Článek

Hrad: Prezident republiky protestoval proti zavraždění opozičních předáků

 
Prezident republiky Miloš Zeman v úterý dne 23. srpna 2016 převzal na Pražském hradě pověřovací listiny pěti nových velvyslanců v České republice.
23.08.2016 19:05 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20492 článků)
Podobné články

Times Square: Pomsta za zabití předáků Talibanu?

 
AKTUALIZOVÁNO + VIDEO: K odpovědnosti za víkendový pokus o útok na newyorském Times Square se přihlásila teroristická organizace Al-Káida. Prohlásila, že mělo jít o mstu za nedávné zabití dvou jejích předáků v Iráku.
02.05.2010 07:45 |

podobné články

Ptali jsme se předáků ANO, zda se zbaví Babiše, když se prokáže, že je estébák…

 
ANKETA Mnozí politici útočí na lídra ANO Andreje Babiše s tím, že by s „estébákem“ nikdy nespolupracovali. Podle E15 se dokonce našly nové důkazy, že Babiš podával zprávy StB. ParlamentníListy.cz se ptaly předáků ANO, co by to pro hnutí znamenalo, pokud by se skutečně potvrdilo, že byl Babiš spolupracovníkem StB.
22.10.2013 04:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (12455 článků)

Proti islámu protestoval s Pegidou i Černoch. V Nizozemí se servali

 
Proti údajné islamizaci Evropy a přistěhovalcům protestovala řada lidí nejen v Praze, ale i v dalších evropských metropolích. Akce Pevnost Evropa vyhlásila německá Pegida, se kterou v Drážďanech protestoval i český poslanec Marek Černoch. Demonstrovalo se však třeba i v Austrálii. Někde proběhly protesty pokojně, jinde došlo ke střetům se stoupenci migrace a k zatýkání.
06.02.2016 19:20 |

podobné články

Zavraždění velvyslance bylo podle Putina provokací

 
Ruský prezident Vladimir Putin označil zavraždění ruského velvyslance v Turecku za provokaci, která má zabránit normalizaci vztahů mezi oběma státy a nastolení míru v Sýrii.
19.12.2016 21:50 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3034 článků)

Prezident republiky protestoval proti lživému článku o okupaci Československa

 
Prezident republiky Miloš Zeman vyjádřil při setkání s předsedou vlády Ruské federace Dmitrijem Medveděvem protest proti článku na webu ruské armádní televize Zvezda.
22.11.2017 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Dmitrij Medveděv (324 článků) , Miloš Zeman (20492 článků)

Sociální sítě šířily fámu o zavraždění Kim Čong-una

 
Sociální média na celém světě šířila fámu o zavraždění severokorejského vůdce Kim Čong-una. Informoval o tom v pátek v noci britský zpravodajský server BBC.
11.02.2012 09:20 |

podobné články

Osobnosti: Kim Kim (1315 článků)

PROFILY OBĚTÍ: Tito tři muži a učitelka byli zavražděni v Brně! Hráli spolu v ukulele bandu

 
V Brně-Ivanovicích byli v noci na čtvrtek zavražděni čtyři lidé. Z činu kriminalisté podezírají dvacetiletého Američana Kevina Dahlgrena. Oběťmi jsou bratři David H.a Filip H. a jejich otec Martin H. s manželkou Veronikou H.
23.05.2013 14:05 |

podobné články

Osobnosti: David Dahlgren (3 články) , Filip David (7 článků) , David Martin (89 článků) , Martin Filip (34 článků)

V Praze 5 našli dva mrtvé lidi, byli zřejmě zavražděni

 
V jednom z bytů v Praze 5 byla včera odpoledne nalezena dvě mrtvá těla. Osmasedmdesátiletý muž a třiasedmdesátiletá žena byli zřejmě zavražděni. Předběžný závěr policejního lékaře musí potvrdit soudní pitva. Dnes to řekl pražský policejní mluvčí Tomáš Hulan.
17.02.2014 07:35 |

podobné články

V pražské Uhříněvsi se našla těla chlapce a stašího muže. Byli zavražděni

 
Dvě mrtvá těla - staršího muže a chlapce - byla nalezena v pražské Uhříněvsi. Podle nejnovějších informací byli zavražděni.
11.04.2014 09:50 |

podobné články

Přestaňte si namlouvat, že islám je mírový. Jsme ve válce a už máme první padlé, píše známý konzervativní myslitel

 
Zavraždění novináři, redaktoři a ilustrátoři v Paříži jsou mučedníky svobodného myšlení, svobody slova, tisku a projevu. Byli zavražděni za to, že svobodně mysleli a své myšlenky psali a zobrazovali. Tak začal své pietní zamyšlení ředitel Občanského institutu Roman Joch v dnešních Lidových Novinách.
09.01.2015 12:03 |

podobné články

Dva muži, jejichž těla našli v bytě na Proseku, byli zavražděni

 
Dva muži, jejichž těla našli policisté v tomto týdnu v bytě na pražském Proseku, byli zavražděni. Muž zadržený v bytě se k vraždám přiznal a byl z nich obviněn. Těla byla v bytě několik dní. Druhého muže zadržený zavraždil, aby se neprozradila první vražda. Na policejním webu to dnes uvedl mluvčí pražské policie Jan Daněk.
28.03.2015 14:50 |

podobné články

Recenze: Zavraždění Margaret Thatcherové vypráví o patech nezamýšlených vztahů

 
Zavraždění Margaret Thatcherové a jiné povídky je souborem vybroušených literárních klenotů a důkazem, že dílo Hilary Mantelové je z těch, které stále
03.04.2016 07:20 |

podobné články

Až milion lidí na demonstraci v Kyjevě! Dcera Tymošenkové jim četla poselství své matky

 
Statisíce lidí vyrazily do centra ukrajinského Kyjeva vyjádřit nesouhlas s tamní vládou. Podle některých ohlasů jde až o milion demonstrantů! Před nimi přitom vystoupila řada opozičních předáků včetně boxera Vitalije Klička. A také dcera vězněné expremiérky Julije Tymošenkové, která přečetla poselství své matky.
08.12.2013 15:45 |

podobné články

Protesty na Ukrajině: Začal útok na barikády

 
Ukrajinská policie a vojáci ministerstva vnitra začali dnes večer podle opozičních předáků odstraňovat barikády proevropských demonstrantů, blokující přístup k sídlu vlády v Kyjevě. Podle agentury Interfax ke srážkám mezi pořádkovými silami a demonstranty nicméně nedošlo. 
09.12.2013 08:05 |

podobné články

Kličko: Začněte nás brát vážně!

 
Ukrajinská opozice po velké protivládní demonstraci v Kyjevě zablokovala několika vládních budov. Stoupenci jednoho z proevropských opozičních předáků, boxerského mistra světa v těžké váze Vitalije Klička uzavřeli ulice a chodníky barikádami z kmenů stromů, osobních aut a velkých stanů. Navíc dali vládě i prezidentovi osmačtyřicetihodinové ultimátum.
09.12.2013 09:25 |

podobné články

Ukrajinská ministryně spravedlnosti hrozí výjimečným stavem

 
Ukrajinská ministryně spravedlnosti Olena Lukašová dnes pohrozila protivládním demonstrantům vyhlášením výjimečného stavu, pokud nevyklidí obsazenou budovu jejího úřadu. V rozhovoru pro televizní stanici Inter TV řekla, že pokud blokáda ministerstva bude pokračovat, požádá o toto mimořádné opatření. K vyklizení ministerstva spravedlnosti dnes vyzval i Vitalij Kličko, který je jedním z opozičních předáků. Krajně pravicové hnutí Společná věc (Spilna sprava), které se k zabrání budovy přihlásilo, však Kličkovu výzvu podle rozhlasové stanice The Voice of Russia odmítlo. 
27.01.2014 12:55 |

podobné články

Prezident si na zítřek pozval dva šéfy stran na Hrad, přijde jen Paroubek

 
Prezident Václav Klaus si pozval na Hrad předsedy dvou největších politických stran Mirka Topolánka a Jiřího Paroubka. Chce s nimi projednat řešení současné politické situace. Topolánek avizoval, že na Hrad zamíří až ve čtvrtek, neboť ve středu bude na veletrhu v Brně. Na Hrad tak ve středu v deset hodin dopoledne přijde jen Paroubek.
15.09.2009 17:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9029 článků) , Jiří Paroubek (3428 článků) , Mirek Topolánek (2143 článků)

Ředitelka vyhrožovala žákovi udáním tajné policii. Rusko přitvrzuje v represích

 
Ruské ministerstvo vnitra chce trestat rodiče a školy za účast mládeže v opozičních demonstracích. Na zasedání ruského výboru pro lidská práva to v úterý navrhl Timur Valulin, který v aparátu ministerstva odpovídá za boj proti extremismu. Varování úřadů před radikalizací mladých lidí se v Rusku ve stále větší míře objevuje po březnových opozičních demonstracích. Proti politice Kremlu v nich demonstrovali lidé ve stovce ruských měst a neobvykle velkou část protestujících tvořila mládež.
17.10.2017 19:40 |

podobné články

Tabu padá. Klaus v odporu proti mešitám není sám

 
Prezident republiky Václav Klaus se minulý týden při návštěvě Vysočiny podle Mediafaxu vyslovil proti stavbě nových mešit v České republice. Systém otevřených hranic Schengenského systému označil za nerozumný krok. ParlamentníListy.cz se zeptaly předáků ODS, zdali souhlasí se zakladatelem své strany. O reakci jsme požádali i politiky dalších stran.
23.09.2010 09:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9029 článků)