Článek

Jak se vypořádat se samotou? Psychoterapeut přišel s návodem!

 
Ve společnosti, která často považuje osamělost za problém, za který je třeba se stydět, je obtížné nacházet pozitivní stránky tohoto stavu. A to ať už je pouze dočasný, nebo dlouhodobý. Umění být sám nicméně umožňuje lépe nalézt cestu k druhým. Samota je stav, který většina lidí považuje za jakýsi trest, zkoušku nebo dokonce hanbu. Ve světě, kde platí měřítka úspěšnosti, je osamocený člověk nutně podezřelý či nešťastný.
02.04.2016 10:45 |

podobné články

Podobné články

Donald Trump a jeho kniha: Listovali jsme návodem, "kterak dát do pořádku ochromenou Ameriku"

 
„Tato kniha je mým návodem, jak Americe vrátit velikost. Není to těžké. Stačí, abychom měli někoho natolik odvážného, aby řekl, co je nutné říct. Takového člověka v hlavním městě Washingtonu nenajdete.” Tak zní úvodní text českého překladu Trumpovy knihy, kterou ParlamentníListy.cz měly možnost pročíst.
01.09.2016 12:35 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (2469 článků)

Zpěvačka Lucie Bílá: Kšeftuje se svojí samotou!

 
Zpěvačka Lucie Bílá (43) je zdatná obchodnice. Umí vydělat i na tom, že je už přes rok a půl bez partnera. Slavice začala kšeftovat se svojí samotou. V těchto dnech se po celé republice na dálnicích umísťují billboardy, kde si Bílá ťuká skleničkou s pouhou siluetou muže a s nápisem: Kdo bude večeřet s Lucií Bílou? Nic víc.
05.03.2010 05:20 |

podobné články

Osobnosti: Lucie Bílá (2079 článků)

Ondřej Brzobohatý samotou netrpí: Manželku vyměnil za křesťanku

 
Hudebník Ondřej Brzobohatý, který už několik měsíců nežije se svou manželkou Johanou, samotou rozhodně netrpí.
30.08.2012 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Brzobohatý (596 článků)

Samotou netrpím, říká poprvé o rozvodu s Etzlerem Vilma Cibulková

 
Manželství Vilmy Cibulkové a Miroslava Etzlera oficiálně skončilo letos v květnu. Známá herečka ale zášť vůči bývalému manželovi necítí. Mluví o něm jako o "Mirečkovi," se kterým se rozešla v přátelském duchu. "Samotou netrpím," říká v rozhovoru pro iDNES.cz. Další články k tématu: Cibulková záviděla modelkám na vozíčku, jsou na tom prý lépe než ona Cibulková s Etzlerem byli odejiti z Ungeltu. Udělali se pro sebe
05.08.2013 01:50 |

podobné články

Osobnosti: Vilma Cibulková (219 článků) , Miroslav Etzler (347 článků)

Když muž odejde k muži! Děje se to stále časteji, jak se s tím vypořádat?

 
Nevěra vládne světu, bohužel, je to tak. Jak se ovšem vypořádat s tím, když vás manžel opustí a odejde k jinému muži? Lze se s takovým šokem vůbec vypořádat? Zde je pár tipů, jak se přes počáteční šok přenést.
28.02.2016 16:01 |

podobné články

Borhyová a Hrdlička: Takhle jejich láska vyprchávala před kamerou!

 
Tři roky tvořili dokonalý pár. A stejně tak dlouho Lucii Borhyovou (37) a jejího partnera Michala Hrdličku (26) potkávaly na různých akcích kamery Blesku. Usměvavý pár se nikdy nebránil rozhovorům, ovšem v poslední době už častěji stáli před kamerou sami... Připomeňte si reportáže, v nichž nejprve zářili štěstím! Doposud působili Lucie Borhyová (37) a Michal Hrdlička (26) jako dokonalý pár a dokonce plánovali svatbu. Jenže přišel nečekaný rozchod. Jak se ale láska slavné dvojice zrodila a jak se vyvíjela? Připomeňte si momenty, kdy byli Lucie s Michalem ještě šťastně zamilovaní.Více na http://www.blesk.cz/clanek/celebrity-ceske-celebrity/348924/borhyova-a-hrdlicka-se-rozesli-jak-sel-cas-s-lucii-a-michalem.html?utm_source=blesk.cz&utm_medium=copy Doposud působili Lucie Borhyová (37) a Michal Hrdlička (26) jako dokonalý pár a dokonce plánovali svatbu. Jenže přišel nečekaný rozchod. Jak se ale láska slavné dvojice zrodila a jak se vyvíjela? Připomeňte si momenty, kdy byli Lucie s Michalem ještě šťastně zamilovaní.Více na http://www.blesk.cz/clanek/celebrity-ceske-celebrity/348924/borhyova-a-hrdlicka-se-rozesli-jak-sel-cas-s-lucii-a-michalem.html?utm_source=blesk.cz&utm_medium=copy Doposud působili Lucie Borhyová (37) a Michal Hrdlička (26) jako dokonalý pár a dokonce plánovali svatbu. Jenže přišel nečekaný rozchod. Jak se ale láska slavné dvojice zrodila a jak se vyvíjela? Připomeňte si momenty, kdy byli Lucie s Michalem ještě šťastně zamilovaní.Více na http://www.blesk.cz/clanek/celebrity-ceske-celebrity/348924/borhyova-a-hrdlicka-se-rozesli-jak-sel-cas-s-lucii-a-michalem.html?utm_source=blesk.cz&utm_medium=copy Doposud působili Lucie Borhyová (37) a Michal Hrdlička (26) jako dokonalý pár a dokonce plánovali svatbu. Jenže přišel nečekaný rozchod. Jak se ale láska slavné dvojice zrodila a jak se vyvíjela? Připomeňte si momenty, kdy byli Lucie s Michalem ještě šťastně zamilovaní.Více na http://www.blesk.cz/clanek/celebrity-ceske-celebrity/348924/borhyova-a-hrdlicka-se-rozesli-jak-sel-cas-s-lucii-a-michalem.html?utm_source=blesk.cz&utm_medium=copy
14.10.2015 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Lucie Borhyová (1316 článků) , Michal Hrdlička (598 článků)

Jak rychle uspat dítě? Čtěte tiše a zívejte, radí psycholog

 
Britský psychoterapeut napsal knihu, která pomáhá dětem klidně a hlavně rychle usnout. Rodiče si ji nemohou vynachválit a stal se z ní bestseller.
21.08.2015 11:01 |

podobné články

Drogový dealer přišel k soudu v mikině s návodem na výrobu drogy

 
Muž, který čelí žalobě z prodeje drog, se neváhal obléknout “stylově“ k soudu. Tam dorazil v mikině s receptem na výrobu cracku.
11.01.2012 12:45 |

podobné články

Pivo dělá hezká těla! Vědec přišel s revolučním návodem na hubnutí, který zavře pusu všem dietářům a přesvědčeným abstinentům

 
Milovníci piva, volejte sláva a tři dny se radujte! Podle nejnovějšího výzkumu totiž váš oblíbený mok má pozitivní vliv na hubnutí. Má to ale jeden háček!
11.05.2015 22:36 |

podobné články

Ruská "pohádková terapie"

 
V Rusku se těší stoupající oblibě léčba psychických problémů za pomoci pohádek. "Byla jednou jedna princezna, která čekala na svého prince...," říká stále častěji psychoterapeut, anebo jeho klientka. Podle časopisu Russkij Newsweek jde o hotový fenomén a ve šlépějích pacientek, nespokojených se svým životem, kráčí stále více mužů.
18.09.2010 07:05 |

podobné články

Karel Roden: Z psychopata bude psychoterapeut

 
Karel Roden (48) patří mezi ty herce, kterým jdou dobře slizáci, psychopati, případně blouznivé mátohy. Tvůrci nového seriálu televize HBO si ho ale vybrali jako představitele psychoterapeuta v české verzi seriálu Terapie.
29.09.2010 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Karel Roden (372 článků) , Karel Roden (372 článků)

Vrže vám při sexu postel? Nepřestávejte!

 
To alespoň radí psychoterapeut.
05.12.2010 11:40 |

podobné články

Kyčle jsem rozpohyboval až ve StarDance, říká vítěz Pavel Kříž

 
Pár hodin po finále odlétal Pavel Kříž do Kanady, kam kdysi emigroval a kde se dnes coby psychoterapeut stará o lidi s Alzheimerovou chorobou. Ale i kdyby rychle neodlétal, větší rozhovor než tento by nejspíš stejně nedal. Češi prý - myslí si herec proslavený rolí doktora Šafránka v Básnících - nemají emigranty moc rádi. Jenže titíž Češi z něj udělali vítěze StarDance.
20.12.2010 00:05 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Kříž (192 článků)

Narkoman Charlie Sheen chce radit alkoholičce Lindsay Lohanové

 
Charlie Sheen je pár dní v léčebně pro narkomany a už je z něj psychoterapeut. Hvězda seriálu Dva a půl chlapa prý prozřela a chce pomáhat mladším kolegům. Respektivě kolegyni Lindsay Lohan , která měla opakovaně problémy s alkoholem a jednou kvůli porušení podmínky dokonce musela za mříže.
17.02.2011 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Lindsay Lohan (685 článků) , Charlie Sheen (435 článků)

Narkoman Sheen chce radit alkoholičce Lohan

 
Charlie Sheen je pár dní v léčebně pro narkomany a už je z něj psychoterapeut. Hvězda seriálu Dva a půl chlapa prý prozřela a chce pomáhat mladším kolegům. Respektive kolegyni Lindsay Lohan.
19.02.2011 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Lindsay Lohan (685 článků) , Charlie Sheen (435 článků)

PTALI JSTE SE psychoterapeuta, jaké to bylo ŽÍT 50 dnů ve TMĚ

 
Hostem on-line rozhovoru byl čtyřiašedesátiletý psychoterapeut Andrew Urbiš, který ukončil padesátidenní experimentální pobyt ve tmě. Podle vlastních slov se cítí o deset let mladší.
24.02.2011 15:40 |

podobné články

Český psycholog strávil 50 dní ve tmě, cítí se o 10 let mladší

 
Čtyřiašedesátiletý psychoterapeut Andrew Urbiš ve čtvrtek ukončil padesátidenní experimentální pobyt ve tmě. Extrémně dlouhý čas trávil v uzavřeném malém domku v prostorách Beskydského rehabilitačního centra v Čeladné na Frýdecko-Místecku. Poté, co opustil malou místnost, prohlásil, že se cítí mladší o deset let. Tvrdí, že pobyt ve tmě mu zdravotně velmi prospěl. Chce o něm napsat knihu.
24.02.2011 16:35 |

podobné články

Terapeut si nasadil zvláštní léčbu: 50 dní ve tmě!

 
Padesát dní strávil v naprosté tmě psychoterapeut Andrew Urbiš (64). Extrémně dlouhý čas trávil v uzavřeném malém domku v prostorách Beskydského rehabilitačního centra v Čeladné.
25.02.2011 12:05 |

podobné články

Terapeut nutil lidem zlé vzpomínky. Zaplatí tučnou pokutu

 
Psychoterapeut Benoit Yang Ting čelí obvinění ze šarlatánství. Je podezřelý z toho, že svým pacientům vnuknul falešné a nepříjemné vzpomínky.
13.06.2012 07:50 |

podobné články

Osobnosti: Yang Yang (17 článků)