Článek

Jak se tunelovalo Rusko. Thriller chystá tvůrce hitu Social Network

 
Podle knihy Bena Mezricha, který napsal předlohu pro facebookový trhák Social Network, se chystá film Once Upon a Time in Russia (Tenkrát v Rusku). Jde o thriller o divokých „devadesátkách“ a mafiánech, kteří disponovovali tak neskutečnými částkami, že vedle nich vypadal Kožený jako amatér.
08.04.2015 14:06 |

podobné články

Podobné články

The Social Network je podle kritiků nejlepší film roku

 
Vlivná americká Asociace losangeleských filmových kritiků v neděli označila film The Social Network o sociální síti Facebook za nejlepší snímek roku. Nejlepším hercem je podle výběru kritiků Colin Firth, který ve filmu The King's Speech ztvárnil krále Jiřího VI.
14.12.2010 03:45 |

podobné články

Osobnosti: Colin Firth (98 článků)

Na Oscarech mají šanci Černá labuť, Počátek, Social Network či Děcka jsou v pohodě

 
Filmy Černá labuť, 127 hodin, Počátek, Social Network, Opravdová kuráž či Děcka jsou v pohodě mají velké šance na letošních Oscarech. Nasvědčují tomu nominace na ceny sdružení amerických producentů a scénáristů.
06.01.2011 16:30 |

podobné články

Zlaté glóby: The Social Network a Douglas jsou jedničky!

 
Nejúspěšnějším filmem 68. ročníku prestižních filmových a televizních cen Zlatý glóbus se stal snímek o počátcích sociální sítě Facebook nazvaný The Social Network. Fotografové ale měli jiný cíl - nesmrtelného Michaela Douglase!
17.01.2011 07:05 |

podobné články

Osobnosti: Michael Douglas (424 článků)

Na Zlatých glóbech kraloval snímek The Social Network o Facebooku

 
Nejúspěšnějším filmem letošních prestižních filmových a televizních cen Zlatý glóbus se stal snímek o počátcích sociální sítě Facebook nazvaný The Social Network. Získal čtyři ocenění - za nejlepší film, scénář, režii a hudbu.
17.01.2011 07:40 |

podobné články

Nová DVD - The Social Network, Román pro muže i Zase ona!

 
Na DVD se můžete podívat na letošního žhavého osarového kandidáta – drama Davida Finchera The Social Network, českou komedii Román pro muže nebo romantickou komedii Zase ona!
22.02.2011 08:10 |

podobné články

Který film získá Oscara? Social Network, tipuje Blesk.cz

 
Představujeme vám deset nejlepších snímků roku 2010, které byly nominovány na Oscara v kategorii nejlepší film. Blesk.cz tipuje na vítěze film o vzniku Facebooku The Social Network, který vyniká hlavně skvělou režií Davida Finchera. Černým koněm Oscarů by mohl být snímek 127 hodin, který je natočen podle skutečné události. Režisér Danny Boyle řezání ruky horolezce pojal velmi rafinovaně a film měl rychlý spád. Naopak favorizovaná Králova řeč by mohla přijít na buben.
26.02.2011 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Danny Boyle (12 článků) , David Černý (250 článků)

Šéfa Apple Steva Jobse by si měl v novém filmu zahrát herec, kterého byste v té roli vůbec nečekali! Batman.

 
Už nějakou dobu se ví o tom, že scenárista Aaron Sorkin, autor filmu The Social Network o vzniku "Facebooku":http://www.extra.cz/tema/facebook, napsal scénář o "Stevu Jobsovi":http://www.extra.cz/tema/steve-jobs, šéfovi "Apple":http://www.extra.cz/tema/apple, který z této společnosti udělal firmu, která má na účtech údajně více peněz než celá americká vláda v rezervách. Všichni doufají, že by film režíroval opět David Fincher, který stál také za The Social Network, ale ten si dal teď jednu nečekanou podmínku.
29.03.2014 09:20 |

podobné články

Osobnosti: David Fincher (29 článků) , Aaron Sorkin (13 článků)

AVG Technologies obdržela prestižní ocenění Useful Social Media Award 2012

 
AVG Technologies (NYSE: AVG), poskytovatel internetové a mobilní bezpečnosti pro 114 milionů aktivních uživatelů, hrdě oznamuje, že získal prestižní ocenění za využívání sociálních médií Most Social Business 2012. Ocenění získal v rámci slavnostního ceremoniálu Useful Social Media Awards 2012, který byl součástí summitu na téma korporátního využívání sociálních médií v New Yorku.
22.06.2012 09:40 |

podobné články

Social Watch kritizuje bezduché vládní škrty

 
Situace lidí v Česku se v loňském roce podle mezinárodní sítě Social Watch zhoršila. Výroční zpráva kritizuje vládní škrty a jejich dopady na rodiny i ekonomiku země. Poukazuje také na korupci v politice, daňové úniky, chybějící opatření na podporu rovných příležitostí či omezení možností na ochranu životního prostředí. Dokument novinářům v úterý představili zástupci české koalice Social Watch. Česká zpráva se vydává už popáté, informuje ČTK.
14.08.2012 15:00 |

podobné články

Část slavných Buena Vista Social Club přijede do Prahy

 
Velký hit devadesátých let, Buena Vista Social Club, byl retro projektem kubánských veteránů, který s úspěchem objel několikrát celý svět. Většina jeho hvězd již zemřela, ale pod názvem Orquesta Buena Vista Social Club zavítá do pražského Kongresového centra 25. června vynikající zpěvačka Omara Portuondová a její kolega Eliades Ochoa s doprovodnými muzikanty.
06.03.2014 10:35 |

podobné články

VIDEO Může být Ben Affleck vrah? U Davida Finchera ano

 
Podívejte se na první ukázku z očekávaného thrilleru tvůrce Klubu rváčů či The Social Network. Film Zmizelá se dostane do českých kin letos na podzim.
16.04.2014 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Ben Affleck (223 článků) , David Fincher (29 článků)

VIDEO Může být Ben Affleck vrah? U Davida Finchera ano

 
Podívejte se na první ukázku z očekávaného thrilleru tvůrce Klubu rváčů či The Social Network. Film Zmizelá se dostane do českých kin letos na podzim.
16.04.2014 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Ben Affleck (223 článků) , David Fincher (29 článků)

Buena Vista Social Club chystá ještě jedno album

 
Část muzikantů, kteří se podíleli na úspěchu světoznámého alba Buena Vista Social Club, se chystá po dlouhé pauze natočit ještě jedno pro britský label World Circuit. Mnoho ze slavných veteránů havanské hudební scény, kteří s nimi zpívali a hráli, už ale zemřelo.
27.09.2012 15:15 |

podobné články

Daniel Craig: Musel jsem ztloustnout, abych vypadal jako novinář

 
Režisér loňského hitu The Social Network David Fincher zfilmoval první díl bestselleru Stiega Larssona Milénium. Hlavní roli v jeho filmu Muži, kteří nenávidí ženy, ztvárnil Daniel Craig.
13.01.2012 18:35 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Craig (307 článků) , David Fincher (29 článků) , Stieg Larsson (45 článků)

Už zase Jobs? Tvůrci hitu The Social Network chystají novou verzi příběhu

 
Sotva proběhl kiny film Jobs o technologickém vizionáři Stevu Jobsovi, už tu má být další na stejné téma. Podle serveru The hollywood Reporter ho chystají David Fincher a Aaron Sorkin.
27.02.2014 11:00 |

podobné články

Osobnosti: David Fincher (29 článků) , Aaron Sorkin (13 článků)

Při stavbě Sazka areny se tunelovalo, policie chystá obvinění

 
Policie šetří tunelování během výstavby areny Sazky a podle Mladé fronty Dnes (MfD) chystá obvinění. Manažeři, kteří řídili stavbu, nechali svým firmám vyplatit přes 60 milionů korun. Podle listu vyplynuly tyto informace na povrch až nyní, kdy se zkrachovalé loterijní společnosti ujal insolvenční správce Josef Cupka.
01.06.2011 08:25 |

podobné články

MZV hostilo Prague Social Europe Conference

 
Ministerstvo zahraničních věcí ČR hostilo 4. září 2015 v Černínském paláci konferenci s názvem Prague Social Europe Conference s podtitulem „Jak snížit nerovnost a zajistit vyvážený růst v různorodé Evropě?". Konference se konala pod záštitou předsedy vlády ČR Bohuslava Sobotky.
06.09.2015 12:56 |

podobné články

Trailer: Jak vznikl Facebook?

 
Každá doba má své vizionáře, kteří za sebou ve stopách své geniality zanechají pozměněný svět – ale málokdy k tomu dojde bez boje o to, co se přesně událo a kdo byl přítomen okamžiku zrození změn. Ve filmu The Social Network divákům režisér David Fincher a scenárista Aaron Sorkin umožňují nahlédnout do okamžiků, kdy vznikal Facebook, nejrevolučnější sociální fenomén nového století, prostřednictvím odlišných pohledů hyperinteligentních mladých mužů, kteří svorně tvrdí, že právě oni byli u toho, když Facebook vznikl. Výsledkem je drama plné tvoření i destrukce, drama, které se zcela záměrně vyhýbá jediné interpretaci, ale místo toho poukazuje na rozpory v subjektivních výkladech událostí, aby tak zrcadlilo stále se měnící sociální vztahy, které jsou pro naši současnost charakteristické.
25.10.2010 20:15 |

podobné články

Osobnosti: David Fincher (29 článků) , Aaron Sorkin (13 článků)

Facebook: Jak se zrodil fenomén?

 
Facebook. Všichni na něm máme svůj profil, neuplyne den, abychom tam alespoň nenakoukli. Umíte si vůbec představit svět bez Facebooku? Film The Social Network vypráví mimo jiné o tom, jaké to bylo, když jeden hodně mladý a hodně chytrý kluk s partou kamarádů tenhle světový fenomén odstartoval. A proč mimo jiné? Protože geniální režisér David Fincher zkrátka netočí jednoduché lineární příběhy bez druhých plánů...
09.11.2010 14:37 |

podobné články

Osobnosti: David Fincher (29 článků)