Článek

Hurikánové peklo na lodi: V kajutách čekali na smrt!

 
Stačilo málo a mohl zde být druhý Titanik! Obří výletní loď Anthem of the Seas (Hymna moří) vplula na cestě do Karibiku přímo do srdce hurikánu, kde se rychlost vichru blížila 300 km/h a 4529 pasažérům šlo o holé životy!
10.02.2016 12:05 |

podobné články

Podobné články

V Atlantiku se rodí první bouře hurikánové sezony

 
První tlaková níže v letošní hurikánové sezóně se ve čtvrtek vytvořila nad Atlantským oceánem. Podle meteorologů se stane první letošní tropickou bouří.
29.05.2009 06:20 |

podobné články

Sedmá bouře hurikánové sezony: K Bermudám se blíží Gert

 
K Bermudským ostrovům míří nová tlaková níže, která by mohla vyvolat tropickou bouři. Jednalo by se o sedmou pojmenovanou bouři v rámci letošní hurikánové sezóny v Atlantiku, bouři Gert.
14.08.2011 18:10 |

podobné články

LOĎ DUCHŮ: Ztroskotaná Costa Concordia už stojí! V těchto kajutách se umíralo

 
Loď duchů! Tou je dnes jeden z nejluxusnějších parníků, který na začátku minulého roku ztroskotal poblíž ostrova Giglio. Loď se podařilo po 19 hodinách narovnat. Z pohledu na zrezivělý vrak lodi Costa Concordia, jejíž levobok rozmačkal útes, jako by byl z papíru, se tají dech.
17.09.2013 07:50 |

podobné články

Soutěžte s Nedělním Bleskem o ceny k filmu Tintinova dobrodružství!

 
Příběh fi lmu, inspirovaného po celém světě oblíbenými příhodami knižního a comicsového hrdiny, sleduje osudy výjimečně zvídavého mladého reportéra Tintina a jeho věrného psího společníka Filuty. Ti společně narazí na model lodi, který v sobě ukrývá nebezpečné tajemství. Tintin, který je nevědomky vtažen do samého středu několik set let staré záhady, se ocitá na mušce Ivana Ivanoviče Sacharina, ďábelského padoucha, který je přesvědčen, že Tintin ukradl vzácný poklad, spojovaný se zákeřným pirátem zvaným Rudý Rackham. Tintin procestuje křížem krážem celý svět ve snaze dostat se jako první na místo posledního odpočinku lodi Jednorožec, vraku, který by ve svém nitru mohl skrývat klíč k obrovskému bohatství...a také prastarou kletbu. Příběh filmu, inspirovaného po celém světě oblíbenými příhodami knižního a comicsového hrdiny, sleduje osudy výjimečně zvídavého mladéhoreportéra Tintina a jeho věrného psího společníka Filuty. Ti společně narazí na model lodi, který v sobě ukrývá nebezpečné tajemství. Tintin, který je nevědomky vtažen do samého středu několik set let staré záhady, se ocitá na mušce Ivana Ivanoviče Sacharina, ďábelského padoucha,který je přesvědčen, že Tintin ukradl vzácný poklad, spojovaný se zákeřným pirátem zvaným Rudý Rackham. Tintin procestuje křížem krážemcelý svět ve snaze dostat se jako první na místo posledního odpočinku lodi Jednorožec, vraku, který by ve svém nitru mohl skrývat klíčk obrovskému bohatství... a také prastarou kletbu.
30.10.2011 00:20 |

podobné články

Včasný zásah posádky hořící lodi Costa Allegra zachránil cestujícím život

 
Cestující na italské výletní lodi Costa Allegra byli po dobu požáru, který ve strojovně lodi vypukl v pondělí, připraveni k evakuaci. Řekl to dnes kapitán poškozeného plavidla, které po třídenní strastiplné plavbě v Tichém oceánu ráno dorazilo pomocí tažných lodí na Seychely.
01.03.2012 15:05 |

podobné články

Svoboda: Rozsah stávky v Praze je větší, než jsme čekali

 
Stávka odborářů DP zasáhla Prahu více, než vedení města ještě ve středu čekalo. Kvůli ochromení metra stávkou to ve čtvrtek ráno připustil pražský primátor Bohuslav Svoboda (ODS). „Čekali jsme, že metro vyjede z asi 30 % a čekali jsme také trochu více autobusů na tratích,“ řekl primátor.
16.06.2011 07:55 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Svoboda (691 článků)

Okamura: Tomáš Sokol - skutečně „blbější než jsme čekali"?

 
Na webu Česká justice autor podepsaný jménem Tomáš Sokol zveřejnil text s názvem "Ještě blbější, než jsme čekali (Tomáš Sokol k návrhu jednoho zákona)". Slibný titulek, řeknete si, ovšem na první pohled zavádějící. Autor podepsaný jako Tomáš Sokol avizoval, že Tomáš Sokol je ještě blbější, než jsme čekali, ale text se věnoval úplně jinému tématu, a to ze dvou třetin urážení Okamurovy "tlupy Úsvit" a z třetiny tam najdeme výlev proti "legislativní zrůdě", našeho návrhu zákona, který zamezuje kšeftování s exekucemi.
16.03.2014 14:30 |

podobné články

Muž byl tři dny uvězněn v potopené lodi a přežil ve vzduchové bublině. Podívejte se na video z jeho objevení!

 
Jaké to asi musí být tři dny v absolutní tmě, bez jídla a vody, třicet metrů pod vodou? V podstatě jenom čekáte na "smrt":http://www.extra.cz/tema/smrt. Přesně to se stalo devětadvacetiletému "kuchaři":http://www.extra.cz/tema/kuchar na lodi Jascon 4 Harrisonovi Okeneovi.
04.12.2013 20:20 |

podobné články

Spolu i po smrti: Milenci z potopené lodi leží pod vodou v objetí

 
Utekli spolu z Afriky, mířili do Itálie, kde chtěli začít nový život. Místo toho přišla smrt. Více než 300 uprchlíků zemřelo při loňském potopení lodi u ostrova Lampedusa. Byl mezi nimi také pár mladých lidí, které ani smrt nerozdělila. Z fotky, která obletěla svět, mrazí. Dvojice utonulých leží na dně moře v objetí.
16.05.2014 12:20 |

podobné články

Poblíž Mexika se zformovala tropická bouře Celia

 
Třetí tropická bouře letošní hurikánové sezony vznikla v Tichém oceánu jižně od pobřeží Mexika.
19.06.2010 21:35 |

podobné články

Nad Mexickým zálivem vznikla osmá letošní tropická bouře

 
Američtí meteorologové zaznamenali nad Mexickým zálivem zrod osmé tropické bouře letošní hurikánové sezony. Bouře pojmenovaná Hermine se nyní blíží k pobřeží Mexika a Texasu, informuje v pondělí agentura Reuters.
06.09.2010 12:55 |

podobné články

Tropická bouře Hermine se nad Mexikem zřejmě změní v hurikán

 
Tropická bouře Hermine dorazila na pobřeží Mexika, kde udeřila nedaleko hranic se Spojenými státy. S odvoláním na americké Národní hurikánové centrum (NHC) o tom v úterý informovala televize CNN.
07.09.2010 09:05 |

podobné články

V Karibiku hrozí Paula. Z bouře se brzy stane hurikán

 
Již 16. pojmenovaná bouře letošní hurikánové sezóny se v pondělí vytvořila nad Karibikem u pobřeží Hondurasu.
12.10.2010 07:05 |

podobné články

U Baham se zformovala tropická bouře Shary

 
Bouře se zformovala jižně od souostroví Bermudy. Je to již 18. pojmenovaná bouře letošní hurikánové sezóny.
29.10.2010 09:30 |

podobné články

Amerika má strach! Hurikány letos udeří OBZVLÁŠŤ SILNĚ!

 
Na území Spojených států amerických v hurikánové sezoně 2011 udeří nejméně 15 silných bouří, a nejméně 12 hurikánů. Minimálně čtyři hurikány překročí silou stupeň tři na pětistupňové Saffir-Simpsonově škále, informovala ve středu AFP.
27.04.2011 08:45 |

podobné články

Na Mexiko se žene tropická bouře BEATRIZ

 
Tropická bouře Beatriz by ještě v pondělí mohla zesílit na hurikán, informuje agentura Reuters s odvoláním na americké Národní hurikánové centrum (NHC). Bouře míří k pobřeží Mexika.
20.06.2011 19:35 |

podobné články

Na Mexiko se žene Arlene! Po Beatriz je to 2. TROPICKÁ BOUŘE!

 
V Mexickém zálivu se v noci na středu zformovala první tropická bouře letošní hurikánové sezóny v Atlantiku. Arlene pravděpodobně zasáhne Mexiko, avšak měla by se vyhnout ropným polím, informuje agentura Reuters.
29.06.2011 07:05 |

podobné články

Tropická bouře Don slábne, nad USA přinesla déštivé počasí

 
Tropická bouře Don přinesla v noci na sobotu na jih Texasu déšť, zeslábla však na tropickou depresi. S odvoláním na americké Národní hurikánové centrum (NHC) o tom v sobotu informuje agentura Reuters.
30.07.2011 07:35 |

podobné články

PŘÍMÝ PŘENOS Z USA: Bouře Irene zeslábla na CYKLÓN! 32 mrtvých, obří škody...

 
Tropické bouři Irene v neděli nadále ubývaly síly a postupně zeslábla na úroveň cyklóny. S odvoláním na americké Národní hurikánové centrum (NHC) o tom v pondělí informuje agentura AFP.
27.08.2011 14:15 |

podobné články