Článek

Jak se žije v paneláku? Se sousedy sdílíte jejich intimitu, říká autor performance Zářící město

 
Na pražském Černém mostě se od středy do pátku konala každý večer experimentální zvuková performance Zářící město, která se odehrávala v oknech panelového domu. Ta chtěla lidem ukázat, jak vypadá život v panelovém domě. "Máte tu sdílenou intimitu sousedů, protože s nimi do určité míry akusticky žijete,“ popsal režisér projektu Jan Mocek, kterého právě zvuky, které slyšíte od sousedů, inspirovali k použití sluchátek. Těmi diváci poslouchali tři různé zvukové stopy, tři příběhy jednoho domu. Performance byla součástí akce Vybíralka 25, která se zabývá budoucím směřováním veřejného prostoru uvnitř bloku panelových domů Vybíralova a veřejným životem v okolí.
16.04.2016 10:00 |

podobné články

Podobné články

Zářící město: Představení na Černém Mostě, které přiblíží život v paneláku, sousedy i schůze

 
Jaké je to žít v paneláku? Ve středu 13. dubna odstartuje na sídlišti Černý Most první promítání nevšední zvukové a obrazové show s názvem Zářící město. Zažít si multimediální představení zasazené do vnitrobloku panelového domu bude možné do 15. dubna.
13.04.2016 14:40 |

podobné články

BMW M Performance – rozšíření o řadu 1 je za dveřmi

 
Pokud jste nebyli poslední měsíc mimo galaxii, určitě jste zaznamenali zavedení nové produktové řady BMW M Performance. Modely této řady mají kombinovat výkonnost čistokrevných M modelů a zároveň co možná nejmenší spotřebu a emise. Již jsme vám podrobně představili modely M550d xDrive, BMW M550d xDrive Touring, BMW X5 M50d a BMW X6 M50d. Nyní se podívejte na nové video, které předznamenává premiéru dalšího přírustku - z jedničkové řady. Zatím ale nevíme co bude pod kapotou a neznáme tedy ani modelové označení. Auto bude mít podle videa M sportovní bodykit, výkonnější brzdy s červenými třmeny a speciální kola - tedy stejné typ úprav jako ostatní modely M Performance. Interiér by se měl odlišovat například jinou řadící pákou nebo novými koberečky a exkluzivním označením logy M Performance.
16.02.2012 13:50 |

podobné články

VIDEO: BMW M Performance Parts

 
V posledním díle našeho diskuzního pořadu iFaster LIVE jsme si s redaktory českého Evo magazínu povídali o BMW a řeč padla i na novou divizi M Performance a tuningové díly M Performance Parts. Toto video ukazuje, že doplňkovým programem si budete moci upravit nejen design a aerodynamiku, ale především také hnací ústrojí, podvozek a také interiér. Za tím vším se samozřejmě skrývá mnoho práce, tak se podívejte na video dokumentující právě tento vývoj.
14.04.2012 07:00 |

podobné články

Nad Argentinou bylo zaznamenáno jasně zářící UFO

 
Záběry neidentifikovaného letícího objektu pořídila argentinská televize TV 9, jejíž kamery v tu chvíli natáčely jasně zářící hvězdu na obloze. V ten moment prolétl záběrem velkou rychlostí jasně zářící objekt. Je pravděpodobné, že se jedná o meteorit, avšak zatím nebyla potvrzena ani jedna z verzí.
26.07.2011 19:35 |

podobné články

Mercedes dělá pomyšlení Japoncům

 
Ví někdo jak se Mercedesy obecně v Japonsku prodávají? Do nynějška jsem byli zvyklí, že velcí prémioví výrobci se vtírají milionářům z Číny, kde čím dál tím více značek nabízí své modely speciálně uzpůsobené pro tamní trh. Mercedes si k Číně nyní přidal "Zemi vycházejícího slunce" a inženýři ze speciálního AMG Performance Studia připravili specifické provedení sportovního sedanu C63 AMG Performance Studio Edition. Pouze pro japonský trh...
06.06.2012 18:20 |

podobné články

BMW M Performance – superdiesel pod drobnohledem

 
O zbrusu novém šestiválcovém turbodieselu, který pohání řadu BMW M Performance, mnichovská automobilka tvrdí, že jde o nejpokrokovější a nejsportovnější vznětový motor světa.
31.01.2012 14:20 |

podobné články

Napadá sousedy z paneláku! Věra (†85) popisovala útoky a...Zemřela u soudu!

 
V paneláku je napadal agresivní soused. Věra Markalousová (†85) s partnerem Jaroslavem Kočárkem (90) z Jablonce nad Nisou žili v neustálém strachu. Když stará paní přišla v červenci proti útočníkovi svědčit k soudu, přímo v jednací síni zemřela. Jednání proto pokračovalo až včera a zazněla tam proti seniorům hrozivá slova...
12.10.2016 08:20 |

podobné články

12 důvodů, proč je peklo bydlet v paneláku. Psáno v paneláku...

 
Jsou věci, které o vás nevědí rodiče ani nejlepší kamarádi. A jsou pak i takové, které chcete nechat skutečně jen za zdmi svého soukromí. Jenže to byste tuhle zeď nesměli sdílet se sousedem. Se sousedem, se kterým bydlíte v paneláku.
28.10.2015 12:16 |

podobné články

Další jasně zářící meteorit vlétl do zemské atmosféry

 
V pátek prolétl nad Severní Amerikou velký jasně zářící meteorit. Vidět byl v úctyhodných 13 státech a dvou kanadských provinciích. Meteorit byl větší velikosti než obvykle a byl jasnější než Venuše.
23.03.2013 17:00 |

podobné články

Zanikající hvězda kolem sebe vytvořila zářící bublinu

 
Velká modrá bublina nebo diamantový prsten uprostřed vesmíru. Zanikající hvězda Abell 33 vytvořila planetární mlhovinu, která získala dokonalý kruhový tvar a vypadá jako modrá zářící bublina. Dojem ještě umocňuje hvězda HD 83535, s níž mlhovina opticky působí jako zásnubní diamantový prsten. Působivý obraz zachytil dalekohled Evropské jižní observatoře (ESO) umístěný v Chile.
14.04.2014 10:40 |

podobné články

Oddělené finance jsou peklo, říká Viktorie. Mají partneři sdílet jeden účet?

 
Žijete spolu, sdílíte domácnost a společně hospodaříte. Ne vždy je ale jednoduché shodnout se na způsobu vedení financí. Viktorie (29) zažila společnou i oddělenou rodinnou kasu. Co jí víc vyhovuje, svěřila Domácí ekonomce. Jaké jsou výhody a nevýhody společných a oddělených účtů?
07.10.2016 21:20 |

podobné články

Jste alergik? 5 tipů, jak vám ulehčit život!

 
Být alergikem není nic příjemného. Pokud vás takové trable trápí, nebo s někým takovým sdílíte domácnost, máme pro vás pár tipů, jak mu ulehčit.
26.10.2016 09:35 |

podobné články

Teambuilding, vaše noční můra

 
Máte rádi svou práci i společnost, ve které trávíte většinu svého dne. Zvykli jste si i na své kolegy, se kterými sdílíte kancelář. Ano, i když jste introvert, toto všechno jste zvládli. Jestli ale existuje ve vašem životě nějaká noční můra, která se každoročně opakuje, je to firemní  teambuilding.  Nyní vám představíme pár osvědčených triků, jak tento společný firemní výlet bez úhony přežít.
19.11.2015 12:35 |

podobné články

Takhle si žil metylový boss Fian: Z paneláku do luxusní vily!

 
Tady žil muž podezřelý z výroby smrtícího metanolového koktejlu. Rudolf Fian (42) se do žlutě zářící vilky v Dolní Lutyni přestěhoval se ženou a dvěma dětmi krátce před prázdninami. Sousedi ho tu ale neznají.
02.10.2012 05:15 |

podobné články

Nečas. Obyčejný muž z lidu a paneláku. Zeman má pochopení

 
Premiér Petr Nečas (ODS) je třetí nejvyšší ústavní činitel a řídí exekutivu. Dalo by se tak čekat, že žije v luxusní vile, ne-li něčem honosnějším. Opak je ale pravdou. "Slušný člověk" Nečas totiž bydlí v obyčejném paneláku a nevyužívá Kramářovy vily, jež mu z titulu jeho úřadu přísluší. Podle expremiéra Miloše Zemana (SPOZ) je jeho jednání logické. "Kramářova vila není žádná výhoda," sdělil redakci vlastní zkušenost.
15.08.2011 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9260 článků) , Miloš Zeman (20489 článků)

Malajská vláda zahanbí studenty zveřejněním jejich váhy, bojuje proti obezitě

 
Malajsie je zemí, kde mají lidé nejhorší životní podmínky z hlediska práv na soukromí a intimitu. Důkazem je i nový vládní plán boje s obezitou. Využívá totiž lidského studu a ponížení. Všichni studenti se totiž budou muset podrobovat ve školách vážení a měření indexu BMI a o jejich obezitě budou pak vědět všichni. Čísla budou zveřejňována a každý student navíc svou hodnotu BMI bude mít v indexu.
20.04.2011 15:15 |

podobné články

Novinářům se dnes říká presstituti a není to nadarmo. Promlouvá autor knihy o kapitalismu s lidskou tváří

 
ROZHOVOR Oldřich Lukáš je vystudovaný ekonom, pedagog, ekolog, autor knihy Otazníky moderního konzumismu ve světle selského rozumu aneb Jak jsem budoval kapitalismus s lidskou tváří. Nyní je v předčasném důchodu. Žije v Plzni, pobírá 9 500 korun, které mu byly přiznány jako penze. Jak říká, užívá si je.
10.03.2015 17:51 |

podobné články

Sdílíte příliš mnoho informací? Vykradou vás

 
Nadměrné sdílení osobních informací ohrožuje uživatele. A to nejen během svátků.
30.12.2010 11:50 |

podobné články

Facebook začne prodávat vaše osobní údaje! Nezmůžete nic

 
Nejpoužívanější sociální síť v Česku tvrdila, že nebude prodávat vaše fotky a informace, které sdílíte. Od 1. ledna 2015 už to neplatí, firmy si budou moci koupit přístup k vašemu jménu.
01.12.2014 15:30 |

podobné články