Článek

Jak na neukázněné pejskaře? Rozbor DNA z psích exkrementů už je moc, zní z Prahy

 
Větší i menší města, vesnice, ale také jednotlivé městské části neustále bojují s neukázněnými pejskaři. Navyšují se počty košů na psí exkrementy i počty papírových sáčku. Přesto se neustále dávají milióny na úklid psích exkrementů. Jednou z možností, jak odhalit neukázněné majitele psů, je rozbor DNA jejich mazlíčků.
14.03.2016 19:05 |

podobné články

Podobné články

3 miliony sáčků a nové zásobníky: Praha 4 chce městskou část vyčistit od „psích hovínek“

 
Procházíte se parkem, užíváte si bezstarostné okamžiky končícího léta v Praze, když najednou šlápnete přímo do psího exkrementu. Nadávky v tu chvíli neberou konce a máte co dělat, abyste udrželi chladnou hlavu. Přesně tento problém se v současnosti snaží vymýtit radnice Prahy 4, a to rozmístěním většího množství zásobníků na sáčky, které jsou pro sběr psích hovínek určené.
01.09.2016 16:30 |

podobné články

Kličkujeme mezi výkaly: Kdo za to může?

 
Nechutné jsou teď chodníky a přilehlé trávníky. Sníh odtál a odhalil tisíce psích hromádek. Chůze po chodníku je jako na překážkové dráze. Kličkujete, jen abyste nešlápli do nějakého exkrementu... Blesk zjistil, že jen v Praze se ročně uklidí stovky tun psích výkalů! A městské části, které Blesk oslovil, za to utratí 48 milionů korun! Pejskaři, vzpamatujte se, ohnout se a sebrat hromádku po vašem psu je záležitost několika vteřin!
13.01.2011 14:00 |

podobné články

Chovanec přinesl Zemanovi právní rozbor služebního zákona

 
Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) dnes přinesl prezidentu Miloši Zemanovi právní rozbor, podle nějž pasáž o politických náměstcích ve služebním zákoně není přílepek. Chce tak Zemana přesvědčit, aby kvůli těmto paragrafům nepodával ústavní stížnost. Prezident slíbil, že si právní rozbor prostuduje, řekl Chovanec po jednání novinářům.
11.09.2014 20:45 |

podobné články

Osobnosti: Milan Chovanec (1384 článků)

Databáze psího DNA by mohla přinutit pražské majitele k úklidu exkrementů

 
Radnice Prahy 7 po mnoha marných pokusech převychovat bezohledné majitele psů, kteří zásadně po svých mazlíčcích neuklízí, hodlá do boje s psími exkrementy vytáhnout s novou zbraní. Radní by chtěli vytvořit databanku obsahující psí DNA, podle které by majitele snadno dohledali.
23.07.2012 19:15 |

podobné články

Databáze psí DNA by mohla přinutit pražské majitele k úklidu exkrementů

 
Radnice Prahy 7 po mnoha marných pokusech převychovat bezohledné majitele psů, kteří zásadně po svých mazlíčcích neuklízí, hodlá do boje s psími exkrementy vytáhnout s novou zbraní. Radní by chtěli vytvořit databanku obsahující psí DNA, podle které by majitele snadno dohledali.
23.07.2012 20:25 |

podobné články

Makety psů v Praze vybízejí pejskaře k čistotě. Lidé je však kradou

 
Radnice Prahy 4 před týdnem vyhlásila válku psím exkrementům. Makety psů měly upozornit pejskaře, aby po svém mazlíčkovi lejna uklízeli. Vyobrazení pejskové se ale začali ze zelených ploch ztrácet, lidem se totiž líbili.
08.09.2010 17:35 |

podobné články

Planetě hrozí ekologický kolaps kvůli nedostatku exkrementů

 
Na jedné straně vědci hovoří o tom, že chov hovězího dobytka zamořuje planetu skleníkovými plyny z jejich střev. Na straně druhé však podle nich hrozí celoplanetární kolaps ekosystému kvůli nedostatku exkrementů. Ovšem ty kravské jsou k ničemu. Produkovat je musejí především velcí divoce žijící savci, o jejichž vyhubení se lidé spolehlivě starají už celá staletí. Zvláště v oceánech kvůli lovu velryb ubývá živin, které se do vod dostávají právě s výkaly těchto kytovců.
02.11.2015 13:00 |

podobné články

Šlápl do exkrementu, když si botu chtěl umýt v řece, spadl a málem se utopil

 
Smůla a ještě něco dalšího se doslova přilepilo na paty muži z Domažlicka. Kvůli psímu exkrementu se málem utopil v řece Radbuze.
05.02.2016 11:15 |

podobné články

DISKUZE: Muž napadl pejskaře, který po svém psovi neuklidil hovínko

 
Muži z Tábora došla asi trpělivost s botama věčně zašpiněnýma od exkrementů. Rozhodl se spor s mužem, který po svém psovi neuklidil předmět doličný vyřešit po svém. Za jeho násilný zásah ho ale teď stíhá policie.
15.08.2014 13:00 |

podobné články

Praha 3 posprejovala chodníky. „Chceme Žižkov, nebo Šiškov?“ ptá se

 
V parcích na Praze 3 se objevily v průběhu května barevné nápisy s logem exkrementu. Vyzývají pejskaře k tomu, aby si uklízeli šišky po svých mazlíčcích. Bobky však Žižkov hyzdí dál. Kdo za nápisy stojí?
07.06.2017 05:10 |

podobné články

Nebuďte čuňata! vyzývá občany TOP 09

 
Ulice bez psích exkrementů chce mít starostka Prahy 3 Vladislava Hujová (TOP 09). Vyzvala majitele psů, aby po svých mazlíčcích uklízeli. Na chodnících se tak objevily obrázky nastříkané dočasnou barvou, jež psí hovínka zobrazují a vyzývají k úklidu.
24.05.2017 13:55 |

podobné články

Nechutné video má vychovat pejskaře

 
Svérázným způsobem proti psím lejnům v ulicích začala bojovat sokolovská radnice. Nechala si na zakázku vyrobit čtyři kreslené videoklipy. Videa jsou nechutná. Radní doufají, že tímto pejskaře přimějí uklízet výkaly po svých mazlíčcích.
07.12.2009 05:10 |

podobné články

V Mostě se na pejskaře musí tvrdě! Neuklízí výkaly po svých miláčcích

 
Radnici v Mostě trápí psí exkrementy. Vedení města a strážníci se proto rozhodli přitvrdit a neposlušné pejskaře pokutovat. Za neuklizený výkal dostane majitel tisíci korunovou pokutu.
09.01.2011 19:25 |

podobné články

Vzniká psí Facebook. Má být rájem všech pejskařů

 
Globální síť jako ráj každého pejskaře. Taková myšlenka stála u zrodu počítačového programu "My Dog" (Můj pes), který vyvinul kalifornský programátor Holger Laufenberg pro americké pejskaře, kteří jsou majiteli chytrých telefonů.
11.03.2011 06:10 |

podobné články

Nová pravidla pro pejskaře: Volné pobíhání psů zakázáno a vodítko pod metr!

 
Radnice v Českých Budějovicích zpřísnila podmínky pro pejskaře. Vydala novou vyhlášku, která vymezuje místa, kde se psi mohou venčit pouze na vodítku. Míst, kde by se psi mohli volně proběhnout, tak podstatně ubyde.
02.04.2013 18:20 |

podobné články

Psychopat napadl v Plzni pejskaře lahví, pak zbil 81letou babičku

 
Psychopat Jaroslav Ch. (35) terorizoval obyvatele Plzně. Nejdříve napadl pejskaře, protože mu nedal cigaretu. Jeho další obětí se stala 81letá babička, kterou krutě zbil.
15.10.2016 18:45 |

podobné články

S úklidem chodníků pomohou v Praze vězni i bezdomovci

 
Díky poměrně razantnímu oteplení mohl v metropoli začít jarní úklid. Namísto sněhu jsou nyní chodníky plné psích exkrementů, nedopalků a dalších odpadků, které byly v uplynulých týdnech skryty. Radnice jednotlivých městských částí proto chtějí na úklid využít jak tradiční brigádníky, tak vězně, případně bezdomovce.
24.02.2010 16:20 |

podobné články

Pražská "umělkyně“ vytvořila dílo z psích exkrementů! Policisté jen zírali

 
Poslední dobou se to šílenci v pražských ulicích jen hemží. Jak jsme vás už informovali, v noci na čtvrtek se Prahou procházel samozvaný regulovčík dopravy. Den předtím se v Jakubské ulici velice originálním způsobem projevovala pomatená žena.
29.08.2013 17:25 |

podobné články

Škrkavky mohou ohrozit život vašeho miláčka i vás

 
Česko je zemí s jedním z největších počtů psů a koček v domácnostech, a tedy i s velmi vysokým rizikem infekce z psích a kočičích exkrementů.
14.04.2010 16:00 |

podobné články