Článek

Horníci z Paskova si vydělají až 80 tisíc. Stačí jim přejít na Karvinsko

 
K poslednímu březnu příštího roku se v Dole Paskov na Frýdecko-Místecku přestane těžit uhlí. Horníci, kteří se rozhodnou přejít na některou z karvinských šachet, obdrží jako motivační příspěvek až 80 000 korun. Z Paskova by mohli první zaměstnanci odejít už tento měsíc. Stačí přijmout takzvané dobrovolné racio – dohodu o ukončení pracovního poměru. ČTK to ve čtvrtek sdělil Jaromír Pytlík, předseda Sdružení hornických odborů OKD.
24.11.2016 09:45 |

podobné články

Podobné články

Horníci půjdou a rozbijí někomu hubu, varuje odborář z Paskova

 
Předseda Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josef Středula apeloval na vlastníky OKD, aby se postarali o to, že horníci budou dostávat své výplaty. Jinak hrozí, že pracovníci OKD vezmou věci do svých rukou. Místopředseda Sdružení hornických odborů Rostislav Palička, jenž je zároveň předákem odborářů Dolu Paskov, dává Středulovi za pravdu. Havíři prý budou chtít někomu „rozbít hubu“.
05.06.2016 08:00 |

podobné články

Strojvedoucí z Paskova: Zranil 56 lidí, dostal podmínku!

 
Podmínka na pět let a šest a půl roku nesmí pracovat jako strojvedoucí. Takový rozsudek padl ve čtvrtek u soudu ve Frýdku-Místku. Zdeněk J. (53) v únoru zavinil srážku vlaků u Paskova.
08.10.2009 07:35 |

podobné články

Sever Moravy stále trápí smog, limit byl překročen už šestinásobně

 
Ostravsko, Karvinsko a Třinecko nadále trápí smog. Ve Věřňovicích na Karvinsku průměrné denní koncentrace polétavého prachu (PM10) ráno překročily denní limit 50 mikrogramů na metr krychlový už šestinásobně. Signál regulace platí pro Ostravsko a Karvinsko od pátečního večera, v noci na sobotu ho meteorologové rozšířili pro Třinecko.
05.12.2010 09:30 |

podobné články

Ostravsko a Karvinsko se i na Štědrý den dusí smogem

 
Zhoršené ovzduší už od středy, kdy byl vyhlášen stupeň regulace pro Ostavsko a Karvinsko, přetrvává v Moravskoslezském kraji. V pátek ráno je nejhorší situace v Bohumíně, informuje na svých webových stránkách Český hydrometeorologický ústav.
24.12.2010 09:35 |

podobné články

Karvinsko, Třinecko a Ostravu opět trápí smog

 
V Moravskoslezském kraji opět hrozí za bezvětrného a mrazivého počasí smog. Kvůli polétavým prachem znečištěnému ovzduší byl vyhlášen signál upozornění. Platí pro Karvinsko, Třinecko a část Ostravy.
23.02.2011 18:50 |

podobné články

Vláda rozhodla až popáté: Horníci by měli chodit do důchodu o pět let dřív než ostatní

 
Horníci z hlubinných dolů by měli chodit do důchodu o pět let dřív než ostatní pracovníci. Pro návrh se dnes vyslovila vláda, která o předloze Ministerstva práce a sociálních věcí jednala už popáté. Nová pravidla by měla platit od října příštího roku. Horníci podle nich půjdou do řádného důchodu asi v 58 letech. Celkové výdaje na opatření, které musí schválit Parlament, spočítalo ministerstvo práce na 11,6 miliardy korun do roku 2055.
09.11.2015 12:51 |

podobné články

Horníci si vydupali své. Do důchodu půjdou dřív než ostatní, už v 58 letech

 
Horníci z hlubinných dolů by měli chodit do důchodu o pět let dřív než ostatní pracovníci. Vláda, která o návrhu jednala v pondělí už popáté, se tentokrát vyjádřila souhlasně. Nová pravidla by měla začít platit příští říjen, horníci by podle zákona měli jít do řádného důchodu asi v 58 letech.
09.11.2015 13:25 |

podobné články

Horníci uspěli ve sněmovně. Do penze budou moci dřív, bude to stát 12 miliard

 
Horníci z hlubinných dolů zřejmě budou moci odcházet do starobního důchodu o pět let dříve než ostatní pracovníci. Nová pravidla, podle nichž by horníci měli odcházet do penze zhruba v 58 letech, by měla platit od října příštího roku. Počítá s tím vládní novela o penzijním pojištění, kterou ve středu v prvním kole vzrušeného projednávání sněmovna podpořila.
20.01.2016 21:35 |

podobné články

Čeští horníci do důchodu až o sedm let dříve? V Polsku fárají do padesátky

 
Havíři v Česku aby měli nervy ze železa. Dál se mluví o propouštění, těžařská společnost OKD je v krizi, samotní horníci pak často musí vydržet víc než například jejich polští kolegové. Ti mají nárok na důchod po 25 letech a fárají maximálně do padesátky. Situaci kolem předčasných důchodů a propouštění horníků v pátek řešili se zástupci havířů i ministři Jan Mládek a Michaela Marksová (oba ČSSD). A právě Marksová nastínila, že by mohli horníci do důchodu i o sedm let dříve. V 53 letech.
11.03.2016 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Jan Mládek (669 článků) , Michaela Marksová (455 článků)

Česká pošta odtajnila platy: Doručovatelé berou 19 tisíc. Kolik manažeři?

 
Řadoví doručovatelé zásilek si v České poště vydělají přibližně 19 tisíc korun, což je výrazně méně, než kolik činí průměrná mzda všech zaměstnanců. Lidé na manažerských postech si v průměru vydělají dvakrát více. V posledním roce se sice mzdy zvyšovaly, podle vedení firmy jsou platy doručovatelů podhodnocené a v plánu je jejich zvyšování.
16.11.2017 05:55 |

podobné články

Masakr na R56 u Paskova. Jedno auto muže srazilo, druhé přejelo

 
Osudná chyba chodce na rychlostní silnici, kde pěší nemají co dělat. Přelezl svodidla a chtěl přejít hlavní tah mezi Frýdkem-Místkem a Ostravou.
27.12.2010 02:45 |

podobné články

OKD dá horníkům až 12 platů odstupného. Jenže...

 
Ostravsko se chystá na nápor nezaměstnaných. To, že Důl Paskov bude uzavřen, je již jistou věcí. Nyní tam pracuje zhruba dva a půl tisíce zaměstnanců. Co s nimi bude? Hospodářské noviny píší, že s likvidací dolu se začne až v lednu 2015. Horníci budou do té doby převedeni na jiné provozy. Část jich bude pracovat na likvidaci a o práci přijde zhruba 1200 horníků z Paskova. Jak však připomínají média, další tisíce míst jsou na Paskov navázány.
19.09.2013 08:40 |

podobné články

Horníci z Paskova zoufají: Práci už nenajdeme!

 
Chovejte se jako džentlmeni a dohodneme se na těžbě na Dole Paskov do roku 2016. Takový vzkaz poslal premiér v demisi Jiří Rusnok majitelům OKD. Ti hozenou rukavici příjmají a jsou připraveni jednat.
20.09.2013 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Rusnok (1844 článků) , Jiří Rusnok (683 článků)

Chceme se chovat k zaměstnancům slušně, vysvětloval v ČT manažer OKD. Propustí prý hlavně Poláky

 
Ředitel vnějších vztahů těžební společnosti OKD a NWR Petr Jonák v Hyde parku ČT prozradil, že část horníků z Paskova může přejít do karvinských dolů. Společnost plánuje jejich rozšíření.
23.09.2013 21:35 |

podobné články

Důlní technik z Paskova prosí: Zachraňte uhlí za 50 miliard

 
Horníci i odboráři z Dolu Paskov se bouří. Zveřejněná čísla o jejich platech i odstupném jsou naprosto a prý záměrně zkreslena. Neberou průměrnou mzdu 35 000 Kč, jak zveřejnily OKD, ale o pět tisícovek nižší, a to ještě někteří.
26.09.2013 09:15 |

podobné články

Strach horníků z pracáku: Se zničeným zdravím práci najdou těžko

 
Horníci z Paskova, kteří dvacet až třicet let rubají uhlí, se bojí, že po zavření dolu, které oznámilo OKD, skončí na pracáku. Po padesátce a se zničeným zdravím si budou práci hledat těžko.
30.09.2013 05:10 |

podobné články

Horník z Paskova: Mám děsivé sny o hladové budoucnosti!

 
Ve stresu žijí horníci z Dolu Paskov na Frýdecko-Místecku. Hrozí, že v příštím roce přijdou o práci, důl bude uzavřen. Myslí na to v práci, v noci nemohou starostmi usnout. Po šichtě si proto ani neodpočinou.
01.10.2013 09:10 |

podobné články

Severočeští politici sledují dění kolem Paskova. Měl by se stát postarat i o havíře z Mostecka?

 
Ostravští horníci dostanou od státu šest set milionů a Mostecko, kde se budoucnost těžby řeší řadu let, zase ostrouhá? Je to precedens? Poslanec a někdejší havíř Vlastimil Vozka (Severočeši.cz) upozorňuje, že i sever Čech by se mohl státu ještě prodražit. Situace hornictví v Ústeckém kraji je ale naprosto jiná než v případě Dolu Paskov, kde má nakonec ještě do roku 2017 pokračovat těžba. Tady by už šlo o miliardy, varují.
14.04.2014 08:55 |

podobné články