Holuša přepsal historii, ve Stockholmu zaběhl český rekord na 1500 metrů

Jakub Holuša vytvořil na mítinku Diamantové ligy ve Stockholmu český rekord v běhu na 1500 metrů. Časem 3:34,26 překonal o 61 setin skoro 32 let starý nejlepší čas Jana Kubisty.
30.07.2015 23:16 |

Osobnosti: Jakub Holuša (24 článků)

Holuša se pokusí překonat český rekord na 1500 metrů

Český běžec Jakub Holuša by rád navázal na letošní úspěchy a na memoriálu Josefa Odložila chce atakovat český rekord na 1500 metrů, který od roku 1983 stále drží Jan Kubista časem 3:34,87. Holušovi letos vyšlo na výbornou halové mistrovství Evropy v Praze, kde ve fantastickém finiši vybojoval zlatou medaili.
28.05.2015 14:26 |

Holuša splnil limit na MS, na Diamantové lize v Šanghaji doběhl sedmý

Na mítinku Diamantové ligy v Šanghaji zaběhl Jakub Holuša limit pro světový šampionát v Pekingu. Závod na 1500 metrů dokončil sedmý za 3:34,95, což je jeho vůbec nejlepší výsledek v rámci prestižního seriálu. Sedmé místo vybojoval také výškař Jaroslav Bába a na osmém místě skončila půlkařka Lenka Masná.
17.05.2015 19:06 |

Osobnosti: Jaroslav Bába (48 článků) , Jakub Holuša (24 článků) , Lenka Masná (11 článků)

Holuša po srážce nedoběhl. Špotáková, Masná a Maslák zlatí

Mílař Jakub Holuša na Memoriálu Josefa Odložila v Praze avizovaný útok na český rekord na trati 1500 metrů nepředvedl. Rozběhl to sice kvalitně, v náběhu na poslední kolo však v sevření soupeřů zakopl, ztratil tempo a odstoupil. Výborně se ale dařilo oštěpářce Barboře Špotákové, která konečně přehodila 60 metrů a získala zlato. První byli také Lenka Masná na osmistovce a Pavel Maslák na čtvrtce.
08.06.2015 20:41 |

Osobnosti: Barbora Špotáková (327 článků) , Jakub Holuša (24 článků) , Lenka Masná (11 článků) , Pavel Maslák (10 článků)

Osmistovkař Holuša doběhl ve finále mistrovství Evropy pátý

Jakub Holuša skončil na mistrovství Evropy v Barceloně ve finále běhu na 800 metrů pátý. Za medailí zaostal o 23 setin sekundy. Zvítězil Polák Marcin Lewandowski. Holuša tak zopakoval své umístění z letošního halového mistrovství světa v Dauhá a v dnešním programu ME byl nejlepším Čechem.
01.08.2010 16:55 |

Další medaile! Holuša skvělým finišem vybojoval stříbro na patnáctistovce

O druhou českou medaili na halovém mistrovství světa v americkém Portlandu se v dnešním finále závodu na 1500 metrů postaral Jakub Holuša. Český běžec předvedl drtivý finiš, v němž těsně nestačil jen na vítězného Američana Matthewa Centrowitze.
20.03.2016 23:15 |

Mílař Holuša chyboval a s Pekingem se nečekaně loučí už po rozběhu

Sen o finále je pryč. Jakub Holuša nezvládl svůj rozběh na 1500 metrů a atletické mistrovství světa pro něj skončilo. Časem 3:43,66 minuty obsadil až třicáté místo.
27.08.2015 07:51 |

Holuša byl druhý na mítinku v Moskvě v osobním rekordu na 800 m

Jakub Holuša na mezinárodním atletickém mítinku EAA v Moskvě prokázal, že má letos životní formu. V závodu na 800 metrů si vytvořil osobní rekord 1:45,56 minuty a prohrál pouze s domácí hvězdou Jurijem Borzakovským o 39 setin.
30.06.2010 11:45 |

Maslák posunul český rekord na 400 metrů

Atlet Pavel Maslák vylepšil na olympijských hrách v Londýně v rozběhu na 400 metrů český rekord na 44,91 sekundy a z druhého místa postoupil do nedělního semifinále. Mistr Evropy se stal prvním Čechem, který tuto trať zaběhl pod 45 sekund, jeho předchozí rekord z června měl hodnotu 45,17.
04.08.2012 17:55 |

Mutai zaběhl v Bostonu nejrychlejší maraton, ale rekord nemá

Keňský vytrvalec Geoffrey Mutai zaběhl v Bostonu nejrychlejší čas v maratonu v historii, ale jeho výkon 2:03:02 hodiny nebude uznán za světový rekord.
18.04.2011 19:00 |

Mutai zaběhl famózní čas v maratonu - 2:03:02. Rekord ale nemá

AKTUALIZOVÁNO. Keňský vytrvalec Geoffrey Mutai zaběhl v Bostonu nejrychlejší čas v maratonu v historii, ale jeho výkon 2:03:02 hodiny nebude uznán JAKO světový rekord. Silný vítr do zad a klesající profil trati totiž přesáhly povolené parametry pro oficiální rekordní zápis.
18.04.2011 19:10 |

SKVĚLÉ! Holuša na halovém MS vybojoval v běhu na 800 metrů stříbro

Jakub Holuša vybojoval v neděli na halovém mistrovství světa atletů v tureckém Istanbulu stříbrnou medaili v běhu na 800 metrů. Zlato získal Mohammed Aman z Etiopie, bronz patří Andres Osagie z Velké Británie.
11.03.2012 15:45 |

Holuša si spravil chuť. Z Monaka přiveze nový český rekord!

Mílař Jakub Holuša se sice při závodu na mítinku Diamantové ligy v Monaku dlouho držel až předposlední, v posledním kole však nasadil do finiše, předběhl několik soupeřů, ale co je důležitější - cílem proběhl ve vylepšeném českém rekordu v čase 3:33,36 minuty, což j o devět desetin rychlejší než jeho vlastní maximum z loňského roku.
16.07.2016 10:55 |

Půlkař Jakub Holuša: Mám velkou formu!

Český půlkař Jakub Holuša (24) je pořádný rychlík. Na své trati nenašel přemožitele ani v semifinále halového MS v Istanbulu. V dnešním finále závodu na 800 metrů (15.20, ČT4) je rázem favoritem! Pro server atletika.cz přiznal, že se mu hlavou začaly honit myšlenky o medaili.
11.03.2012 12:06 |

Půlkař Holuša sahal po medaili, naopak oštěpaři vyhořeli

Jakub Holuša obsadil na atletickém mistrovství Evropy v běhu na 800 metrů páté místo. Obrovským zklamáním je vystoupení oštěpařů Vítězslava Veselého a Petra Frydrycha, kteří obsadili deváté, resp. desáté místo.
31.07.2010 19:45 |

Osobnosti: Vítězslav Veselý (85 článků) , Jakub Holuša (24 článků)

Holuša si doběhl na halovém MS na osmistovce pro stříbro

Běžec Jakub Holuša vybojoval na halovém mistrovství světa v Istanbulu v závodu na 800 metrů stříbrnou medaili. Čtyřiadvacetiletý atlet prohrál v nedělním finále o 26 setin jen s Mohammedem Amanem z Etiopie a získal pro českou výpravou jedinou medaili na šampionátu. Třetí skončil Brit Andrew Osagie, bez medaile zůstal velký favorit Polák Adam Kszczot.
12.03.2012 06:10 |

Půlkař Holuša má placku a 380 000 Kč! Stříbrná senzace!

Čest českých atletů zachraňoval na halovém mistrovství světa půlkař Jakub Holuša (24). V cíli 800 metrů zaostal o pouhých 26 setin za Etiopanem Amanem. Jeho stříbro je jedinou českou plackou z Istanbulu.
12.03.2012 12:10 |

Odložilův memoriál: Špotáková hodila letos NEJLÉPE, vyhrál i Bába s Hejnovou

Jaroslav Bába a Zuzana Hejnová dokonce překonali rekordy mítinku. Lustigová stanovila na trati 3000 metrů překážek nový český rekord, osobák si zaběhl iHoluša si navíc na trati 1500 metrů.
13.06.2011 20:45 |

Osobnosti: Jaroslav Bába (48 článků) , Zuzana Hejnová (151 článků)

Ledecká v Gold Coast opět překonala vlastní rekord na 1500 metrů

Americká plavkyně s českými kořeny Katie Ledecká si může na svůj seznam úspěchů připsat další světový rekord. V panpacifickém šampionátu v Gold Coast překonala doslova samu sebe a uplavala 1500 metrů volný způsob za 15:28,36 minuty. Jedná se téměř o šest vteřin lepší výkon, než který sedmnáctiletá plavkyně stanovila letos v červnu na mítinku v Shenandonah.
24.08.2014 12:50 |

Osobnosti: Katie Gold (3 články)

Tyčkař Balner skončil šestý, běžec Holuša je ve finále

Český běžec Holuša postupem mezi nejlepších osm zaznamenal největší úspěch kariéry. Nedařilo se sprinterce Lucii Škrobákové, ani české štafetě čtvrtkařů.
13.03.2010 12:25 |

Osobnosti: Lucie Škrobáková (13 článků)