Článek

Holandsko navrhuje vznik mini-Schnegenu. Bez Česka

 
Nizozemská vláda jedná interně, ale i s některými spojenci, o plánu zavést pasové kontroly na hranicích několika západoevropských zemí s cílem omezit příval migrantů a uprchlíků. Vznik jakéhosi „mini-Schengenu" by ale znamenal porušení smlouvy zaručující volný pohyb uvnitř schengenského prostoru, který nyní tvoří 26 evropských států, uvedla dnes agentura Reuters.
19.11.2015 20:36 |

podobné články

Podobné články

Holandsko na kole: Nenáročná dovolená pro každého!

 
Když se řekne Holandsko, vybaví se lidem mlýny, tulipány, ovce, sýr, dřeváky nebo marihuana. Ale to bychom byli příliš krátkozrací, v této krásné zemi toho totiž najdete mnohem více. Máte sportovního ducha? Tak zapomeňte na auto a poznejte tuto "placku" ze sedla svého bicyklu.
12.08.2010 11:05 |

podobné články

O Schnegenu pro Bulharsko a Rumunsko se rozhodne v únoru

 
O bulharských a rumunských vyhlídkách na začlenění do takzvaného schengenského prostoru, v jehož rámci nejsou mezi členskými státy uplatňovány kontroly na hranicích, se rozhodne 24. února v Bruselu na schůzce ministrů zahraničí členských států Evropské unie.
08.01.2011 09:45 |

podobné články

Nejerotičtější kára současnosti: Mini Coupé

 
Mini jede. Mini se snaží. Mini žije. Žijte s ním. A pokud chcete být opravdu IN, počkejte si na nové nejerotičtější auto světa – Mini JCW Coupé.
25.06.2011 00:20 |

podobné články

Nejrychlejší MINI Cooper všech dob představen ve Francii

 
Na festivalu MINI United ve Francii představila britská automobilka v područí BMW svůj nový model, který je nejvýkonnějším sériovým Mini Cooperem historie. Ve vývoji již sice je třetí generace tohoto úspěšného retro automobilu, ale MINI chce ještě více podpořit prodeje stávajícího modelu a nabídne tak v limitované edici nové Mini John Cooper Works GP.
14.05.2012 14:20 |

podobné články

Osobnosti: John Cooper (7 článků) , John Cooper (7 článků)

S hledáním práce má pomoci nový pořad ČT, navrhuje poslanec Vacek

 
Česká televize coby veřejnoprávní médium by měla do svého programu zařadit zvláštní pořad pro nezaměstnané, navrhuje poslanec za Věci veřejné Martin Vacek. Pořad, jehož vznik podporuje i ministr práce Jaromír Drábek, by měl být další možností pro ty, kteří hledají vhodné zaměstnání.
25.03.2012 03:43 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Drábek (1070 článků)

Sněmovna kývla na vznik Generální inspekce bezpečnostních sborů

 
Sněmovna v pátek posvětila vznik Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS). Ta má prošetřovat trestné činy příslušníků a zaměstnanců policie, celní správy, vězeňské služby i samotné inspekce. Vznik inspekce vychází z programového prohlášení kabinetu premiéra Petra Nečase (ODS).
09.09.2011 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9260 článků)

ČSSD podporuje vznik finanční ústavy, je ale nutná úprava parametrů

 
ČSSD obecně podporuje vznik finanční ústavy a je pro vznik Národní rozpočtové rady a zavedení dluhové brzdy.
11.10.2012 15:00 |

podobné články

Československo bylo neštěstí od samého počátku. Suverénní jsme až od vstupu do NATO. Takto se k 28.říjnu zamyslel zámecký pán Berwid- Buquoy

 
Historik Jan N. A. Berwid-Buquoy kroutí hlavou nad tím, proč vlastně slavíme vznik Československa, když už neexistuje. Muž, který oznámil, že by rád byl příštím českým prezidentem, má za to, že vznik ČSR byl vlastně neštěstím, zatímco přerod této země v socialistický stát přímo katastrofou. Za první republiky nás ovládali Francouzi, existují na to prý důkazy. Slavit bychom měli až vznik České republiky, ze které je prakticky velmoc.
29.10.2015 17:46 |

podobné články

Mezinárodní sraz MINI ve Francii

 
MINI United 2012: čtvrtý celosvětový festival MINI zavítá do Francie. Mezinárodní setkání fanoušků značky MINI se bude konat na bývalém okruhu formule 1 v Le Castellet mezi 11. a 13. květnem 2012.
23.12.2011 12:30 |

podobné články

Mini se vrací ke kořenům

 
Značka Mini se chce s konceptem Zero vrátit ke kořenům legendárního automobilu. Mini Zero je menší než Mini One a váží pouhých 840 kilogramů...
30.04.2012 21:15 |

podobné články

Osobnosti: Shimizu Michiya (41 článků)

NERV chce politikům brát peníze za špatnou práci. Tak to ne, vzkazují

 
Národní ekonomická rada vlády (NERV) navrhuje vznik Rozpočtové rady, která by politikům znemožňovala zadlužování státu. Navíc by rozpočtoví hříšníci podle NERVu měli být sankcionováni. Vznik rady politici odmítají. Předložíme finanční ústavu, vzkazuje pak poslanec ODS Michal Doktor. Ta se sankcemi pro politiky rovněž počítá.
29.06.2011 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Michal Doktor (162 článků)

ČSSD je pro vznik vyšetřovací komise kvůli České poště

 
Sociální demokraté podle ministra vnitra Milana Chovance budou pro vznik vyšetřovací komise kvůli České poště, kterou navrhuje ANO. Hnutí však musí vysvětlit, na co by se měla komise zaměřit. Poslanci by měli ve čtvrtek odpoledne řešit Českou poštu na mimořádné schůzi.
01.10.2015 17:25 |

podobné články

František Kuba: Kde jsme a kam půjdeme?

 
Podle jedněch je Česká republika na okraji Evropské unie, podle druhých, se jeví jako konsolidovaný moderní stát s vlastní měnou, a v zásadě se stejným hlasem a pravomocemi jako velké státy a ekonomiky typu Německo, Francie, Holandsko ad. O nějaké minorizaci malých zemí prý nemůže na našem kontinentě být ani řeč.
06.11.2017 11:50 |

podobné články

Daně by firmám měly stoupnout, navrhuje ČSSD ve své strategii

 
ČSSD navrhuje zvýšit daně z příjmu právnických osob ze současných 19 procent na 21 procent. Spolu s tím navrhuje zavedení druhé sazby daně z příjmu právnických osob ve výši 30 procent pro velké firmy ze sektoru finančnictví, energetiky a telekomunikací. U fyzických osob chtějí sociální demokraté zavést progresivní zdanění. Strana svou vizi prezentovala ve středu.
29.06.2011 14:35 |

podobné články

Daně by firmám měly stoupnout, navrhuje ČSSD ve své strategii

 
ČSSD navrhuje zvýšit daně z příjmu právnických osob ze současných 19 procent na 21 procent. Spolu s tím navrhuje zavedení druhé sazby daně z příjmu právnických osob ve výši 30 procent pro velké firmy ze sektoru finančnictví, energetiky a telekomunikací.
29.06.2011 15:05 |

podobné články

Rath ve vězení nezahálí. Navrhuje lepší podmínky pro vězněné

 
Obvinění lidé, kteří jsou ve vazbě, by měli mít možnost si na vlastní náklady zajistit jídlo, které by bylo nad poměry obvyklé pro vězeňskou stravu. Navrhuje to stíhaný poslanec David Rath, který je už od loňského května ve vazbě kvůli podezření z korupce. Jde už o desátý návrh zákona, který z vazby předložil. Sněmovna zatím ale ani jeden z nich neprojednala. V této předloze navrhuje Rath i další věci, které by zlepšily podmínky vazebně stíhaných lidí. 
23.02.2013 11:00 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4394 článků)

Záchranu OKD by měl spolufinancovat stát, navrhuje nový vlastník NWR

 
Skupina Ad Hoc Group (AHG), jež je novým vlastníkem společnosti New World Resources (NWR), navrhuje, aby záchranu černouhelné OKD spolufinancoval stát. ČTK to dnes řekl mluvčí AHG Roman Pařík. Skupina podle něj navrhuje řešení, které ušetří minimálně polovinu z 33 miliard korun, které by stála neřízená insolvence OKD. Součástí dohody by mělo být uzavření dolu Paskov. Plán restrukturalizace předložila společnost ministrovi financí Andreji Babišovi (ANO) a ministrovi průmyslu Janu Mládkovi (ČSSD).
07.04.2016 15:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (12424 článků)

Touha po čisté ODS je veliká. Svoboda je nový silný lídr, míní P. Sobotka

 
NA HRANĚ S XAVEREM Místopředseda Senátu a kandidát na hlavu státu Přemysl Sobotka v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz vítá vznik nové pražské koalice. Spojení TOP 09 a ODS podle něj přináší pozitiva jak pro Pražany, tak i ODS. Jako negativní a pro stranu ostudné naopak vidí působení europoslanců Cabrnocha a Ouzkého v kauze IZIP a navrhuje pozastavení jejich členství. Co se týče otázky brzkého zavedení přímé volby prezidenta, optimismem kandidát na hlavu státu příliš neoplývá, do boje o Hrad je však připraven jít za všech okolností.
04.12.2011 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Přemysl Sobotka (461 článků)

Holandsko: Výkřik při minutě ticha spustil paniku!

 
V Amsterdamu se v úterý konala slavnost na počest obětí zabitých ve druhé světové válce. Shromáždění však narušil muž, který během dvouminutového ticha zakřičel nesrozumitelnou poznámku, která vyvolala paniku a zmatek v davu tisíců lidí. Při incidentu utrpělo zranění nejméně 30 lidí.
05.05.2010 11:30 |

podobné články