Článek

Itálie má novou vládu se starými tvářemi. Chce prosadit reformy expremiéra

 
Nová italská vláda se může pustit do práce. Kabinetu nového premiéra Paola Gentiloniho v úterý požehnal senát. Velké změny ale Itálii nečekají, příliš mnoho nových tváří se mezi ministry neobjevilo. Gentiloni chce navíc pokračovat v reformní politice svého předchůdce Mattea Renziho.
14.12.2016 17:35 |

podobné články

Podobné články

Rada (ČSSD): Reformy jako experimenty

 
Stále slýchám "reformy, reformy, potřebujeme reformy..." a samozřejmě se frekvence tohoto slova s novou vládou tak nějak povšechně zvětšuje. Je třeba ale myslet rozumně...
20.01.2014 16:40 |

podobné články

Narodili se předčasně, ale přežili: 10 malých hrdinů pózuje se svými starými fotkami z nemocnice

 
Kanadský fotograf se pustil do zajímavého projektu. Fotí nedonošené děti, které přežily a pózují se svými starými portréty.
29.09.2015 10:06 |

podobné články

VV chtějí prosadit reformy ústavní většinou, "Véčkaři" hlasují

 
Internetové hlasování registrovaných příznivců strany Věci veřejné (VV) nezaváže poslance k tomu, aby prosadili schválení důchodové a zdravotní reformy ve formě ústavního zákona. VV ale chtějí - pokud se tzv. "Véčkaři" vysloví pro - dohodnout reformy i s ČSSD.
29.12.2010 16:45 |

podobné články

Do Itálie jen o vánočním týdnu dorazilo tisíc uprchlíků

 
Do Itálie letos dorazilo na 170 tisíc uprchlíků. Mnozí volí nebezpečnou cestou Středozemním mořem a Itálie musí často přetíženým plavidlům poskytnout pomoc. Nebylo tomu jinak ani ve vánočním týdnu, kdy do Itálie dorazila další tisícovka běženců.
27.12.2014 18:57 |

podobné články

Sněmovnou prošla první část sociální reformy, dávky budou na jednom místě

 
Sněmovna v pátek dopoledne vedle penzijní reformy schválila i první ze zákonů sociální reformy. Jedná se o novelu zákona o pomoci v hmotné nouzi. Součástí reformy je trojice zákonů, vedle již zmíněného do ní patří i novela zákona o zaměstnanosti a novela zákona o poskytování dávek osobám se zdravotním postižením.
09.09.2011 12:10 |

podobné články

Šéf lidovců Svoboda: Žádná strana TOP 09 neexistuje

 
Hostem on-line chatu se čtenáři Novinek byl ve středu úřadující předseda KDU-ČSL Cyril Svoboda. Pozastavil se také nad starými tvářemi ve straně TOP 09 a zdůraznil, že tato strana vlastně neexistuje, neboť neproběhl ustavující sjezd. Mimo jiné také osvětlil, proč se ve sporu šéfa ČSSD Jiřího Paroubka s exprezidentem Václavem Havlem postavil na stranu bývalé hlavy státu.
23.09.2009 09:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4736 článků) , Jiří Paroubek (3382 článků) , Jiří Čunek (601 článků) , Cyril Svoboda (348 článků) , Václav Svoboda (176 článků) , Jiří Havel (338 článků) , Jiří Svoboda (291 článků) , Jiří Svoboda (291 článků) , Jiří Havel (338 článků)

Vláda má programové prohlášení, chce zastavit zadlužování a prosadit reformy

 
V návrhu programového prohlášení trojkoaliční vlády premiéra Petra Nečase si kabinet stanovuje pět priorit. Chce se zasadit o zastavení růstu veřejného zadlužení, hodlá prosadit vyrovnaný rozpočet v roce 2016 a uskutečnit důchodovou reformu. Prioritou má být také výkonnější zdravotnictví a změny v systému vysokoškolského vzdělávání.
03.08.2010 18:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9256 článků)

Socialisté jednotně: Až budeme u moci, Nečasovy "nehumánní" reformy zrušíme

 
Různé názorové proudy v ČSSD jsou zřejmě minulostí. Tentokrát se sociální demokraté dohodli a mají jasno. Pokud převezmou vládu, reformy, které přijal Nečasův kabinet, okamžitě zruší. V tom se shodují všichni představitelé oranžové strany. Reformy, které sněmovna schválila v neděli v noci považují za zločin na občanech České republiky. A podle slov opozičních představitelů se dá očekávat, že v české politice přituhuje.
07.11.2011 19:00 |

podobné články

V USA se narodilo kotě se dvěma tvářemi

 
Kotě se dvěma tvářemi na jedné hlavě se minulý týden narodilo v americkém Charlestonu v Západní Virginii. Jeho majitelka mu dala i příznačné jméno Two Face (dvojí tvář). Podle veterinářky Eriky Drakeové jsou jeho šance na přežití zhruba poloviční, mládě trpí vzácným vrozeným onemocněním diprosopus.
14.06.2010 15:20 |

podobné články

HC Lev rozjíždí marketingovou kampaň. Jejími tvářemi budou i Nedorost a Duba

 
Útočník Václav Nedorost a brankář Tomáš Duba budou spolu s Ladislavem Nagym, Martinem Štrbákem a Emilem Lundbergem tvářemi nováčka Kontinentální hokejové ligy HC Lev v připravované promo kampani.
01.08.2011 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Duba (9 článků) , Tomáš Dub (11 článků) , Václav Nedorost (4 články) , Martin Duba (9 článků)

To jsou kočky: Tahle kakaová kráska a křehká blondýnka jsou tvářemi nové televizní show

 
Už i na veřejnoprávní České televizi usoudili, že k obrazovce diváky přitáhnou krásné mladé tváře. A to dokonce i na zpravodajském kanále ČT 24. Už od sobotního dopoledne se tam začnou objevovat dvě velmi půvabné slečny. A pořádně kontrastní. Tvářemi nové soutěžní show se staly kakaová kráska a křehká blondýnka.
26.04.2013 16:00 |

podobné články

Kaddáfímu nepomůže už ani Berlusconi! Itálie uznala povstaleckou vládu

 
Itálie uznala povstaleckou vládu Libye. Informuje o tom v pondělí agentura AFP.
04.04.2011 12:30 |

podobné články

Koho bude zajímat výsledek kauzy Čapí hnízdo za pět let? Někdo prostě chce, aby Babiš nemohl sestavit vládu a vládnout, tvrdí ministr Ťok

 
ROZHOVOR Staronový ministr dopravy Daniel Ťok bude ve svém úřadu dělat věci, které jsou potřeba, protože podle jeho slov ústava nezná plnohodnotnou vládu, nebo vládu neplnohodnotnou ani neplnohodnotného ministra. A jako členové hnutí ANO i on má silný pocit, že kauza Čapí hnízdo byla vytvořena uměle, aby poškodila Andreje Babiše a hnutí ANO. „Buďme upřímní, někdo chce, aby Babiš nemohl sestavit vládu a vládnout, přestože vyhrál volby. A nedej Bože, aby se ukázalo, že jeho vláda může být úspěšná,“ prohlásil v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz ministr dopravy. Proto si prý počká, až jeho kolegové v mandátovém a imunitním výboru zjistí, co nového a zásadního se objevilo v policejním spisu, a podle toho bude hlasovat o případném vydání svého šéfa a premiéra k policejnímu stíhání.
27.12.2017 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (11263 článků)

Kalouskova nevyzpytatelnost mate i zkušené. Chce položit vládu, nebo ne?

 
POLITOLOGOVÉ Tento rok vstupují v platnost některé reformy vlády, mající restriktivní povahu k příjemcům sociálních dávek. Na příkladu pozastavených eurodotací pro ministerstvo školství se ukazuje, že zejména mezi TOP 09 a VV panuje značná nevraživost. Na podzim nás navíc čekají krajské volby, které se mohou stát referendem o vládě. Kolik zkoušek přežití vládu čeká? Může Miroslav Kalousek v případě debaklu ODS a VV po krajských volbách využít situace a vládu opustit?
04.01.2012 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6303 článků)

Koaliční poslanci tlačí na vládu: předložte reformy do března

 
Koaliční poslanci tlačí na vládu, aby konečně začala pracovat na reformách a ne jen o nich mluvila. Všem členům kabinetu a premiéru Petru Nečasovi (ODS) proto šéfové poslaneckých klubů ODS, TOP 09 a Věcí veřejných (VV) v úterý poslali dopis, ve kterém je vyzvali, aby nejpozději do března 2011 zamýšlené reformy předložili.
07.12.2010 22:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9256 článků)

Domenico chce Artura odvézt do Itálie

 
Zpěvačka Iveta Bartošová (45) vyslala z Itálie za svým synem Arturem (14) milence Domenica Martucciho (34). Ten ho měl ve čtvrtek vyzvednout po vysvědčení ze školy a odjet s ním do Itálie. Celá akce zatím ale vyšla na prázdno. Otec Artura Ladislav Štaidl nechce syna vydat. "Předání Artura je ve fázi vyjednávání," sdělila Blesk.cz za Martucciho jeho manažerka Gabrielová.
30.06.2011 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Iveta Bartošová (6666 článků) , Ladislav Štaidl (346 článků) , Domenico Martucci (365 článků)

Vdovec po Ivetě Bartošové našel svého Macuru: Kdo ho chce zachránit útěkem do Itálie?

 
Jako by kopíroval svou vlastní nebohou ženu, která před ním loni utekla do Itálie, pak si ho vzala a na jeho narozeniny ukončila svůj život. Manžel Ivety Bartošové  (✝48) Josef Rychtář  (56) dostal nabídku, jak utéct od všeho zlého a ošklivého v Česku do slunné Itálie. Jeho zachráncem ale není Macura…
22.08.2014 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Iveta Bartošová (6666 článků) , Josef Rychtář (1309 článků)

Zasvěcený exministr z ČSSD: Babiš potopí vládu. Byla chyba, že jsme do toho s ním šli

 
ROZHOVOR V sociální demokracii se objevují hlasy, že šéfovi hnutí ANO a ministru financí Andreji Babišovi ve skutečnosti nejde při útocích na sociální demokracii o zdravotnictví, ale že se rozhodl zbourat vládu. „V okamžiku, kdy se jeho popularita bude blížit vrcholu, se zřejmě pokusí tuto vládu shodit a vytvořit vládu novou, v níž by měl větší vliv, větší podíl na moci,“ je přesvědčen bývalý ministr zdravotnictví za ČSSD Ivan David.
09.04.2014 09:40 |

podobné články

Gasparovič odvolá kabinet a jmenuje novou vládu. Úřednická vláda je ve hře

 
AKTUALIZOVÁNO. Dosluhující slovenská vláda premiérky Ivety Radičové nezůstane v úřadu do březnových předčasných parlamentních voleb. Prezident Ivan Gašparovič dnes oznámil, že její kabinet odvolá a následně jmenuje novou vládu. Předtím se uskuteční jednání lídrů politických stran, hlava státu nevyloučila ani úřednickou vládu.
14.10.2011 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Gašparovič (136 článků) , Iveta Radičová (122 článků)