Článek

Informace pro lékaře k léčebně-ozdravným pobytům Mořský koník

 
V roce 2016 se uskuteční pro chronicky nemocné děti pojištěné u VZP ČR již 23. ročník léčebně-ozdravných pobytů známých pod názvem Mořský koník.
12.01.2016 18:51 |

podobné články

Podobné články

VZP: Mořský koník bude letos pro děti až o čtvrtinu levnější než loni

 
Ozdravné pobyty u moře, které Všeobecná zdravotní pojišťovna nabízí svým malým pojištěncům již 21. rok v projektu Mořský koník, budou letos ve srovnání s loňskem až o čtvrtinu levnější.
30.01.2014 14:55 |

podobné články

Ministerstvo vrací lázeňské domy policistům a hasičům

 
Od pondělí 1. září 2014 jsou v plném provozu všechny lázeňské domy spravované Ministerstvem vnitra. Resort je bude využívat k ozdravným pobytům pro své zaměstnance.
07.10.2014 18:35 |

podobné články

Agentura ochrany přírody a krajiny ČR: Vzácný orel mořský zastřelen

 
Začátkem dubna byl u Hlohovce nalezen mrtvý orel mořský. Zvíře nemělo pařáty, následný rentgen prokázal, že bylo zasaženo velkým množstvím broků. Jeho lov je přitom zákonem zakázán. Orel mořský totiž patří mezi kriticky ohrožené živočichy, v České republice hnízdí přibližně pouhých 100 párů. Pracovníci Agentury ochrany přírody a krajiny ČR, regionálního pracoviště Jižní Morava podali proto trestní oznámení na neznámého pachatele.
12.04.2016 13:10 |

podobné články

Katrijn: Jediný vodicí koník v Evropě!

 
Pokud někdy potkáte na ulici nebo v pražském metru malého koně, věřte, že vás zrak nešálí. Jeden takový vodící koník pro nevidomé u nás opravdu existuje a potkat ho můžete společně s jeho cvičitelkou a zároveň ředitelkou Centra výcviků psů pro postižené Helppes Zuzanou Daušovou (51). Jmenuje se Katrijn v.d. Meier, je jediný v Evropě a jeho vlohy vás rozhodně překvapí. Nejenže zvládá roli asistenčního průvodce nevidomých, dokáže sebrat i podávat věci přímo ze země, ale na rozdíl od psa poskytuje páníčkovi i pohodlnou oporu.
18.11.2012 19:55 |

podobné články

Náměstí v Bohnicích a Ládví se za desítky milionů změní: Vrátí se i houpací koník

 
Veřejné prostory v severních částech Prahy 8 jsou zanedbané a nereprezentativní. Už letos by se proto v Bohnicích a Ládví měla začít měnit místní náměstí. Za pár let je možná nepoznáte. Projekty za desítky milionů korun jsou ambiciózní a slibují lidem nové prostory pro setkávání. U stanice metra Ládví chtějí dokonce vzdát hold nostalgické minulosti a vrátit se má oblíbený houpací koník.
18.01.2017 14:25 |

podobné články

Týrané zvíře nemohlo pořádně chodit: Koník trpěl na pastvině bolestí

 
Nesmírně trpěl malý koník v Nových Domcích na Tachovsku. Nikdo mu totiž neošetřil kopýtka a ty mu přerostla. Kvůli nim se jen stěží postaví a při chůzi má veliké bolesti. Teď konečně se dočkal pomoci. Zvířecí záchranáři ho z pastviny odvezli a koníka nechali ošetřit.
31.05.2013 23:50 |

podobné články

VZP: Musí dítě mít pro účast na pobytu Mořský koník svůj cestovní pas?

 
Otázka týdne z Všeobecné zdravotní pojišťovny
09.04.2018 11:40 |

podobné články

Sameček mořského koníka rodí svá mláďata

 
Mořský koník je jedním z nejneobvyklejších druhů mořských živočichů. Jde o nezvyklou rybu, která má neobvyklý způsob pohybu - plave vertikálně, navíc je živorodá a mláďata nenosí samice, ale samec.
28.03.2010 13:35 |

podobné články

VZP platila miliony za rekreaci neexistujících dětí

 
Program Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) Mořský koník je preventivní program se kterým vyjíždějí už od devadesátých let děti na ozdravné pobyty k moři. Nyní však opět stojí v podezření že vozil za 24 milionů korun z peněz pojištěnců neexistující děti.
26.01.2011 22:00 |

podobné články

Vedení VZP si zakontrolovalo na plážích v Řecku a Chorvatsku

 
Osm členů vedení Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) se letos vydalo osobně zkontrolovat do Chorvatska a Řecka, jak zde fungují ozdravné tábory Mořský koník. Informoval o tom v pondělí týdeník Týden, náklady na cestu však podle něj ještě nejsou známy. Inspektoři údajně provedli kontrolní rozhovory s lékaři, šéfy komplexů, dětmi, obhlídli prostory a vykoupali se. Na mrtvé duše zatím nenarazili.
15.08.2011 16:25 |

podobné články

Holík (ČSSD): Neberte nemocným dětem Mořského koníka

 
Jen jeden den po představení 14 úsporných opatření ministra zdravotnictví se konal kulatý stůl na téma „Preventivní program Mořský koník,“ který zajišťuje Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP).
02.11.2012 21:45 |

podobné články

Mořský koník Klus! Polonahý zpěvák rozvlnil boky a vzkazuje: Bavte se na můj účet

 
To musíte vidět! Před čtvrt rokem zpěvák Tomáš Klus (27) sbalil své rodině kufry a odletěl na dovolenou do Dominikánské republiky. Zpěvák omámený sluncem se nyní pochlubil čokoládově opáleným a svalnatým tělem. A jako předzvěst, že se už brzy vrací domů, poslal fanouškům zběsilé a roztančené video. "Bavte se na můj účet," vzkazuje zpěvák.
27.02.2014 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Klus (800 článků)

KELTSKÝ HOROSKOP o vás prozradí vše: Jste kočka, had, nebo mořský koník?

 
Moudrost starých Keltů je nezpochybnitelná, vždyť my Češi jsme spolu s Rakušany a Brity jejich prapotomky. Jestli už vás nudí tradiční horoskopy, zkuste starodávný keltský. Na nás sedí perfektně a věříme, že stejně dobře bude fungovat i na vás!
04.12.2017 11:05 |

podobné články

Obří mořský had vytvoří elektřinu

 
Vypadá a pohybuje se jako obrovský mořský had, ovšem podle vědců by toto zvláštní zařízení mohlo generovat velké množství elektřiny pro...
09.05.2009 14:55 |

podobné články

Specialita Báry Niničové: Mořský vlk na slano

 
Sportovní moderátorka Bára Niničová si v létě ráda užije pohodu s přáteli u grilu. Její nejoblíbenější recept je 'Mořský vlk na slano' se sklenkou dobrého bílého vína.
08.05.2010 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Bára Niničová (33 článků)

Nová DVD – Nová dcera, Mořský vlk i Ďáblova past

 
Nová dcera je až hororový thriller s Kevinem Costnerem, dále na DVD vychází drama Mořský vlk, nebo česká klasika Františka Vláčila Ďáblova past.
10.05.2011 07:05 |

podobné články

Osobnosti: Kevin Costner (83 článků) , František Vláčil (15 článků)

Ruskému potápěči spolkl ruku mořský ďas. A nechtěl ji pustit

 
Na ryby s velkou tlamou si už ruský potápěč z tohoto videa příště dá rozhodně pozor. Jeho ruku totiž spolkl veliký mořský ďas a zakousl se do ní tak, že nešla vytáhnout.
07.08.2013 21:40 |

podobné články

Pražský Mořský svět se o víkendu proměnil v rybí "zdechlinárium". Proč začaly ryby hromadně hynout? Může za to některý z návštěvníků?

 
Během sobotního dopoledne ohlásili zaměstnanci "Mořského světa":http://www.extra.cz/tema/morsky-svet v pražských Holešovicích, že došlo k nevysvětlitelnému úhynu několika desítek ryb.
27.01.2014 12:25 |

podobné články

Ukrajinu stále děsí Rusko: Putina má zastavit „mořský val“

 
Ukrajinské úřady oznámily, že na pobřeží Azovského moře u Mariupolu vybudují „mořský val“, který má zabránit „útokům z moře“ a má navázat na tzv. Evropský val, což je projekt, který počítá s plotem na hranici s Ruskem. Projekt „Evropského valu“ však za rok prakticky nepokročil a na mnoha místech je jen vyrytá brázda v zemi.
11.11.2015 06:50 |

podobné články