Článek

Íránský jaderný program? Země se dohodla s mocnostmi ve Vídni, řekl diplomat

 
Írán a světové mocnosti dosáhly na jednání ve Vídni dohody ohledně íránského jaderného programu, uvedla v úterý agentura Reuters s odvoláním na jednoho z íránských diplomatů. V pondělí vypršel další prodloužený termín, do kterého měla být dohoda dojednána, a rokování pak pokračovala i po půlnoci.
14.07.2015 07:35 |

podobné články

Podobné články

Íránský jaderný program bude monitorován izraelským satelitem

 
Izrael vypustil do vesmíru satelit, který bude sledovat íránský jaderný program.
23.06.2010 07:15 |

podobné články

Írán o svém jaderném programu se světovými mocnostmi jednat nebude

 
Íránský prezident Mahmúd Ahmadínežád ve středu prohlásil, že se světovými mocnostmi o jaderném programu své země jednat nebude. Řekl to jen několik týdnů před začátkem rozhovorů, informuje agentura Reuters.
10.11.2010 12:15 |

podobné články

Íránský jaderný vědec pracuje pro USA

 
Íránský jaderný program dostal zásah těžkého kalibru. Před osmi měsíci záhadně zmizel jeden z jeho vědců.
31.03.2010 21:25 |

podobné články

Íránský jaderný vědec zavražděn v Teheránu

 
Íránský jaderný vědec byl v sobotu zavražděn před svým domem v Teheránu.
23.07.2011 22:05 |

podobné články

Historická dohoda s Íránem je na světě. Izrael zuří

 
Zástupci západních mocností a Íránu uzavřeli ve Vídni dohodu o íránském jádru. Západ odvolá veškeré sankce namířené proti této zemi výměnou za to, že Írán omezí svůj jaderný program. Ve Vídni to oznámila ministryně zahraničí EU  Federica Mogheriniová a íránský ministr zahraničí Mohammad Džavád Zaríf. 
14.07.2015 09:06 |

podobné články

Spolupracovat budeme, ale o raketách nejednáme, řekl íránský prezident šéfovi MAAE

 
Írán je s Mezinárodní agenturou pro atomovou energii (MAAE) ochoten spolupracovat na zjišťování, zda jeho civilní jaderný program nemá vojenské aspekty. Jednat o svém raketovém programu však odmítá. Šéfovi MAAE Jukijovi Amanovi to v neděli v Teheránu řekl íránský prezident Hasan Rúhání.  
17.08.2014 17:46 |

podobné články

Írán přistoupil na diskuzi o jaderném programu. Světové mocnosti se sešly v Istanbulu

 
Íránský jaderný program dělá starosti nejen Izraeli. V Istanbulu začali vyjednávat zástupci šesti světových mocností s íránskými diplomaty. Tématem rozhovorů je jaderný program Teheránu.
14.04.2012 12:35 |

podobné články

Po návratu z USA jaderného vědce oběsili. Zmizel při pouti do Mekky

 
Jaderný vědec Šahram Amiri zmizel při pouti do Mekky, poté se objevil v USA, kde natočil několik videí. Nakonec se v roce 2010 vrátil do vlasti, na letišti ho vítala i dojatá manželka a malý syn. Jenže pak vědec zmizel opět. Íránci ho uvěznili. A nakonec popravili – oběsili ho. BBC v té souvislosti připomíná i obávaný íránský jaderný program.
07.08.2016 08:55 |

podobné články

Létající vymítač ďábla: Kněz vyháněl zlé síly nad městem

 
Italský kněz se odhodlal k netradičnímu kroku, s mocnostmi zla svedl bitvu v oblacích. Celé město je údajně pod vlivem temných sil, a tak služebník Boží sedl do vrtulníku, celé město pokropil svěcenou vodou a vysoko v nebesích pronesl modlitby, které mají obyvatele před pekelnými mocnostmi ochránit.
01.08.2015 06:20 |

podobné články

Navzdory špionážní aféře zůstavají USA a Německo dobrými přáteli, tvrdí Kerry

 
Mezi Německem a USA stále panují přátelské vztahy i navzdory nedávné špionážní aféře . Uvedl to v neděli americký ministr zahraničí John Kerry se svým německým protějškem Frankem-Walterem Steinmeierem v rámci tiskové konference, která se koná ve Vídni a jejímž hlavním tématem je iránský jaderný program.
13.07.2014 17:30 |

podobné články

Osobnosti: John Kerry (171 článků) , John Kerry (146 článků)

Údajně unesený íránský vědec se vrátil do Teheránu

 
Íránský jaderný vědec Šahram Amírí, kterého údajně loni unesly americké tajné služby do USA, se dnes vrátil do Íránu. Na teheránském letišti se mu podle agentury Reuters dostalo vřelého přijetí rodiny, přivítal jej i vysoký úředník íránského ministerstva zahraničí. Během tiskové konference zopakoval vědec svá dřívější tvrzení.
15.07.2010 09:15 |

podobné články

Íránský jaderný vědec byl prý informátorem CIA

 
Íránský vědec Šahram Amírí, který se ve čtvrtek vrátil z USA do Íránu poté, co ho prý unesli američtí tajní agenti, pracoval podle deníku The New York Times pro CIA.
16.07.2010 08:10 |

podobné články

Írán splnil podmínky dohody. Sankce se ruší, Izrael se drží za hlavu

 
Spojené státy a Evropská unie ruší sankce vůči Íránu. Oznámili to v sobotu podle agentury DPA americký ministr zahraničí John Kerry a šéfka diplomacie Evropské unie Federika Mogheriniová. Mezinárodní agentura pro atomovou energii (MAAE) totiž dospěla k závěru, že Teherán splnil veškeré požadavky loňské dohody s velmocemi ohledně svého jaderného programu. Jaderná dohoda, kterou Teherán loni uzavřel se světovými mocnostmi, je zlatou stránkou íránské historie a klíčovým bodem ekonomického obratu země. V neděli to v parlamentu prohlásil íránský prezident Hasan Rúhání.
16.01.2016 23:20 |

podobné články

Osobnosti: John Kerry (171 článků) , John Kerry (146 článků)

Ženou Trump s Kimem svět do války? Expert: Hrozí jaderný útok na Jižní Koreu

 
Po jednorázovém útoku USA na Sýrii po zatím neprošetřeném chemickém útoku zhoustla atmosféra mezi mocnostmi, napětí pak „přiživila“ další hrozba amerického prezidenta Donalda Trumpa ohledně možného útoku v KLDR. A to v reakci na jaderné nebezpečí ze země diktátora Kim Čong-una, disponujícího zastaralou, ale stále početnou armádou. Mohly by diplomatické roztržky přerůst v otevřený válečný konflikt? A ženou Trump s Kimem svět do války?
26.04.2017 05:35 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (3662 článků) , Kim Kim (1317 článků)

Italská vláda zastavila veškerý jaderný program

 
Italská vláda premiéra Silvia Berlusconiho v úterý schválila návrh dodatku k zákonu, jenž má zastavit veškerý italský jaderný program. Zároveň vyhlásila novou energetickou strategii, v níž se chce opírat o obnovitelné zdroje a zelenou energii. Nevyloučila však návrat k jádru v budoucnosti.
20.04.2011 10:55 |

podobné články

Hrozba pro svět? Írán rozšiřuje svůj jaderný program

 
Íránci oznámili, že rozšířili svůj jaderný program o tři tisíce odstředivek. Jaderné zařízení, do kterého je umístili, ale neupřesnili. Není vyloučené, že jde o bunkr v blízkosti Kómu.
19.02.2012 08:50 |

podobné články

Západ plánuje útok na Írán, myslí si ruský politik

 
Podle ruského náměstka ministra zahraničí plánují některé západní země útok na Írán. Důvodem má být íránský jaderný program.
20.05.2012 20:40 |

podobné články

Palestinci by si měli vládnout sami, řekl izraelský premiér

 
Vztahy Izraelců a Palestinců a íránský jaderný program. To byla hlavní témata schůzky amerického prezidenta s izraelským premiérem.
19.05.2009 10:35 |

podobné články

Trump se chtěl předvést, že není měkkota. Jaderná válka nebude, politici zhrubli, ale šílenci nejsou. Zkušený diplomat a poradce čtyř premiérů srovnává

 
Navenek současná situace sice vypadá jako tzv. „karibská krize“ (říjen 1962), kdy světu hrozil jaderný konflikt, ale ono to zas tak horké nebude. Politici zhrubli, elegantní způsoby komunikace se vytratily, ale tím to také končí. Výhrůžky a nadávky neznamenají činy, podívejte se na Severní Koreu. To říká o současné mezinárodní situaci bývalý diplomat a poradce čtyř premiérů Jaromír Sedlák. Ale o budoucnosti světa nehovoří moc pozitivně.
21.04.2018 04:46 |

podobné články