Italský cyklista Basso vyhrál slavný závod Giro d'Italia

Letošní ročník prestižního cyklistického podniku Giro d'Italia vyhrál v neděli domácí závodník Ivan Basso ze stáje Liquigas.
30.05.2010 18:55 |

Italský cyklista Basso vyhrál podruhé v kariéře Giro d italia

Italský cyklista Ivan Basso vyhrál podruhé v kariéře Giro dItalia. V dnešní závěrečné časovce ve Veroně udržel vedení a navázal na triumf z roku 2006. Basso si připsal první velké vítězství po dvouletém trestu za doping.
31.05.2010 11:05 |

Basso vynechá příští rok Giro d'Italia

Ivan Basso nebude obhajovat své prvenství na Giro d'Italia, soustředí se na Tour de France.
26.11.2010 18:10 |

Quintana jako první Kolumbijec historie ovládl Giro d'Italia

Cyklista Nairo Quintana jako první Kolumbijec vyhrál slavný cyklistický závod Giro d'Italia. V závěrečné 21. etapě, kterou pro sebe získal ve spurtu Slovinec Luka Mezgec, dovezl do cíle v Terstu růžový trikot pro celkového lídra a vybojoval první triumf na závodu Grand Tour.
01.06.2014 17:50 |

Cyklista Basso je po operaci, prognózy jsou dobré

Italský cyklista Ivan Basso se dnes v Miláně podrobil operaci, při které mu lékaři odstranili levé varle, v němž měl rakovinový nádor. Zdravotní stav i prognózy dvojnásobného vítěze Gira d'Italia jsou dobré, už ve čtvrtek by měl být propuštěn z nemocnice.
15.07.2015 20:06 |

Osobnosti: Ivan Basso (5 článků)

Cyklista Menšov má blízko k triumfu na Giro d'Italia

Předposlední etapu Giro d'Italia vyhrál belgický cyklista Philippe Gilbert.
30.05.2009 18:45 |

Giro d´Italia vyhrál Rus Meňšov

Ruský cyklista Denis Meňšov vyhrál Giro d'Italia. V nedělní závěrečné časovce v ulicích Říma ještě zvýšil svůj náskok před druhým Italem Danilem di Lukou, přestože kilometr před cílem upadl.
07.07.2009 06:35 |

Organizátorům Giro d'Italia se nelíbí délka procesu s Contadorem

Organizátoři závodu Giro d´Italia se cítí poškozeni dlouhotrvajícím procesem se španělským cyklistou Albertem Contadorem, který vloni slavný závod vyhrál, ale po udělení trestu za doping o prvenství přišel.
09.02.2012 12:25 |

Basso doufá, že mu Kreuziger pomůže vyhrát Tour de France

Italský cyklista Ivan Basso věří, že po květnovém triumfu na Giru d'Italia může dosáhnout na ceněný double a triumfuje i na Tour de France. Člen stáje Liquigas doufá, že mu k tomu pomůže také spolupráce s týmovým kolegou Romanem Kreuzigrem.
29.06.2010 13:10 |

Osobnosti: Roman Kreuziger (326 článků)

Pellizotti nesmí kvůli podezřelým testům na Giro d Italia

Italský cyklista Franco Pellizotti nebude kvůli podezřelým hodnotám krevních testů obhajovat druhé místo na Giro d Italia, které odstartuje v sobotu v Amsterodamu. Kolega českého jezdce Romana Kreuzigra ze stáje Liquigas má do vyřešení případu pozastavenou činnost.
04.05.2010 09:20 |

První etapu Giro d´Italia vyhrál Američan Phinney

Americký cyklista Taylor Phinney ovládl sobotní prolog dlouhý 8,7 kilometru na úvod slavného závodu Giro d´Italia.
05.05.2012 22:00 |

Basso to dokázal. Vyhrál podruhé v kariéře Giro

Basso vyhrál i před čtyřmi lety
30.05.2010 18:50 |

Královskou etapu na Giru vyhrál Basso, v čele zůstává Arroyo

Nejtěžší 15. etapu cyklistického Gira d'Italia, zakončenou náročným stoupáním na 1730 m vysoký Monte Zoncolan, vyhrál domácí Ivan Basso. Růžový trikot lídra udržel Španěl David Arroyo.
23.05.2010 19:05 |

Královskou etapu na cyklistickém Giru vyhrál Ivan Basso

Královskou 15. etapu cyklistického Gira d'Italia, zakončenou náročným stoupáním na 1730 m vysoký Monte Zoncolan, vyhrál domácí Ivan Basso. Růžový trikot lídra udržel Španěl David Arroyo.
24.05.2010 11:30 |

Ital Gatto vyhrál osmou etapu Giro d´ Italia

Ital Oscar Gatto z týmu Farnese Vini vyhrál v sobotu osmou, 217 kilometrů dlouhou, etapu cyklistického Giro d´Italia ze Sarpi do Tropea.
14.05.2011 17:25 |

Osobnosti: Oscar Gatto (1 článek)

Contador opět potvrdil, že pojede Giro d´Italia 2011

Španělský cyklista Contador opět potvrdil, že pojede Giro d´Italia 2011.
03.03.2011 07:55 |

Osmnáctou etapu Giro d´Italia vyhrál Scarponi

Rus Denis Menšov ze stáje Rabobank dojel v hlavní poli a stále drží pozici lídra Giro d´Italia.
28.05.2009 18:20 |

Kreuzigerův parťák Basso nemusí podstupovat další léčbu rakoviny

Optimistické předpovědi lékařů se potvrdily. Italský cyklista Ivan Basso, kterému bylo kvůli rakovinovému nádoru minulý týden odstraněno levé varle, nebude muset na další operaci.
21.07.2015 12:12 |

Do čela Gira d'Italia se po 19. etapě dostal domácí Basso

V páteční 19. etapě dojel Ital Ivan Basso druhý ve stejném čase jako vítězný krajan Michele Scarponi a v čele průběžného pořadí vystřídal Španěla Davida Arroya.
28.05.2010 19:30 |

Nad rakovinou Basso zvítězil, nad časem ne. Se závoděním končí

Dvojnásobný vítěz  Gira d'Italia z let 2006 a 2010 Ivan Basso se rozhodl ukončit aktivní závodní kariéru. I v budoucnu se však chce věnovat cyklistice a to jako manažer svého dosavadního týmu Tinkoff-Saxo.
05.10.2015 17:46 |