle Venduly Svobodové (37), nejslavnější české vdovy? Jaká opravdu je? Žena mnoha tváří, která miluje, ale dokáže i pořádně potrápit! Její o šest let mladší přítel Patrik Auš (31) nyní otevřeně promluvil a byla to srdceryvná zpověď.
24.06.2009 07:40 |

podobné články

Osobnosti: Vendula Svobodová (773 článků)

Porošenko zahrozil: Když nedojde k uklidnění bojů, jsme připraveni...

 
Prezident Ukrajiny Petro Porošenko promluvil o možnosti vyhlášení plné mobilizace a stanného práva. K takovým krokům podle jeho slov ukrajinská vláda přikročí v situaci další eskalace konfliktu na východě země, informuje ukrajinský server Segodnya.
18.08.2016 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Petro Porošenko (117 článků)

Vždyť i Václav Havel pocházel z developerské rodiny. Miliardář Sekyra zcela otevřeně o golfu s Janouškem, prozření nad Havlovým esejem a Halíkově prezidentské kandidatuře

 
S Romanem Janouškem jsme se o filozofii nebavili, říká hlavní sponzor KDU-ČSL a developer Luděk Sekyra. V rozhovoru pro MF Dnes popisuje i svůj přerod z komunisty v zastánce Václava Havla. Tvrdí také, že ať děláme, co děláme, Prahu vybudovali developeři a dodává, že i Havel byl z rodiny, která postavila palác Lucerna nebo barrandovskou vilovou čtvrť.
20.12.2014 19:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4240 článků)

Separatisté útočí na letiště v Doněcku. Jaceňuk opět ukazuje na Rusko

 
Boje v oblasti doněckého letiště neutichají. Za posledních 24 hodin byli podle informací ukrajinské strany zabiti tři vojáci a dalších téměř sedmdesát jich bylo zraněno. Obě dvě strany se navzájem obviňují z eskalace napětí. Zmírnění sankcí je ve světle těchto událostí nepravděpodobné, hlásí EU.
20.01.2015 09:42 |

podobné články

Havel chápal, jak je NATO důležité. Saša Vondra při výročí vzpomínal, jak jsme do něj vstupovali

 
Někdejší ministr obrany Alexandr Vondra vystoupil v České televizi a promluvil k sedmnáctému výročí členství České republiky v NATO. Prý můžeme být rádi, že jsme součástí nejsilnějšího vojenského uskupení na světě. Odpovídal také na dotaz divačky, která na exministra udeřila, aby nás nestrašil Ruskem. „Proč jsou Američané v Německu i sedmdesát let po válce?“ Došlo i na hrozivá slova analytika Jaroslava Štefce. Obranyschopnost České republiky je prý na katastrofální úrovni.
14.03.2016 21:55 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Vondra (1082 článků)

Česká stopa v Afghánistánu - 7000 vojáků a účet za osm miliard

 
Afghánským bojištěm prošlo za deset let trvání konfliktu více než 7000 českých vojáků, přičemž čtyři z nich při misi zahynuli. Státní kasu pak účast v konfliktu přišla na 8,3 miliardy korun. S připomínkou na desetileté výročí trvání konfliktu to ve středu konstatoval Jiří Štábl z tiskového odboru ministerstva obrany.
05.10.2011 19:00 |

podobné články

Ukrajina, TTIP, politika USA... Takto to vidí Čína, Američany to nepotěší

 
V posledních letech došlo dle čínského deníku Global Times k mnoha geopolitickým turbulencím. Eskalace napětí se týká nejenom Středního východu, Asie a Tichomoří, ale v neposlední řadě také Evropy. Nestabilita v těchto regionech je úzce spojena s návratem ke geopolitice z dob studené války, na čemž prý mají největší podíl Spojené státy.
14.05.2015 13:19 |

podobné články

Vondra se setká s náměstkem ministra obrany USA Lynnem

 
Ministr obrany Alexandr Vondra (ODS) přijme ve středu náměstka ministra obrany USA Williama Lynna. Společně budou hovořit mimo jiné o raketové obraně. USA v ČR plánovaly vybudovat radar systému ochrany proti dalekonosným raketám. Po revizi svých plánů s příchodem administrativy prezidenta Baracka Obamy se na českém území počítá s vystavěním centra, které bude vyhodnocovat data z nového protiraketového "deštníku".
15.06.2011 08:20 |

podobné články

Osobnosti: Barack Obama (2152 článků) , Alexandr Vondra (1082 článků)

Ministr obrany v televizi: Bylo by naivní tvrdit, že k pozemní operaci v Sýrii nedojde. A češi pomáhající na maďarských hranicích mají smíšené pocity z uprchlíků

 
Podle ministra obrany Martina Stropnického (ANO), který byl hostem pořadu Interview ČT24, se současná Evropa nachází ve vypjaté situaci, na niž není zvyklá. „Jsem ale rád, že už je Evropa konečně trochu aktivní,“ uvedl ministr obrany v televizi a nevyloučil ani pozemní operaci proti organizaci Islámský stát.
11.12.2015 21:51 |

podobné články

Osobnosti: Martin Stropnický (1311 článků)

Odborník o české ekonomice: Největší hrozbou je omezení dodávek plynu a ropy

 
Přes překvapivě silný růst ekonomiky ke konci loňského roku české oživení zůstává relativně křehké. Bude hodně zranitelné vůči vnějším hrozbám. Tou největší je v tuto chvíli eskalace konfliktu mezi Ruskem a Ukrajinou. Nejnebezpečnější z pohledu Česka a Evropy je omezení dodávek plynu a ropy.
08.03.2014 13:15 |

podobné články

John (VV): K rizikům eskalace konfliktu na Ukrajině a jejich dopadům na ČR

 
Diplomatické řešení situace na Ukrajině a zejména na Krymu selhává. Krize vyvrcholí za pár dní. 16. března proběhne na Krymu referendum, jehož výsledek předem známe. 17. března zahájí jednotky ozbrojenců útok na jednotky ukrajinské armády, které jsou na Krymu dodnes v hojném počtu.
11.03.2014 18:50 |

podobné články

BIS odhalila v Praze tři ruské špióny. Opakuje se to stále, míní Zaorálek

 
Bezpečnostní informační služba (BIS) v poslední době odhalila v Praze tři ruské špióny, kteří museli v tichosti opustit Českou republiku. Napsal to týdeník Respekt s odvoláním na vládní zdroje. Česká diplomacie kvůli obavám z eskalace konfliktu ruské diplomaty nevyhostila, ale neprodloužila jim víza či povolení k pobytu. Podle týdeníku byla zneškodněna operace Moskvy, která měla ohrozit bezpečnost ČR. Podle ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka se podobné situace opakují často.
12.03.2015 10:10 |

podobné články