Článek

Informatici z PEF MENDELU řídí vlaky kamerovým systémem

 
Výpravčí, strojvedoucí nebo dispečer, právě tyto profese možná jednou zmizí z vlakové dopravy. Plynulý provoz podle jízdních řádů mají zajistit nové systémy řízení, kdy vozidlo díky zabudované kameře samo rozpoznává dopravní značky a dokáže pohotově reagovat. Právě takový úkol řešili odborníci z Ústavu informatiky na Provozně ekonomické fakultě Mendelovy univerzity v Brně ( PEF MENDELU).
24.03.2015 17:21 |

podobné články

Podobné články

Pardubický kraj: Krajští policisté budou mít vůz s kamerovým systémem a termovizí

 
Zastupitelstvo Pardubického kraje schválilo na svém čtvrtečním jednání finanční dar Krajskému ředitelství policie Pardubického kraje ve výši 500 tisíc korun. Finance poslouží na úpravu speciálního velitelsko-monitorovacího vozidla, které bude vybavené kamerovým systémem, termovizí a napojením do komunikačních sítí.
19.06.2015 11:27 |

podobné články

Problémů je mnoho. Systém selže, shrnují informatici z úřadu práce

 
Informatici Úřadu práce ČR sepsali, co všechno v současném systému nefunguje. A jak sami říkají: jednodušší by bylo zaměřit se na to, co jde dobře. Bylo by toho jistě méně.
05.02.2012 20:45 |

podobné články

České dráhy: Vybrané vlaky SuperCity budou vedeny v kategorii IC

 
Vlaky SuperCity 503 a 508 dne 10. 1. 2016 a vlaky SuperCity 502, 503, 508 a 509 ve dnech 23. 1. až 11. 2. 2016 budou z provozních důvodů vedeny místo elektrické jednotky řady 680 Pendolino náhradní soupravou složenou z modernizovaných klimatizovaných vozů klasické stavby. Tyto vlaky budou z důvodu změny řazení v uvedených dnech mimořádně vedeny jako vlaky kategorie IC.
07.01.2016 20:50 |

podobné články

Prasklé koleje zpomalily vlaky mezi Děčínem a Prahou

 
Vlaky mezi Děčínem a Prahou nabírají vysoká zpoždění. Na trati praskly kolejnice, vlaky nyní jezdí pouze po jedné koleji. Kvůli sněhové kalamitě vlaky stále nejezdí na čtyřech regionálních tratích, řekla regionální mluvčí Českých drah Kateřina Šubová.
16.12.2010 09:45 |

podobné články

Mezi Brnem a Břeclaví nejezdí vlaky! Cestující musí počítat se zpožděním

 
Kvůli poruše trakčního vedení u Hrušovan u Brna nejezdí od 7:00 vlaky mezi Brnem a Břeclaví. Dálkové vlaky z Prahy do Vídně či Bratislavy a opačně České dráhy (ČD) odklánějí z České Třebové přes Olomouc a Přerov na Břeclav, cestující do Brna musejí přesedat na osobní vlaky či rychlíky v České Třebové či Břeclavi.
16.11.2014 11:40 |

podobné články

Seminář nejen pro Zelené firmy tvořily přednášky s prohlídkou laboratoří

 
Skupina REMA ve spolupráci s MENDELU připravila pátý ročník Semináře nejen pro Zelené firmy, který se konal 23. října v prostorách Agronomické fakulty Mendelovy univerzity v Brně. Cílem semináře bylo účastníkům představit zpětný odběr výrobků či elektrozařízení jako nástroj prevence vzniku odpadu. Kromě odborných přednášek si účastníci prohlédli univerzitní laboratoře a seznámili se s potravinářskou výrobou uzenin, mléčných výrobků a piva.
13.11.2014 12:13 |

podobné články

Kamery mohou pomáhat, ale často šmírují soukromí

 
Policii se podařilo dopadnout vraha Michala Velíška. Krátce před prezidentskou volbou se v pražském hotelu Savoy sešel hradní kancléř Jiří Weigl s lobbistou Miroslavem Šloufem. Co mají tyto dvě události společného? Obě spojuje jeden fenomén dneška: události byly zaznamenány kamerovým systémem.
30.11.2009 02:10 |

podobné články

Osobnosti: Michal Velíšek (37 článků)

Přepadení herny na Spojovací v Praze. LUPIČI ODNESLI 130 TISÍC!

 
Po nebezpečných lupičích, kteří se zbraní v ruce přepadli obsluhu baru, pátrají pražští kriminalisté. Podle policie navíc zloději museli bar, kde kradli, dobře znát. Přesně totiž věděli, kde je trezor. I tak se ale nechali natočit přímo při krádeži kamerovým systémem.
27.01.2011 19:45 |

podobné články

Strážníci zachránili SEBEVRAHA. Viděli ho KAMEROU!

 
Muže chystajícího se spáchat sebevraždu skokem z výšky zachránili olomoučtí strážníci. Jeho počínání sledovali kamerovým systémem a v úmyslu mu stačili včas zabránit.
02.08.2011 20:10 |

podobné články

Hororová jízda mlhou na Kroměřížsku: Potkal auto v protisměru! A pak mu dálnici přeběhl stařík!

 
Víkendové mlhy potrápily české řidiče, majitele octavie s kamerovým systémem Martina (38) ale možná nejvíce ze všech! Na dálnici u Kroměříže se mu totiž v neděli kousek po poledni málem staly dvě smrtelné nehody, ani jedna jeho vinou.
24.10.2012 12:10 |

podobné články

Chalupy slavných: Podívejte se, kde odpočívá HELENA VONDRÁČKOVÁ

 
Populární zpěvačka si pořídila hausbót na Slapech před devíti lety. Nachází se v jižní části přehrady u obce Hříměždice. K hausbótu paří i hezký kus břehu a nové molo. "Chalupa" na vodě je moderně zařízená a zabezpečená kamerovým systémem.
13.01.2014 15:50 |

podobné články

Pardubický kraj: Moderní vůz s termovizí pomůže při pátrání po osobách

 
Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický dnes podepsal s krajským ředitelem Policie ČR Janem Švejdarem darovací smlouvu na 500 tisíc korun, které poslouží na úpravu speciálního velitelsko-monitorovacího vozidla, které bude vybavené kamerovým systémem, termovizí a napojením do komunikačních sítí. Přestavba vozidla by měla být dokončena do konce roku 2015.
17.07.2015 14:21 |

podobné články

Havárka Pendolina: Náklaďák vezl plech. Zasekl se na přejezdu, řidič utekl

 
Kamion, do kterého dnes narazil u Studénky na Novojičínsku vlak, vjel na přejezd v době, kdy šly závory dolů. ČTK to řekl mluvčí Správy železniční dopravní cesty Jakub Ptačinský. Přejezd byl vybaven nejen závorami, ale také kamerovým systémem.
22.07.2015 11:31 |

podobné články

Nelegální výkup kovů mají ve sběrnách odhalovat kamery

 
Sběrny a výkupny kovů by měly být v dohledné době povinně vybaveny kamerovým systémem a archivovat záznamy. Lépe tak půjdou řešit problémy s nelegálním výkupem.
02.08.2015 08:30 |

podobné články

NSS: Záběry zlodějů pořízené kamerovým systémem má obchodník poskytnout policii a ne zveřejňovat

 
V této věci přezkoumávaly správní soudy na základě podané žaloby rozhodnutí Úřadu pro ochranu osobních údajů, kterým byla žalobci ekolo. cz s. r. o. uložena pokuta v celkové výši 5000,-Kč za dva správní delikty 1)neoznámení záměru zpracovávat osobní údaje prostřednictvím kamerového systému a dále 2) za zpracovávání osobních údajů v rozporu s účelem, k němuž byly shromážděny.
16.06.2016 17:10 |

podobné články

Špehování na záchodech, zoufalé vědomosti, islamistická propaganda. Do britské muslimské školy přišla inspekce a nestačila se divit

 
Britská školní inspekce prověřila jednu z islámských škol na východě Londýna a nestačila se divit. Chlapci ve věku 11 až 20 let byli sledováni kamerovým systémem na toaletách, ale to nebylo zdaleka to nejhorší. Inspektoři konstatovali, že mladíci jsou absolutně nepřipravení na život ve Velké Británii. V prostorách školy byla také nalezena kniha, kde byl studentům předložen z evropského hlediska velmi nevhodný pohled na ženy.
13.01.2017 20:50 |

podobné články

Zloděj amatér: Skladník zkoušel z firmy odnést zboží, zapomněl ale na kamery

 
Muž (45) chtěl rychle a bez práce přijít k penězům, a tak se pokusil vykrást firmu, kde pracoval. Nakonec si ale spíše uřízl pořádnou ostudu a hrozí mu i vězení. Udělal totiž jednu zásadní chybu, nepočítal s kamerovým systémem.
22.04.2017 15:45 |

podobné články

ČZU: Studujte obor, který opravdu chcete!

 
Do 31. března 2014 je stále otevřená možnost usilovat o studium na Provozně ekonomické fakultě (PEF), Fakultě agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů, Technické fakultě, Fakultě lesnické a dřevařské (FLD), Fakultě životního prostředí, na Fakultě tropického zemědělství nebo na Institutu vzdělávání a poradenství České zemědělské univerzity v Praze.
19.03.2014 20:20 |

podobné články

Trapnější promo vysoké školy jste neviděli: PEF v Brně natočila ultrahloupý spot

 
Spoty pro vysoké školy bývají zpravidla buď nudné, nebo trapné – někdy i obojí. To, co se ale povedlo vytvořit pro Provozně ekonomickou fakultu Mendelovy univerzity v Brně, nemá obdoby.
30.01.2016 06:00 |

podobné články