Článek

Jak je to doopravdy s uprchlíky na hranicích? Podívejte se, co vyprávěli na olomoucké univerzitě očití svědci

 
REPORTÁŽ Státní instituce i velké mezinárodní humanitární organizace selhaly, české detenční ústavy jsou horší než kriminály. Prorektor Univerzity Palackého v Olomouci Petr Bilík s týmem studentů a zaměstnanců Charity se rozhodli bořit nepravdivé mýty o uprchlících.
01.10.2015 20:46 |

podobné články

Podobné články

Výbuch v Moskvě: Mrtví zachránili živé. Stali se lidskými štíty

 
Očití svědci pondělní tragédie na moskevském letišti Domodědovo vyprávěli podrobnosti výbuchu. Vzpomínali, že je před smrtí zachránil "živý štít" z lidí, kteří se ocitli před nimi, píše v úterý portál NEWSru.
25.01.2011 17:45 |

podobné články

Sobotka: Na hranicích musí panovat zákon a pořádek

 
Vláda je připravena udělat vše pro to, aby na hranicích zajistila zákon a pořádek, prohlásil v pondělí po zasedání kabinetu předseda vlády Bohuslav Sobotka (ČSSD). Reagoval tak na informace, že na německo-rakouských hranicích byly obnoveny kontroly a Rakušané povolali na pomoc armádu. Současně upozornil, že problém s imigranty se musí řešit jinde než na středoevropských hranicích.
14.09.2015 12:26 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (8227 článků)

Olomouckou galerii Caesar obsadily kresby jazzmana Opravila

 
Prostory olomoucké galerie Caesar obsadily kresby olomouckého jazzmana Milana Opravila. Výstava dostala název Jazzman z města želví nálady a je vzpomínkou na jednu z ikon olomoucké hudební scény, zakladatele skupiny Free Jazz Trio. Autora představuje nejen jako svéráznou muzikantskou osobnost, ale rovněž jako osobitého kreslíře a vtipného komentátora olomoucké reality posledních let.
20.08.2014 10:40 |

podobné články

Sobotka bude jednat se šéfem GIBS Bílkem o tzv. olomoucké kauze

 
Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) se dnes sejde se šéfem Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) Ivanem Bílkem a očekává, že dostane bližší informace týkající se olomoucké kauzy údajné korupce. V ní čelí obvinění olomoucký hejtman Jiří Rozbořil (ČSSD), šéf odboru olomoucké hospodářské kriminality Radek Petrůj, náměstek olomouckého policejního ředitele Karel Kadlec a podnikatel Ivan Kyselý, který je blízkým přítelem exministra vnitra Ivana Langra.
23.10.2015 06:30 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (8227 článků) , Jiří Bílek (16 článků) , Radek Bílek (5 článků) , Ivan Ivan (462 článků)

Největší trapas, co jste kdy viděli: Dívka málem shořela při natáčení videa pro přítele

 
Twerking nebo twerkování je teď momentálně mezi naší mládeží populárnější než Justin Bieber nebo slovíčko "prc*t." Je to pohyb, při kterém rychle kroutíte zadkem, a taková "Miley Cyrus už se v podstatě ani jinak nepohybuje":http://www.extra.cz/miley-cyrus-rebelka-nebo-trapka-podivejte-se-na-bizarni-fotky-z-jeji-nedavne-show - očití svědci ji nedávno zahlédli vytwerkovat pozadu z tramvaje, načež se ministerstvo švihlé chůze rozhodlo kvůli twerkování zřídit celý nový odbor.
06.09.2013 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Miley Cyrus (817 článků) , Justin Bieber (1298 článků)

Tohle vás dostane! Pět nejzáhadnějších případů kontaktu s mimozemšťany

 
Únosy mimozemskými bytostmi jsou kontroverzním námětem k častým debatám. Očití svědci téměř vždy přísahají na to, co viděli, avšak sami to nemohou vysvětlit. Oběti únosů své zážitky často popisují v médiích. Jedná se pouze o hromadné halucinace, nebo nás mimozemské civilizace z jiných dimenzí opravdu navštěvují? A co po nás vlastně chtějí? Podívejte se na pět nejznámějších případů těchto únosů.
06.10.2016 17:15 |

podobné články

VIDEO Regulérní bitva! Slzný plyn, děla a hodně silná slova. Vítejte v Maďarsku, které se s uprchlíky nemazlí a toto vzkazuje světu

 
Maďarsko na svých hranicích stále čelí vážným potížím s uprchlíky. Na hranicích se Srbskem dochází k násilným střetům a policie je nucena používat ke zklidnění vášní slzný plyn a vodní děla. Srbsko a Německo však takový přístup kritizují a považují jej za přehnaný.
17.09.2015 09:16 |

podobné články

Špidla řešil s Němci uprchlíky. Policie je kvůli nim na hranicích

 
Česká delegace v čele s expremiérem a šéfem Sobotkových poradců Vladimírem Špidlou řešila se svými německými protějšky v Praze uprchlíky. Vedle toho česká policie na hranicích zavedla cvičné kontroly právě kvůli migraci.
29.11.2016 23:40 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Špidla (239 článků)

Bostonské bomby byly vyrobeny z tlakových hrnců plných kovových ložisek

 
Při pondělním atentátu na maraton v Bostonu byly použity dle všeho spíše slabší amatérsky vyrobené nálože, které byly umístěny blíže u země. Tvořily je tlakové hrnce obsahující velké množství kuličkových ložisek, která měla zasáhnout co nejvíce lidí. Vyplývá z povahy zranění postižených osob, jak o nich referují americké zdravotnické zdroje, ale také očití svědci a vyšetřovatelé. 
16.04.2013 18:50 |

podobné články

Z letu MH17 objevili dvě stovky mrtvol: Těla lidem padala i na domy!

 
Ukrajinští záchranáři dál odklízejí těla obětí ze sestřeleného letu MH17. Jsou rozeseta na takřka 25 kilometrech čtverečních! A očití svědci popisují, jak mrtvoly pršely na jejich domovy po explozi malajsijského boeingu. Jedné důchodkyni z nedaleké vesnice přistálo tělo přímo v kuchyni...
19.07.2014 13:50 |

podobné články

Krvavá lázeň v Paříži: Jak vypadali útočníci, popisy očitých svědků

 
Střelba, výbuchy, křik a panika. Očití svědci popisují útoky v Paříži jako zhmotněný horor. Nejděsivější přitom je, že útočníci podle výpovědí vypadali docela normálně, mladě. Jen měli v rukou zbraň...
14.11.2015 09:55 |

podobné články

Zběsilý útěk a smrt pod koly šíleného vraha. V den, kdy se oslavovala svoboda

 
Slavnostní atmosféra v jihofrancouzském Nice, které ve čtvrtek večer oslavovalo pád Bastily, tedy začátek Velké francouzské revoluce, se v mžiku proměnila v peklo. Bílé nákladní auto vjelo do davu a začalo najíždět do lidí, kteří zběsile prchali před jeho koly. Jak vypadaly nejhorší okamžiky v životě místních lidí i turistů, popisují očití svědci.
15.07.2016 09:20 |

podobné články

Hlavní kurátor Národní galerie v praze Adam Budak: V Čechách je vyspělé kulturní publikum

 
Polský teoretik umění Adam Budak pracoval v letech 2012– 2014 jako kurátor v Hirshhornově muzeu moderního umění ve Washingtonu. Předtím byl devět let kurátorem v rakouském Štýrském Hradci. Studoval teorii divadla a filologii na Jagellonské univerzitě v Krakově, filozofii umění a architekturu na Středoevropské univerzitě v Praze a teorii umění na Essexské univerzitě v Colchesteru. Nyní pracuje jako umělecký ředitel v pražské Národní galerii.
08.11.2015 09:35 |

podobné články

Na internetu byly zveřejněny textové zprávy z 11. září

 
Internetová stránka Wikileaks zveřejnila rozsáhlé záznamy údajně obsahující textové zprávy, které si v době teroristického útoku na Spojené státy 11. září 2001 prostřednictvím pagerů posílali američtí státní zaměstnanci, policisté i očití svědci událostí.
26.11.2009 10:45 |

podobné články

SMS z 11. září 2001: Přečtěte si, co si lidé psali!

 
Na internetové stránce Wikileaks najdete rozsáhlé záznamy údajně obsahující textové zprávy, které si v době teroristického útoku na Spojené státy 11. září 2001 posílali američtí státní zaměstnanci, policisté i očití svědci událostí!
26.11.2009 14:30 |

podobné články

Očití svědci pádu mrakodrapů v New Yorku trpí bolestmi hlavy

 
Lékařští odborníci z Newyorské univerzity podnikli výzkum, který potvrdil, že naprostá většina lidí, kteří se 11. září 2001 nadýchala prachu a zplodin z padající budovy World Trade Center, dodnes trpí výraznými zdravotními obtížemi. Informovala o tom agentura AFP.
12.02.2010 12:30 |

podobné články

Nad Manchesterem možná přeletělo UFO

 
V britském Manchesteru se možná objevilo mimozemské těleso. Tuto možnost alespoň připouštějí očití svědci, kteří neznámý černý předmět trojúhelníkovitého tvaru natočili. Neidentifikovatelný objekt letící ve vzduchu se podařilo nafilmovat ze země z jedoucího auta i ze vzduchu z helikoptéry.
20.05.2010 20:10 |

podobné články

Exkluzivní svědectví: Dopad meteoritu přinesl neuvěřitelnou zkázu!

 
Na Rusko dnes ráno dopadl meteorit, který explodoval ve vzduchu ve výšce 10 000 metrů. Zranil na 400 lidí a vyvolal apokalyptickou paniku. Očití svědci hovoří o strašlivém zážitku.
15.02.2013 10:10 |

podobné články

UFO v Číně? Ohnivá koule na nebi, líčí událost očití svědci

 
V Číně byly spatřeny tři neidentifikovatelné kovové útvary. Místní se domnívají, že šlo o části UFO.
21.05.2014 07:50 |

podobné články