Článek

Indie prodlouží mateřskou na půl roku. Chce, aby matky déle kojily

 
Indická vláda chce prodloužit mateřskou dovolenou ze tří na šest měsíců, aby matky mohly déle kojit. Vláda se snaží tímto způsobem bojovat s podvýživou indických dětí. Úředníci považují tři měsíce, po které současná mateřská dovolená trvá, za nedostatečnou pro péči o novorozence. 
05.09.2015 13:15 |

podobné články

Podobné články

Kojily jste alespoň 6 měsíců? Budete dlouhodobě štíhlejší!

 
Nevíte, proč se stále nemůžete vy, nebo vaše kamarádka poprat s poporodními kily? A jak dlouho jste kojily? Podle nejnovějších průzkumů totiž právě kojení může být příčinou toho proč nemůžete kila shodit!
19.07.2012 15:15 |

podobné články

Matka kojí svého 4letého syna. "Je to úplně normální," hájí se

 
Britská matka Sophie Emma Rose (40) zveřejnila na kanále YouTube, jak kojí svého syna, kterému jsou už 4 roky! Chce tak podpořit další matky, aby kojily i starší děti. Některým lidem to ale přijde nechutné, urážlivé a matku tvrdě odsuzují.
09.11.2016 18:00 |

podobné články

Sankce proti Rusku zatím nepadnou. Evropská unie je prodlouží o půl roku

 
Evropská unie prodlouží o půl roku své hospodářské sankce uvalené předloni na Rusko kvůli jeho postupu v ukrajinské krizi. Podle diplomatických zdrojů o tom na summitu v Bruselu rozhodli šéfové států a vlád osmadvacítky.
15.12.2016 18:45 |

podobné články

Neplatili jste si nemocenskou? Rodičovský příspěvek budete mít pevně daný

 
Rodičovskou dovolenou si může někdo splést s mateřskou, ale jedná se o rozdílné příspěvky. Rodičovská na mateřskou navazuje. A zatímco peníze na mateřskou se vypočítávají z předchozího příjmu rodiče, rodičovská je pro všechny stejná. 220 tisíc korun. Záleží jen na tom, jak dlouhou rodičovskou si matka či otec zvolí. Ne každý ale takovou možnost má.
08.09.2016 06:20 |

podobné články

Vánoce tradičně prodlouží intervaly v pražské MHD

 
V době vánočních svátků se tradičně prodlouží intervaly v pražské městské hromadné dopravě. Některé spoje budou na svých obvyklých trasách rovněž zkráceny. Naopak na Silvestra bude metro jezdit déle. V pondělí to oznámil Filip Drápal, mluvčí společnosti Ropid, která v Praze a okolí koordinuje MHD.
21.12.2015 11:25 |

podobné články

Homosexuálové jásají: Izrael zavede občanky, kde můžou být dva otcové či dvě matky

 
Izrael vyšel vstříc rodinám dvou homosexuálních partnerů a především jejich dětem. Identifikační průkazy a dokumenty budou nově také ve dvou dalších variantách, v nichž nebude uvedeno „jméno otce, jméno matky“, ale „jméno otce, jméno otce“ či „jméno matky, jméno matky“. Děti rodičů, kteří mají stejné pohlaví, dosud dostávaly dokumenty, v nichž byla druhá matka uvedena v kolonce jméno otce či druhý otec v kolonce jméno matky.
21.11.2014 18:00 |

podobné články

Kvůli nepozornosti poslanců přijdou některé matky o stovky korun

 
Stát sice už matkám téměř doplatil peněžitou pomoc v mateřství, tzv. mateřskou, kterou jim měl dorovnat za první měsíce letošního roku. Ženy, které nastoupily na mateřskou dovolenou letos do konce května, však kvůli chybě v zákoně přijdou v průměru o 1800 korun za červen. Týká se to zhruba 40 tisíc matek.
15.10.2010 07:50 |

podobné články

Nečasův mandát se prodlouží. ODS bude volit svého šéfa po volbách

 
Občanští demokraté nechtějí volit nové vedení strany před krajskými volbami. Mandát Petra Nečase, který měl skončit příští rok v létě, se tak prodlouží o půl roku.
26.09.2011 20:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9261 článků)

Info o alfa verzi a první teaser video na české indie RPG Nyrthos

 
V březnu letošního roku přišel jako host do 70. Fight Clubu Martin Jelínek, polovička týmu BeerDeer Games, aby blíže představil chystané české indie RPG Nyrthos. Hra zaujala vás (viz článek), zaujala i nás a s Martinem jsme se tehdy domlouvali, že až budou mít kluci nové informace a materiály, rádi je našim čtenářům předhodíme. Trvalo to sice déle, než jsme všichni...
22.09.2012 14:30 |

podobné články

OSN po babyboxech kritizuje kojení: Češky, kojte více

 
Podle Výboru pro práva dítěte při OSN čeští odborníci neprovádějí dostatečně osvětu mezi matkami, aby své děti plně kojily.
10.07.2011 12:10 |

podobné články

Poslankyně by uvítaly kojírnu, Marksová je pro. V zahraničí vytahují prsa i při projevech

 
Že by české političky kojily své děti přímo v poslaneckých lavicích, to sice nehrozí, při příležitosti Světového dne kojení se však objevil požadavek na to, aby v budově Sněmovny měly vlastní kojírnu. Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová (ČSSD), propagátorka nové koncepce rodinné politiky, kterou tento týden schválila vláda, je pro. V zahraničí se přitom objevují i případy, kdy političky kojí přímo na plénu. Těm českým by však mělo být dopřáno soukromí.
20.09.2017 18:55 |

podobné články

Osobnosti: Michaela Marksová (452 článků)

5 důvodů, proč nechat otce s dítětem doma

 
Nastává nová éra otců! Pryč jsou ty doby, kdy matky s malými dětmi zůstávaly doma a čekaly na svého muže, až přijde večer domů z práce. Nyní zažívá čím dál tím víc otců mateřskou na vlastní kůži. V Česku to není ještě tak populární, ale v řadě evropských zemí se „otcovská dovolená“ stává trendem. Víme, proč vám bude vyhovovat, když na mateřskou půjde váš partner!
07.07.2015 15:00 |

podobné články

Zaorálek: Protiruské sankce se prodlouží ještě do konce roku

 
EU a Spojené státy stávající sankce proti Rusku ještě prodlouží minimálně do konce tohoto roku. Uvedl to Lubomír Zaorálek v televizním pořadu Otázky Václava Moravce. Na druhou stranu se český ministra zahraničí neobává, že by došlo k prohloubení sankcí, ale všechno podle něj závisí na situaci na východě Ukrajiny. 
14.06.2015 15:20 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2403 článků)

Protiruské sankce se prodlouží až do ledna příštího roku

 
Protiruské sankce se prodlouží ještě do ledna příštího roku. Ve středu se na tom dohodli diplomaté členských států EU. V pondělí o tom budou ještě jednat ministři zahraničí. Prodloužení sankcí je reakcí na ukrajinskou krizi.  
17.06.2015 16:25 |

podobné články

Deník Anny Frankové psal prý i její otec. Prodlouží to autorská práva

 
Fond Anny Frankové se brání vypršení autorských práv na Deník Anny Frankové tvrzením, že jeho spoluatorem je její otec Otto. Volné šíření by jinak bylo možné už od příštího roku, tedy 70 let po smrti dívky. Její otec zemřel až v roce 1980, platnost autorských práv se tak v Evropě prodlouží až do roku 2050.
16.11.2015 15:56 |

podobné články

Díky velkému zájmu veřejnosti prodlouží výstavu Na film! Potrvá do konce března

 
Interaktivní výstava Na film! láká návštěvníky natolik, že se její pořadatelé odhodlali ji už podruhé prodloužit. Původně měla být výstava, která se koná v paláci Chicago na Národní, uzavřena koncem roku. Nyní přišla nová informace, že výstavu opět prodlouží – trvat má do konce března příštího roku.
07.12.2017 10:25 |

podobné články

Připravte si peníze na letní Indie Royale Bundle

 
Všelijakých Indie Bundlů není nikdy dost a tak tu máme další, tentokrát letní, edici. Indie Royale The Summer Bundle nabízí osm povedených her za dostupnou cenu, kterou si, jak už bývá zvykem, můžete upravit dle vlastních potřeb. A nejedná se o zase tolik profláknuté tituly. Opět ale platí také to, že čím dříve si bundle koupíte, tím ho budete mít levnější. S přibývajícím...
14.12.2010 19:50 |

podobné články

Osobnosti: India Summer (1 článek)

Další Indie Bundle má něco od všeho, ale hlavně RPG

 
Po nějaké době zase upozorníme na Indie Bundle, tedy balíček nezávislých her, které vám nabízí Indie Royale v akční nabídce. V balíčku July Jubilee se předvede hned několik atraktivních her, v jejichž čele podle mě stojí výborná hardcore RPG ságá Geneforge Saga a svojsky vtipný Unepic. Dalšími tituly, které zde najdete jsou Puzzle Agent, Oniken, Mutant Storm Reloaded...
16.12.2010 09:30 |

podobné články

Omrkněte českou indie tycoonovku Ski Park Tycoon

 
Počasí venku nechává na sjíždění zasněžených svahů jenom vzpomínat, ale jestli jste stejní nadšenci do lyžování, jako tvůrce české indie tycoonovky Ski Park Tycoon, tak si náladu můžete spravit vyzkoušením dema této hry. Jan Žižka prezentoval nedávno svůj projekt na čtvrtém Indie Games srazu, kde vyšlo najevo, že jako vášnivý lyžař si chtěl vlastně jen vyzkoušet...
07.10.2012 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Jan Žižka (54 článků)