Článek

Indický sáňkař se díky sbírce dostane na olympiádu

 
Indický sáňkař Šiva Kešavan se už pomalu smiřoval s tím, že kvůli rozbitým saním přijde o olympiádu ve Vancouveru. Nakonec se ale dočkal nečekané pomoci, když pětice právníků Nejvyššího soudu v Dillí mezi sebou vybrala 450 000 rupií (asi 185 tisíc korun) na nové saně. Kešavan však není žádný "kokos na sněhu", na poslední olympiádě skončil v polovině třetí desítky a nechal za sebou velké množství soupeřů.
04.02.2010 19:05 |

podobné články

Podobné články

OH ještě nezačaly, už je zasáhla tragédie. Zabil se sáňkař

 
Gruzínský sáňkař Nodar Kumaritašvili podlehl zraněním, které utrpěl při nehodě v pátečním tréninku na olympijské dráze ve Whistleru. Gruzínská výprava uvažuje o tom, že z her odstoupí.
12.02.2010 20:40 |

podobné články

Osobnosti: Nodar Kumaritašvili (5 článků)

Italský sáňkař Zöggeler podesáté získal Světový pohár

 
Italský sáňkař Armin Zöggeler podesáté získal Světový pohár.
19.02.2011 16:15 |

podobné články

Změnil si jméno a bude "kokos na sněhu". Do Soči pojede sáňkař z Tongy

 
V Soči bude mít poprvé v historii zimních olympijských her svého zástupce stát Tonga. Souostroví z jižního Pacifiku, známé tropickým počasím a plážemi, bude v ledovém korytě reprezentovat sáňkař Bruno Banani.
27.12.2013 11:07 |

podobné články

Dojemný vzkaz mrtvé lásce! Sáňkař (21) splnil slib, nechal si vytetovat jméno zemřelé biatlonistky

 
Talentovaná německá biatlonistka Julia Pieperová (19) si v únoru vzala život. Zastřelila se svou vlastní zbraní. Pár týdnů po její tragické smrti splnil její přítel, sáňkař Toni Förtsch (21), slib, který si spolu dali. Nechal si její jméno vytetovat.
02.04.2014 17:05 |

podobné články

Nejslavnější houslistka světa Vanessa Mae umí skutečně šokovat: Drobná umělkyně se kvalifikovala na olympiádu v Soči, neuvěříte, v jakém sportu!

 
Olympiáda je téměř na spadnutí a už bychom rozhodně nečekali nic, co by nám překvapením otevřelo ústa. Už víme, že "radikálové z Kavkazu vyhrožují teroristickými útoky":http://www.extra.cz/olympiada-v-soci-je-pod-hrozbou-teroristickeho-utoku-islamiste-vyhrozuji-na-videu-a-ukazuji-nachystane-vybusniny, že si Soči utrhlo ostudu se svými dvojzáchody v jedné kabince, že do Soči nesmí gayové a nikdo nebere ohled na to, že porušuje lidská práva, že existuje "naprosto boží reklama na tuhle zimní olympiádu":http://www.extra.cz/podivejte-se-na-reklamu-na-zimni-olympiadu-v-soci-ktera-vas-necekane-dojme, že diváci zase uvidí "opravdové Kokosy na sněhu":http://www.extra.cz/a-nekteri-lidi-neveri-ze-jamajskej-bob-zvitezi-skutecne-kokosy-na-snehu-se-vraceji-na-zimni-olympiadu-v-soci a že trenér Hadamczik zase dokázal nepříjemně překvapit svou nominací hokejové reprezentace.
27.01.2014 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Vanessa Mae (12 článků) , Vanessa Mae (12 článků)

Indický ministr v ČR vyjednává o dodávkách těžebních strojů

 
Indický ministr uhelného průmyslu Šríprakaš Džaisval v Česku tento týden jedná se zástupci tuzemských firem o možnostech dodávek strojů pro indický uhelný průmysl. Na návštěvě ČR je Džaisval od pondělí do čtvrtka na pozvání ministra průmyslu a obchodu Martina Kocourka (ODS). V tiskové zprávě o tom v pondělí informoval mluvčí ministerstva průmyslu a obchodu Pavel Vlček.
13.06.2011 11:25 |

podobné články

Sloního muže čeká operace, chce si najít ženu

 
Šestadvacetiletý indický farmář Lalit Ram je ve své vesnici známý jako sloní muž. Genetické onemocnění mu znetvořilo pravou část obličeje. Inda teď čeká operace a mladík věří, že se mu poté podaří oženit. Další články k tématu: Indický chlapec má 34 prstů, zapsal se do Guinnessovy knihy rekordů Indický chlapec má osm končetin, rodiče nemají na operaci Ind tvrdí, že přežije bez jídla a vody. Lékaři vysvětlení nenašli Žena z Indie porodila ve svých 66 letech trojčata
02.11.2011 10:55 |

podobné články

To snad ne! Indický chlapec šel k doktorovi s bolestivým otokem pusy, našli mu tam 232 zubů!

 
Jestli někomu z vás řezali osmičky, určitě víte, jaké utrpení to je. A teď si představte, "jaká muka si musel prožít":http://www.extra.cz/indicky-chlapec-si-pochvaluje-svou-telesnou-raritu-muj-ocas-je-dar-od-boha tento indický chlapec, když mu z pusy odstraňovali 232 zubů!
24.07.2014 17:05 |

podobné články

SÚJB: Nový atomový zákon vyšel ve Sbírce

 
Nový atomový zákon vyšel ve Sbírce zákonů. Zákon má číslo 263/2016 a částka Sbírky zákonů č. 102 s ním byla rozeslána 10. srpna 2016. Částka současně obsahuje zákon č. 264/2016 Sb., kterým se mění některé zákony v souvislosti s přijetím atomového zákona. Zveřejněním ve Sbírce oba zákony nabyly platnosti. Účinné budou od 1. 1. 2017.
11.08.2016 14:55 |

podobné články

Guru celebrita během několika minut pobláznila dav desetitisíců lidí

 
Zaujmout během několika okamžiků ohromný dav lidí vyžaduje určité umění. Indický guru Šrí Šrí Rávi Šankar jím bezesporu vládne, jak předvedl v neděli v hlavním městě Argentiny. Desetitisíce lidí se shromáždily na náměstí, aby si s ním mohly byť jen bleskově zameditovat.
11.09.2012 15:35 |

podobné články

Zaremba (DSSS): Olympiáda skončila. Já nastupuji do senátního boje!

 
Minulý týden skončila olympiáda, festival výher, proher a velkých výkonů. Celý svět sledoval výkony sportovců a poznával, že k úspěchu vede jen stoprocentní nasazení, tvrdá příprava a také kousek nezbytného štěstí. Sportoviště osiřela, ale sportovci se začínají připravovat na olympiádu další, aby tam odčinili neúspěch anebo potvrdili svoje medailové umístění. I já sledoval olympiádu a držel palce „těm svým“. A vím, že teď, když olympiáda skončila, tak i já se musím připravovat na svojí olympiádu, tu senátní.
27.08.2016 12:35 |

podobné články

Indický chlapec má na hrudi zpola vyvinuté parazitické dvojče

 
Malý Ind Depak Pašván se cítí jako normální chlapec, svému okolí však spíše nahání strach. Narodil se totiž s parazitickým dvojčetem, které mu vyčnívá z hrudníku. Lékaři se radí, jakým způsobem chlapce operovat, aby měl šanci složitý zákrok přežít. Zajímavé je, že indický stát Bihár již podobný případ zažil před několika lety, tehdy měla podobné trápení dívka jménem Lakšmí.
04.03.2010 16:55 |

podobné články

Indický soud vynese rozsudek nad atentátníkem z Bombaje

 
Indický soud v pondělí rozhodne o trestu pro Muhammada Adžmála Kasába, jediného přeživšího účastníka krvavých teroristických útoků, při nichž v listopadu 2008 zahynuly v Bombaji desítky lidí.
03.05.2010 09:05 |

podobné články

Osobnosti: Muhammad (171 článků)

Indický premiér vyzval Pákistán, aby zasáhl proti extremistům

 
Indický premiér Manmóhan Singh dnes prohlásil, že dialog s Pákistánem může být obnoven jedině tehdy, když Islámábád zasáhne proti extremistům.
15.08.2010 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Singh (25 článků)

Do kin po celém světě míří nejdražší indický snímek všech dob

 
Ve 2000 kinech celého světa, ale hlavně v indických, měl premiéru nejdražší indický a vůbec asijský film všech dob. Jmenuje se Endiran (Robot), hlavní roli v něm hraje tamilská hvězda Radžiníkánt a ne...
05.10.2010 12:30 |

podobné články

Indický diplomat četl cizí projev, nevšiml si toho

 
V pátek na Radě bezpečnosti OSN měl projev indický ministr zahraničí. Když monotónním přednesem došel na konec stránky své řeči, vzal si do ruky další. Nevšiml si ale, že list nepatří k jeho projevu a tak tři minuty přednášel řeč portugalského diplomata, který si poznámky připravil na stůl. Ministr se však trapně necítí.
15.02.2011 19:20 |

podobné články

Indický stát zakázal knihu o Gándím kvůli narážkám na bisexualitu

 
Indický stát Gudžarát zakázal knihu Great Soul - Mahátmá Gándí and his Struggle With India. Předseda tamní vlády Narendra Modi řekl, že obsah knihy je perverzní a uráží Gándího.
31.03.2011 11:20 |

podobné články

Škodovka chystá nový vůz přímo pro indický trh

 
Škoda Auto chystá nový malý vůz přímo pro indický trh, ten by v Indii mohl debutovat do roku 2013. Potvrdil i Thomas Kuehl, šéf prodeje a marketingu Škody v Indii.
17.05.2011 20:00 |

podobné články

Cheb: Radnici navštívil indický poutník i němečtí ´záložáci´

 
Indický misionář šíří při svém putování odkaz Mahátmy Gándhího. Němečtí vojáci pracovali na úpravách hřbitova.
28.05.2011 21:55 |

podobné články