Článek

Hořící objekt putoval noční oblohou

 
Obyvatelé amerických států Idaho, Utah a Montana si mohli v pondělí večer užít zajímavou podívanou. Na obloze se tam totiž pohyboval hořící objekt, který za sebou zanechával dlouho zářivou stopu.
27.02.2015 10:36 |

podobné články

Podobné články

Noční oblohou proletěla ohnivá koule

 
Kamera v hrabství Devon na jihozápadě Anglie zachytila ve středu ráno hořící těleso, které se prohnalo oblohou. Pravděpodobně se jednalo o meteor.
06.02.2015 10:56 |

podobné články

Noční oblohou prosvištěla zelená koule

 
Mnoho obyvatel západní části Japonska v pondělí hlásilo pozorování ohnivé koule, která se prohnala noční oblohou. Podle odborníků se s největší pravděpodobností jednalo o meteor.
04.11.2014 19:40 |

podobné články

Národní knihovna: Klementinum v létě rozzáří hvězdy. Chystají festivaly pod noční oblohou

 
Klementinum, sídlo Národní knihovny České republiky je známo především jako centrum výpůjček knih či nádherný barokní areál v centru Prahy. Návštěvníky bude Národní knihovna v průběhu letních měsíců lákat také na kulturní akce pod noční oblohou na nádherném Révovém nádvoří.
14.07.2017 18:15 |

podobné články

Noční oblohou proletěla ohnivá koule doprovázená silným hřměním

 
Ohromná hořící koule rozzářila noční oblohu nad Pobřežními provinciemi Kanady. Průlet, který zachytily bezpečnostní kamery, doprovázelo silné hřmění, uvedla agentura Reuters.
21.03.2014 19:55 |

podobné články

Večerní oblohou se mihnul velký zářící objekt

 
Neidentifikovaný létající objekt, který kvůli jeho jasné záři nešlo přehlédnout, spatřili tento týden tisíce obyvatel Austrálie, a to na různých částech kontinentu. Mohlo se jednat o meteor, ale také o část ruské vesmírné rakety.
12.07.2014 13:40 |

podobné články

V pátek třináctého do Země narazí tajemný objekt! Podívejte se na přenos

 
Tajemný objekt se blíží k Zemi! V pátek třináctého okolo sedmé hodiny ranní naši planetu zasáhne kus kosmického smetí, který vesmírem putoval nejspíš několik desítek let. Na našich stránkách se můžete podívat na záznam tohoto střetu.
12.11.2015 21:10 |

podobné články

MÓDNÍ POLICIE: Jak slavní zvládli black tie? Vede Kotek i bez motýlku

 
Slavnostní pražská premiéra trilogie Hořící keř byla ve stylu hollywoodských premiér a měla i svůj dress code. Hosté v pozvánce našli poznámku: black tie. Vyrovnali se s ní po svém. Někdo ji dodržel, jiný si s ní hlavu nelámal. Černých motýlků ale bylo mezi herci z filmu pomálu. Další články k tématu: Premiéru Hořícího keře navštívili herci i diplomati SPECIÁL: Synova oběť, matčin boj. Uvádíme Hořící keř o Janu Palachovi Hořící keř o Palachovi se po premiéře přesune do Rotterdamu DO KINA: Nejlepší film do kin nejde, nejhorší je zapatlá výkaly
25.01.2013 11:16 |

podobné články

Osobnosti: Jan Palach (139 článků)

Židovská hvězda v Brně dlouho nevydržela, umělecký objekt vadil vandalům

 
Umělecký objekt nazvaný Darovanému městu je součástí projektu Brno Art Open Na hraně příběhu, který byl otevřen 11. června. Jedná se o výstavu přímo v ulicích, což se jí také stalo osudným. Objekt s židovskou hvězdou vadil místním vandalům, kteří ho v noci na pondělí poničili.
25.06.2013 13:15 |

podobné články

NPÚ: K plánované přestavbě zámku ve Zlíně

 
Zámek ve Zlíně představuje mimořádně hodnotný památkový objekt. Jde o cenný doklad panského sídla, stavebně formovaného od středověku do 20. století. Dnes zámek představuje nejstarší objekt dochovaný v centru Zlína, dlouhodobé a významné centrum, kolem něhož se po téměř 500 let město vyvíjelo. V současnosti je objekt zámku, po vystěhování muzea a galerie, využíván pouze zčásti. Mezi novými aktivitami lze zmínit komorní galerii, otevřenou zde současným nájemcem.
24.12.2014 20:11 |

podobné články

Armáda v Chile zachytila UFO. Nenašla žádné vysvětlení a video zveřejnila

 
Neidentifikovatelný létající objekt (UFO) s podivným chováním natočilo na kameru námořnictvo v Chile v roce 2014. Přes dva roky zkoumala místní armáda a řada odborníku, co byl objekt zač a kde se vzal, až dospěli k závěru, že objekt nemá vysvětlení. Chilská vláda proto tento týden veřejnosti zveřejnila záběry, na kterých je UFO zaznamenané.
15.01.2017 20:55 |

podobné články

Umělec se rozhodl přetvořit noční můry dětí ve fotografie. Z těch výsledků nebudete klidně spát!

 
Když jste dospělí, "noční můry jsou o dost jiné":http://www.extra.cz/8-detskych-hororovych-hrdinu-kvuli-kterym-mate-dodnes-nocni-mury, než jak vypadaly, když jste byli dětmi. Dnes se vám zdá o tom, že jste ztratili peněženku se všemi doklady nebo přišli pozdě do práce. Noční můry dospělých se skládají spíše z praktických hrůz, které se mohou stát každému, zatímco "děti mají noční můry skutečně něco jako ryzí horory":http://www.extra.cz/20-panenek-ktere-byste-si-do-pokojicku-nedaly-o-tomhle-se-vam-bude-zdat.
13.07.2014 13:05 |

podobné články

Dopad meteoru rozsvítil noční oblohu nad Pretorií

 
Jedinečné záběry meteoru prolétajícího noční oblohou s oslnivým dopadem se podařilo natočit v Jihoafrické republice během sobotní noci. Světelnou stopu viděla asi hodinu před půlnocí celá řada svědků v Johannesburgu a Pretorii.
26.11.2009 10:45 |

podobné články

Noční oblohu rozzářila modrá ohnivá koule

 
V pondělí rozzářila noc v Thajsku modrá koule, která během krátké chvíle prosvištěla noční oblohou. Podle všeho se jednalo o meteor.
03.11.2015 19:45 |

podobné články

Alec Baldwin dostal »klepeta«: Za HAŠTEŘENÍ s policistkou!

 
Herec Alec Baldwin opět putoval na policejní stanici. Na počátku týdne se při cestování New Yorkem rozhodl vjet do protisměru. Hollywoodská hvězda zrovna seděla na kole a šlápla řádně do pedálů. Porušení dopravních předpisů Alekovi neprošlo, všimli si ho policisté, a tak ho zastavili. Neměl u sebe žádné doklady a ještě byl hubatý. Tak putoval rovnou na stanici.
16.05.2014 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Alec Baldwin (140 článků)

Fotograf zachytil magickou krásu 'kraje světa.' Putoval s pastevci a soby

 
Britský fotograf Timothy Allen se loni v prosinci vydal na neobyčejnou pouť. Společně s příslušníky nomádského kmene Něnců po 16 dní putoval ledovou Sibiří.
26.09.2017 16:40 |

podobné články

Ohavná vražda prodavačky z Letňan: Pachatel se přiznal! Z Bohnic putoval do vazby

 
Muž, kterého pražští policisté ve středu zadrželi v souvislosti s hrůznou vraždou prodavačky z Letňan, se k ohavnému činu přiznal. Kriminalisté ho obvinili z trestného činu a 26letý vrah putoval z bohnické léčebny, kam ho ve středu převezli záchranáři,  rovnou do vazby. Odborníci nyní budou zkoumat jeho duševní stav, hrozí mu 15-20 let vězení nebo i výjimečný trest.
12.04.2018 11:15 |

podobné články

Hořící kouli pozorovali také nad Kalifornií

 
Jen pár hodin poté, co v pátek zasáhl meteorit střední část Ruska a způsobil značné škody a zranění, spatřili obyvatelé amerického San Franciska podobný jev. Oblohou se v noci prohnala velká ohnivá koule.
18.02.2013 01:25 |

podobné články

VIDEO Letiště zrušilo noční provoz kvůli UFO

 
Letiště v německých Brémách muselo v pondělí 6. ledna na tři hodiny přerušit provoz. Radary totiž neustále zobrazovaly neidentifikovatelný létající objekt známý jako UFO. Na místo přilétla policejní helikoptéra, která však nebyla schopná objekt identifikovat ani spatřit.
10.01.2014 09:05 |

podobné články

Dopravní podnik poskytuje noční přepravu již více než sto let

 
Noční přeprava v Praze nebyla vždy samozřejmostí. I když se její historie datuje od roku 1911, tak „noční“ tramvajové linky končily o půlnoci a za večerní provoz od 22:30 se platilo více peněz. Tradice dražšího jízdného vydržela i během socialismu. V roce 1970 například cestující v nočních vozech mezi 23:00 až 4:00 platili za jízdenku třikrát více. Zásadní mezník pro podobu noční přepravy, jak ji známe dodnes, nastal v roce 1985. Nyní DPP poskytuje jednu z nejlépe organizovaných nočních doprav na světě, a v noci tak po Praze jezdí 59 tramvají a 48 autobusů.
25.07.2013 17:30 |

podobné články