Článek

Hospody burcují za zrušení stravenek. Žalují na lidi, že je utrácejí v obchodech

 
Polovina restaurací, které v současnosti přijímají stravenky, by byla pro jejich plošné zrušení a nahrazení jinou formou zaměstnaneckého benefitu. 71 procent restaurací se pak neobává výraznější ztráty tržeb, pokud by stravenky byly nahrazeny jinou formou daňově zvýhodněného příspěvku pro stravování zaměstnanců. Vyplývá to z ankety, kterou mezi svými členy uskutečnila Asociace hotelů a restaurací (AHR).
10.08.2016 19:00 |

podobné články

Podobné články

Stravenkový veletoč. Ve sněmovně mají jasno, proč ODS mění názor

 
Nečekaně se proti zrušení daňových výhod na stravenky postavily kromě Věcí veřejných nyní i politici z další vládní strany - ODS. Občanští demokraté jsou rozhodnuti o otázce zrušení stravenek ještě jednat ve sněmovně. A to přesto, že zrušení stravenek už odsouhlasil vládní kabinet, kde se zrušení stravenek vzepřely jen Věci veřejné. Nicméně zdá se, že ani ministr financí Miroslav Kalousek nebude bořit koalici kvůli stravenkám. ParlamentníListy.cz se proto zeptaly napříč spektrem, co o tom troubení ODS na ústup poslanci soudí.
19.09.2011 19:55 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6372 článků)

Co spojuje dobré hospody? Skvělé pivo a jídlo, příjemná obsluha a především úcta ke štamgastům

 
Češi přestali chodit do hospod. Radši než posezení v oblíbeném podniku u čepovaného půllitru si doma otevřou lahváče. I proto vznikl ve spolupráci s Budějovickým Budvarem seriál Hospody se nevzdáme. Ten v devíti dílech představí podniky, které tradiční hospodskou kulturu udržují. Výprava za hledáním kouzla dobré hospody je zatím ve třetině, při ní jsme vyrazili do hospody U Kopů, budějovických Masných krámů a vídeňského Schweizerhausu. Co tyto zdánlivě rozdílné hospody spojuje? Skvělé jídlo a pivo, příjemná obsluha, respektovaný hospodský a především úcta ke štamgastům.
24.05.2016 16:10 |

podobné články

V Česku startuje první projekt elektronických stravenek

 
Na český trh míří první projekt elektronických obědových stravenek pro zaměstnance. Společnost Benefit Management již ukončila pilotní testování, které běželo od září loňského roku. V současnosti si uživatelé mohou vybrat z nabídky téměř tisíce restaurací. Firma to dnes oznámila na tiskové konferenci. Plán na zavedení e-stravenek v listopadu zveřejnila i společnost Chèque Déjeuner. V Evropě již využívají e-stravenky lidé v 14 zemích, v některých státech ale pokus o jejich zavedení skončil neúspěchem. 
30.01.2014 11:35 |

podobné články

Žena s mateřskou láskou k hostům. Muž, jehož mají za blázna. V hospodě záleží, kdo se o vás postará

 
Na začátku seriálu Hospody se nevzdáme jsme vám slíbili, že prozkoumáme hospody, kam to lidi táhne. Trápilo nás, že Češi raději než v hospodě pijí pivo doma a tradiční hospodská kultura, jak jsme ji léta znali, je na ústupu. A co jsme při našem putování zjistili? Všech devět podniků, kde jsme pojedli a popili, spojuje ohromný elán a nadšení lidí, kteří je provozují. Ono je nakonec vlastně docela jedno, kvůli čemu do hospody jdete: jestli kvůli pivu, jídlu, holkám, anebo kámošům. Nejvíc záleží na tom, kdo a jak se tam o vás postará. Článek je součástí seriálu Hospody se nevzdáme, který vznikl ve spolupráci s Budějovickým Budvarem.
11.07.2016 16:00 |

podobné články

Omezením stravenek by restaurace přišly o 7,54 miliardy

 
Při zrušení stravenek by Češi omezili utrácení v restauracích.
26.02.2010 15:55 |

podobné články

Za stravenky kupujete kočičí žrádlo. Tak je rušíme, řekl poslanec ODS

 
Součástí chystané daňové reformy má být zrušení daňového zvýhodnění stravenek a režijních jízdenek. Jde o oblast, v níž panuje mezi koaličními partnery naprostá shoda. Jejich nahrazení daňovými bonusy pro zaměstnance má odstranit funkci stravenek jako paralelního platidla.
01.04.2011 10:20 |

podobné články

Kalousek se nevzdává. Na zrušení výhod u stravenek trvá

 
Kolem daňového zvýhodnění se již delší dobu vede napříč politickým spektrem bouřlivá diskuze. Pán státní kasy Miroslav Kalousek (TOP 09) je ale odhodlán ji ukončit. Výhody u stravenek, ale i další benefity, chce zrušit.
27.04.2011 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6372 článků)

Tady rušení stravenek nikomu nevadí: Restaurace v parlamentu

 
V souvislosti s tím, že by lidé měli přijít o mnohdy jediné zaměstnanecké výhody, které po dlouhá desetiletí byly pokládány na mnoha pracovištích jako nedílná součást příjmů, se tak opět otevírá nerovná diskuse, zda zrušení zvýhodnění stravenek a závodního stravování ovlivní i ceny pokrmů v Poslanecké sněmovně. Tam se totiž stále dá najíst doslova "za hubičku". Ukázalo se však, že to je pro poslance velmi nepříjemná otázka - z dvanácti oslovených reagovali nakonec jen dva.
03.06.2011 08:05 |

podobné články

Češi budou mít vředy, restaurace zkrachují. Štěcha rušení stravenek děsí

 
AKTUALIZOVÁNO Věci veřejné ve středu na vládním jednání překvapily. Ustoupily ze svého boje za zachování daňového zvýhodnění stravenek a otevřely tak pomyslnou bránu jejich zrušení. Bývalý šéf odborů a předseda Senátu je jejich krokem zděšen. Hrozí totiž, že jím mohou výrazně negativně ovlivnit stravovací návyky Čechů. A také ohrozit existenci řady restaurací.
24.08.2011 21:30 |

podobné články

Bárta zchladil Kalouska: Zrušení stravenek nepodpoříme

 
Poslanci Věcí veřejných chtějí ještě ve sněmovně jednat o podobě daňové reformy, přestože ji dnes schválila vláda. Ministr financí Miroslav Kalousek ale uvedl, že zachování daňového zvýhodnění stravenek by znamenalo "fatální porušení koaliční smlouvy a v zásadě konec koalice".
24.08.2011 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6372 článků)

Vláda schválila reformu daní, VV i ODS jsou proti zrušení stravenek

 
AKTUALIZOVÁNO. Vláda na dnešním zasedání i přes nepřítomnost ministrů za TOP 09, kteří byli zastoupeni náměstky, schválila daňovou reformu. Reforma mimo jiné ruší koncept superhrubé mzdy a řadu daňových výjimek, včetně zvýhodnění stravenek. Opozice se nechala slyšet, že vládní reformu ve sněmovně nepodpoří.
24.08.2011 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9260 článků)

Factum Invenio: O daňový bonus místo stravenek lidé nestojí

 
Na vábničku v podobě třítisícového ročního daňového bonusu místo plánovaného zrušení stravenek naprostá většina populace ministru financí Miroslavu Kalouskovi neskočila. Jak ukázal říjnový průzkum agentury Factum Invenio, tak daňový bonus jako náhradu za stravenky odmítá 93 procent ekonomicky aktivní veřejnosti.
21.10.2011 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6372 článků)

Skokan (VV): Zrušení stravenek by bylo antisociální

 
Poslanec Věcí veřejných Petr Skokan spojil své jméno s peticí za zachování stravenek.
08.11.2011 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Skokan (133 článků)

Daňovou reformu bude třeba příští rok upravit, tvrdí Babák

 
Vláda se daňovou reformou bude muset znovu zabývat počátkem příštího roku. Tvrdí to ekonomický expert VV Michal Babák, podle něhož byl v reformě spolu se zachováním stravenek ponechán i třítisícový bonus, kterým chtělo ministerstvo financí zrušení stravenek kompenzovat. Babák tvrdí, že pokud by byl bonus zachován, rozpočet by přišel zhruba o 12 miliard korun. Babák hovoří i o dalších úpravách.
10.11.2011 18:50 |

podobné články

Osobnosti: Michal Babák (379 článků)

Pokud zůstanou stravenky, přijdou lidé o daňový bonus

 
V případě zachování stravenek přijdou miliony lidí o daňové úlevy ve výši tří tisíc korun. Ministerstvo financí je chtělo pro lidi, kteří v práci nevyužívají závodní stravování. Věci veřejné ale trvají na zachování stravenek v rámci daňové reformy.
09.10.2011 07:15 |

podobné články

VIDEO: Rusové jsou v rauši! Ovečkin a Malkin jako zpěváci burcují národ

 
Jak se zdá, Rusové chtějí na domácí olympiádě v Soči hodně uspět a už nyní burcují celý národ! Podívejte se, jakou písničku nazpívali největší hvězdy současné i minulé Sborné.
11.11.2013 09:51 |

podobné články

Petice za záchranu stravenek

 
Připojte se i Vy k petici za záchranu stravenek a zaměstnaneckých benefitů!
20.04.2011 17:30 |

podobné články

Lidé bez stravenek, Kalouskův sen. Inteligentní to není, říká Keller

 
Stravenky. Známe je už desítky let. Jako příspěvek na jídlo byly k platu přidávány i před listopadem 89. Teď se zdá, že mají odzvoněno. Vedle dalších zaměstnaneckých benefitů by měly vzít za své a neměly by tak přežít rok 2013. Ovšem například restauratéři, ale zejména odbory a zaměstnavatelé se stravenek nehodlají vzdát lacino. Ve vzduchu visí i stávka.
02.05.2011 07:20 |

podobné články

Zruší-li Kalousek stravenky, bude miliardový problém. Hospodští naříkají

 
Pokud vláda zruší daňové zvýhodnění stravenek, přijde řada Čechů o tento druh zaměstnaneckých výhod. "A tím i o dobré stravování, možnost odpočívat, starat se o své zdraví, jakož i o další typy zaměstnaneckých výhod. Jak uvádí studie Institutu oceňování majetku Vysoké školy ekonomické z roku 2008, jen zrušením podpory stravenek zároveň přijde stát o 426 milionů korun," shrnul pro ParlamentníListy.cz předseda ČMKOS Jaroslav Zavadil.
04.07.2011 14:40 |

podobné články