Článek

Horko v Aténách. Přijeli věřitelé a hledá se prý pro ně bezpečné místo

 
Mezinárodní věřitelé hledají v Aténách bezpečné místo, kde by mohli zahájit oficiální jednání s řeckými představiteli o novém záchranném programu pro Řecko. Agentuře Reuters to dnes údajně řekl jeden z představitelů Evropské komise. Zatím tak ani není jasné, kdy rozhovory začnou.
24.07.2015 13:51 |

podobné články

Podobné články

Věřitelé Sazky bez přiznaných pohledávek NEZÍSKALI hlasovací práva!

 
Věřitelé společnosti Sazka s přiznanými pohledávkami neodsouhlasili hlasovací práva věřitelům s popřenými pohledávkami. Hlasovací práva tak mají pouze věřitelé s pohledávkami 8,4 miliardy korun.
27.05.2011 16:00 |

podobné články

Noční běsnění zakuklenců. Atény prý dnes připomínají válečnou zónu

 
V Aténách zůstaly po nočním řádění maskovaných výtržníků milionové škody. Protestující vyšli do ulic v době, kdy parlament rozhodoval o dalších úsporných opatřeních, aby vyjádřili svůj nesouhlas s tvrdými podmínkami půjčky. Během potyček bylo zraněno víc než sedm desítek osob. Nespokojený dav zapálil v Aténách přes 40 budov, vyraboval desítky obchodů a poničil dalších 150 budov. K incidentům došlo i v dalších řeckých městech. Celkem se protestů účastnily desetitisíce Řeků, jak píše web Českého rozhlasu.
13.02.2012 15:05 |

podobné články

Syrské delegaci údajně nechtěli v Aténách dotankovat!

 
Letadlo se syrskou delegací mířící na mezinárodní konferenci do Švýcarska při mezipřistání v Aténách údajně nedostalo povolení k dotankování. Oznámila to dnes syrská státní televize. Řecko vzápětí informovalo, že problémem byla pouhá formalita; letoun prý dostal povolení odletět.
21.01.2014 15:15 |

podobné články

Beckham v Aténách převezme olympijský oheň pro Londýn

 
Bývalý kapitán anglické fotbalové reprezentace David Beckham převezme v pátek na Panathénském stadionu v Aténách pochodeň pro olympijské hry v Londýně.
16.05.2012 15:55 |

podobné články

Osobnosti: David Beckham (1013 článků)

Proč je tak důležité nepustit domů letní vedra?

 
Chlad i přílišné horko se na nás mohou podepsat únavou, nesoustředěností nebo bolestmi hlavy. V zimě stačí zatopit a hned je nám lépe. Co ale dělat v letních parnech? Ideální teplota v bytě či domě Abychom se cítili dobře, měli bychom udržovat doma celoročně konstantní teplotu. Například v obývacím pokoji ideálně kolem 22 °C (+- 2 stupně). V ložnici má být teplota ještě nižší, zhruba 20–21 °C. Jen při správném klimatu si plně vychutnáte zasloužený odpočinek po pracovním shonu. Pokud se nechcete o udržování teploty starat, pouvažujte o pořízení nástěnné klimatizace, která vše – včetně správné vlhkosti – ohlídá za vás. Pozor na přehřátí Ve chvíli, kdy naše teplota přesáhne hranici 37 °C, začne se tělo zbavovat vody pocením. Při velkých vedrech ztratíme i 5 litrů vody za hodinu. Tím z organismu odchází také cenné ionty a hrozí dehydratace spojená s nepříjemnými bolestmi hlavy. Co s námi dělá horko? potíme se bolí nás hlava zadýcháváme se a buší nám srdce nedokážeme se pořádně soustředit jsme unavení Jak udržet doma příjemné klima? Chytré větrání Během dne, kdy slunce nejvíce žhne, nechte okna raději zavřená. Větrat je nejlepší brzy po ránu, po dešti a také během noci. Okenní žaluzie Proti slunci bojujte zataženými okny. Nejlépe fungují žaluzie, různé stínicí fólie a rolety. Raději se vyhněte textilním závěsům, které pohlcují sluneční paprsky a místnost tím ještě více oteplují. Správná vlhkost vzduchu Míra vlhkosti v bytě může výrazně zahýbat s pocitovou teplotou. Pokud máte doma příliš suchý vzduch, bude vám o to větší horko. Proto je dobré při větrání umístit na parapet okna mokrý ručník. Do bytu bude proudit vlhký vzduch a vám se bude hned lépe dýchat. Větrák I tento pomocník může prokázat dobrou službu. Nikdy si však nesedejte přímo před něj, protože hrozí nachlazení. Obloukem by se větráku měli vyhnout alergici a astmatici. Vířící prach, pyly a další alergeny rozhodně nejsou... Čtěte více Příspěvek Proč je tak důležité nepustit domů letní vedra? pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
21.07.2017 19:35 |

podobné články

Nová část úvěru? Práce "trojky" v Aténách skončila. Řecko si vydechlo

 
Rozhodnutí o uvolnění další tranše záchranného úvěru pro Řecko je stále otevřené. Podle německé diplomacie v této fázi nelze předjímat, zda Řecko další část půjčky od mezinárodních věřitelů dostane, anebo ne. Německo tak mírní nadšení, které zavládlo po skončení inspekce v Aténách.
11.10.2011 17:15 |

podobné články

Útočníci zapálili prodejnu škodovek v Aténách

 
Exploze nastražené plynové láhve poškodila v noci na dnešek prodejnu vozů Škoda v Aténách. Oheň v obchodě na předměstí Holargos poničil podle agentury AFP tři automobily.
17.05.2009 13:15 |

podobné články

V Aténách létaly zápalné lahve. Policie před rokem zabila mladíka

 
V Aténách bylo v pohotovosti asi šest tisíc policistů.
06.12.2009 16:30 |

podobné články

U pobočky banky HSBC v Aténách vybuchla bomba

 
Ve vchodu do pobočky nadnárodní banky HSBC v Aténách v neděli vybuchla podomácku vyrobená nálož, která lehce poškodila omítku budovy.
02.05.2010 20:40 |

podobné články

Češka v Aténách: Řekové měli i 14. platy, teď pykají

 
V prudké střety mezi policií a demonstranty v Aténách vyústily protesty proti úsporným opatřením. Ptali jste se Soni Dorňákové-Stamu.
05.05.2010 19:55 |

podobné články

Policie zakročila v Aténách proti demonstrantům slzným plynem

 
Policie v Aténách slzným plynem rozehnala desítky maskovaných mladých demonstrantů. Tisíce lidí v Řecku stávkují kvůli vládním úsporám.
29.06.2010 14:55 |

podobné články

Muž ULOUPIL MILION EUR na letišti v Aténách! Uprchl TAXÍKEM!

 
Muž předstíral, že je zaměstnanec bezpečnostní agentury, a v neděli uloupil v bance na letišti Eleftherios Venizelos v řeckých Aténách jeden milion eur (25 milionů korun). Informuje o tom v pondělí agentura AFP.
03.10.2011 08:30 |

podobné články

V Aténách opět demonstrovaly tisíce lidí

 
Tisícovky protestujících nespokojených s úspornými kroky řecké vlády dnes opět zaplavily Konstituční náměstí před parlamentem v Aténách. Řečtí poslanci se v tu dobu zabývali legislativou, která má bankrotující zemi zajistit záchranný úvěr ve výši 130 miliard eur (téměř 3,3 bilionu Kč).
22.02.2012 20:00 |

podobné články

GALERIE: Olympijské sportoviště v Aténách - 10 let poté

 
Před 10 lety proběhla letní olympiáda v Aténách. Země, která si zakládá na myšlence olympismu, však sportoviště z roku 2004 nedokázala uplatnit. Ve městě, kde celá velká historie svátků pod pěti kruhy začala, vše chátrá. Je to smutný pohled.
13.08.2014 14:20 |

podobné články

Děsivé výročí! 10 let po olympiádě jsou v Aténách jen ruiny

 
Před 10 lety proběhla letní olympiáda v Aténách. Země, která si zakládá na myšlence olympismu, však sportoviště z roku 2004 nedokázala uplatnit. Ve městě, kde celá velká historie svátků pod pěti kruhy začala, vše chátrá. Je to smutný pohled.
13.08.2014 14:45 |

podobné články

Řeckem otřáslo zemětřesení. Cítit bylo i v Aténách

 
Jih Řecka zasáhlo silné zemětřesení, cítit bylo i v Aténách. Seismologové naměřili až 5,6 magnituda. Zprávy o případných zraněných či škodách zatím nejsou k dispozici. 
29.08.2014 08:41 |

podobné články

Burza v Aténách se po dlouhé odmlce otevřela a zažila rekordní pád akcií

 
Burza v Aténách se po dlouhých pěti týdnech konečně otevřela, ale nebyl to moc velký důvod k oslavě. Řecké akcie totiž zažívají rekordní propad. Např. akcie největší řecké komerční banky National Bank of Greece spadly až na denní limit. 
03.08.2015 12:50 |

podobné články

Traktor přes cestu, tisíce naštvaných farmářů: Řeckem zmítají další protesty

 
Řečtí zemědělci v Aténách druhým dnem pokračují v protestech proti důchodové a daňové reformě, kterou chystá levicová vláda premiéra Alexise Tsiprase. V Aténách v sobotu podle řeckého tisku panuje „stav obležení“. Do řecké metropole zatím dorazilo podle odhadů policie nejméně 15 000 zemědělců. Při pátečních střetech s policií bylo deset policistů lehce raněno, policisté použili slzný plyn.
13.02.2016 15:40 |

podobné články

Osobnosti: Alexis Tsipras (61 článků)

Jan Urbach: Tisíce bezdomovců v Aténách jsou vystaveny kruté zimě

 
V těchto dnech v Aténách prudce poklesly teploty a dnes večer se pohybovaly okolo nezvyklé nuly, napadal také sníh, který je zde výjimečným jevem. Městská správa proto rozhodla, že bezdomovcům bude umožněno pobývat v pěti stanicích metra v centru města.
31.12.2016 11:15 |

podobné články