Článek

Italský prozaik Paolo Giordano: Problém migrace tu existuje už dávno

 
Osamělost prvočísel, tak se jmenuje román italského prozaika Paola Giordana (1982), který česky vyšel loni už podruhé. Edice Světová próza nakladatelství Odeon nabídla i jeho další knihy Tělo a Čerň a stříbro.
11.03.2016 13:20 |

podobné články

Podobné články

V 91 letech zemřel německý židovský spisovatel Ralph Giordano

 
Ve věku 91 let ve středu zemřel německý židovský spisovatel, televizní publicista a intelektuál Ralph Giordano. Informovala o tom agentura DPA s odvoláním na jeho vydavatelství Kiepenheuer & Witsch. V Německu všeobecně známý intelektuál zemřel v Kolíně nad Rýnem, kde žil tento hamburský rodák od roku 1972.
10.12.2014 14:51 |

podobné články

Ve své kobce držel Rumunku (29): Tady 10 let znásilňoval!

 
Deset let věznil Ital Aloisio Giordano (52) ve sklepě svého domu Rumunku, mučil ji a znásilňoval, zplodil s ní dvě děti. Případ šokuje o to víc, že za stejný zločin byl Giordano už v minulosti vězněn! Za dobré chování ho ale tehdy propustili.
30.11.2017 12:15 |

podobné články

RECENZE: Čerň a stříbro je dobrý mainstream

 
Italský autor Paolo Giordano je českému čtenáři znám především díky románu Osamělost prvočísel o tom, jaké důsledky mohou mít pro hlavní hrdiny dvě docela obyčejná rozhodnutí. V češtině nedávno vydaná novela Čerň a stříbro vypráví o mladém páru, jehož život zase výrazně ovlivní praktická hospodyně Anna.
12.02.2016 08:45 |

podobné články

Zemřel představitel účetního Fantozziho: Paolo Villaggio se dožil 84 let!

 
Zemřel italský herec a oblíbený komik Paolo Villaggio. Dožil se 84 let, a když už poslední měsíce nemohl chodit, snažil se být stále aktivní. Ještě před dvěma lety se vítal s fanoušky na červeném koberci a diváci se s ním budou loučit jenom hodně těžko.
03.07.2017 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Paolo Villaggio (5 článků)

Účetní Fantozzi zemřel. Herec Paolo Villaggio (†84) patřil mezi komediální elitu

 
Budete nám chybět, pane účetní! V pondělí ráno zemřel v Římě italský herec Paolo Villaggio, známý jako věčný smolař Fantozzi ze série bláznivých komedií.
03.07.2017 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Paolo Villaggio (5 článků)

Seďa (ČSSD): Migrace, migrace a opět migrace

 
Problematika nelegální migrace zaměstnává dnes všechny politiky v Evropské unii. Nejinak tomu je i v případě českého parlamentu, který k tomu svolal dokonce mimořádnou schůzi.
19.06.2015 20:32 |

podobné články

Hups, šlápli jsme vedle: Vtipné fotky nešikovných lidí, kteří popadali jako hrušky!

 
Každý z nás občas zakopne a natáhne se na zemi. Italský fotograf Sandro Giordano ale udělal z padání vtipné umění. Jen se mrkněte na tyto snímky nešikovných lidí, kteří se rozplácli na zemi. Tedy většinou na zemi.
25.06.2014 12:50 |

podobné články

Smrt Marka Simoncelliho - Otec Paolo políbil syna na čelo: Proč zrovna ty?

 
Není snad nic horšího, než když rodiče přežijí své dítě. Paolo Simoncelli, otec tragicky zesnulého závodníka Marka (†24), viděl synovu smrt v přímém přenosu. Byl s ním na okruhu v Sepangu, kde se jela GP Malajsie. A včera pak musel do márnice...
25.10.2011 12:10 |

podobné články

Nová alba: Paolo Nutini, Lily Allen, Pixies a další

 
Paolo Nutini je nová hvězda, která svým albem uspěla v ostrovní hitparádě. Lily Allen je zase miláček britských médií, který na novince zůstal tak trochu za očekáváním. Pixies nesporně také, nicméně všechna ta alba stojí za to slyšet, případně je vlastnit.
07.05.2014 07:10 |

podobné články

Osobnosti: Lily Allen (188 článků) , Paolo Nutini (2 články)

RECENZE: Sympatický chameleon Paolo Nutini

 
Má italské kořeny, skotské vychování a jeho srdce bije v rytmu klasického amerického rhythm and blues. Na své třetí album navíc Paolo Nutini napsal zajímavé písničky, v nichž se zvukem vrátil do šedesátých let a předvádí se jako hlasový chameleon. Není divu, že album je už třetí týden na čele britského prodejního žebříčku.
10.05.2014 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Paolo Nutini (2 články)

Potrhlý účetní Fantozzi alias Paolo Villaggio

 
Kdo by si nepamatoval sérii filmů o splašeném účetním Fantozzim? Jeho hlavní představitel Paolo Villaggio zemřel ve věku 84 let...
03.07.2017 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Paolo Villaggio (5 článků)

Procitnutí z UFO mánie: Létající talíře a kruhy v obilí už netáhnou

 
Existuje mimozemská civilizace? Giordano Bruno psal o mnohosti světů. Galileo přemýšlel, zda někdo nežije na Slunci. A fanoušci seriálu Akta X věřili, že "pravda je tam někde venku". A s ní i létající talíře z jiných planet. Jenže ani lety do vesmíru, desítky let pozorování nebo sondy vyslané do vzdálených končin vesmíru nepřinesly uspokojivou odpověď. Možná je načase se smířit s tím, že jediný mimozemský život, se kterým se kdy lidstvo setká, je to ve filmech a televizi. Jestli ještě někoho bude bavit takové snímky točit nebo je sledovat.
19.08.2016 20:50 |

podobné články

Osobnosti: Bruno Giordano (1 článek)

Babiš označil jasné nebezpečí: Libye, přes kterou proudí stovky tisíc migrantů

 
Premiér Andrej Babiš a předsedové vlád ostatních zemí V4 položili ve čtvrtek 14. prosince 2017 základy společnému projektu k posílení ochrany hranic a prevence migrace v Libyi. Jednání lídrů Visegrádské skupiny se dnes v Bruselu zúčastnil také italský premiér Paolo Gentiloni a předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker
14.12.2017 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (12460 článků)

„Migranti jsou sociální bomba.“ Italský expremiér Berlusconi zbrojí na volby

 
Měsíc před parlamentními volbami italský expremiér Silvio Berlusconi (81) přilil olej do ohně v kampani, k jejímž hlavním tématům se řadí migrace. V televizním interview tento pravicový politik označil migranty za „sociální bombu, která hrozí explozí“. Připojil se tak ke svému koaličnímu kolegovi, předsedovi Ligy severu (LN) Matteu Salvinimu, který o víkendu označil střety mezi Italy a cizinci za výsledek neřízené migrace.
05.02.2018 18:25 |

podobné články

Osobnosti: Silvio Berlusconi (207 článků)

Do Česka přijíždí italský ministr zahraničí. Přijmou ho Zaorálek i Sobotka

 
Na návštěvu Prahy dnes přijíždí italský ministr zahraničí Paolo Gentiloni. Oficiální program šéfa italské diplomacie začíná ve čtvrtek ráno, kdy zahájí s českým ministrem obrany Martinem Stropnickým (ANO) podnikatelské fórum zaměřené na kybernetickou bezpečnost a obranu. Gentiloni se setká s předsedou české vlády Bohuslavem Sobotkou (ČSSD) a svým protějškem Lubomírem Zaorálkem.
16.03.2016 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Martin Stropnický (1659 článků) , Lubomír Zaorálek (2403 článků) , Bohuslav Sobotka (9474 článků)

Italský ministr zahraničí bude v ČR mluvit o obchodu i migraci

 
Italský ministr zahraničí Paolo Gentiloni dnes zahájí oficiální program své návštěvy v Praze. Ráno společně s ministrem obrany Martinem Stropnickým (ANO) otevře Česko-italské podnikatelské fórum zaměřené na kybernetickou bezpečnost a obranu. Během dopoledne se setká s předsedou české vlády Bohuslavem Sobotkou a svým protějškem Lubomírem Zaorálkem (oba ČSSD).
17.03.2016 06:50 |

podobné články

Osobnosti: Martin Stropnický (1659 článků) , Lubomír Zaorálek (2403 článků) , Bohuslav Sobotka (9474 článků)

Nepoučujte nás, vzkázal V4 italský premiér Gentiloni

 
Italský premiér Paolo Gentiloni vzkázal zemím visegrádské skupiny (V4), že jeho země se nenechá poučovat a vyzval všechny země Evropské unie k plnění svých povinností. Reagoval tak podle agentur ANSA a APA na dopis šéfů vlád V4 s výzvou uzavřít italské přístavy žadatelům o azyl a budovat přijímací centra a záchytné tábory pro uprchlíky mimo Evropskou unii.
21.07.2017 19:45 |

podobné články

Máme shodné povinnosti a práva, upozornil italský premiér Sobotku v narážce na uprchlíky

 
Budoucnost Evropské unie nespočívá v tom, že bude někoho vyčleňovat nebo se dělit na východ a západ, uvedl po jednání se svým českým protějškem Bohuslavem Sobotkou (ČSSD) italský premiér Paolo Gentiloni. Zprávu přinesla ČTK.
08.09.2017 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9474 článků)

Spisovatelé jsou listonoši, říká izraelský prozaik Amos Oz

 
V Praze představil svou životopisnou knihu Příběh o lásce a tmě izraelský prozaik Amos Oz. V rozhovoru s Právem říká, že spisovatelé jsou jako listonoši.
17.10.2009 08:05 |

podobné články