Článek

Hustě sněží, lety nabírají zpoždění, na Šumavě bylo -31,2 °C

 
Meteorologové varují před hustým sněžením, které do Česka přišlo od západu a kolem osmé hodiny ráno dorazilo i do Prahy. V hlavním městě komplikuje sníh provoz na Letišti Václava Havla, kde spoje nabírají zpoždění. Na jednom z tradičně nejchladnějších míst Česka, Jezerní slati u Kvildy, bylo v noci na sobotu opět více než 30 pod nulou. Meteorologové tam naměřili -31,2 stupně Celsia. O nejchladnější noc této zimy se ale nejednalo, ta přišla už v noci na pátek.
23.01.2016 09:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4806 článků)
Podobné články

Recenze: Sněží, sněží… aneb to pravé vánoční (ne)naladění

 
Zatímco za okny z pošmourné oblohy poprchává, v povídkové knize Sněží, sněží… panuje už ta pravá vánoční atmosféra. Husté závěje sněhu, blikající světélka,  24. prosince a tři příběhy, které by měly i toho největšího cynika svátečně naladit. Jak se údajnému bestselleru The New York Times jeho vánoční mise daří?
29.11.2015 15:45 |

podobné články

Do ČR se vrátila zima

 
Do naší země se vrátila zima. Sněží v Beskydech, sněží v Jeseníkách a sněží na Šumavě. Sněží i v Praze. Jaká je situace u muzea bohužel nejde zjistit. Jsou Velikonoce, ale dlouho do noci venku nezůstávejte, abyste nezmrzli.
08.04.2012 14:45 |

podobné články

Víceleté kulturní granty nabírají zpoždění

 
Víceleté granty přidělované pražských magistrátem až na čtyři roky mezi lety 2012 a 2015 nabírají další zpoždění. Kulturní výbor pražského zastupitelstva na svém včerejším zasedání hlasování o nich opět odložil.
03.02.2011 11:55 |

podobné články

Výhybky zapadávají sněhem, vlaky nabírají zpoždění

 
Sněžení, které ve středu postihlo prakticky celou Českou republiku, komplikuje nejen dopravu na silnicích, ale i na železnici. Problémy způsobují zejména zapadané výhybky, které musí železničáři čistit, přičemž čekající vlaky nabírají zpoždění. Zatím žádná trať nebyla uzavřena. Informovali o tom mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský a Radek Joklík.
01.12.2010 18:15 |

podobné články

Na trati z Prahy do Kolína je závada. Vlaky nabírají ZPOŽDĚNÍ

 
Porucha trakčního vedení mezi železničními stanicemi Úvaly a Praha-Běchovice komplikuje od středečního brzkého rána dopravu na klíčovém koridoru mezi Prahou a Kolínem. Vlaky nabírají zpoždění desítek minut, uvádí internetové stránky Českých drah.
16.02.2011 08:40 |

podobné články

Spadlý strom zastavil vlaky na koridoru u Kolína, nabírají zpoždění

 
Spadlý strom zastavil v pátek dopoledne dopravu na železniční trati mezi Prahou a Kolínem. Vlaky místo objíždějí přes Nymburk a nabírají zpoždění až 40 minut. Zablokovaná trať je hlavním železničním koridorem a ovlivňuje tak všechny spoje směřující do Ostravy.
13.01.2012 12:00 |

podobné články

Spadlý strom zastavil vlaky na koridoru, nabírají zpoždění

 
Spadlý strom zastavil v pátek dopoledne dopravu na železniční trati mezi Prahou a Kolínem. Vlaky místo objíždějí přes Nymburk a nabírají zpoždění až 40 minut. Zablokovaná trať je hlavním železničním koridorem a ovlivňuje tak všechny spoje směřující do Ostravy.
13.01.2012 13:50 |

podobné články

Zpoždění kvůli nemoderní železnici? Máte nárok na vrácení peněz

 
Nejvyšší kontrolní úřad kritizuje zdlouhavou obnovu železničních tratí v Česku. Spousta úseků na železnici čeká na modernizaci a doplácí na to hlavně cestující. Vlaky nabírají zbytečná zpoždění a nedodržují původní jízdní řády. Pokud měl váš vlak zpoždění kvůli výluce na trati, máte nárok na kompenzaci, ale jen za určitých podmínek.
10.03.2016 14:00 |

podobné články

SNĚŽÍ a SNĚŽÍ. Kroužící letadla nabrala zpoždění

 
Nepříjemné chvilky zažili kvůli rozmarům počasí i cestující, kteří mířili do Prahy.
29.11.2010 15:00 |

podobné články

Česká letadla mají zpoždění, kvůli stávce francouzských dispečerů

 
Stávka ve Francii omezuje také lety z Česka, některé linky nabírají zpoždění.
21.07.2010 10:40 |

podobné články

Na Moravě hustě sněží, v Čechách namrzají silnice

 
Husté sněžení na Moravě, ledovka v Čechách. Tak vypadá ve středu ráno situace na českých silnicích. S hustým sněžením bojují silničáři s veškerou technikou, přesto je jízda v některých oblastech velmi riskantní. Ve středních Čechách padá mrznoucí déšť.
06.01.2010 09:25 |

podobné články

Husté sněžení a popadané větve. Počasí zaskočilo řidiče na západě Čech

 
Sníh letos poprvé výrazně zkomplikoval dopravu na západě Čech, hlavně v Karlovarském kraji. Od středečního brzkého rána tam hustě sněží, na silnicích leží kolem pěti centimetrů čerstvého sněhu. Špatně sjízdné jsou některé úseky rychlostní silnice R6 a silnice kloužou i na Chomutovsku. Počasí by se ale mělo vylepšit a ledovky se tvořit nebudou.
14.10.2015 07:00 |

podobné články

Husté sněžení na Karlovarsku komplikuje dopravu, lidé byli bez proudu

 
V Karlovarském kraji od středečního brzkého rána hustě sněží. Sníh tam poprvé letos na podzim výrazně zkomplikoval dopravu. Na silnicích leží kolem pěti centimetrů čerstvého sněhu. Špatně sjízdné jsou i některé úseky rychlostní silnice R6. Vyplývá to z aktuálních informací Ředitelství silnic a dálnic.
14.10.2015 07:00 |

podobné články

„Dálniční známka“ pro běžkaře. Na Šumavě zaplatí 20 korun denně

 
Úprava stovek kilometrů běžkařských tratí na Šumavě vyjde ročně na 2,5 milionu korun. Pokud přijdou obce na Šumavě o sponzory, může se stát, že rolby nevyjedou. Po letech úvah proto na Šumavě začali velmi vážně přemýšlet o vybírání příspěvku přímo od běžkařů, informuje ve středu MF Dnes.
25.11.2015 08:45 |

podobné články

Zloději podruhé za jeden den ukradli kabel. Vlaky mají zpoždění

 
Krádež zabezpečovacího kabelu na železniční trati mezi Kyjemi a Libní komplikuje dopravu. Vlaky nabírají zpoždění.
18.07.2009 10:50 |

podobné články

Tratě jsou sněhem zaváté! Vlaky stojí a mají zpoždění

 
Provoz na dvou regionálních železničních tratích na Liberecku a Rakovnicku je kvůli navátému sněhu od úterního rána zastaven, v Chlumci nad Cidlinou se porouchalo trakční vedení a vlaky nabírají zpoždění.
28.12.2010 08:00 |

podobné články

Rychlík Pendolino usmrtil v Olomouci ženu. Vzniklo dvouhodinové zpoždění

 
Po střetu s rychlíkem Pendolino dnes odpoledne v Olomouci zahynula starší žena. Dnes to řekl policejní mluvčí Josef Bednařík. Okolnosti nehody vyšetřuje policie. Neštěstí se stalo na trati z Olomouce do Grygova. Vlaky tam kvůli vyšetřování jezdí jen po jedné ze dvou traťových kolejí, podle webu Českých drah nabírají asi patnáctiminutové zpoždění. Dva osobní vlaky však musely být zrušeny. Pendolino, které ženu srazilo, bude opožděno o 120 minut.
16.04.2012 19:05 |

podobné články

Kolaps: Na Masarykově nádraží spadla trolej, vlaky mají zpoždění

 
Stržené trakční vedení dnes ráno zkomplikovalo provoz vlaků na Masarykově nádraží v Praze. Zhruba tři čtvrtě hodiny tam vlaky nejezdily vůbec, poté začaly jezdit mezi Masarykovým nádražím a Libní po jedné koleji a nabírají zpoždění kolem deset až 15 minu, řekla mluvčí Českých drah Radka Pistoriusová. 
05.03.2013 10:55 |

podobné články

Požár vagónu ve Vršovicích zkomplikoval železniční dopravu! Vlaky mají zpoždění

 
Na odstavném nádraží ve Vršovicích hořel v úterý nad ránem vagón ČD Cargo. Požár poškodil trakční vedení, vlaky mezi Prahou a Benešovem nabírají zpoždění.
03.12.2013 10:30 |

podobné články