Článek

Íránská letadla denně tankují na pražském letišti palivo. Česko tak prý porušuje protiíránské sankce

 
Každý den přistávají na Letišti Václava Havla až dvě letadla íránské státní společnosti Iran Air, aby si zde dotankovaly palivo. Jenže Česko tím porušuje mezinárodní embargo, ke kterému se spolu s členskými státy EU oficiálně zavázalo. Upozorňuje na to dnešní Mladá fronta Dnes.
01.07.2015 11:16 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4809 článků)
Podobné články

Íránská média prý zveřejnila špatné fotografie opice

 
Íránská média zveřejnila fotografie dvou různých opic, z nichž jednu měla v pondělí do vesmíru vynést íránská raketa. To vzápětí vyvolalo spekulace, zda primát skutečně do vesmíru letěl či zda neuhynul. Zástupce íránského vesmírného programu se je dnes podle agentury AP pokusil vyvrátit prohlášením, že opice ve vypuštěné íránské raketě skutečně byla a že se po 20 minutách letu vrátila v pořádku na Zemi.
02.02.2013 20:30 |

podobné články

Íránské letouny kvůli sankcím někde nedostávají palivo

 
Letiště v Británii, Německu a Spojených arabských emirátech od minulého týdne přestala poskytovat palivo íránským letounům, které zajišťují pravidelné spoje. Stalo se tak po zavedení nových sankcí proti Teheránu. Uvedla to dnes íránská agentura ISNA s odvoláním na správu íránských leteckých společností.
05.07.2010 16:25 |

podobné články

Našly se trosky letadla s 65 mrtvými. Pilot to zřejmě „napálil“ do hory

 
Íránská armáda našla v úterý ráno po dvou dnech hledání trosky letadla, které se s více než šesti desítkami lidí na palubě zřítilo v neděli na jihozápadě země. Informovala o tom v úterý íránská státní televizi IRIB s odvoláním na íránské revoluční gardy. Letoun zřejmě narazil do hory Dinar v pohoří Zagros. Příčina neštěstí zatím není známa.
20.02.2018 11:20 |

podobné články

ČERNÁ SKLÁDKA NA LOUNSKU! Majitel tvrdí, že jde o palivo...

 
V Libčevsi na Lounsku, se opět hromadí německé odpadky. Tentokrát ale firma, která je tam vozí, tvrdí, že jde o alternativní palivo. Krajský úřad dnes však potvrdil, že o žádné palivo nejde. Před pěti lety tam přitom nelegálně navezený odpad někdo zapálil a skládka pak hořela několik dnů.
19.04.2011 18:20 |

podobné články

SEZNAM BENZINEK: Tyhle dostaly při letošních kontrolách pokutu za nekvalitní palivo

 
Čerpací stanice Pap Oil v Černošíně na Plzeňsku je rekordmanem. Ale v tom negativním slova smyslu. Tato benzinka totiž za nekvalitní palivo obdržela od České obchodní inspekce vůbec nejvyšší pokutu - 1,4 milionu korun. Podívejte se, v jakých dalších čerpacích stanicích objevili inspektoři nekvalitní palivo.
22.10.2013 12:50 |

podobné články

AREVA získala významnou smlouvu na dodávku jaderného paliva pro Dominion

 
AREVA získala smlouvu v hodnotě 73 milionů amerických dolarů na jaderné palivo pro americkou energetickou společnost Dominion a její druhý blok v elektrárně Millstone ve Waterfordu (Connecticut). AREVA, která v současné době již dodává palivo pro Millstone 2, bude palivo dodávat až do roku 2035, kdy skončí platnost provozní licence.
27.02.2014 16:50 |

podobné články

Kvalitní aditivovaná paliva šetří motor i peníze. Natankujete je na čerpacích stanicích MOL

 
Kvalitní aditivované palivo = vyšší výkon motoru + nižší poruchovost. I touhle nezvyklou rovnicí se dá vyjádřit, jak důležité je pro vaše auto tankovat jen to nejkvalitnější palivo. MOL jako druhý největší provozovatel sítě čerpacích stanic v České republice si uvědomuje, že nejjednodušší a nejméně náročný způsob jak prodloužit životnost auta, je tankovat dobře zvolené palivo s aditivy. Proto najdete na čerpacích stanicích MOL pouze kvalitní aditivovaná paliva, která se starají o motor a tím zlepšují jeho výkon.
01.06.2016 00:05 |

podobné články

VADNÉ PALIVO pád letadla s hokejisty NEZAVINILO! Analýza to VYLOUČILA!

 
První výsledky analýzy palubních zapisovačů letounu Jak-42, který havaroval s hokejisty klubu Lokomotiv u Jaroslavli, nenasvědčují tomu, že pád letadla zavinilo nekvalitní palivo. Informuje o tom v sobotu agentura RIA-Novosti.
10.09.2011 10:50 |

podobné články

Jde o ruskou invazi. Sankce by se měly rychle stupňovat, míní europoslanec TOP 09 Niedermayer

 
„Souhlasím s logikou sankcí. Aby byly ekonomické a zaměřené úzce na lidi spojené s Putinovou administrativou. Sankce však byly váhavé. Což nepochybně přispělo k tomu, že konflikt eskaloval. Došlo tam k obrovským tragédiím, nejen k sestřelení letadla. Jsou tam i stovky mrtvých, vojáků i civilistů. Je třeba dát najevo, že je toto nepřijatelné. Sankce by se měly velmi rychle stupňovat,“ vysvětlil v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz europoslanec Luděk Niedermayer (TOP 09) svůj pohled na sankce vůči Rusku v souvislosti s ukrajinským konfliktem.
29.08.2014 19:55 |

podobné články

Na letišti v Českých Budějovicích proběhlo cvičení, námětem byl únos letadla

 
Dne 5. listopadu 2014 se na Letišti České Budějovice uskutečnilo operativně taktické cvičení LETIŠTĚ 2014. Cílem cvičení bylo v praxi prověřit schopnosti jednotlivých složek Integrovaného záchranného systému reagovat v krizové situaci, v tomto případě při únosu letadla. Díky simulovanému únosu letadla, které přistálo na Letišti České Budějovice, byl spuštěn poplach, který uvedl do pohotovosti všechny složky IZS. Prakticky ukázal možnosti koordinace jednotlivých činností, byly ověřeny dojezdové časy a schopnost komunikace mezi složkami, a prakticky vyzkoušeny postupy, které jsou součástí bezpečnostních plánů.
06.11.2014 01:25 |

podobné články

Letadlo smrti mělo zpoždění při startu a nestihlo dotankovat, hledali videohru!

 
O tragickém pádu letadla, kde našlo smrt 71 lidí, se stále objevují nová a nová fakta. Teď promluvil jeden z hráčů fotbalového týmu Chapecoense, který nebyl na palubě letadla kvůli svému zranění. Podle jeho svědectví mělo letadlo zpoždění, a tak nestihlo dotankovat palivo na předem určeném letišti. Proč? Jeden z hráčů prý hledal v kufru svoje videohry!
02.12.2016 18:15 |

podobné články

LET HRŮZY! Cessně došlo palivo! Pilot přistál do oceánu!

 
Pádem malého letadla do Tichého oceánu skončil v pátek let postaršího Američana z Kalifornie na Havaj, když mu těsně před cílem došlo palivo. Informuje o tom v sobotu webový portál stanice CNN.
08.10.2011 09:20 |

podobné články

Váš talent nepotřebujeme, vzkázal Írán své herečce, jež pózovala nahá

 
Íránská herečka Golshifteh Farahaniová se nechala fotit nahá pro francouzský časopis. Chtěla tak protestovat proti omezování práv žen. Po publikaci odvážných fotografií jí z Íránu vzkázali, že už se nemá do rodné země vracet. Další články k tématu: Íránská policie podnikla razii proti Barbie, šíří prý neřesti Západu
18.03.2010 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3714 článků)

Rusko se rozhodlo zavést sankce proti Američanům

 
Rusko zavedlo vlastní sankce proti devíti americkým představitelům v odvetě za americké sankce vyhlášené po ruském ovládnutí Krymu. "Nesmí být žádné pochyby: na každý nepřátelský výpad Rusko přiměřeně odpoví," uvedlo ruské ministerstvo zahraničí. Stalo se tak jen několik minut poté, co americký prezident Barack Obama ohlásil, že dosavadní protiruské sankce Spojené státy rozšiřují. 
20.03.2014 20:40 |

podobné články

Osobnosti: Barack Obama (2408 článků)

Sankce zachránily Putina, je populárnější, než dříve. Oskar Krejčí vysvětluje, nad čím si Západ může ukroutit hlavu

 
Politolog Oskar Krejčí se v rozhovoru pro PrvníZprávy.cz zamýšlí nad tím, jak Rusko ve skutečnosti ovlivnily západní sankce. Vedly k udržení popularity ruského prezidenta Putina, rozhodně pána Kremlu nepoškozují, jak by si to asi Západ přál. Sankce totiž budou úspěšné až tehdy, když Vladimir Putin pane. Tak to alespoň vidí Krejčí. A přidává ještě jeden aspekt, z něhož usuzuje, že sankce škodí spíše Západu než Rusku.
03.04.2016 06:50 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3033 článků)

Letadlu vzplál krátce před startem motor. Požár zranil 14 lidí

 
Na letišti na americké Floridě se dnes krátce před startem vzňal jeden z motorů letadla. Při požáru a následné evakuaci utrpělo zranění 14 lidí. Příčina požáru známa zatím není. Podle CNN ale jeden z pilotů uvedl, že z letadla unikalo palivo.
29.10.2015 21:10 |

podobné články

Panika na pražském letišti: Leoš Mareš uprchl přímo z letadla

 
Moderátor Leoš Mareš  (37) si podle zaručených zpráv našeho on-line deníku zažil před pár týdny perné chvilky na pražském Letišti Václava Havla. Svědci tvrdí, že náš nejlepší spíkr se chtěl za každou cenu dostat ze zpožděného letu do Londýna, ale rozhozená letuška ho nechtěla pustit z letadla. Víme víc!
06.06.2013 06:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4809 článků) , Leoš Mareš (2951 článků) , Václav Mareš (57 článků)

Smrt na pražském letišti: Muž spadl ze dveří letadla hlavou na beton, nepodařilo se ho zachránit

 
Obrovská tragédie se udála v pátek odpoledne na pražském letišti. Ze dveří letadla totiž nejspíš nešťastnou náhodou spadl zaměstnanec aerolinek. Muže našli ležet pod letadlem, jeho zranění ale byla natolik vážná, že mu nebylo pomoci.
13.11.2017 20:30 |

podobné články

Ideální dovolená skončila už na letišti! Dívku (14) nechtěli pustit do letadla, protože je prý PŘÍLIŠ ZRZAVÁ!

 
Čtrnáctiletá Grace Wain byla nechána na letišti v slzách poté, co posádka letadla společnosti Etihad usoudila, že nevypadá dost dobře na to, aby mohla nastoupit do jejich letadla!
12.07.2015 14:42 |

podobné články