Článek

Jak škeble s chobotem propojují Ameriku s Čínou

 
Škeble dutinovka tichomořská (Panopea generosa) na první pohled nevypadá zrovna lákavě. V Číně jde ale o obrovskou pochoutku a v Severní Americe, která ji do Asie dováží, to velmi dobře vědí a snaží se na sběru a prodeji této přírodní kuriozity vydělávat. Dutinovka má velmi zvláštní tvar. Ze škeble vyčnívá útvar, který se podobá mužskému pohlavnímu údu nebo slonímu chobotu. 
03.08.2015 18:35 |

podobné články

Podobné články

Česká příroda v ohrožení, ryby ohrožuje asijská škeble

 
Přirozenou rovnováhu v českých řekách podle odborníků vážně ohrožuje škeble asijská, která se dostala do tuzemských řek. Ve středu o tom informuje deník Mladá fronta Dnes.
15.02.2012 09:05 |

podobné články

Disko škeble vábí smyslnými rty

 
Už jsme si zvykli, že různé organismy všelijak světélkují, ale škeble? Navíc blikající? Její efektní trik rozluštila mořská bioložka z univerzity v Berkeley.
26.06.2014 16:50 |

podobné články

Vyschlý Orlík: Hladina klesla o sedm metrů. Uhynulé škeble a uvězněné lodě!

 
Odumírající škeble a uvězněné lodě na vyschlém břehu. Tak to nyní vypadá na Orlické přehradě. V nádrži je katastrofální nedostatek vody a hladina dál klesá.
15.09.2015 21:25 |

podobné články

VIDEO: Farna ukázala, jak bydlí s přítelem Chobotem

 
Zpěvačka Ewa Farna (22) si i do třetice vybrala za svého partnera muzikanta. Po Markusovi Tranovi a Tomášovi Klusovi chodí s kytaristou Martinem Chobotem. Dvojice spolu bydlí a Farna ve svém pořadu To nEWA poprvé ukázala společný byt.
30.10.2015 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Ewa Farna (940 článků) , Tomáš Klus (706 článků)

Ewa Farna: Promluvila o svatbě s Martinem Chobotem! Bude v zahraničí?

 
Zpěvačka Ewa Farna (22) téměř tři roky randí s kytaristou své doprovodné kapely Martinem Chobotem (22). Páreček spolu už nějaký čas sdílí společnou domácnost, tráví spolu dovolené... Tak co svatba?
13.07.2016 19:00 |

podobné články

Osobnosti: Ewa Farna (940 článků)

Trump volí Zemanovu strategii: „Chci dobré vztahy s Čínou i Ruskem“

 
Donald Trump chce v případě svého zvolení prezidentem Spojených států narovnat vztahy Washingtonu s Ruskem a Čínou. Favorit na zisk republikánské prezidentské nominace také řekl, že bezpečnost země pro něj bude nejvyšší prioritou. A že američtí spojenci musí platit spravedlivou část za svou obranu, jinak s pomocí USA nemohou počítat. Velmi vřelé vztahy s Čínou i Ruskem má také český prezident Miloš Zeman.
27.04.2016 21:00 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (2464 článků) , Miloš Zeman (16424 článků)

Světu hrozí válka mezi USA a Čínou. Zde je hrozivý scénář, který vůbec není nepravděpodobný

 
Bývalý šéf americké Národní bezpečnostní služby David C. Gompert na stránkách think-tanku Rand Corporation nastínil možný vývoj vojenského konfliktu mezi Spojenými státy a Čínou, kterému se věnoval ve své studii nazvané „Válka s Čínou: Přemýšlet o nemyslitelném“.
16.08.2016 17:00 |

podobné články

Jestli vyhraje Donald Trump, zásadně prý změní vztahy s Čínou. Moc jásat by ale v Pekingu neměli

 
Agentura AP se v rámci svého pravidelného seriálu „Proč je to důležité“ tentokrát zabývala vztahy mezi Čínou a USA a přístupem obou amerických prezidentských kandidátů k jedné ze dvou největších světových ekonomik. Před Čínou je zkrátka dobře mít se na pozoru.
22.08.2016 16:40 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (2464 článků)

DNEŠNÍ TISK: Ryby v řekách ničí zákeřná škeble asijská

 
Roste zájem o nájemní bydlení. V Česku okradli ruský hokejový tým policistů.
15.02.2012 07:30 |

podobné články

Nevšední suvenýr z dovolené: Přivezla si imigranta!

 
Kamínky, škeble, pohlednice – to je nuda, takové suvenýry si z dovolené vozí každý... Britka Sue Taberová ale trumfla všechny, z Francie si přivezla imigranta!
06.09.2014 12:15 |

podobné články

Castro přežil 600 atentátů: Do hrobu ho nedostaly výbušné škeble ani čokokoktejl

 
Otrávené doutníky, explodující mušle... to jsou jen dva příklady z 600 údajných pokusů o atentát na Fidela Castra. V jejich pozadí stála obvykle americká CIA, která se revolucionáře pokoušela intenzivně zbavit především v 60. letech. Neúspěšně. Zemřel přirozenou smrtí ve věku 90 let v pátek v noci. Podívejte se na ty nejznámější komploty, které Američané vůči Kubánci zosnovali.
26.11.2016 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Fidel Castro (182 článků)

Myšlenkový tok Jakuba Rejlka

 
Stačilo letos opět zajet na legendární 24hodinovku do Le Mans, abych načerpal hned několik témat pro naše blogy. Spojím je ale do jednoho mého myšlenkového toku, protože se tak jako tak propojují a ukazují, jak je naše automobilové hodně vzdálené realitě, a jak by to mělo vypadat, když auta opravdu milujete.
28.06.2012 10:10 |

podobné články

Nepálský prozaik Samrát Upádhjáj: Zapomíná se, že Kafka má svérázný humor

 
Nepálský prozaik Samrát Upádhjáj vydal česky román Buddhovi sirotci. "V Nepálu je nyní víc takových osobností, které odmítají kastovnictví. Přibývá sňatků, které propojují různé sociální vrstvy. Lidé lámou obruče, které svíraly tradiční pojetí života. Zajímá mě, jak se moje postavy vyrovnávají se soubojem tradice s moderností, jak se proměňují zvyky," řekl v rozhovoru pro Právo Upádhjáj.
24.07.2012 08:55 |

podobné články

Politolog z Paříže nám řekl, jakou úlohu může sehrát Zeman ve vztahu Trumpa s Putinem, v čem jsou si podobní, jak to bude s Čínou i jak dopadnou Wilders s Le Penovou. Čtěte pozorně…

 
ROZHOVOR Přední britský euroskeptik, historik a konzervativní politický analytik John Laughland, který je ředitelem studií na Institutu pro demokracii a spolupráci v Paříži, míní, že Marine Le Penová nevyhraje prezidentské volby ve Francii, protože její jméno stále vzbuzuje příliš velký odpor. Podobně se nepodaří sestavit vládu Wildersovi v Nizozemí. Též nám řekl, jaké očekává budoucí vztahy Trumpa s Ruskem, Čínou a zda může roli mediátora mezi Východem a Západem sehrát prezident Zeman.
08.02.2017 20:30 |

podobné články

Osobnosti: John Rusk (26 článků) , John Marin (1 článek)

Trump jde dělat Ameriku „znovu skvělou“: Škrty i víc peněz na deportace

 
Donald Trump dnes formálně předloží Kongresu návrh masivních rozpočtových škrtů, které se dotknou prakticky každého federálního úřadu. Najdou se však i výjimky. Více peněz chce Trump pro armádu, ale i bezpečnost a na dopravu. Přidání se týká i oblasti deportací přistěhovalců bez dokladů. Rozpočtový návrh nese název Amerika na prvním místě: Rozpočtový plán na to, jak učinit Ameriku opět skvělou.
16.03.2017 07:20 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (2464 článků)

Přišli po nehodě o syna. Teď pomáhají po povodních

 
Počet dramatických příběhů, které píše velká voda na severu země, nikdo nespočítá. Propojují se ale i osudy lidí, kteří by se před tím nikdy nepotkali.
13.08.2010 21:40 |

podobné články

Cestování napříč galaxií umožní falešné hvězdy

 
Lidé by mohli velmi rychle cestovat z jednoho konce galaxie na druhý. Umožnily by to takzvané červí díry, které propojují vzdálené oblasti vesmíru. Teoretikové dnes tvrdí, že vstupem do červích děr jsou některé objekty, které dosud mylně považujeme za hvězdy.
01.03.2011 03:55 |

podobné články

Vánoční večírek jinak – zkuste korporátní bubnování nebo teamovou akci v hotelu na horách

 
Během finanční krize firmy šetřily, kde se dalo. Škrtům padly v posledních třech letech za oběť i předvánoční firemní večírky. Letos ale statistiky hlásí změnu. Firmy se k pořádání večírků vrací a navíc je propojují s teambuildingem. Větší zájem z jejich strany potvrzují i hoteliéři. Obvyklé hospody střídají delší pobyty na horách a motivační programy, hlásí např. z hotelu v Krkonoších.
17.10.2011 00:10 |

podobné články

Transglobal Underground vystoupí s albánskou dechovkou

 
Transglobal Underground, jejichž jádro tvoří Tim Whetna a Hamid Mantu a kteří vystoupí letos v červenci ne festivalu Colours Of Ostrava, od devadesátých let propojují elektroniku a naprogramované taneční rytmy s etnickou hudbou. Zpočátku hledali inspiraci v oblasti Blízkého východu a jižní Asie, ale později svůj záběr rozšířili o Afriku a Evropu. Poslední album Kabatronics natočili a albánskými muzikanty z Fanfara Tirana.
18.06.2013 17:25 |

podobné články