Článek

Husinec vzpomínal na slavného rodáka

 
Třídenními slavnostmi od pátku do neděle vzpomínal Husinec na slavného rodáka Mistra Jana Husa. Několik tisícovek návštěvníků slavností si připomnělo významnou osobnost českých dějin prostřednictvím pestrého programu, v němž nechyběly divadelní hry, církevní bohoslužby, ale i koncerty či ukázky života ve středověku, které připravilo občanské sdružení Civita Pragensis.
06.07.2015 13:16 |

podobné články

Podobné články

Obec Husinec požaduje, aby policisté do nedělního poledne odvedli Romy

 
Rumunským Romům utábořeným u Vltavy v Husinci u Prahy v neděli hrozí, že budou muset obec opustit. Vedení obce požádalo policii, aby pozemek, na kterém se Romové usídlili, do nedělního poledne vyklidila. Důvodem je, že desítky lidí čekající na uzdravení příbuzného táboří na pozemku, kde nejsou majitelem poskytnuty ani základní hygienické podmínky pro jejich pobyt.
02.08.2009 08:00 |

podobné články

Borhyová s Hrdličkou se miliskovali jako puberťáci! Všemu přihlížela neuvěřitelná sestava "tajných" partnerů nováckých hvězd!

 
Otvíračka restaurace Husinec dva bloky od redakce eXtra v Mezibranské ulici v Praze nás dost zaujala, a to nás na večírky moc neužije. Dostaveníčko si totiž na mejdanu daly nejen hvězdy Novy, ale i jejich protějšky, což je velmi vzácný jev.
29.04.2015 17:21 |

podobné články

ČVUT se podílí na inovaci komunikačních technologií využitelných při povodních

 
V rámci cvičení povodně velkého rozsahu na vodním toku Vltava v obci Husinec-Řež konané začátkem června byl v praxi otestován unikátní komunikační systém zajišťující vysokou dostupnost internetového připojení v součinnosti se systémem včasného vyrozumění obyvatelstva. Byl vyvinut společným týmem Fakulty elektrotechnické Českého vysokého učení technického v Praze ve spolupráci s firmou CertiCon, a.s., v rámci řešení grantu Ministerstva vnitra číslo VG20122014095 „Vývoj adaptabilních datových a procesních systémů pro vysokorychlostní, bezpečnou a spolehlivou komunikaci v extrémních podmínkách“.
10.06.2015 19:06 |

podobné články

Kuriózní zásah hasičů: Zachraňovali kozla ze studny

 
Nebohý kozel v obci Husinec zažil asi pořádný šok. Poprvé, když spadl do deset metrů hluboké studny, a pak, když pro něj lezli hasiči. Naštěstí vyvázl bez zranění a mohl si tak opět užívat pastvy.
26.06.2017 13:55 |

podobné články

Vondra v TV vzpomínal na revoluci: Lidé byli odhodlaní

 
Současný ministr obrany a bývalý mluvčí Charty 77 Alexandr Vondra vzpomínal na vznik Občanského fóra. Stalo se tak v pořadu ČT24 Originální videojournal, který se ohlíží za videoarchivem někdejšího disentu. Vondra se podle svých slov stal výraznou tváří revoluce proto, že byl mladý, čímž vyhověl představě Václava Havla.
29.07.2011 22:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4854 článků) , Alexandr Vondra (1132 článků)

Zeman vzpomínal na Komárka: Nikdy z něj netryskala nenávist jako z jiných

 
Prezident Miloš Zeman sepsal pro deník Právo obsáhlejší vzpomínku na ve čtvrtek zesnulého ekonoma a politika Valtra Komárka. Vzpomínal, jak byl čestný předseda ČSSD ještě před měsícem plný života a vypadal, že má před sebou ještě minimálně deset let politické aktivity.
17.05.2013 09:05 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20960 článků)

Bývalý disident Kroupa v televizi vzpomínal na srpnovou okupaci

 
Bývalý disident, politik a vysokoškolský učitel Daniel Kroupa ve čtvrtečním vydání pořadu Interview ČT24 vzpomínal na události 21. srpna 1968. „Cítil jsem smíšené pocity, hněv a zároveň strašné ponížení,“ uvedl s tím, že cítil také strašné zklamání z politiků, protože nezůstal žádný, který by se nenechal po okupaci zatknout.
21.08.2014 19:50 |

podobné články

Spisovatel a dramatik Peter Handke převzal Cenu Franze Kafky

 
Rakouský spisovatel, básník a dramatik Peter Handke v pondělí v Praze dostal Cenu Franze Kafky. Stal se devátým laureátem jediné mezinárodní literární ceny udílené v Česku společností, která nese jméno slavného pražského rodáka.
27.10.2009 09:15 |

podobné články

Nový brněnský festival šansonu ponese jméno herce Huga Haase

 
Jménem slavného herce a brněnského rodáka Huga Haase se zaštítil nový festival šansonu, jehož nultý ročník se koná v Brně od 9. do 11. června. Přehlídku uspořádá Divadlo šansonu, které nedávno vzniklo v Dělnickém domě v Brně-Židenicích. Pro nultý ročník pořadatelé získali umělce z Ruska, Francie a Slovenska, oznámila novinářům Eva Malenová z Divadla šansonu.
04.05.2010 14:05 |

podobné články

Ve Svitavech někdo ukradl bustu Oskara Schindlera

 
Bronzovou pamětní desku slavného rodáka ze Svitav Oskara Schindlera, který za války zachránil stovky Židů před jistou smrtí, nyní někdo z místního parku ukradl.
02.06.2010 19:40 |

podobné články

Cena Franze Kafky letos pro Václava Havla

 
Bývalý český prezident a dramatik Václav Havel se stal letošním laureátem Ceny Franze Kafky. Cena nesoucí jméno slavného pražského rodáka se bude tradičně předávat v předvečer státního svátku 28. října.
09.06.2010 07:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4854 článků)

Duel Lendla s Borgem bude vrcholem ostravské exhibice

 
Tenisový návrat slavného rodáka po třiceti letech zažije město Ostrava. Legendární Ivan Lendl se divákům představí v pátek v exhibici Advantage Tennis III, která se koná od 15:00 ve Vítkovické ČEZ Areně.
05.11.2010 07:10 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Lendl (109 článků)

Schwarzenegger má vlastní muzeum, dostal ho jako dárek k narozeninám

 
Bývalý kalifornský guvernér Arnold Schwarzenegger dostal ke svým 64. narozeninám neobvyklý dárek. V jeho rodném domě v Thalu u rakouského Grazu otevřeli muzeum slavného rakouského rodáka, které je jediným svého druhu na světě.
01.08.2011 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Arnold Schwarzenegger (555 článků)

Ministr Vondra: Příběh hodný naší úcty - pane armádní generále, čest Vaší památce

 
Na malebném hřbitovu v obci Stradonice u Nižbora se v sobotu 1. října uskutečnila pietní vzpomínka na zdejšího slavného rodáka, armádního generála Antonína Hasala.
01.10.2011 21:05 |

podobné články

Usain Bolt randí se Slovenkou, naštval tím Jamajčany

 
Nejrychlejší muž světa Usain Bolt randí s návrhářkou Lubicou Kučerovou známou jako Lubica Slovak. Rodačka ze Slovenska žije na Jamajce, ale tamním obyvatelům se nelíbí, že sbalila jejich slavného rodáka. Vedle sprintera by chtěli mít černou Jamajčanku. Rasistické útoky na Bolta se začínají šířit internetem. Další články k tématu: VIDEO: Poslechněte si, jak nejlepší sprinter světa Usain Bolt zpívá Volíme nejlepšího atleta historie. A vítězí... jamajský blesk Usain Bolt! Jak se „loví“ fenomenální sprinter Usain Bolt
07.05.2012 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Usain Bolt (368 článků)

Jágr má 21 nabídek. Nekecám, říká agent české hvězdy

 
Jaromír Jágr zkouší po roce opět štěstí na trhu s volnými hráči NHL a není vůbec jisté, že bude pokračovat v týmu Philadelphia Flyers. O slavného útočníka je velký zájem i jinde, prozradil agent kladenského rodáka Petr Svoboda.
02.07.2012 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Jágr (2500 článků) , Petr Svoboda (515 článků) , Petr Svoboda (506 článků) , Petr Svoboda (515 článků)

Zvolený prezident bude mít v rodném Kolíně retrovýstavu

 
Lidé z Kolína už začali posílat exponáty na výstavu o nastupujícím prezidentu Miloši Zemanovi, která má vzniknout v nových prostorách kolínského muzea. Podle hejtmanova náměstka Marka Semeráda (ČSSD), v jehož hlavě se nápad věnovat Zemanovi výstavu zrodil, lidé ve městě na slavného rodáka stále vzpomínají. Semerád to řekl novinářům při páteční prohlídce Veigertovského domu, kde by expozice mohla být příští rok na jaře otevřena.
22.02.2013 16:40 |

podobné články

Osobnosti: Marek Zeman (140 článků)

Antonín Čermák: Čech zachránil amerického prezidenta!

 
Ve středu 6. března uplyne osmdesát let od smrti bývalého chicagského starosty Antonína Čermáka (†59). Ten v roce 1933 podlehl střelnému zranění několik dní poté, co v Miami na Floridě ochránil svým tělem tehdejšího amerického prezidenta Franklina D. Roosevelta. Atentátníkem byl sicilský přistěhovalec Giuseppe Zangara († 33), který byl popraven krátce po smrti chicagského starosty. Devátého května uplyne také 140 let od narození tohoto slavného kladenského rodáka.
24.02.2013 12:10 |

podobné články

Antonín Čermák: Čech zachránil amerického prezidenta!

 
Ve středu 6. března uplyne osmdesát let od smrti bývalého chicagského starosty Antonína Čermáka (†59). Ten v roce 1933 podlehl střelnému zranění několik dní poté, co v Miami na Floridě ochránil svým tělem tehdejšího amerického prezidenta Franklina D. Roosevelta. Atentátníkem byl sicilský přistěhovalec Giuseppe Zangara († 33), který byl popraven krátce po smrti chicagského starosty. Devátého května uplyne také 140 let od narození tohoto slavného kladenského rodáka.
24.02.2013 14:40 |

podobné články