Článek

Hrozí vám Alzheimer?

 
Máte problémy s pamětí? Orientační domácí test napoví, zda je potřebat vyhledat odborníka a nechat se vyšetřit
16.03.2016 08:15 |

podobné články

Podobné články

V Praze Kunraticích zahájil provoz ALZHEIMER HOME ZÁTIŠÍ

 
ALZHEIMER HOME ZÁTIŠÍ z. ú., registrovaný poskytovatel sociálních služeb, uvedl dnes slavnostně do provozu nové zařízení ALZHEIMER HOME ZÁTIŠÍ, ve kterém bude poskytovat špičkovou péči seniorům nemocným Alzheimerovou chorobou, stařeckou a dalšími typy demencí. Slavnostní otevření se uskutečnilo za účasti patronů zařízení, herců Jiřiny Bohdalové a Martina Dejdara.
18.06.2015 19:22 |

podobné články

Osobnosti: Jiřina Bohdalová (705 článků) , Martin Dejdar (380 článků)

Alzheimer - Hana Horká z Nového Boru: Říkali, že je alkoholička!

 
Alzheimer, po rakovině jedno z nejrozšířenějších smrtelných onemocnění, nebolí. Pohltí ale celý váš svět. „Je to plíživý zloděj, který vám postupně krade vzpomínky, přítomnost a nedává žádnou budoucnost,“ říká Hana Horká (52) z Nového Boru.
30.03.2012 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Hana Horká (3 články)

Hrozí vám Alzheimer a demence? Udělejte si JEDNODUCHÝ TEST

 
Tyto otázky mohou vypadat opravdu jednoduše, ale nemusí to platit pro každého. Přinášíme vám krátký test, který byl navržen americkými vědci. Má sledovat zdravotní stav starších lidí. Nehrozí vám demence?
14.01.2014 09:10 |

podobné články

Nečistíte si zuby? Hrozí vám demence, cukrovka i Alzheimer, varuje lékař, který se stal pokusným králíkem

 
Lidé, kteří si nečistí zuby, hazardují se svým zdravím! Na vlastní kůži to poznal doktor Christoffer Van Tulleken, který pro novou minisérii stanice BBC podstoupil dvoutýdenní nehygienický test: jednu část úst si čistil, druhou nechal po tuto dobu lidově řečeno „hnít“.
02.06.2015 15:35 |

podobné články

Jak si opticky ubrat pár kilo?

 
Mít pár kilo navíc sice není nic špatného, ale nejedna žena by dala nevím co za to, kdyby se jich mohla alespoň pohledově zbavit. Bohužel neexistuje kouzelná hůlka, která by vás jedním mávnutím zbavila faldíku na břiše, která by vám ubrala na síle vašich stehen a díky které by se váš zadeček rázem zmenšil o dvě čísla. V dnešním článku vám poradíme, jak si pár kilo opticky ubrat. Nečekejte žádné fitness postupy ani hodiny strávené v bazénu či posilovně. Nepatříte-li mezi věrné příznivce sportování, budou se vám naše triky jistě hodit. Uvidíte, že je to mnohem snazší, než jste si mysleli. Pojďme společně zamaskovat pár kilo, které máte navíc! Maminka vždycky říkávala: „Stůj rovně!“ Také vám maminka říkala tuhle větu? Pak věřte, že rozhodně měla něco do sebe. Ačkoli to s vámi vaše maminka v dětských letech myslela především dobře – rovným postojem se nekřiví záda – dnes se vám tato rada může hodit i co se pár kilo navíc týče. Ramena dejte pěkně dozadu, zpevněte břicho a zaujměte přirozený postoj a chodidla mějte rovnoběžně. Budete mile překvapeni, že vám rázem na těle pár kilo ubylo. Co vyhodit ze šatníku… Pytle, o kterých si myslíte, že zamaskují vaše kila. Pravda je taková, že vám pár kilo ještě přihodí k dobru. Všechny podobné oblečky připomínající stan tedy okamžitě vyhoďte na dno popelnice. Oblečení s výraznými vzory – platí především pro vodorovné pruhy a divoké vzory plné květin – o kterých si výrobci XXL oděvů stále naivně myslí, že ženám s pár kilo navíc pomáhají. Ve skutečnosti je to přesně naopak, pryč s nimi! Bokové kalhoty, které vám díky nízkému sedu udělají tak akorát onu pověstnou pneumatiku okolo pupíku. Věřte, že na ženách, které disponují pár kilo navíc zkrátka vůbec nevypadají dobře… Co si do šatníku naopak pořídit… Spodní prádlo, které vám dokonale... Čtěte více Příspěvek Jak si opticky ubrat pár kilo? pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
14.08.2015 08:25 |

podobné články

Dáda Patrasová má hrůzu z rodinného prokletí jménem Alzheimer!

 
Královna dětských srdcí Dáda Patrasová (54) v poslední době dvakrát unikla smrti. Poprvé jí v těle praskla céva a plíce se jí zalily krví, podruhé jí za pět minut dvanáct objevili trombózu, která jí mohla způsobit infarkt nebo mrtvici. Zázračně se uzdravila, přesto ale na lékaře, nemocnice a strach ze smrti nemůže úplně zapomenout. Jejímu synovi totiž hrozí onemocnění velmi vážnou nemocí, takzvaným „Alzheimerem“.
03.06.2010 22:20 |

podobné články

Osobnosti: Dáda Patrasová (776 článků)

Dáda Patrasová má hrůzu z rodinného prokletí jménem Alzheimer!

 
Královna dětských srdcí Dáda Patrasová (54) v poslední době dvakrát unikla smrti. Poprvé jí v těle praskla céva a plíce se jí zalily krví, podruhé jí za pět minut dvanáct objevili trombózu, která jí mohla způsobit infarkt nebo mrtvici. Zázračně se uzdravila, přesto ale na lékaře, nemocnice a strach ze smrti nemůže úplně zapomenout. Jejímu synovi totiž hrozí onemocnění velmi vážnou nemocí, takzvaným „Alzheimerem“.
13.06.2010 03:00 |

podobné články

Osobnosti: Dáda Patrasová (776 článků)

Utrápený Ota Jirák: Hrozí mi Alzheimer i rakovina!

 
Herec Ota Jirák se sice stále objevuje na televizní obrazovce, ale s přibývajícím věkem je pro něj herectví stále komplikovanější. Na nohou jej udržuje jen pravidelná dávka léků.
21.03.2013 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Ota Jirák (12 článků)

Alzheimer, Parkinson, roztroušená skleróza. Byliny pomohou i s vážnými chorobami

 
Každoročně nás média konfrontují se zdrcujícími statistikami, podle kterých nám v horizontu několika desítek let hrozí epidemie Alzheimerovy a Parkinsonovy choroby, stejně jako roztroušené sklerózy. Společným pozitivním jmenovatelem všech těchto závažných onemocnění nervového systému je fakt, že je možné podpořit jejich léčbu bylinami.
19.02.2014 19:25 |

podobné články

Jak rozpoznat začínajícího Alzheimera? Ptejte se na chatu odborníka

 
Jak poznáte počáteční stařeckou demenci? Koho postihuje Alzheimer nejvíce? A jaké jsou nejnovější způsoby léčby? V pondělí 3. listopadu od 14:30 hodin vám na chatu bude odpovídat uznávaný lékař, MUDr. Slavomír Pietrucha, odborník na Alzheimerovu chorobu a lékař Alzheimercentra.
31.10.2014 11:35 |

podobné články

Signály, že by vám prospěla změna zaměstnání

 
Chodíte-li do práce s odporem, každé ráno se probouzíte s bolestmi žaludku, nerozumíte si s kolegy a vaše pracovní náplň vás upřímně ani moc nebaví, pak by vám možná prospěla změna zaměstnání, se kterou by se do vašeho života vnesl úplně nový nádech. Nikde není psáno, že na tomtéž místě musíte zůstat věčně. Pokud se trápíte, práce vám nejde, nebaví vás nebo se na pracovišti jednoduše necítíte dobře, nemá cenu čekat na zázrak, že se to třeba jednoho dne změní. S největší pravděpodobností ne. Jestliže se poznáte v následujících signálech, pak byste se měli vážně zamyslet, jestli by nebylo od věci odejít. Uvidíte, že vám změna zaměstnání jedině prospěje! Jak poznáte, že by vám prospěla změna zaměstnání? Našli jsme pro vás několik signálů, které naznačují, že vaše stávající práce není nic pro vás. Nebojte se tedy upřímně zamyslet nad tím, jestli má vaše aktuální zaměstnání právě ve vašem případě dobré vyhlídky do budoucna. Vaše pracovní náplň vás nenaplňuje Den co den děláte tu samou činnost, kterou vykonáváte tak nějak ze setrvačnosti. Pracovní náplň vám vůbec nic neříká, nebaví vás a zadané úkoly plníte spíše s odporem, což se mnohdy projeví i na výsledcích. Zkrátka to není to pravé ořechové, čemu byste se chtěli věnovat. Tak proč setrváváte na místě, které je pro vás spíše přítěží? Má cenu chodit každý den do práce, kde vás nutí dělat to, čemu nerozumíte, v čem se neorientujete a co vás nenaplňuje? My říkáme jednoznačné ne! Nekomunikujete s kolegy Nezáleží na tom, zda pracujete jednotlivě nebo jste součástí nějakého týmu. Se svými kolegy zkrátka vycházet musíte, protože v práci je to především o lidech. Pokud ve vás vaši kolegové vzbuzují špatní pocity, nerozumíte si s nimi a v podstatě spolu v práci ani nekomunikujete, pak je více než logické, že se vám v zaměstnání nelíbí.... Čtěte více Příspěvek Signály, že by vám prospěla změna zaměstnání pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
04.08.2016 05:00 |

podobné články

Alzheimer centrum: jak se tam žije?

 
Před chorobou, která člověku "poplete mysl“ nelze zavírat oči. Je kolem nás a lidí s "Alzheimerem" stále přibývá.
02.07.2009 09:40 |

podobné články

Alzheimer: 100 tisíc Čechů má problémy s demencí!

 
Trénujeme tělo a hlava chřadne...
21.09.2009 09:50 |

podobné články

Alzheimer prý souvisí s nedostatkem spánku

 
Alzheimerova choroba souvisí s celou řadou vnějších faktorů, které na člověka za jeho života působí. Podle odborníků z Missouri tím může být i nespavost či nedostatek spánku.
29.09.2009 11:15 |

podobné články

Smutný osud mima Jaroslava Čejky: Alzheimer! Dluhy!

 
Takhle si mim Jaroslav Čejka (74) pokojné stáří rozhodně nepředstavoval!
13.02.2011 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Čejka (28 článků)

Annie Girardot (†79): Nejdřív kokain, potom Alzheimer

 
Jedna z nejoblíbenějších a nejznámějších francouzských hereček, Annie Girardot (†79), v pondělí zemřela. Hvězda francouzského filmu, která měla problémy s kokainem, od roku 2006 trpěla Alzheimerovou chorobou, která ji postupně okrádala o vzpomínky. Poslední měsíce svého života proto strávila v sanatoriu. Nevěděla, že patřila mezi hvězdy stříbrného plátna, nevěděla, kdo vůbec je... Nemoc ji připravila o všechno.
01.03.2011 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Annie Girardot (14 článků)

Zemřela Etta James! Legendu skolila leukémie, alzheimer i žloutenka!

 
Americká bluesová zpěvačka Etta Jamesová zemřela v pátek na leukémii, informuje agentura AFP. Držitelce čtyř cen Grammy bylo 73 let.
21.01.2012 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Etta James (14 článků)

Hanka Krampolová v depresích: Hrozil mi Alzheimer!

 
Zdravotní komplikace Hanky Krampolové (51) jsou vážnější, než se zdá. Kvůli špatně naordinovaným lékům byla jen krůček od choroby, která by jí zničila život.
25.10.2012 05:05 |

podobné články

Konopnyshop.cz: Legalizace léčebné marihuany o krok blíže lidem

 
němovna na dnešním zasedání poslala do dalšího čtení návrh legalizace léčebného konopí. Konopí si razí cestu k pacientům. „Alzheimer, astma, roztroušená skleróza, možná i rakovina a v neposlední řadě lupénka nebo atopický ekzém jsou diagnózy, na které odborníci ve světě už delší dobu doporučují konopí,“ říká Jiří Stabla, odborník na konopí z Konopnyshop.cz a další krok proto vítá. I když je legalizační proces velmi zdlouhavý a vzbuzuje řadu otázek.
26.10.2012 18:10 |

podobné články