Jágrovi a spol. se v boji o finále postaví Finové. Ti v závěru knokautovali Kanadu

Soupeřem českých hokejistů v sobotním semifinále mistrovství světa v Minsku (17.45) budou Finové, kteří dnes překvapivě porazili Kanadu 3:2. Zápas otočili ve 3. třetině, vítěznou branku vstřelil v 57. minutě Iiro Pakarinen. V semifinále jsou i Rusové a Švédové, jejichž vzájemný duel slibuje být jedním z vrcholů turnaje.
22.05.2014 21:55 |

Osobnosti: Iiro Pakarinen (1 článek)

Ovečkin a spol. budou hrát jen o bronz! Ve finále jsou Finové. Vyzvou obhájce z Kanady

Další nepovedený hokejový šampionát na domácí půdě pro sbornou. Od rozpadu Sovětského svazu neuspěli Rusové s útokem na zlato na domácí půdě ani napotřetí a po boji o záchranu v roce 2000 a bronzu o 7 let později pro ně mistrovství světa v Moskvě může skončit opět nejlépe 3. místem. Ovečkin a spol. podlehli v semifinále Finům 1:3, Seveřané tak na turnaji vyhráli i 9. zápas! Tým kouče Kariho Jalonena v neděli vyzve ve finále obhájce titulu z Kanady, kteří udolali české přemožitele Američany 4:3.
21.05.2016 20:15 |

Slováci ve čtvrtfinálovém dramatu MS porazili Kanadu 4:3

Hokejisté Slovenska porazili ve čtvrtfinále mistrovství světa v Helsinkách po dramatickém průběhu Kanadu 4:3, přestože ztratili vedení 2:0 a po druhé třetině prohrávali 2:3. Vítězný gól vstřelil v 58. minutě při přesilovce Michal Handzuš. Pro Kanadu turnaj končí, svěřence českého kouče Vladimíra Vůjtka, pro něhož postup představuje dárek k dnešním 65. narozeninám, čeká v semifinále vítěz duelu mezi Švédy a českými hokejisty.
17.05.2012 15:25 |

Čeští hokejbalisté zdolali ve finále MS Kanadu a obhájili titul

Čeští hokejbalisté obhájili na mistrovství světa v Bratislavě titul z roku 2009 z domácího šampionátu v Plzni. Ve finále dnes svěřenci trenéra Drahomíra Kadlece zdolali Kanadu 3:1 a triumfovali na historicky devátém MS celkově potřetí. S pětinásobnými šampiony se Češi utkali ve finále popáté a poprvé uspěli.
26.06.2011 20:35 |

Mladí Rusové přehráli Kanadu a ve finále dvacítek vyzvou Švédy

Ve finále mistrovství světa hokejistů do 20 let se v kanadském Calgary střetne Rusko se Švédskem. Švédové přetlačili Finsko po samostatných nájezdech 3:2, Rusové poté zdolali Kanadu 6:5, domácí hokejisté budou chybět ve finále šampionátu po deseti letech.
04.01.2012 09:55 |

Česko vs. Finsko 0:3. Hokejisté budou hrát se Švédy o bronz. Semifinále jsme sledovali ONLINE

Sen o finále se rozplynul. Jágrovi a spol. do něj zatarasili cestu Finové, kteří je porazili 3:0. Hokejisté tak na mistrovství světa v Minsku budou hrát zítra o bronz se Švédskem. Semifinále jsme sledovali ONLINE.
24.05.2014 17:50 |

Finové udolali Rusko, Francie s Lotyšskem vyřadily Rakousko

Francie a Lotyšsko se udržely v elitní skupině a postupují do dalších bojů. Hokejisté Finska rozhodli zápas ve svůj prospěch až pátým nájezdem proti Rusku a zvítězili 3:2. Ve čtvrtfinále se tak Finové postaví proti českému týmu, který ve svém posledním zápase zdolal Švýcary po samostatných nájezdech.
13.05.2015 00:13 |

Ne… Finové nedali českým hokejistům šanci, Jágr. a spol. nevstřelili poprvé na MS ani gól

Na skvělého soupeře neměli. Hokejisté v semifinále mistrovství světa nevstřelili poprvé na turnaji ani gól, Finové jim dovolili doslova pár šancí, a ty Češi neproměnili. O zlato si tak po výhře 3:0 zahrají Seveřané, Růžičkův výběr se bude zítra od 15.30 rvát o bronz s neoblíbenými Švédy.
24.05.2014 21:20 |

Hokejbalisté porazili ve finále MS Kanadu a obhájili titul

Čeští hokejbalisté obhájili na MS v Bratislavě titul z roku 2009 z domácího šampionátu v Plzni, když ve finále zdolali Kanadu 3:1.
26.06.2011 20:05 |

Rusové porazili Kanadu 2:1 a v semifinále narazí na Finsko

Hokejisté Ruska zkompletovali čtveřici semifinalistů MS na Slovensku. Ve čtvrtfinále porazili Kanadu těsně 2:1, přestože ještě na začátku 50. minuty prohrávali. Vítězný gól vstřelil Ilja Kovalčuk. V pátečním boji o finále čeká sbornou od 20:15 Finsko, v odpoledním semifinále na sebe předtím narazí Česko a Švédsko.
12.05.2011 22:40 |

Osobnosti: Ilja Kovalčuk (31 článků)

Dvacítka neměla proti Švédům nárok, ve čtvrtfinále vyzve Kanadu

Čeští junioři prohráli závěrečné utkání ve skupině A na mistrovství světa do 20 let se Švédskem 2:5. Seveřané dnes národní mužstvo jednoznačně přehráli, na začátku třetí třetiny vedli už o pět branek a nebýt přesných tref Kašeho a Hronka v závěru zápasu, mohlo být výsledné skóre ještě horší. Češi tak zůstali v tabulce na třetím místě a ve čtvrtfinále narazí na domácí Kanadu.
31.12.2016 22:05 |

Finové v poslední třetině rozstříleli Švédy, jsou mistry světa

Finská hokejová reprezentace získala na mistrovství světa na Slovensku teprve druhý titul v historii. Po neuvěřitelné gólové smršti ve třetí třetině porazili Finové v nedělním večerním finále Švédy 6:1.
15.05.2011 23:15 |

Finové tančí na švédském hrobě! Ve finále MS rozstříleli svého nesmiřitelného soka 6:1!

Od roku 1995 čekali Finové na další triumf. Tehdy porazili ve Stockholmu domácí tým. A až včera v Bratislavě znovu pokořili ve finále mistrovství světa Švédy 6:1 a radují se z titulu. Po dlouhých 16 letech a podruhé v historii...
16.05.2011 12:10 |

Finové mají strach! Putin nás chce obsadit, tvrdí

Finové se po nedávné anexi Krymu bojí, že Rusko bude chtít obsadit i část jejich země. I proto chtějí vytvořit, ačkoliv jsou neutrálním státem, vojenskou alianci se Švédskem. S rozpínavostí Ruska mají totiž své zkušenosti z minulosti.
02.04.2014 12:00 |

Švédové vyřadili Kanadu po nájezdech a v semifinále vyzvou Finy

Hokejisté Švédska porazili ve Stockholmu v posledním čtvrtfinále mistrovství světa Kanadu 3:2 po samostatných nájezdech. O rozhodující gól se zasloužil Fredrik Pettersson. O finále si Švédové zahrají v severském derby s Finskem. Ve druhém semifinále se v sobotu utkají Švýcaři s výběrem USA.
17.05.2013 01:35 |

Ranní cviky, které vás postaví na nohy

Vstáváte každé ráno rozmrzelí, bez energie, cítíte se unavení a nemáte na nic náladu? Postrádáte onu potřebnou hnací sílu, která by vás po ránu dokonale nastartovala? Pak vyzkoušejte naše ranní cviky, které vás postaví na nohy. Nikdo po vás nechce, abyste hned po probuzení běhali trasu dlouhou několik kilometrů, ještě před začátkem pracovní směny pospíchali do fitka nebo plavali dlouhé tratě v bazénu. Máme pro vás osvědčené ranní cviky, které vaše tělo rozehřejí, nabudí organismus a skvěle vás nastartují do nového dne. Ranní cviky, které vás postaví na nohy Ještě než začnete namítat, že po ránu rozhodně nemáte času na rozdávání a nedokážete se tak najít chvilku na provedení našich cviků, dovolíme si vás uklidnit: naše ranní cviky vám zaberou jen několik málo minut. Předklony Postavte se a jednou nohou vykročte vpřed, druhou zase vzad. Nohu, kterou jste vykročili vpřed, mírně pokrčte a zadní naopak propněte. Ruce dejte před sebe s rovnými zády se předklánějte vpřed, dokud se rukama nedotknete země. Kliky Kliky známe všichni, možná jste k nim měli ve škole odpor, ale věřte, že vás po ránu dokážou skvěle nabudit. Pamatujte, že u provádění tohoto cviku musíte tělo udržet rovné a zpevněné, jinak nedosáhnete kýžených výsledků a spíše si ublížíte. Dřepy Dřepy snad ani netřeba dlouze představovat. Jedná se o rychlý a účinný cvik, který zvládnete za pár minut. U dřepů mějte nohy rozkročené na šíři vašich ramen, ruce před sebou a vždy jděte tak nízko, dokud se pánev nedostane do úrovně kolen. Kočičí hřbet Mezi ranní cviky pro nabuzení zařazujeme i dobře známý kočičí hřbet, který slouží především k protažení těla. A to po ránu taky není na škodu. Při tomto cviku klečíte, dlaněmi se opíráte o zem. Nejdříve se prohnete v zádech a bradu vystrčíte vpřed, poté hlavu zabalíte pod sebe a vykulíte záda. Příspěvek Ranní cviky, které vás postaví na nohy pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
20.06.2017 06:40 |

MS v hokeji: Američané otočili zápas s Lotyšskem, Finové rozstříleli Norsko

I přesto, že favorité z USA během utkání dvakrát prohrávali, tak dokázali porazit houževnaté Lotyše 4:2. Oproti zámořskému celku si Finové s norským outsiderem problémy nedělali.
25.04.2009 19:12 |

Finové předběhli Dány v pití alkoholu

Největšími pijany evropského severu už nejsou Dánové, kteří se dostali i do známého českého úsloví. Minulý rok je totiž podle studie Finského ústavu pro výzkum veřejného zdraví vůbec poprvé předstihli Finové.
19.05.2009 22:25 |

Češi rychle vedli, nakonec se ale radovali Finové

Ani druhé vystoupení na turnaji Karjala nevyneslo české hokejové reprezentaci nějaké body. Ve vyrovnaném utkání se z vítězství 2:1 radovali Finové.
07.11.2009 18:20 |

Nejlíp zlato rýžují Finové, vyhráli mistrovství v Jeseníkách

Mistrovství světa v rýžování zlata ve Zlatých Horách v Jeseníkách vyhráli Finové. Zvítězili v kategorii mužů i žen.
22.08.2010 19:50 |