Článek

Hubnete nebo přibíráte bezdůvodně? Na vině může být štítná žláza. Chat s odbornicí

 
Hubnete nebo bez příčiny tloustnete? Jste těhotná? Možná je na čase nechat si vyšetřit štítnou žlázu. Na veškeré dotazy o potížích se štítnou žlázou právě odpovídá doc. MUDr. Zdenka Límanová, CSc. ze III. interní kliniky Všeobecné fakultní nemocnice v Praze a 1. LF UK.
16.03.2016 10:35 |

podobné články

Podobné články

Štítná žláza příčinou problémů s váhou i psychikou

 
Štítná žláza je odpovědná například za tělesnou teplotu, pocity zimomřivosti či naopak návaly horka, má vliv na spalování cukrů a tuků ovlivňuje tělesnou hmotnost i tepovou frekvenci.
13.11.2009 06:00 |

podobné články

U žen jsou problémy se štítnou žlázou častější, během života se s nimi setká každá osmá žena

 
Štítná žláza má motýlovitý tvar a nalézá se vpředu na krku. Produkuje hormony thyroxin a trijodthyronin, které jsou distribuovány krví do celého těla. Thyroidální hormony ovlivňují tělní metabolismus, včetně rychlosti spalování kalorií nebo srdeční frekvence. Podle množství produkovaného hormonu člověk přibývá na váze nebo ji ztrácí, cítí se unaven nebo naopak čilý. Činnost žlázy je řízena hormonem thyrotropinem z podvěsku mozkového (hypofýzy).
24.07.2017 14:50 |

podobné články

Chcete děťátko? Nechte si nejdřív vyšetřit štítnou žlázu

 
Štítná žláza může být příčinou vad vývoje nervového systému plodu, včetně sníženého IQ. Pokud ale vůbec otěhotníte.
21.05.2009 06:50 |

podobné články

Najděte svůj bod štěstí

 
Každý zná své znamení, ve kterém se narodil. Známe planety a to, jak ovlivňují náš život. Pídíme se po tom, jak být šťastní a dosáhnout harmonie. Čteme motivační knížky a zajímáme se, jak se stát úspěšnějšími. A co tak stát se šťastnějšími? Nejspíš však netušíte, že váš bod štěstí je blíž, než byste si mohli myslet. V těle každého člověka se nachází orgán, který je opomíjen. Přitom je možné ho nazvat bodem štěstí. Bylo zjištěno, že jeho stimulace neutralizuje negativní energii a navíc posiluje imunitní systém. Brzlík je bodem štěstí Je umístěn v přední – horní části hrudníku a nazývá se brzlík. U malých dětí je zřetelně vyvinutý, ale s příchodem puberty začíná zakrňovat. Nicméně i tak je možné tuto oblast stimulovat, a tak si zlepšit náladu, minimalizovat stres, paniku a úzkost. Doporučuje se umístit dva prsty na přední dolní část krku, v blízkosti hrudníku. Poklepávejte, masírujte a dýchejte zhluboka. Každý může mít tento bod umístěn v jiné výši, a proto je potřeba jej hledat. Cvičení provádějte denně alespoň po dobu dvaceti minut. Když cvičení budete dělat správně, pocítíte příjemné mravenčení v těle. Dostavit by se měl i příval energie. Co je to vůbec brzlík Dříve byl brzlík považován za orgán bez jakéhokoliv funkčního významu. Význam pro lidský imunitní systém byl objeven poměrně pozdě. Až v roce 1961 Jacquem Millerem. Největší váhy dosahuje zhruba kolem desátého roku věku, kdy váží přibližně 40g. Do té doby byla jeho činnost záhadou. Myslelo se, že má nemalý vliv na vývoj pohlavních orgánů, a jak rostou – brzlík se zmenšuje. Pravděpodobně tady vznikl i název „růstová žláza“. Tato žláza během svého života změní několikrát svou funkci. V raném dětství až do 18 měsíců štěpí kasein a jiné součásti mateřského mléka a připravuje tělo, aby mohlo přijmout mateřské mléko. Jakmile si odpracuje tuto funkci, začne se podílet na vývoji pohlavních žláz. V pubertě se... Čtěte více Příspěvek Najděte svůj bod štěstí pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
31.07.2015 08:36 |

podobné články

Obezita i únava: Lidé netuší, že je za tím štítná žláza. Jak to zjistila Marie?

 
Příznaky špatně fungující štítné žlázy mohou být nenápadné, podle celosvětového průzkumu téměř polovina lidí o svém onemocnění vůbec neví. Marie Pecharová (28) nad onemocněním dokonce mávla rukou, než si uvědomila možné důsledky.
24.05.2017 19:30 |

podobné články

Co se dá vyčíst z očí? Nemocná štítná žláza, vysoký tlak i stres!

 
Radost, žal, bolest a něhu – to vše vyčtete z očí. Ale dá se z nich poznat i celá řada nemocí. Odborný lékař podle stavu vašich očí může diagnostikovat stres, vysoký cholesterol a mnoho dalších zdravotních potíží.
18.05.2013 13:20 |

podobné články

Souboj v těžké váze: Štítná žláza – to je prevít!

 
Kateřina Cajthamlová a Petr Havlíček opět vedou své týmy do Souboje v těžké váze. V boji s obezitou jsou nekompromisní, ale to je právě ta správná cesta. Kdo vyhraje tentokrát? Ženy, nebo muži?
25.05.2009 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Kateřina Cajthamlová (149 článků)

Lucie Bílá (43): Ty vrásky! To je podpis choroby!

 
Lucie Bílá (43) svádí svůj největší životní boj. Slavice se rozhodla, že nemocná štítná žláza ji nezničí. „Musím radikálně změnit léky a kvůli očím projdu i novou injekční léčbou,“ řekla v sobotu Nedělnímu Blesku Lucie.
24.05.2009 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Lucie Bílá (2243 článků)

Když zlobí štítná žláza + Otestujte si, zda vám funguje, jak má

 
Jste neustále podrážděná a všechno vás rozčiluje? Zlobíte se sama na sebe, že jste pomalá, nepozorná, věčně unavená, prostě bez šťávy? Marně přemýšlíte, čím to je? Otestujte se! Možná je nejvyšší čas nechat si vyšetřit štítnou žlázu.
12.06.2009 09:30 |

podobné články

Karolína Kurková (27): Menopauzou jsem si prošla ve 24 letech

 
Karolína Kurková (27) je světoznámá modelka. Nyní přišla s šokující osobní informací, ve 24 letech si prošla obdobím, kdy se cítila, jak kdyby procházela menopauzou. Navíc přibrala a módní byznys ji odsunul stranou. Za zdravotní problémy mohla štítná žláza.
10.02.2012 09:30 |

podobné články

Osobnosti: Karolína Kurková (373 článků)

Štítná žláza ovlivňuje zdraví srdce

 
Věděli jste, že srdce je jedním z hlavních cílových orgánů pro hormony štítné žlázy. ...
14.06.2012 00:10 |

podobné články

Tajemství Kostkové: S vážnou nemocí se pere od mládí!

 
Krásná Tereza Kostková (40) vypadá, že úplně zdravá a fit, od osmnácti let ji ale trápí štítná žláza. Dnes se pyšní dokonalou figurou, dlouho však kvůli nemoci bojovala s nadbytečnými kily.
28.01.2017 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Tereza Kostková (681 článků)

Držte diety: Jojo efekt je zdravější než nadváha!

 
Pokud hubnete a přibíráte stále dokola, víte přesně, o čem je řeč. Jojo efekt je strašák všech dietářek. Nyní se však ukázalo, že se není třeba až tolik bát.
20.06.2011 13:25 |

podobné články

Jak na odkyselení organismu

 
Jestliže se u vás projevují kožní problémy, z nevysvětlitelného důvodu přibíráte na váze, cítíte se podráždění a bez energie, často vás pálí žáha a trápíte se pro bolesti kloubů, pak by možná nebylo od věcí věnovat pozornost odkyselení organismus. Zmíněné příznaky totiž mohou být projevem překyseleného organismu, což je stav, který si mnohdy způsobujeme sami a to špatnou výživou – jíte více, než ve skutečnosti musíte, často se rozčilujete a nevěnujete se pravidelnému pohybu. Věřte nebo ne, ale překyselení organismu je jedním z častých příčin jak tělesné, tak i duševní nepohody. Kdy je ten pravý čas na odkyselení organismu Pohráváte si s myšlenkou, kdy je ten pravý čas k odkyselení organismu? Pak se vám pokusíme pomoci tento oříšek rozlousknout. Vaše tělo volá po odkyselení organismu, když: trpíte únavou, depresí a máte nevysvětlitelné pocity smutku jste podráždění, roztěkaní a neklidní trápí vás bolesti hlavy a celého těla objevily se u vás kožní nemoci a alergie máte zvýšené teploty se vám na jazyku vytvořil bílý povlak a zapáchá vám z úst vám otékají končetiny trpíte nadváhou máte poruchy trávení, žaludeční potíže nebo zácpu Preparáty vhodné pro odkyselení organismu Odkyselení organismus je detoxikace jako každá jiná a i v tomto případě se můžete spolehnout na preparáty, které vám mohou pomoci. K dostání jich je celá řada a záleží jen na vás, pro kterou variantu se rozhodnete. Multivitaminy Tablety Bylinné směsi Koupele Jak probíhá odkyselení organismu Nemusíte se bát, při této detoxikaci nemusíte držet dlouhodobý půst, neboť i jednodenní režim může vašemu tělu hodně pomoci. Ideálním časem pro detoxikaci organismu je jaro, které je za dveřmi a to je ten ideální čas, proč nad odkyselením organismus popřemýšlet. Pamatujte ale, že detoxikovat rozhodně neznamená hladovět a trápit tak sebe a své tělo. Jednodenní detoxikace probíhá tak, že budete pít pouze zázvorový čaj či detoxikační čaje. Příspěvek Jak na odkyselení organismu pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
22.02.2016 12:40 |

podobné články

Za zálety vlastně nemůžeme. Na vině jsou 'geny zrady'

 
Na nevěrníky se zřejmě zlobíme bezdůvodně, jak ukazují nejnovější průzkumy. Sklony k promiskuitě jsou totiž nejspíš vrozené, takže na vině je DNA. Pravda, vědci to trochu mírní a říkají, že sexuální chování není jen otázkou genů a svou roli hrají také další faktory, třeba biologický, psychologický nebo také kulturní a náboženský. 
16.05.2015 10:41 |

podobné články

Přibíráte jako z vody? Pak spěte jen ve tmě

 
Jak si udržet nízkou váhu a štíhlou postavu? Mějte v noci v ložnici naprostou tmu, radí odborníci. Určitě nepřiberete, dodávají. Více informací v magazínu Hitech na tn.cz.
13.10.2010 00:20 |

podobné články

Extrémní dieta! Hubněte jen z vody: Za 5 dní odplavíte 2 kila!

 
Voda není jen důležitý zdroj života, ale také ideální partner na shazování přebytečných kil. Pijte a hubněte!
13.03.2012 13:55 |

podobné články

Prémiový chat s čarodějnicí Hydys! Co řekla o vaší budoucnosti?

 
Pro obrovský čtenářský zájem jsme pro vás připravili další prémiový chat se slavnou čarodějnicí Hydys, ve kterém odpovídala na vaše otázky. VIP chat funguje na principu prémiových SMS, které zaručí, že odpoví právě na vaši otázku. Hydys můžete také najít každý týden na Výstavě minerálů v Ruzyni (info na www.vystavamineralu.cz).
09.10.2013 10:30 |

podobné články

Prémiový chat s čarodějnicí Hydys! Jaká je vaše budoucnost?

 
Pro obrovský čtenářský zájem jsme pro vás připravili další prémiový chat se slavnou čarodějnicí Hydys, ve kterém ve středu od 17:00 odpovídala na vaše otázky. VIP chat funguje na principu prémiových SMS, které zaručí, že odpoví právě na vaši otázku. Hydys můžete také najít každý týden na Výstavě minerálů v Ruzyni (info na www.vystavamineralu.cz).
16.10.2013 11:40 |

podobné články