Článek

Husté sněžení a popadané větve. Počasí zaskočilo řidiče na západě Čech

 
Sníh letos poprvé výrazně zkomplikoval dopravu na západě Čech, hlavně v Karlovarském kraji. Od středečního brzkého rána tam hustě sněží, na silnicích leží kolem pěti centimetrů čerstvého sněhu. Špatně sjízdné jsou některé úseky rychlostní silnice R6 a silnice kloužou i na Chomutovsku. Počasí by se ale mělo vylepšit a ledovky se tvořit nebudou.
14.10.2015 07:00 |

podobné články

Podobné články

Jízdu na východě Čech ztěžují mlhy a větrem popadané větve

 
V Královéhradeckém a Pardubickém kraji mohou dnes řidičům komplikovat jízdu mlhy. Na Rychnovsku by řidiči měli počítat s tím, že po nočním silném větru budou na silnicích popadané větve. Hlavní i vedlejší silnice na východě Čech byly dnes dnes ráno většinou mokré a s opatrností sjízdné. Teploty se v regionu ráno pohybovaly od dvou do sedmi stupňů Celsia, uvedli krajští meteorologové a silničáři na svých webech. 
05.01.2014 10:20 |

podobné články

Silná bouřka na Šumpersku lámala větve a vyvracela stromy

 
Silná bouřka v pátek odpoledne na Šumpersku lámala větve a vyvracela stromy. Hasiči na několika místech likvidují popadané větve a budou odklízet strom, který spadl na regionální železniční trať a zastavil provoz vlaků, řekla mluvčí hasičů Vladimíra Hacsiková.
14.08.2015 18:25 |

podobné články

Energetici se na západě Čech hrozí větru, lidé by mohli zůstat bez proudu

 
Silný vítr a husté sněžení, které předpovídají meteorologové, může ještě večer a hlavně v noci ze středy na čtvrtek přerušit na mnoha místech dodávky elektrické energie do domácností na západě Čech, zejména pak na Karlovarsku. Projeví se negativně i v dopravě, kde silničáři očekávají náledí, sněhové jazyky, závěje a padající stromy přes cesty.
08.12.2010 16:40 |

podobné články

Kamion smetl pošťačky!

 
Přesně pět let od ničivého úderu orkánu Kyrill se Česká republika opět potýká s vrtochy počasí. Husté sněžení nad celým územím republiky zaskočilo nejen řidiče, ale tradičně i silničáře. Ti nestíhají odklízet nánosy bílé hmoty ze silnic, a mnozí šoféři tak končí nedobrovolně ve škarpách.
18.01.2012 12:05 |

podobné články

Bouřky řádily hlavně na jihu a západě Čech

 
Popadané stromy a zaplavené sklepy museli přes noc řešit hasiči především na jihu a západě Čech. V jiných místech země nebyly bouřky a deště tak vydatné, případně je nedoprovázel tak silný vítr. Na jihu Čech zaznamenali meteorologové v úterý odpoledne teplotní rekord.
27.05.2009 07:35 |

podobné články

Počasí rozdělí Česko: Na západě bude 18 °C, na východě až 36 °C. Pak silně zabouří

 
Velké teplotní rozdíly na našem území ve čtvrtek způsobí frontální rozhraní. To odděluje teplý vzduch nad jihovýchodní Evropou od chladnějšího na západě. Teplotní rozdíly se projeví už po ránu – na západě Čech bude 14 °C, na Moravě a ve Slezsku až 22 °C. Během dne bude na západě 18 °C, v Praze naměříme 30 °C a na Moravě až 36 °C. Právě na východě poroste i pocitová teplota – při 36 °C se budeme cítit na 42 °C. Přidají se zde místy silné bouřky. Blesky se ale mohou objevit i na jiných částech území.
10.08.2017 05:40 |

podobné články

Ke sněhu se ještě přidal vichr: V Jihomoravském kraji lámal stromy a ničil auta

 
Silný vítr v Jihomoravském kraji od středečního rána zaměstnává hasiče, láme větve i stromy. Hasiči vyjížděli ke třem desítkám případů, nejčastěji na Blanensku. V Brně popadané větve poničily zaparkovaný vůz a střechu domu. Na webu hasičů to uvedl jejich mluvčí Jaroslav Mikoška.
19.04.2017 15:40 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Mikoška (12 článků)

Česko zasáhlo husté sněžení, blokuje dopravu

 
Českou republiku zasáhlo v noci na středu husté sněžení, které komplikuje dopravu na celém území. Na mnoha místech navíc vane silný vítr, který tvoří sněhové jazyky a závěje. Na silnicích se stala řada dopravních nehod, kamióny stojí v kopcích. Policie uzavřela přechod do Polska v Náchodě.
15.02.2012 08:10 |

podobné články

Česko zasáhlo husté sněžení, dopravu blokují nehody i lavina

 
Českou republiku zasáhlo v noci na středu husté sněžení, které komplikuje dopravu na celém území. Na mnoha místech navíc vane silný vítr, který tvoří sněhové jazyky a závěje, na Semilsku dokonce spadla lavina. Na silnicích se stala řada dopravních nehod, kamióny stojí v kopcích. Policie uzavřela přechod do Polska v Náchodě.
15.02.2012 09:30 |

podobné články

Husté sněžení komplikovalo dopravu na Vsetínsku

 
Středeční husté sněžení přineslo mnoha řidičům na silnicích okresu Vsetín dopravní komplikace. Během dopoledne policisté vyjížděli ke třem dopravním nehodám, které si vyžádaly jedno lehké zranění. Na některých místech našeho okresu uvízly kamiony, silnice z Valašského Meziříčí ve směru do Nového Jičína byla dokonce na nějaký čas uzavřena.
12.02.2014 17:10 |

podobné články

Krmení osmi pražských slonů není žádná legrace

 
Napadlo vás někdy, z čeho se může skládat jídelníček slonů v zoologické zahradě? Nahlédli jsme do jejich pavilónu v pražské Zoo v Troji, abychom to zjistili. Ke svačině jsou to větve, k obědu větve a k večeři zase jen větvě, doplněné samozřejmě i dalším krmením.
08.11.2014 13:45 |

podobné články

Dopravu na západě Čech komplikují ohnuté stromy

 
Zejména pod tíhou sněhu ohnuté a popadané stromy, ale také řidiči parkující na místech, kde je odhrnutý sníh, i když je tam zákaz, komplikují dopravu na západě Čech v Karlovarském kraji. V noci na pondělí ve vrcholových partiích Krušných hor napadlo kolem 20 cm čerstvého sněhu.
09.01.2012 09:35 |

podobné články

Spojené státy sužuje sněžná KALAMITA. Komplikuje dopravu

 
Špatné počasí zaskočilo nejenom Evropu, ale teď i Spojené státy. Jeho východní pobřeží ochromilo husté sněžení.
27.12.2010 22:25 |

podobné články

Počasí je konečně zimní, jenže... Po sněhu zaútočil led!

 
Ledové sevření zimy začíná nabývat na síle. Poté, co republiku zaskočilo husté sněžení, přihlásila se ke slovu ledovka. A meteorologové varují, že příděl srážek jen tak neskončí! Na horách připadne další sníh, v nížinách hrozí povodně!
21.01.2012 12:15 |

podobné články

Nový sníh zastavil vlaky, nejezdily ani mezi Prahou a Ostravou

 
Ačkoliv teploty posledních dní vystoupaly k 15 stupňům Celsia, zima o sobě ještě dala v noci na pátek vědět. Například na Pardubicku místy napadlo až 25 centimetrů sněhu, který leží i na silnicích. Noční sněžení zastavilo na několika místech v zemi železniční dopravu, když popadané stromy a větvě zablokovaly průjezd vlaků nebo poničily trakční vedení. Stála především hlavní trať Praha - Ostrava. Po jedenácté hodiny byly v provozu i malé tratě.
02.04.2010 07:25 |

podobné články

Moravu dál trápí silný vítr, na jihu Čech pozor na námrazu

 
Zlínsko už třetí den trápí silný vítr, který vyvrací stromy a láme větve. Řidiči by tak měli být opatrní, popadané stromy mohou zasahovat do silnic, uvádí Ředitelství silnic a dálnic ČR. Silný vítr vane také v Olomouckém kraji. Na jihu Čech by řidiči měli být obezřetní, mohou tam namrzat vozovky na mostech a v lesích.
26.12.2013 08:12 |

podobné články

Husté sněžení, ledovka a silný nárazový vítr komplikují dopravu

 
Silničáři nabádají řidiče k ostražitosti. Na některých místech České republiky panují nepříznivé povětrnostní podmínky, sněžení snižuje viditelnost a zafoukané silnice namrzají. Velké problémy jsou hlášeny například z Ústeckého a Libereckého kraje. Množí se zprávy o dopravních nehodách, na Plzeňsku například sjel řidič ze silnice do rybníka.
21.01.2012 16:05 |

podobné články

Po noční vichřici jsou desetitisíce lidí bez proudu, ČEZ vyhlásil kalamitu

 
Až desetitisíce lidí jsou v severní části České republiky po nočním řádění větru bez dodávek elektřiny. ČEZ vyhlásil v Královéhradeckém kraji a na Semilsku kalamitní stav. Husté sněžení, vítr a popadané stromy navíc v pátek komplikují dopravu po celé republice.
06.12.2013 07:10 |

podobné články

Hladiny řek dál stoupají, hrozí povodně. Jižní Čechy trápí i výpadky proudu

 
Českem zmítaly rozmary dubnového počasí. Husté sněžení a mokrý a těžký sníh zapříčinily vyhlášení kalamitního stavu v části Jihočeského kraje. V regionu byly uzavřeny některé železniční trati a bez elektřiny zůstávají desítky domácností. Dopravní kalamita kvůli hustému sněžení byla v Jeseníkách, sníh komplikoval dopravu v Krkonoších, Orlických horách, na Šumavě a na Vysočině. Na severu Moravy a ve Slezsku po vydatných deštích stoupaly hladiny řek, Bečva na Přerovsku dosáhla v podvečer třetího povodňového stupně, tedy stavu ohrožení.
28.04.2017 07:20 |

podobné články