Článek

Hrozí konec světa? Vědci se chystají na sluneční bouři, která by vymazala veškerou moderní techniku

 
Na slunečním záření jsme závislí. Jenže i naše milované Slunce nám může pořádně zavařit, zejména pokud by došlo k solární bouři! Podle vědců by se jednalo o katastrofu nedozírných následků, která by na dlouhé roky zničila veškerou moderní technologii na světě.
11.04.2016 22:35 |

podobné články

Podobné články

NESKUTEČNÉ! Sonda Voyager 1 možná opustila sluneční soustavu

 
Lidstvo pokračuje v dobývání vesmíru. Sonda Voyager 1 totiž jako první lidský objekt opustila sluneční soustavu. Tvrdí to alespoň vědci, kteří data z Voyageru zkoumají. NASA je zatím opatrná a tvrdí, že je stále ve sluneční soustavě.
20.03.2013 21:20 |

podobné články

ŠOK VE VARECH: Tenistka Plíšková vymazala opilého, močícího a nevěrného Hrdličku ze života! Tak to byl fofr!

 
Tenistka Karolína Plíšková si vymazala společné fotky, které měla s moderátorem Michalem Hrdličkou. Tenistka tak reaguje na to, co Michal předváděl v Karlových Varech.
06.07.2016 15:40 |

podobné články

Osobnosti: Karolína Plíšková (216 článků) , Michal Hrdlička (566 článků)

Sluneční soustava skrývá dosud nepoznanou obří planetu

 
Nová planeta, která je 4x větší než Jupiter, se podle astronomů nachází na okraji Sluneční soustavy. Tyche, jak se tělesu mezi vědci přezdívá, by moderní teleskopy mohly vyfotit už koncem tohoto roku.
16.02.2011 01:50 |

podobné články

Čeští vědci fotografovali sluneční korónu

 
Brněnští vědci představili ve čtvrtek fotografie sluneční koróny, které pořídili v červenci při zatmění slunce na Marshallových ostrovech. Záběry, které poéřídili při mimořádně dlouhém zatmění trvajícím pět minut, se nyní vyhodnocují.
27.08.2009 18:15 |

podobné články

Vědci objevili poprvé v historii prach pocházející z vnějšku sluneční soustavy

 
V kosmickém prachu, který v roce 2006 přivezla na zemi americká sonda Stardust, po důkladném zkoumání vědci objevili sedm částeček z mezihvězdného prostoru. Jde tak o vůbec první takové vzorky, u kterých lze stanovit původ mimo naši sluneční soustavu. 
18.08.2014 19:10 |

podobné články

Jak si vybrat správné sluneční brýle

 
Máme sice počátek jara, ale to nic nemění na tom, že sluneční paprsky začínají sílit. Už v tuto dobu je dobré, aby si lidé pořídili slušivé sluneční brýle. Letí velké nápadné tvary, retro 60. – ...
04.05.2009 00:30 |

podobné články

Čeká nás sluneční víkend, ale ochladí se

 
Zatímco poslední dny byly na sluneční svit opravdu skoupé, o víkendu se mohou lidé těšit na příjemné sluneční počasí. To navíc vydrží až do poloviny příštího týdne. Zároveň se ale ochladí.
07.10.2010 23:10 |

podobné články

Tropická bouře zastavila veškerou těžbu v Mexickém zálivu

 
Britský energetický koncern BP kvůli blížící se tropické bouři odstaví veškerou těžbu ropy na plošinách v Mexickém zálivu. Firma už část plošin odstavila, rozhodla se ale zastavit těžbu i na těch zbývajících, protože se mezitím zhoršila prognóza postupu bouře. S evakuací už začaly i další firmy, včetně amerických těžařů Chevron, Murphy Oil či Anadarko Petroleum.
27.08.2012 09:00 |

podobné články

Vědci vyzvali k obraně Země před sluneční bouří

 
Odborníci z NASA varovali Evropany před erupcemi na Slunci. Vědci doporučují politikům, aby se problému začali urychleně věnovat.
15.06.2010 11:55 |

podobné články

Hasiči nakoupí za miliardu moderní techniku

 
Zhruba za miliardu korun z evropských strukturálních fondů, která byla původně určená na financování výstavby výcvikového areálu pro záchranáře v Hradci Králové, by hasiči mohli výrazně zmodernizovat svou techniku, včetně speciálních zařízení pro likvidaci živelných pohrom, zejména bleskových povodní.
04.06.2011 14:55 |

podobné články

Povstalci se prý chystají k protiútoku na „doněcké frontě"

 
Bojovníci samozvané Doněcké lidové republiky soustředili veškerou dostupnou bojovou techniku k přípravě protiútoku na jednotky ukrajinské armády, které se snaží zlikvidovat jejich hlavní baštu ve východoukrajinském Doněcku. Podle včerejších zpráv ruských médií mají povstalci na „doněcké frontě" k dispozici 200 obrněných vozidel a tanků.
12.08.2014 06:35 |

podobné články

Zemi BIČUJE SLUNEČNÍ BOUŘE! Může zničit počítače a satelity

 
Silná sluneční erupce vyvolala geomagnetickou bouři, jejíž částice bičují Zemi, píše v pondělí agentura AFP.
24.01.2012 12:10 |

podobné články

Elektromagnetické zbraně mohou vyřadit techniku i smazat data

 
Moderní zbraně určené pro elektronický boj dokážou vyřadit počítačovou techniku a způsobit těžké škody.
05.11.2010 09:50 |

podobné články

Ostravské letiště pořídilo moderní techniku za stamilióny

 
Techniku za bezmála 339 miliónů korun pořídilo s pomocí evropské dotace Letiště Leoše Janáčka Ostrava (LLJ) v Mošnově. Za posledních šest let tak přispěl Regionální operační program Moravskoslezsko na modernizaci LLJ více než půl miliardou korun.
12.11.2013 22:36 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Janáček (78 článků)

Proč se džihádisté z IS nebojí zemřít? Pro Evropany chystají KONEC SVĚTA!

 
Proč jsou teroristé z Islámského státu tolik nebezpeční? Protože se nebojí smrti. Naopak jdou vstříc poslední bitvě, po které nastane konec světa. Apokalypsu chystají pro Evropu a počítají s tím, že svět utopí v krvi.
14.09.2015 21:21 |

podobné články

„Tajemná“ Planeta 9 zřejmě hýbe celou Sluneční soustavou

 
Kalifornští vědci letos v lednu přišli s tvrzením, že na okraji Sluneční soustavy je tajemná Planeta 9. Je to masivní oběžnice Slunce, která má velmi proměnlivou oběžnou dráhu. Její rotace kolem naší hvězdy způsobují kolísání celé soustavy a zřejmě také naklání samotné Slunce.
24.10.2016 14:00 |

podobné články

Překvapení vědců: Slunce bičuje Zemi vlnami energie i v klidové fázi cyklu

 
Dosud se předpokládalo, že maxima sluneční aktivity doprovází skvrny na jeho povrchu, kdy je Země častěji vystavena silnějšímu bombardování vlnami sluneční energie. Během posledního jedenáctiletého cyklu však vědci Michiganské univerzity zjistili, že Země je vystavena vysokoenergetickým slunečním „šlehům“, i v obdobích zdánlivého slunečního klidu, který připadl na loňský rok.
21.09.2009 19:40 |

podobné články

NASA chce hledat mimozemský život ve sluneční soustavě

 
Vědci americké vesmírné agentury NASA zvažují 28 robotických misí, jejichž cílem bude hledání mimozemského života ve sluneční soustavě.
29.04.2010 13:20 |

podobné články

Letadlo na sluneční pohon absolvuje první noční let

 
Letadlo na sluneční pohon, se kterým se švýcarský dobrodruh a letecký průkopník Bertrand Piccard chystá obletět svět, ve středu zahájilo své první zatěžkávací zkoušky. Během 24hodinového letu chtějí švýcarští vědci vyzkoušet, jak je stroj schopen letět v noci poháněn jen elektřinou nashromážděnou ve dne.
07.07.2010 18:10 |

podobné články