Článek

Izrael zatkl židovského extrémistu. Je podezřelý ze žhářského útoku

 
V Izraeli byl zatčen Meira Ettinger, židovský extrémista, podezřelý ze žhářského útoku na dům, ve kterém uhořel osmnáctiměsíční chlapec. Útok odsoudili, jak izraelští tak palestinští politici. 
04.08.2015 10:25 |

podobné články

Podobné články

Pecina ocenil vyšetřovatele žhářského útoku ve Vítkově

 
Čtyři vyšetřovatele loňského žhářského útoku na domek Romů ve Vítkově na Opavsku v pátek za jejich práci na případu ocenil v Ostravě ministr vnitra Martin Pecina.
25.06.2010 20:45 |

podobné články

Osobnosti: Martin Pecina (407 článků)

Soud v kauze žhářského útoku byl odročen na příští úterý

 
Krajský soud v Ostravě odročil projednávání případu loňského žhářského útoku na domek Romů ve Vítkově na Opavsku. Jednání bude pokračovat příští úterý, dokdy by soud měl rovněž rozhodnout, zda k výslechu znovu povolá důležitého svědka. Dobrovolný hasič z Opavska, který policii přivedl na stopu čtyř neonacistů, už během hlavního líčení měl vypovídat, ale odmítl to ze strachu o život.
09.09.2010 11:00 |

podobné články

Svědci vypovídají v kauze údajného žhářského útoku na romskou rodinu

 
Výpovědí svědků pokračoval ve středu před středočeským krajským soudem proces v kauze údajného žhářského útoku na dům obývaný Romy, který se odehrál loni v červenci v Býchorech na Kolínsku.
13.06.2012 11:15 |

podobné články

Izrael zaútočil v Gaze během příměří. Na tržišti zabily rakety 15 lidí

 
Izrael podnikl letecký nálet na tržiště během příměří, které sám vyhlásil. Rakety z Židovského státu dopadly také na školu plnou uprchlíků, která je pod záštitou OSN. Izrael tvrdí, že pouze opětoval palbu. Hamas totiž používá civilní budovy jako úkryt. Dokládají to rakety nalezené ve škole, nebo ostřelovač v budově Červeného kříže. Civilisté v Pásmu Gazy vyrazili po vyhlášení příměří na tržiště. Na to vzápětí dopadly rakety a zabily několik lidí. Klid zbraní se totiž nevztahoval na místa, kde boje již zuří. Proto tento krok označili Palestinci za čistě mediální gesto.
30.07.2014 18:25 |

podobné články

Írán zatkl dva zahraniční novináře a syna odsouzené k ukamenování

 
Írán zatkl Sadžáda Gaderzadeha, syna Sakíneh Aštianiové odsouzené za cizoložství k ukamenování, jeho právníka Hutana Kiana a dva nejmenované německé novináře, když s ním dělali rozhovor. Informovala o tom v pondělí agentura Reuters a AFP.
11.10.2010 23:25 |

podobné články

Europol podnikl největší zátah ve své historii. Zatkl tisíc lidí

 
Evropský policejní úřad Europol  při největším zátahu proti organizovanému zločinu ve své historii zasahoval ve 34 zemích včetně Česka a zatkl 1027 lidí. Podle vedení Europolu operace nazvaná Archimedes trvala devět dní a zaměřila se především na drogy, obchod s lidmi, podvody, daňové úniky a krádeže. Česká policie do akce na tři dny zapojila 100 lidí. Řešili menší případy a našli jednoho hledaného muže. 
24.09.2014 19:25 |

podobné články

Úřad EU zasáhl proti obchodníkům s koňským masem, zatkl 26 lidí

 
Evropský úřad Eurojust zasáhl proti síti obchodníků s koňským masem a v sedmi zemích zatkl 26 lidí. Podle policejních orgánů se zadržení podíleli na tom, že se v letech 2010 až 2013 dostalo k zákazníkům potenciálně závadné maso z celkem 4700 zvířat, které nebylo určeno ke konzumaci.
25.04.2015 19:41 |

podobné články

Láska z židovského „štetlu”

 
Režisérka Eva Neymann a představitelé hlavních rolích uvedli v Karlových Varech film Píseň písní. Vychází z díla židovského spisovatele Šoloma Alejchema a oživuje poetickým způsobem svět východoevropského židovského „štetlu“ z roku 1905, kde se odehrává dětská láska Šimka a Buzji.
06.07.2015 08:51 |

podobné články

Izrael propustil vězně výměnou za vojáka. Nyní je opět zatkl

 
Izrael i nadále intenzivně pátrá po třech unesených studentech. Bez přímých důkazů z činu obvinil hnutí Hamas a nyní zajal dalších 65 Palestinců. Asi 50 z nich jsou přitom bývalí vězni, kteří byli propuštění výměnou za zajatého vojáka Gilada Šalita.
18.06.2014 09:40 |

podobné články

Hamas se rozmyslel a navrhl příměří, Izrael odmítl

 
Izrael v neděli odmítl návrh palestinckého hnutí Hamas na prodloužení humanitárního příměří. Ještě v sobotu však samotný Izrael navrhoval prodloužit klid zbraní, Hamas však tento návrh ignoroval a zahájil ostřelování . Sedmidenní příměří navrhl také americký ministr zahraničí John Kerry, i to však Izrael odmítl.
27.07.2014 16:10 |

podobné články

Osobnosti: John Kerry (171 článků) , John Kerry (146 článků)

S Rusem, zadrženým kvůli útoku na dům Stropnického, je to prý úplně jinak. Petr Uhl natvrdo píše o vykonstruovaném procesu a vyzývá k občanskému odporu

 
Levicově orientovaný novinář Petr Uhl se zastal ruského anarchisty Igora Ševcova, jenž byl jako podezřelý ze žhářského útoku na dům ministra obrany Martina Stropnického vzat do vazby. Podle Uhla může být Ševcov obětí vykonstruovaného případu. „Nastává asi znovu čas rozhodného nenásilného občanského odporu,“ burcuje novinář.
31.07.2015 08:26 |

podobné články

Osobnosti: Martin Stropnický (1659 článků)

Policisté prověřují údajné výhružky svědkům v kauze Vítkov

 
Policisté prověřují údajné výhrůžky extremistů svědkyním v kauze žhářského útoku na romskou rodinu ve Vítkově na Opavsku.
21.08.2009 17:00 |

podobné články

„Opusťte Turecko!“ vyzval Izrael turisty kvůli útokům. Česko nabádá k opatrnosti

 
Izrael vyzval všechny izraelské občany, kteří jsou právě v Turecku, aby ze země co nejrychleji odjeli. Důvodem je konkrétní hrozba útoku. Jde o druhý nejvyšší stupeň varování, jaký může k cestám do zahraničí Izrael vyhlásit. O nebezpečí v Turecku české občany informovalo v sobotu také ministerstvo zahraničních věcí.
28.03.2016 14:25 |

podobné články

Írán: Izrael může být odstraněn ze světa

 
Pokud Izrael zaútočí na íránská jaderná zařízení, bude Teherán tento krok opětovat a zaútočí na jaderná zařízení židovského státu. Řekl to v pátek náčelník generálního štábu íránských ozbrojených sil Hassan Firuzabádí, kterého cituje agentura Reuters.
03.09.2010 16:50 |

podobné články

Když Írán uzná Izrael, zvážím schůzku s Rúháním, řekl Netanjahu

 
V případě, že by Írán vyjádřil ochotu uznat Izrael, izraelský premiér Benjamin Netanjahu by zvážil schůzku s íránským prezidentem Hasanem Rúháním. Premiér židovského státu to uvedl v rozhovoru pro kanadskou televizní stanici CTV News. Jak poznamenal izraelský list The Jerusalem Post, jak Netanjahu, tak i Rúhání dorazí příští týden na zasedání Světového ekonomického fóra ve švýcarském Davosu. Zda by se mohli potkat již tam, zůstává nejasné. 
18.01.2014 10:20 |

podobné články

Příměří v Gaze trvá, tvrdí izraelská armáda

 
Obě strany dodržují příměří, které platí od úterního večera v pásmu Gazy. Oznámil to izraelský armádní mluvčí na Twitteru. I když jsou příslušníci armády "připraveni chránit Izrael", prozatím ani jedna ze stran klid zbraní neporušila. Díky míru může do Gazy směřovat humanitární pomoc i materiál k obnově Pásma. Zatímco Palestinci se radují, že boje vyčerpaly Izrael, obyvatelé Židovského státu kritizují premiéra Netanjahua, že nepřinesl zemi vítězství.
27.08.2014 10:50 |

podobné články

Podezřelý z popálení Natálky byl sponzorem Dělnické strany!

 
David Vaculík, jeden z podezřelých ze žhářského útoku na romskou rodinu ve Vítkově na Opavsku, patřil podle Lidových novin mezi dlouhodobé sponzory krajně pravicové Dělnické strany.
25.08.2009 05:50 |

podobné články

Osobnosti: David Vaculík (16 článků)

Čtvrtý ročník konference „České Budějovice pro Izrael“

 
Jaký konkrétní obsah může mít pojem „být pro Izrael“, chce ukázat na praktických ukázkách z historie i současnosti letošní, už čtvrtý ročník mezinárodního setkání, které pod názvem „České Budějovice pro Izrael“ pořádá v sobotu 11. června 2011 v jihočeské metropoli místní kancelář Mezinárodního křesťanského velvyslanectví Jeruzalém (ICEJ).
10.06.2011 09:50 |

podobné články

"Padne-li Izrael, padne i Evropa!" V Praze se sešla stovka demonstrantů podporujících Izrael

 
Přibližně stovka lidí dnes v Praze podpořila Izrael v den, kdy začíná zasedání Valného shromáždění OSN, které má rozhodovat o přijetí palestinského státu. Organizátoři akce upozorňovali, že Palestina s hranicemi před konfliktem z roku 1967 je v rozporu s rezolucemi Rady bezpečnosti OSN.
13.09.2011 21:05 |

podobné články