Článek

Ištvangate aneb Česká prokurátorská republika

 
Za pět a půl roku ve funkci ještě nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman takovou šlamastyku neřešil. Muž, který si zakládá na tom vystupovat jako "pan Čistý", po svém nástupu říkal, že chce státní zastupitelství řídit bez politických vlivů. To se mu podařilo měrou vrchovatou: řídí sbor žalobců, z jejichž vrchních pater se politika naopak vytváří. Pomocí praktik, kdy žalobci stojí nad zákonem a sami si určují pravidla trestního řízení. Což, pokud je chyba systémová, a nikoli exces, není nic jiného než prokurátorský stát, píše Robert Malecký na webu Hlídací pes.
28.09.2016 15:15 |

podobné články

Podobné články

Nečas: Kauza Nagyová není, máme tu Ištvangate

 
Bývalý premiér Petr Nečas v úterý překřtil kauzu své bývalé spolupracovnice Jany Nagyové na Ištvangate, podle olomouckého vrchního státního zástupce Ivo Ištvana. V kauze bylo obviněno několik osob z podezření z korupce, mezi nimi i trojice bývalých poslanců ODS, kteří se vzdali mandátu výměnou za posty ve firmách se státní účastí. Nečas chce, aby se do věci vložil nejvyšší státní zástupce.
17.07.2013 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Jana Nagyová (1539 článků) , Petr Nečas (9260 článků) , Jana Nagyová (1532 článků)

Už není kauza Nagyová. Nečas ji překřtil na Ištvangate

 
Podle bývalého premiéra Petra Nečase už není kauza Nagyová podle jeho bývalé pravé ruky, ale kauza Ištvangate. Vrchní státní zástupce Ivo Ištvan prý akorát provádí právnické experimenty.
17.07.2013 18:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9260 článků)

Nečas válčí se žalobci: Nagyová za nic nemůže, je to kauza Ištvangate!

 
"Od včerejška tu nemáme kauzu Nagyová, ale máme tu kauzu Ištvan. Toto je Ištvangate," burácí Petr Nečas. Žádost o jeho vydání k trestnímu stíhání byla stažena, a tak expremiér přechází do útoku. V kauze, který ho stála politickou kariéru, vidí svévoli a manipulaci ze strany státního zastupitelství.
17.07.2013 22:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9260 článků)

Ostrý komentář z Babišova deníku: Prokurátorská republika a oblíbenec médií Šlachta

 
Komentátor MF Dnes přemýšlí v pátečním vydání deníku o tom, co se to vlastně děje v této zemi. Zaráží ho především postup státních zástupců v Olomouci, kteří si chtějí posvítit na chystanou policejní reorganizaci. Možná by se nad tím nebylo třeba pozastavovat, kdyby olomoučtí žalobci neměli máslo na hlavě už od zásahu na Úřadu vlády v roce 2013. Zkritizoval i hnutí ANO Andreje Babiše.
11.06.2016 07:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (12400 článků)

Paroubek: Prokurátorská republika

 
Vrchní státní zástupci si předvolali na „výslech“ špičkové představitele české policie, aby ti jim zdůvodnili, jakou logikou se dobrali k restrukturalizaci české policie, kterou právě chtějí spustit. Zda to není tak, že k ní dostali vnuknutí či přímo pokyn od kmotrů, kteří jsou přeci tak systematicky a skvěle pronásledováni útvarem ÚOOZ…
14.06.2016 19:55 |

podobné články

Nečas: Žádná kauza Nagyová, toto je Ištvangate

 
Vyjádření k žádosti o vydání.
17.07.2013 22:40 |

podobné články

Poslanec Stanislav Huml: Prodám mandát za 20 mega!

 
Vlna kritiky na adresu Nejvyššího soudu, potažmo státního zástupce Ivo Ištvana, se snesla jako slepice na flus poté, co rozhodl o propuštění trojice poslanců podezřelých z korupce. A kromě rozzlobeného Nečase, který překroutil kauzu Nagyové na „Ištvangate“, se zde najdou i vtipálci, kteří si z případu dělají legraci. Třeba takový poslanec Stanislav Huml.
18.07.2013 21:35 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Huml (465 článků)

Nečas: Ištvan nenávidí ODS! Policie perverzně poslouchala mé rozhovory s Nagyovou

 
Prožíváme aféru Ištvangate, tvrdí expremiér Nečas s tím, že po něm prý šel státní zástupce Ištvan delší dobu. A společně s policií "perverzně" poslouchal jeho intimní rozhovory s "paní Janou", jak Nečas říká své milence Nagyové. Naštvaný Nečas pak prozrazuje i další podrobnosti k průběhu celé aféry. Ištvana to však nechává v klidu. Nečas je prý jen osobně dotčený.
22.07.2013 15:35 |

podobné články

Marek Benda vážně: Nečase odpravili, protože se postavil kmotrům. Teď dojde na Ištvana

 
Důsledkem Ištvangate bude podle Marka Bendy opětovné omezení moci orgánů činných v trestním řízení. Napsal to pro server Pravýbřeh.cz a v článku také říká, že je tu velké riziko vzniku oligarchických skupin, které jsou nad zákonem.
27.07.2013 20:35 |

podobné články

Osobnosti: Marek Benda (500 článků)

Ištvan bude za SPOZ nebo ČSSD kandidovat ve volbách, myslí si senátor ODS

 
Podle senátora za ODS Tomáše Jirsy skončí „Ištvangate“ akorát blamáží. Tvrdí, že Jana Nagyová bude ve výsledku osvobozena. Zároveň ve své tiskové zprávě ironicky píše, že v příštích volbách do Senátu bude Ivo Ištvan kandidovat za ČSSD nebo SPOZ.
30.07.2013 21:50 |

podobné články

Osobnosti: Jana Nagyová (1539 článků) , Tomáš Jirsa (55 článků) , Jana Nagyová (1532 článků)

CBCSD vyzývá vládu k neodkladnému přijetí Strategického rámce Česká republika 2030

 
V návaznosti na konferenci Kam kráčí management na téma Strategický rámec Česká republika 2030, kterou pořádala Česká manažerská asociace (ČMA) ve spolupráci s Českou podnikatelskou radou pro udržitelný rozvoj (CBCSD) v únoru 2017, vyzývá CBCSD vládu k neodkladnému přijetí Strategického rámce Česká republika 2030 a zároveň k přijetí všech opatření k jeho implementaci. Výzvu podpořilo na padesát firem a členských organizací ČMA a CBCSD.
12.04.2017 13:20 |

podobné články

Zástupci Visegrádské čtyřky a Rumunska jednají v Brně

 
Studentští zástupci skupiny V4+ (Česká republika, Slovenská republika, Maďarská republika, Polská republika a Rumunsko) usednou u jednacího stolu, kde budou sjednocovat svá stanoviska a postoje. Na programu jednání jsou body týkající se vzdělávání, školství a lidských práv, z nichž budou zástupci výše zmíněných zemí vycházet a prosazovat je v rámci Evropské studentské unie (ESU). Toto vrcholné jednání je důležité, jelikož ovlivní podobu nadcházející ministerské konference v Jerevanu.
01.05.2015 22:06 |

podobné články

Česká republika zařazena do top 10 nejbezpečnějších zemí světa

 
Česká republika se umístila mezi deseti nejbezpečnějšími destinacemi světa. Dle Global Peace Index (Světového indexu míru), který každoročně vydává organizace Institute for Economics and Peace, se Česká republika v roce 2015 umístila na desátém místě, mezi 162 zeměmi porazila mimo jiné Slovensko, Norsko či Německo.
22.08.2015 13:11 |

podobné články

Česká republika už není naše, překvapil Václav Klaus. A toto se strhlo

 
Podle exprezidenta Václava Klause Česká republika už není naše. Nesouhlasí s ním Petr Gazdík, předseda STAN. „Podstatné pro mne je, jaká Česká republika je, tedy jak se v ní lidem žije, nakolik je demokratická, nakolik je právním státem, nakolik je ekonomicky úspěšná,“ uvedl pro ParlamentníListy.cz. Naopak místopředseda Svobodných František Matějka Klausovo hodnocení sdílí. „Přesto stále platí, že náš stát patří občanům České republiky a je na nás, abychom se stejně jako v minulosti postarali o návrat suverénních a výsostných práv z Bruselu zpět do vlasti,“ domníval se. Europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) míní: „Nadávat umí každý, ale Václav Klaus nenabízí alternativu.“
16.02.2016 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9025 článků) , Petr Gazdík (878 článků) , Petr Gazdík (867 článků) , Václav Matějka (9 článků)

MZV: Česká republika ratifikovala Dohodu o strategickém partnerství EU-Kanada

 
Česká republika dokončila ratifikační proces Dohody o strategickém partnerství mezi EU a Kanadou. Česká republika se tak zařadila po bok zemí, které dle bruselské registrace už Dohodu ratifikovaly – Estonska, Lotyšska, Dánska, Maďarska a Slovinska.
30.08.2017 22:40 |

podobné články

Napsali nám z řetězce Lidl. Velmi překvapivě, pokud jde o kříže

 
ParlamentníListy.cz se ve věci marketingové kampaně s umazanými kříži na kopulích řeckých kostelů obrátily na společnost Lidl Česká republika se sérií nepříjemných otázek. Český Lidl tvrdí, že se na vytváření kampaně nepodílel a že nápad s umazanými kříži pochází z dílny mezinárodního týmu Lidlu. Reklamní materiály jsou podle Lidlu Česká republika totožné ve všech zemích, kde řetězec působí. Některé palčivější dotazy však Lidl Česká republika nechal bez komentáře. Posouzení, nakolik byly dotazy ParlamentníchListů.cz ze strany Lidlu zodpovězeny, necháváme na čtenářích a otiskujeme je v plném znění.
05.09.2017 10:25 |

podobné články

Sehnalová (ČSSD): My a Evropa aneb V čem se musí změnit Česká republika

 
Česká republika musí konečně přestat brát evropské záležitosti jako zahraniční politiku. Již notoricky známým, ale přesto ignorovaným faktem je, že až 80 % českých zákonů má původ v legislativě evropské.
21.02.2014 10:25 |

podobné články

„Soumrak biopaliv“ aneb Konference na téma: EU snižuje povinné přimíchávání, co na to Česká republika?

 
Fakta o tom, co biopaliva jsou, jak a kde se využívají, v čem spočívají jejich výhody, a kde hledat zase nevýhody, existence biopaliv první a druhé generace, odkud se vzala, a proč je nyní jejich problematika tolik diskutovaným tématem? Na tyto a řadu dalších otázek naleznou zájemci o danou problematiku odpovědi v rámci odborné konference s názvem Soumrak biopaliv – EU snižuje povinné přimíchávání, co na to Česká republika.
22.04.2015 10:41 |

podobné články

Polívkův film se bude jmenovat Dědictví aneb Kurvaseneříká

 
Dva měsíce trvalo natáčení druhého dílu komedie Dědictví aneb Kurvahošigutntag z roku 1992. Název druhé části úspěšné komedie bude Dědictví aneb Kurvaseneříká, řekl Pavel Zenkl ze společnosti 2media. Poslední záběry vznikaly ve čtvrtek v Pyšelích na Benešovsku.
01.08.2013 13:40 |

podobné články